kako prepeljati stvari čez mejo (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


gsatalema -> kako prepeljati stvari čez mejo (19.8.2012 14:58:04)

Pozdravljeni,
vem, da vas je veliko z različnimi izkušnjami, zato me zanima, kako je kaj z mojim problemom [sm=zmeden.gif] ?
Kupili smo hiško na morju ( Hrvaška), in smo še čist "frišni"...., radi bi pa še nekaj dogradili iz lesa, pa me zanima kakšni so postopki in papirji, če bi te stvari kupili pri nas in jih peljali čez mejo? Kako to rešujete vi, ki že imate hiške, ali prikolice z temi stvarmi, kaj pa kakšen tv, klima, hladilnik,....ali vse kupujete pri njih? Prosim za čim več predlogov...[sm=smiley36.gif]




Paštetka -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (19.8.2012 16:23:57)

Tam najdeš vse, pa v povprečju je še ceneje kot pri nas.




TomTaylor -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (19.8.2012 17:14:04)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tam najdeš vse, pa v povprečju je še ceneje kot pri nas.


tudi jaz sem tako slišala od večih.




gsatalema -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (20.8.2012 8:38:03)

Kaj pa če vseeno najdem pri nas kaj lepega? Nagledano imam en tv, pa še fuuuul ugoden je? Koliko pa gre na eno osebo ? Se cela družina sešteje in potem na seštevek skupnega izvoza deliš vrednost? [sm=zmeden.gif]




Paštetka -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (20.8.2012 9:33:25)

Vem, da mi je sosed zadnjič govoril, da je imel težave na carini zaradi enega starega hladilnika, ki ga je peljal dol. nekaj je celo moral plačati, pa ko mu je hrvaški carinik rekel naj odpre oč malo, tega ni razumel, dokler se mu čez mesec dni stari ni pokvaril in je za enak denar kot je pri nas starega kupil, tam doli dobil novega.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.8.2012 17:15:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Spark -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (20.8.2012 17:19:33)

Ne vem če je vredno te večje stvari vozit, pa imeti težave na meji. Z manjšimi stvarmi greš lažje skozi mejo.
Pri večjih pa ko kupuješ dobiš verjetno še lahko TAX free nazaj [sm=zmeden.gif]




čiba -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (20.8.2012 17:48:26)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

moje mnenje je tudi, da se ne splaca vozit cez mejo: razen ce uspes skriti [sm=smiley1.gif]


Podpis!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.8.2012 18:17:36)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




gsatalema -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (20.8.2012 19:31:07)

Torej je lažje in majn živcev če kupim tam [sm=smiley13.gif].
Kaj oz. kdaj pa bodo sosedje v eu in kako bo potem z mejo? Se prestavi na njihovo južno, ali še vedno ostane pri nas? [sm=zmeden.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (21.8.2012 7:35:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




majčica1508 -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (21.8.2012 17:29:08)

Kot si rekla manj živcev bo šlo,če kupiš dol.......
Kje ste kupili hiško(lahko tudi na ZS)Mi bi tudi radi enkrat v bližnji pri.....




gsatalema -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (21.8.2012 20:10:39)

Ja, saj ni problem povedat kje. Kaj več na ZS. Kupili smo v Sukušanih.
Smo mislili tako malo čez zimo nekaj stvari pokupit, (razne akcije) [sm=smiley1.gif], pa potem, ko bi to zbrali, peljali preko..., ampak kot zgleda, bomo morali denar zbirat [sm=jezicek.gif], in potem doli kupit. Saj je v bližini Zadar in vse trgovine doli, ampak tu imam večje veze in popuste...ampak kaj če ne gre.
Smo klicali na carino, in so rekli, da na naši strani ni problemov, ampak hrvati pa imajo svoje zakone glede na voljo in gužvo na carini...vsak kakor mu paše, in si ne moreš nič (plačaš lahko od 21 pa do 30% vrednosti blaga). To pa je zelo dosti




majčica1508 -> RE: kako prepeljati stvari čez mejo (21.8.2012 21:20:51)

Lep kraj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] septembra grem že 3 dol [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]