kaj potem, če ne bo mature? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


čaki -> kaj potem, če ne bo mature? (3.9.2012 17:38:46)

ve kdo kaj o tem? to šolsko leto naj bi še bla matura, pol pa ne več. bodo zaključni ali kaj??




hmm... -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (3.9.2012 18:28:10)

Sprejemni izpiti na posamezni fakulteti.




Julija08 -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 12:18:13)

Svašta...kako bo pa to zgledalo?




PeggyBundy -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 12:34:34)

Kako bo zgledalo? Normalno, kot je nekoč.

Meni zgleda bolj pametno, da narediš sprejemne na točno določenem področju, za katerega se potem odločiš, kot pa splošna matura.




Zora* -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 12:43:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Svašta...kako bo pa to zgledalo?


Vsaka fakulteta bo imela sprejemni izpit iz določenega področja ali iz več predmetov - takih, ki so pomembni za nadaljni študij na tej fakulteti.




*bubi* -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 13:56:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Zora*

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Svašta...kako bo pa to zgledalo?


Vsaka fakulteta bo imela sprejemni izpit iz določenega področja ali iz več predmetov - takih, ki so pomembni za nadaljni študij na tej fakulteti.


Ja, in kdor bi rad kandidiral za različne fakultete, bo cel mesec hodil okoli po izpitih?




Tippi -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 14:02:27)

Bomo videli kako bo. V tem času, kakor kaže, se bo minister za šolstvo, še vsaj petkrat spremenil [sm=smiley36.gif]

Ok, čist zares pa. Pravzaprav je vseeno. Tisti, ki mu je do tega, da pride na določeno faktulteto bo že prišel nanjo. z odlično maturo, ali pa dobrimi sprejemnimi izpiti. v vsakem primeru bo potrebno znanje. in samo to šteje.




petea -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 14:11:20)

škoda

meni se je zdela matura - vsaj pred leti, ko sem bila sama maturantka - dobro zastavljena in je dala dovolj realno oceno znanja; morda bi bilo potrebno samo nekoliko korigirati določene podrobnosti za nekatere skupine dijakov


se mi zdi, da se pri sprejemnih da veliko lažje goljufati oz. 'priti do uporabnih informacij'




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.9.2012 18:52:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 19:07:14)

a to bo tko kot v ameriki - SAT?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.9.2012 19:22:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




*bubi* -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 20:55:06)


IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


Ja, drugače pa v naših časih si šel na pet faksov delat sprejemce in potem si čakal, čakal..., kje boš sprejet. Pa ni bilo za umret [sm=zmeden.gif].




Meni ni jasno, kako so prijavne službe funkcionirale. Recimo, da so ti iz štirih faksov odgovorili, da si sprejeta. Hkrati so seveda odgovorili ostalim kandidatom. Ti si 3 fakse zavrnila, kaj so potem oni novega not vzeli (ki so ga en teden prej zavrnili)???? Ali se je faks odločil, da vzamejo tiste, ki dosežejo nek nivo točk, pa vseeno, koliko jih je bilo [sm=zmeden.gif]




nejcko -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (4.9.2012 22:21:17)

Jaz nisem nikoli opravljala mature, pa sem vseeno naredila faks. Če bi mogla delati maturo, pa ga verjetno ne bi, ker ne bi nanj prišla. Eko.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.9.2012 9:08:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Zora* -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (5.9.2012 12:57:31)

Se podpišem pod Ankico.
Pri nas se naredi sprememba zaradi spremembe in brez preverjanja posledic.




Zora* -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (5.9.2012 13:00:26)

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


Ja, drugače pa v naših časih si šel na pet faksov delat sprejemce in potem si čakal, čakal..., kje boš sprejet. Pa ni bilo za umret [sm=zmeden.gif] .




Meni ni jasno, kako so prijavne službe funkcionirale. Recimo, da so ti iz štirih faksov odgovorili, da si sprejeta. Hkrati so seveda odgovorili ostalim kandidatom. Ti si 3 fakse zavrnila, kaj so potem oni novega not vzeli (ki so ga en teden prej zavrnili)???? Ali se je faks odločil, da vzamejo tiste, ki dosežejo nek nivo točk, pa vseeno, koliko jih je bilo [sm=zmeden.gif]


Mislim, da je bil vpis na posamezno fakulteto omejen s številom prostih mest. Sprejemni izpiti so bili nato na fakultetah, kjer je bilo kandidatov več kot prostih mest. In sprejeli so pač najboljših npr. 60, ki so se želeli vpisat k njim.




rozilu -> RE: kaj potem, če ne bo mature? (6.9.2012 10:04:32)

Mislim, da bo matura vsekakor ostala - kot zaključek srednje šole oz. gimnazije. Meni se je zdela čisto fer, sploh pa faksi izberejo npr. katere kriterije (oz. predmete) bodo upoštevali pri sprejemu, npr. splošni uspeh + pa uspeh mature + ocena pri **** predmetu (npr. enem naravoslovnem, ali npr. biologije).

Verjetno pa bojo dodali sprejemne, samo po mojem to ni smiselno za vse fakse, samo tiste, kjer bi želeli večjo (oz. natančnejšo) selekcijo. Ker programi, ki imajo premalo vpisa (npr. matematika, kakšen tehničen program) se po mojem ne bodo želeli spuščati še v to... potem bi imeli še manjši vpis. Sej tisti ki niso za to, odpadejo že v prvem letu... Verjetno pa bi se država hotela takih študentov znebiti.




Stran: [1]