kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mini86 -> kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 9:47:11)

star je tri leta in je rečmo 14 dni v veliki pojstli cca. 2 m stran od mene..
do sedaj je bil v pojstelci tik ob moji in če je kaj rabil sem stegnila roko pa je šlo..
bil je do sedaj tudi v spalni vreči..ne vem..všeč mu je bila in tudi jaz se nisem rabila (tako kot sedaj) sekirat a je pokrit ali ne..
no in ker se ne da dobit res tanke spalne vreče jo je šivala tašča-zgleda da toliko časa da se je mali odvadil bit v vreči..sploh je noče dat gor in je niti probal ni..
ok ni problema, je že dovolj star, vendar pa ga ponoči skos hodim pokrivat ker je kar hladen..

ponoči slabše spim zaradi nosečnosti in lulanja, ampak proti jutru ko pa kooončno zaspim pa mi grejo kr lase pokonc ko zaslišim mami pokrij me..grrrrrrr

nekako gor povčet si "zna" sam ampak noče..

zdj pa me zanima..a se to sami od sebe navadijo a jim je treba kako pokazat-tist k sm kazala zgleda nima učinka..a nj pač pustim času čas..
je pa začel ker so noči hladnejše, mi pa imamo okna povsod odprta tudi malo pokašljevati in pa smrkati..




TomTaylor -> RE: kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 9:52:29)

Jz sem ji oblekla dolgo pižamo, spodaj majčko na body-a, pa štumfke gor, pa me je nehalo skrbet. Ko je bila pa starejša, se je pa itak sčasoma naučila se sama pokrivat.




mini86 -> RE: kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 9:56:40)

Ko je bila pa starejša


aha se pravi bo to trajalo še kar nekaj časa[sm=zmeden.gif]




TomTaylor -> RE: kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 10:37:55)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Ko je bila pa starejša


aha se pravi bo to trajalo še kar nekaj časa[sm=zmeden.gif]


a veš da ti ne znam povedat v kolikšnem času se je naučila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Ne vem, sčasoma se je, čeprav še zdaj pri njenih 6-ih letih, ko ji pade odeja/kovter na tla, se raje zvije v eno gubo kot pa da bi pobrala kovter.




mateyka -> RE: kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 11:29:20)

mah reči mu, da če se ne bo sam pokrival, ga boš dala v spalko. in potem ga tudi dej, če se ne bo - kaj bi ga zeblo. jaz sem to nardila. zdaj pri petih (poleti je nimam v spalki) se včasih sama z rjuho pokrije (jo ma na pojstli).




Teya D. -> RE: kako "naučiti" otroka da se sam pokrije (23.7.2012 11:52:38)

Jaz naši dve pokrijem samo enkrat, torej takrat ko gresta spat. Zgodilo se je samo mogoče parkrat, da je katera rekla in sem vztrajala da se pokrije sama, tudi pokazala sem. Zgodi se enkrat na mesec ali pa še to ne, da ima katera 'grde' sanje, takrat pa jo tudi pokrijem, da jo pomirim. Zdaj imam jaz mirne noči, njiju pa ne zebe. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]