Pritožba na odločbo....OD (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


tajtaja -> Pritožba na odločbo....OD (28.8.2012 21:38:38)

 

se kaj dogaja po tem vprašanju? Kateri mesec zdaj obdelujejo?
















tajtaja -> RE: Pritožba na odločbo....OD (7.9.2012 8:42:00)

Ali med vami nihče ni vložil pritožbe na odločbo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ali pa še nihče ni dobil odgovora[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
Tudi jaz ga še namreč čakam in mi gre že malo na živce. Pritožbo sem dala v začetku aprila, parkrat sem klicala na Ministrstvo, dala vlogo za urgentno rešitev...bog ve, kdaj to bo!!!




sazi -> RE: Pritožba na odločbo....OD (7.9.2012 9:39:11)

Odločbo sem dobila šele konec julija. V začetku avgusta sem oddala pritožbo. Takrat je prijetljica spraševala, kako je z reševanjem pritožb. Rečeno je bilo, da obdelujejo šele pritožbe odane že v začetku leta. Tako da bo tole traaaajaaaalo.
Po pravici povedano, lahko čakam rudi 1 leto, samo da bodo pritožbo upoštevali[sm=smiley13.gif]




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (7.9.2012 13:04:21)

Bojda da obravnavajo tiste ki so prispele aprila.




2sneg13 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (7.9.2012 13:24:59)

Oddala marca pritožbo, dobila sem jo v avgustu, pa še to po tem, ko sem jih 4x klicala in jim zagrozila z ustavnim sporom.




alda -> RE: Pritožba na odločbo....OD (7.9.2012 19:16:02)

Mene pa zanima a dejansko kaj lahko dosežemo/te s pritožbami?




2sneg13 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (8.9.2012 13:31:54)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mene pa zanima a dejansko kaj lahko dosežemo/te s pritožbami?



Ja če se pritožiš na prvotno odločbo, ki ni v skladu z dohodki,prejemki, potem npr dohodki iz leta,ki se ne sme upoštevat....sigurno uspeš. že samo 1 razred se pozna, kaj šele 2.[sm=smiley1.gif]




petea -> RE: Pritožba na odločbo....OD (8.9.2012 14:38:18)


IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mene pa zanima a dejansko kaj lahko dosežemo/te s pritožbami?


dosežemo lahko resno delo in odpravo napak

ob dovolj velikem številu pritožb na določene zadeve pa morda tudi odpravo neumnosti;

npr. ena od cvetk: družina se avgusta poveča za družinskega člana, seveda da novo vlogo za OD in ZPV za starejšega otroka - in pri ZPV upoštevajo, kot da dobiva družina OD za OBA otroka celo leto [sm=zmeden.gif], ne samo od septembra [sm=hudicek1.gif]




Klemy82 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.9.2012 13:54:13)

Ok, jst pa ne razumem kam ste se ve pritoževale, da še nič nimate od lani rešenega.. a to direkt na ministrstvo al kako? Jaz sem vmes dobila že novo odločbo za OD in ZPV, se pritožila na CSD, kjer so mi v roku enega tedna vse rešili in poslali novo odločbo.[sm=smiley36.gif]




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.9.2012 14:20:28)

Pritozis se na csd. Potem oni obravnavajo pritozbo, zakons
ki rok imajo dva meseca. Ce sami ne morejo oz. Ne znajo resit pritozbe jo odstopijo ministrstvu. No in na ministrstvu imajo spet dva meseca casa da zadevo resijo. So pa meni ze v startu povedali, da bo trajalo dlje casa. In res naslednji teden bo ze tri mesece od kar imajo mojo pritozbo. Tudi na pristojnem CSDju so rabili ogromno casa, da so mojo zadevo dali naprej, ceprav mi je ze takoj ob oddaji referentka povedala, da bo to slo na ministrstvo. Pa so potrebovali skoraj dva meseca da so pritozbo posredovali naprej.




2sneg13 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.9.2012 16:43:59)


IZVIRNO SPOROČILO: urška

Pritozis se na csd. Potem oni obravnavajo pritozbo, zakons
ki rok imajo dva meseca. Ce sami ne morejo oz. Ne znajo resit pritozbe jo odstopijo ministrstvu. No in na ministrstvu imajo spet dva meseca casa da zadevo resijo. So pa meni ze v startu povedali, da bo trajalo dlje casa. In res naslednji teden bo ze tri mesece od kar imajo mojo pritozbo. Tudi na pristojnem CSDju so rabili ogromno casa, da so mojo zadevo dali naprej, ceprav mi je ze takoj ob oddaji referentka povedala, da bo to slo na ministrstvo. Pa so potrebovali skoraj dva meseca da so pritozbo posredovali naprej.


csd ne rešuje pritožb, jo samo posredujejo naprej. Torej, po domače povedano, so tebe konkretno nategnili v času reševanja pritožbe, ker so jo zadrževali 2 meseca. Izključno reševanje pritožbe ima ministrstvo.




majakla -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.9.2012 17:31:08)

Tudi pri nas bo kmalu minilo 2 meseca od oddane pritožbe.

Pred mesecem so rekli, da je šlo naprej v Ljubljano.
Hmmm? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




lily975 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.9.2012 23:11:37)

Jaz sem se v maju pritožila na izdano odločbo o OD in ZPV , pa sem novo dobila v roku 7 dni -iz CSD.Sem pa dala spremembo v juniju ,pa na odločbo še čakam .Upam ,da do konca leta bo:)))




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (10.12.2012 13:04:20)

Se tukaj ze kej dogaja? Je ze katera dobila reseno pritozbo? Pri meni se nic noveda. Grrrr




zaspancek1 -> RE: Pritožba na odločbo....OD (10.12.2012 15:40:30)


IZVIRNO SPOROČILO: urška

Se tukaj ze kej dogaja? Je ze katera dobila reseno pritozbo? Pri meni se nic noveda. Grrrr

Enako pri nas. Sem že skoraj pozabila na to.[sm=zmeden.gif] Ma ne vem, najbrž moraš vsak dan težit po telefonu, da se te potem hočejo čim prej znebiti.
Zdaj bomo pa spet oddali novo vlogo in upam, da bo tokrat referentki na CSD jasno kaj je stanovanjski kredit.[sm=zmeden.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.12.2012 19:08:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 8:51:14)

mojo so dobili junija, torej bom morala še čakat...




Paštetka -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 9:24:07)

jaz sem jo oddala konec maja, dobila jo pa avgusta. [sm=smiley1.gif]




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 12:59:23)

Pastetka a si imela pritozbo na ministrstvu ali na tvojem csd?




Paštetka -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 13:15:12)

IZVIRNO SPOROČILO: urška

Pastetka a si imela pritozbo na ministrstvu ali na tvojem csd?

Ministrstvu. Oddala sem na Csd, ki jo je odstopilo ministrstvu.




benika -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 14:19:35)

Meni pa tule ni nič več jasno. Jaz sem oddala 1x pritožbo na odločbo za OD , 1x pritožbo za izračun višine plačila vrtca in 2x pritožbo na odločbo za subvencijo malice. Vse je bilo rešeno in to iz strani CSD-ja, ne ministrstva.




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 14:28:45)

Me pa res zanima kako ti je to uspelo. VIP?




petea -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 14:49:21)

Tudi mi smo dali pritožbo;
odgovor (popravo) odločbe smo s strani CSD dobili v 14 dneh. Naračunali pa so tako, da so nekaj iz pritožbe upoštevali, nekaj delno, določenih zadev ne, eno postavko, ki je v prvi odločbi niso upoštevali (ne vem zakaj, ker je bila znana), so dodali v obračun, tako da je bil potem končni izračun razredov isti.


Zadeva je bila izpeljana brez VIP-a.


Pritožbe je potrebno nasloviti na CSD, verjetno oni potem presodijo, kaj lahko kar sami spremenijo, kaj pa zahteva obravnavo na 'višji inštanci'. Razmišljam da gredo dalje pritožbe, kjer pride do (zelo) drugačnih izračunov (sprememba razreda) ali je možnih več različnih interpretacij možnih upoštevanj prihodkov in odhodkov.




urška -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 15:10:34)

Glede vip sem sicer sprasevala pastetko.
In ja, kar lahko resijo na csd obicajno naredijo hitro. Cesar pa niso mogli oz. Znali pa so odstopili ministrstvu. Tukaj so pa grozni zaostanki.




Paštetka -> RE: Pritožba na odločbo....OD (11.12.2012 15:42:57)


IZVIRNO SPOROČILO: urška

Glede vip sem sicer sprasevala pastetko.
In ja, kar lahko resijo na csd obicajno naredijo hitro. Cesar pa niso mogli oz. Znali pa so odstopili ministrstvu. Tukaj so pa grozni zaostanki.


Nisem noben Vip, niti nikogar tam ne poznam. Glede nato, kako sem jim nekatere zakone predstavila in zahtevala vodjo, bi celo rekla, da me bodo dali na dno kupčka [sm=jezicek.gif]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>