po otroka v vrtec (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aknela123 -> po otroka v vrtec (9.9.2012 2:56:26)

zanima me, kje naj poiščem podatek kdaj, koliko mora biti star starejši bratec ali sestrica, da lahko gre po mlajšega otroka v vrtec?




metuljčica87 -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 7:57:50)

12 let in obveznen podpis staršev, da lahko mladoletna oseba gre po otroka. Povej vzgojiteljici in ti bo dala obrazec.




nynna -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 9:06:53)

Men se pa zdi da 10. Nisem prepričana.




enea -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 9:13:13)

Pri nas je bilo lani na rod. sest. rečeno da mora biti 10 let star,.. letos ga še nismo imeli RS, tak da ne vem če so kakšne spremembe




*bubi* -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 9:20:00)


IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

zanima me, kje naj poiščem podatek


Naš vrtec ima na svojih spletnih straneh objavljeno "Publikacijo vrtca", v kateri so zapisana tudi ta pravila.

Pri nas konkretno piše tako:
• Otroka ob prihodu in odhodu spremljajte starši, oziroma oseba, ki je starejša od 10 let in ki ste jo določili z izpolnitvijo posebnega soglasja - izjave.




MissTerious -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 9:25:24)

Pri nas (Štajerska) pa je bilorečeno takole..."Nimamo vpliva na to, kako otrok pride v vrtec, lahko pa vplivamo na to, kako gre domov." So nam lepo razložili, da kljub zakonski omejitvi oni ne pustijo malčkov iz svojega varstva domov v spremstvu starejšega brata ali sestre, dokler le-ta ni polnoleten oziroma polnoletna. V primeru nezgode bi dejansko vso odgovornost nosil starejši sorojenec, kar pa pusti neopisljive posledice. Morda to komu res ni všeč, jaz pa se s tem kar strinjam.[sm=bravo.gif]




LuLu -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 10:38:33)

Tukaj ni kaj za ugibati niti vrtec ni pristojen...



Zakona o varnosti cestnega prometa

V. VARSTVO UDELEŽENCEV CESTNEGA PROMETA
91. člen ...  Varstvo otrok

(5) Otroci morajo imeti na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole ter domov spremstvo polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let in mladoletniki oziroma mladoletnice (v nadaljnjem besedilu: mladoletniki), če to dovolijo starši, posvojitelji oziroma posvojiteljice (v nadaljnjem besedilu: posvojitelji), skrbniki oziroma skrbnice (v nadaljnjem besedilu: skrbniki) oziroma rejniki oziroma rejnice (v nadaljnjem besedilu: rejniki) otroka. Otroci, ki obiskujejo prvi razred osnovne šole, lahko prihajajo v območju umirjenega prometa in v območju za pešce v šolo tudi brez spremstva, če to dovolijo starši, posvojitelji, skrbniki oziroma rejniki.




metuljčica87 -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 12:06:10)

joj 10, točno, se opravičujem. Delam v vrtcu, ampak v zadnjih 2h letih nismo imeli takega primera, da bi kdo od mladoletnih hodil po otroka, zato sem se zmedla [sm=smiley9.gif]

Je pa 100% obrazec, ki ga dobiš pri vzgojiteljici, na katerega navedeš kdo je ta mladoletnik ki bo hodil po otroka in podpis seveda. To se potem shrani, tako da vse vzgojiteljice in pomočnice po vrtcu to vedo.




Gwendolen -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 12:14:53)

Samo v info - Zakon o varnosti cestnega prometa ne velja več, sedaj velja Zakon o pravilih cestnega prometa, ki pa ima v 7. odstavku 87. člena zapisano naslednje:

"Otroci morajo imeti na poti v vrtec in prvi razred osnovne šole ter domov spremstvo polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let in mladoletniki, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki otroka. Otroci, ki obiskujejo prvi razred osnovne šole, lahko prihajajo v območju umirjenega prometa in v območju za pešce v šolo tudi brez spremstva, če to dovolijo starši, skrbniki oziroma rejniki."

Bistveno isto, samo da ne bo katera narobe gledala za kako cestno-prometno pravilo, koliko eur kazni in koliko točk bi dobila za ta ali oni prekršek npr.... [sm=jezicek.gif]




LuLu -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 12:22:58)

Možno, da ni pravi zakon, je pa en člen bil napisan na listku, ki sem ga dobila v vrtcu. Tolko pa nisem bila pozorna kateri in kateri zakon, ker za mene to ni aktualno.




LuLu -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 12:23:42)

IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica87


Ojla... malo vmes... si ti tista metuljčica iz Februark 2007?




metuljčica87 -> RE: po otroka v vrtec (9.9.2012 15:58:46)

LuLu nisem prava, žal [sm=smiley36.gif]




Stran: [1]