davkarija (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nola4 -> davkarija (27.7.2012 19:19:47)

a je možno zahtevat obresti, če se na davčni zmotijo in ti namesto, da bi ti vrnili, še enkrat pošljejo plačilo in s tem zavlečejo izplačilo? seveda, sem se pritožila, dobila potem pravo odložbo, samo so s tem zavlekli izplačilo za dobra dva tedna

pa danes ni bilo nakazana dohodnina?, a lahko zahtevam obresti

res jih imam že poln kufer, nevem ali se delijo iz nas norca ali delajo to zanalašč, da lahko dalje denar obračajo




Colt -> RE: davkarija (27.7.2012 19:22:47)

Madam..nekdo pa ja mora nafutrat ta državni aparat ane? ;)




majčica1508 -> RE: davkarija (27.7.2012 19:45:14)

Najbolj,da pokličeš na davčno in jih vprašaš,če ti bojo plačal še obresti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]Mislim,da komaj čakajo
Edini razlog,da danes nisi dobila dohodnine,je kak tvoj dolg do njih in oni to avtomatsko vzamejo....




liliana -> RE: davkarija (27.7.2012 19:56:19)


IZVIRNO SPOROČILO: nola4

a je možno zahtevat obresti, če se na davčni zmotijo in ti namesto, da bi ti vrnili, še enkrat pošljejo plačilo in s tem zavlečejo izplačilo? seveda, sem se pritožila, dobila potem pravo odložbo, samo so s tem zavlekli izplačilo za dobra dva tedna




Ne.....

pa danes ni bilo nakazana dohodnina?, a lahko zahtevam obresti


Ne...31.7.je zadnji rok, ko jo durs mora nakazati...po tem roku pa lahko zahtevaš obresti......nekaj dni prej jo pa nakažejo ravno zaradi tega, da vsi dobijo do roka dohodnino.....zato je danes tudi takšen bum zaradi nakazila dohodnine, ker je največ davkoplačevalcev dobilo dohodnino na račune danes, nekaj jih je že pred nekaj dnevi, nekaj jih bo pa še v ponedeljek in mogoče še torek, nekateri pa sploh ne bodo, ker durs poračuna z dohodnino, če je kateri davkoplačevalec dursu še kaj dolžan......

res jih imam že poln kufer, nevem ali se delijo iz nas norca ali delajo to zanalašč, da lahko dalje denar obračajo


V primeru dohodnine se meni zdi DURS zelo korekten in nimam občutka, da se dela norca iz nas......




nola4 -> RE: davkarija (27.7.2012 19:57:58)

so nama še po drugi odločbi dolžni tak, da dolga nimamo, razen, če niso nove odločbe o vračilu knjižili, pa še imajo staro o dolgu knjiženi

bom povprašala v ponedeljek, če so spet zmotili pa bom zahtevala obresti, ker kar je preveč je pa preveč, da ne govorim, da so rabili eno leto, da so obravnnavali pritožbo, pa še potem napačno poslali, obrazložitev-program ni pokazal, da smo že plačali, halo??? dobesedno se delajo norca, če sem jaz lahko po e-davkih pogledala, kdaj smo plačali, a oni pa niso mogli pogledat, mislim....





liliana -> RE: davkarija (27.7.2012 20:06:29)


IZVIRNO SPOROČILO: nola4

so nama še po drugi odločbi dolžni tak, da dolga nimamo, razen, če niso nove odločbe o vračilu knjižili, pa še imajo staro o dolgu knjiženi

bom povprašala v ponedeljek, če so spet zmotili pa bom zahtevala obresti, ker kar je preveč je pa preveč, da ne govorim, da so rabili eno leto, da so obravnnavali pritožbo, pa še potem napačno poslali, obrazložitev-program ni pokazal, da smo že plačali, halo??? dobesedno se delajo norca, če sem jaz lahko po e-davkih pogledala, kdaj smo plačali, a oni pa niso mogli pogledat, mislim....




Nimam pojma po kaki odločbi so ti na dursu še kaj dolžni, zato ti ne morem svetovati.....

Programske "težave" pa lahko imajo.....vendar zdaj že ne več.....konec lanskega leta je prihajalo do malih problemov, ker so prešli na nov program....vendar se je vse dalo z njimi vedno na lepi način rešiti....vsaj jaz nisem nikoli imela problemov, pa so mi že tudi kaj zašuštrali.....pa saj sem sama že tudi kaj zašuštrala, pa sem se tudi lepo z njimi zmenila, ko sem jaz ali pa so na dursu to ugotovili.....




nola4 -> RE: davkarija (27.7.2012 20:40:30)

hvala liliana, bi citirala pa neznam[sm=smiley36.gif]

saj je čisto človeško se zmotiz, samo, da se niti opravilit neznajo, to pa je hudo, pa ne velja samo za davkarijo, glih danes sem hodila v tajništvo-šolsko, so se zmotili pri obračunu šole v naravi, pa sem jaz kot laik videla, da ne štima, danes že drugič šla tja, pa mi ni rekla, oprotite em se zmotila, bom drugo poslala, je bil odgovor, zelo žalostno

z davčnno pa letos res nimamo sreče, prvo so pri sp knjižili kar neko zavarovanje, ki ga ni bilo, nastal dolg-brezveze, pa misliš, da so po 30 dneh poslali tisto kar so popravili,kje pa, sma šla sama vprašat kako pa kaj, pa je bilo že po 3 dneh rešeno, potem pritožba na odložbo za dohodnine iz avstrije, rabili eno leto, poslali spet narobe, namesto povračila čez 2000 eurov, še plačilo čez 2000 eurov, glede nato,da smo že 5 tisoč eurov plačali, niso mali denarji, pa že logika jim bi lahko kazala, da 1 leto si težko dolžni davčni, bomo videla kdaj bomo dobili vrnjen denar tak, da davčnni nismo nič dolžni, da danes nebi dobili dohodnine...mogoče pa je spet kaj program kriv....ali pa še niso prišli do ćrke z[sm=jezicek.gif]

mogoče pa bomo zdaj z davčno imeli več sreče, od tega meseca dalje smo davčnni zavezanci tak, da se bomo vsak mesec vračali k njim[sm=bravo.gif]




gsatalema -> RE: davkarija (27.7.2012 20:52:58)

še jaz; [sm=zmeden.gif]
kaj so ziher danes nakazovali, ker jaz na računu nimam še nič [sm=zmeden.gif], ali pa je moja banka bolj počasna [sm=jezicek.gif]?




HuAnita -> RE: davkarija (30.7.2012 16:57:39)

Če si se vmes pritoževala, dvomom, da boš dobila v tej rundi... Nekje konec avgusta, lahko pa tudi konec leta (resno: zadnje dni decembra...) - Take izkušnje imam vsaj jaz izpred 3, 4 let....




gsatalema -> RE: davkarija (30.7.2012 19:07:08)

sem ugotovila komaj danes [sm=zmeden2.gif], da sem v bankomat te dni tiščala nepravo kartico [sm=sad.gif] [sm=smiley29.gif]. Hvala bogu, da sem doma še mirno čakala in nisem nikamor klicala...




Julija08 -> RE: davkarija (31.7.2012 7:54:58)


IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Če si se vmes pritoževala, dvomom, da boš dobila v tej rundi... Nekje konec avgusta, lahko pa tudi konec leta (resno: zadnje dni decembra...) - Take izkušnje imam vsaj jaz izpred 3, 4 let....




Tudi jaz sem se pritožila, ker so mi narobe izračunali...pa nič ne vem kdaj bo nakazano...a ni tudi za pritožbo nek rok rešitve...a dobiš tudi novo odločbo, ker jaz nisem še nič dobila???




liliana -> RE: davkarija (31.7.2012 9:14:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08


Tudi jaz sem se pritožila, ker so mi narobe izračunali...pa nič ne vem kdaj bo nakazano...a ni tudi za pritožbo nek rok rešitve...a dobiš tudi novo odločbo, ker jaz nisem še nič dobila???


V primeru ugovora ti mora davčni organ izdati novo odločbo do 31.10.2012....in od prejema nove odločbe ti mora nakazati dohodnino v 30 dneh......




Julija08 -> RE: davkarija (31.7.2012 9:39:37)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08


Tudi jaz sem se pritožila, ker so mi narobe izračunali...pa nič ne vem kdaj bo nakazano...a ni tudi za pritožbo nek rok rešitve...a dobiš tudi novo odločbo, ker jaz nisem še nič dobila???


V primeru ugovora ti mora davčni organ izdati novo odločbo do 31.10.2012....in od prejema nove odločbe ti mora nakazati dohodnino v 30 dneh......




Groza!!!
Si pa res vzamejo čas...sem mislila, da bom imela ta denar za šolo :((((




Stran: [1]