pik ose na oko (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brbs -> pik ose na oko (26.7.2012 8:14:29)

včeraj me je pičla osa pod obrvjo (na koncu) in mi je celo oko zateklo. Kaj mi lahko pomaga da bo oteklina izginila čimprej?

hvala




Aninchy -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 9:19:22)

pri nas so zmeri rekli konico noža na oteklino... drugač pa ne vem... obhladek?




liliana -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 9:32:59)

Meni je enkrat eden, ki je alergičen na osje pike dejal, da je potrebno TAKOJ, ko piči osa ali sršen ali čebela, čmrlj vzeti prižgan cigaret in ga čisto približati mestu pika (ni treba tako, da se opečeš, ampak čisto blizu).....gre baje za beljakovinski strup, ki se ob vročini iz goreče cigarete razgradi ali uniči.....baje je zelo učinkovito (za alergike na pike) in za oteklino tudi....mora se pa to storiti takoj ob piku.....moj mož je enkrat probal to, ko ga je osa pičila....in je res delovalo....ni bilo nobene otekline in fleka......

Vem da zdaj avtorici to ne pomaga več, vendar za v bodoče in za tiste, ki jim ti piki predstavljajo določen problem.......




Paštetka -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 9:38:33)

Calcijeve šumeče tbl so proti oteklinam.
In pa hladni obhladki.




Neca1313 -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 9:58:12)

Na mesto pika daš malo vlažno tableto aspirina. Menda pomaga.




Brbs -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 13:59:04)

hvala za nasvete. pičla me je včeraj, torej je za takojšnje ukrepanje že prepozno, poleg tega smo bili na poti.

zdaj me bolj zanima kako naj oteklino zatrem. v lekarni so mi dali claritine s (morala sem vzet kar 2 tabletki danes), sem pojedla a po 4-5 urah ni čisto nič bolje. še vedno sem ful zatečena. kako dolgo bo to trajalo?

ne vem pa ali sem tak alergična (nikoli bila, vsaj vem ne) ali so zdaj ti piki tak strupeni, [sm=nosecka.gif]da se tak zateče...[sm=smiley13.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.7.2012 14:15:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




TomTaylor -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 14:17:30)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni je enkrat eden, ki je alergičen na osje pike dejal, da je potrebno TAKOJ, ko piči osa ali sršen ali čebela, čmrlj vzeti prižgan cigaret in ga čisto približati mestu pika (ni treba tako, da se opečeš, ampak čisto blizu).....gre baje za beljakovinski strup, ki se ob vročini iz goreče cigarete razgradi ali uniči.....baje je zelo učinkovito (za alergike na pike) in za oteklino tudi....mora se pa to storiti takoj ob piku.....moj mož je enkrat probal to, ko ga je osa pičila....in je res delovalo....ni bilo nobene otekline in fleka......

Vem da zdaj avtorici to ne pomaga več, vendar za v bodoče in za tiste, ki jim ti piki predstavljajo določen problem.......


Če je tako mesto, da lahko daš pod vročo vodo tudi pomaga. Sicer bolj boli (v primerjavi z mrzlo, ki omili bolečino) ampak otekline potem res ni.




Paštetka -> RE: pik ose na oko (26.7.2012 14:30:05)

Če je nekdo alergičen, potem nikakor vroče vode, ker toplota širi žile, kapilare in tako strup še hitreje pride po telesu.




Stran: [1]