NUJNO osebna izkaznica in HR (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Medea10 -> NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 12:17:36)

Letos bomo na morje zraven vzeli mojo mladoletno sestrično. Osebna izkaznica ji poteče naslednji mesec. Na ušesa mi je prišlo, da naj bi osebna izkaznica bila veljavna VSAJ še 6 mesecev, da smeš na Hr, je to res?
Ali nas lahko na meji pošljejo nazaj domov zaradi tega?
Hvala.




benika -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 12:33:26)

Ne, ni res.




liliana -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 12:38:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Letos bomo na morje zraven vzeli mojo mladoletno sestrično. Osebna izkaznica ji poteče naslednji mesec. Na ušesa mi je prišlo, da naj bi osebna izkaznica bila veljavna VSAJ še 6 mesecev, da smeš na Hr, je to res?
Ali nas lahko na meji pošljejo nazaj domov zaradi tega?
Hvala.


Vprašaj na hrvaško veleposlaništvo v Sloveniji, da boš sigurna.....osebni dokument je veljaven, dokler je pač veljaven.....ker pa na hrvaškem lahko z osebno izkaznico bivaš 3 mesece, je čisto možno, da obstaja ta omejitev.....

Osebno izkaznico pa drugače dobiš v nekaj dneh.....jaz sem čakala na hčerkino samo 4 dni od vložitve vloge.....




tabi -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 12:39:24)

bili pred mesecem na Hr. pa niso nič kompliciral,ker je imela tamala mesec in pol pred iztekom osebno




alda -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 13:09:18)

za veljavnost osebne ne vem, vem pa da si moral imeti s sabo kot neko pooblastilo staršev otroka, da mu in tebi dovolijo skupni prestop meje!




3jeMi -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 13:19:32)

IZVIRNO SPOROČILO: alda

... vem pa da si moral imeti s sabo kot neko pooblastilo staršev otroka, da mu in tebi dovolijo skupni prestop meje!


nič več... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




caramel -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (9.8.2012 13:20:23)

To pooblastilo ni več potrebno.




mala -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (10.8.2012 7:11:29)

Ne bo držalo, naš najstarejši je imel samo še 14dni do izteka veljavnosti osebne izkaznice pa niso nič komplicirali.




tečla -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (10.8.2012 10:04:59)

Po moje je ful odvisno od policista...Mio smo šli enkrat na enodnevni obisk in ker mi je osebna veljala "samo" še dva meseca me ni spustil preko.




Medea10 -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (10.8.2012 10:07:08)

Hvala za vse odgovore. Pri tazadnjem postu me je kar malo stisnilo. Upam, da se nam ne bo treba vračat in sestrične domov vozit.
Tisto potrdilo pa res ni več potrebno, to smo pa že preverili. Hvala še enkrat!




tečla -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (10.8.2012 12:48:20)

Če še ima čas, bi jaz vložila vlogo za novo, saj zdaj al pa čez mesec itak ni neke razlike.
Pa saj če rečete da je nujno gre ful hitro.




Medea10 -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (10.8.2012 13:14:04)

Problem je, da sestričnina mama noče dat delat nove, dokler ta ne poteče [sm=smiley29.gif]. Ne vem no, zgleda jim bo lažje si hodit po otroka na mejo čez en teden ob 4h zjutraj, kot pa zdaj dat novo delat.




Adelina -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (12.8.2012 11:30:03)

Mi smo enkrat šli čez mejo tik pred potekom (doma nismo preverili), vračali smo se pa že po poteku (sinove) osebne, pa nismo imeli problemov v nobeno smer.




liliana -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (13.8.2012 9:16:26)

To, da ste vi enkrat imeli srečo ni merilo, da se pa zdaj lahko kar tako sprehajamo čez mejo s pretečenimi osebnimi dokumenti.....

Ne vem no, če je kaj izredno pomembno, ko grem v drugo državo je veljaven osebni dokument...nobena zdravila, oblačila, kolesa ipd. zadeve, ki jih nosimo čez mejo na dopust niso tako pomembna kot veljaven osebni dokument.....in na te stvari je pač treba prej poskrbeti.....res da so meje sorazmerno odprte s sosednjimi državami, vendar to še ne pomeni, da ni potrebno osebnih dokumentov nositi s sabo......




skuštrana -> RE: NUJNO osebna izkaznica in HR (13.8.2012 13:32:10)


IZVIRNO SPOROČILO: Adelina

Mi smo enkrat šli čez mejo tik pred potekom (doma nismo preverili), vračali smo se pa že po poteku (sinove) osebne, pa nismo imeli problemov v nobeno smer.


To ste imeli SREČO, ker niso opazili da je osebna pretekla. Če sreče ne bi imela bi imela velike probleme.




Stran: [1]