|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako nehati kaditi?
19.7.2012 19:06:23   
trobentica123
Dajte mi prosim povejte, kako ste nehale kaditi ( seveda, če sploh ste user posted image  ). Jaz sedaj o tem že dnevno razmišljam, ironija pa je, da ko razmišljam o prenehanju, samo še več skadim!user posted image
Jezna sem sama na sebe, škoda mi je denarja... pa ne in ne!! Kje je recept?user posted image user posted image ( ja saj vem, da ga ni, ampak vseeno..)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 19:23:35   
LuLu
Pri meni je bilo podobno z hrano, ko sem hotla shujšati. Bolj, ko sem študirala o njej, več sem jo pojedla user posted image
Jaz upoštevam samo recepte bivših kadilcev. Ljudje, ki niso nikoli kadili, mi niso pravi svetovalci. No, vse, ki jih poznam, da so res nehali kaditi, se jim je to zgodilo čez noč. Klik v glavi. Naenkrat so res razumeli, da je to brezveze in enostavno prekinli. Ne od ponedeljka ali od 1. v mesecu ali od Novega leta... tisti trenutek, ko jim je zabliskalo v glavi.
No, meni še ni... pri cigaretih. Hrano pa obvladujem.

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 19:56:20   
*pepelka*
Kadila sem 10 let in več. Med nosečnostjo vedno prenehala, po porodniški pa ponovno začela in to se je akr ponavljalo. Vsi govorijo, da se neda nič prišparati tudi če prenehaš s kajenjem, jaz pa sem si malo preračunala kolikovsak mesec zmečem za čike in sem si rekla, da lahko končno naredim nekaj zasein tudi družinski proračun.
Prenehala sem s kajenjem, denar pa pridno hranila otrokom v šparovčkih. Nabral se je kar lep kupček v enem letu. Tako sem dokazala, da se s trdno voljo da nekaj narediti. Od takrat je minilo že 10 let in ponosna sem na ta korak, ki sem ga takrat naredila.
Vse pa je v glavi in se da, če je le volja dovolj močna.

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 20:14:11   
liliana
Jaz sem nehala pred kakimi 10 leti....takrat sem skadila več kot škatlo na dan.....kadila nisem 3 leta.....prenehala pa sem od danes na jutri....sem pa pridelala 10 dodatnih kilogramov takrat.....ker sem pač namesto cigareta jedla sladko, in potreba po substitutu cigareta je bila tako močna, da sem kar iz službe v trgovino skočilo zgolj po čokoladico....

No, in po 3 letih sem spet začela, v nosečnosti (preden me napadete, naj povem, da se je to zgodilo v 7 mesecu nosečnosti)...je pač bila potreba po cigaretu premočna....tako da zdaj spet kadim...sicer ne škatlo na dan, ampak kake 4 cigarete na dan...kak dan več, kak dan manj, kak dan celo nič....kakor mi zapaše.....

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 20:42:20   
TomTaylor
jz imam pa kontra problem. Nikoli nisem kadila, zdaj me pa včasih ima, da bi kar prižgala. Oz. mi tako diši, da bi ga kar pojedla user posted image Kako se lotit zadeve? user posted image



Ne. Nisem noseča.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 20:52:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jz imam pa kontra problem. Nikoli nisem kadila, zdaj me pa včasih ima, da bi kar prižgala. Oz. mi tako diši, da bi ga kar pojedla user posted image Kako se lotit zadeve? user posted image



Ne. Nisem noseča.

Raje ga pojej, kot skadi. Ob kaki kavi mogoče.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 21:02:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

jz imam pa kontra problem. Nikoli nisem kadila, zdaj me pa včasih ima, da bi kar prižgala. Oz. mi tako diši, da bi ga kar pojedla user posted image Kako se lotit zadeve? user posted image



Ne. Nisem noseča.

Raje ga pojej, kot skadi. Ob kaki kavi mogoče.



Ko sem bila majhna, sem jih baje res rada jedla (če sem imela le priliko sem jih "kradla" iz škatlic, ob krizi pa kar iz pepelnikov).... Mogoče so ob kavi boljši.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 19.7.2012 21:03:37 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 21:15:54   
trobentica123
Drage moje, ali ni to grozno?! Včasih sploh ne morem vrjeti, da imam s tem tak problem! Ko si premislim, kaj vse sem v življenju že obvladala, mi ne gre v glavo, da me ima v rokah ta butast cigaret!!user posted image  Naj reče kdo kaj hoče, RES JE TEŽKO! Ja najbrž rabim kak klik v glavi ali kaj... Kako pa je glede hipnoze in temu podobno? Ima katera kaj izkušnje? Ali ne bi bilo fajn, da se zjutraj zbudiš in enostavno več ne kadiš! Hja: sanjaj...user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 21:25:34   
TomTaylor
jz ti lahko samo povem zakaj nisem nikoli začela kadit..

- oče je umrl za rakom na pljučih. Še na dan svoje smrti, natančneje dve uri pred smrtjo si je prižgal svoj poslednji čik.
- mami, strastna kadilka, še danes. S takšnim jutranjim kašljanjem da, dokler sem živela še doma, nisem vedla kaj bo prvo ven vrgla, svoj želodec ali pljuča. Fuj.
- kadilski zadah. Pa naj bo še tako skrit s kolodontom, žvečilkami, osvežilnimi spreji,..pred mano ga ni mogoče zakriti, jz ga vedno zavoham. Če ne iz ust ga pa iz kože in oblačil. In mi smrdi, da ne znam povedat kako.

Ampak cigareta sama, oziroma tobak mi pa zadnje dve leti tako noro diši. Sej pravim, za pojest.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 19.7.2012 21:26:44 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako nehati kaditi?
19.7.2012 21:31:50   
josephine27
Nisem pravi naslov za nasvet, ker nikoli nisem kadila ampak poznam kar nekaj takih, ki jim je uspelo nehat. Tako, da zgleda da ni čisto nemogoče in se da. Moja starša sta oba veliko kadila in se še zdaj spomnim kako sta se odvajala takrat sem še živela doma. Mislim da rabiš predvsem res zelo zelo močno voljo. Veliko sreče.

_____________________________



(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 22:26:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu josephine27)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 1:41:42   
ronja
Tole sem enkrat že dolgo nazaj napisala eni fajni punci tu gor (lulu, ne brat, ker kot veš, ne kadim;):

"rahob, upam, da ne boš jezna, ker ti odgovarja nekadilkauser posted image . Sploh te ne mislim nič obsojat, saj se očitno že sama dovolj žreš zato, kaj ti bom še jaz po glavi sralauser posted image .

Rada bi ti samo napisala nekaj stvari, ki smo se jih učili na faksu v zvezi s kajenjem in nimajo veze z vplivom kajenja na telo ali zarodek, ampak so bolj v smislu, ZAKAJ sploh ljudje kadijo... Če se ti da, preberi, obljubim, da ne bom moraliziralauser posted image

Torej, kajenje je nadomestno vedenje - to je vedenje, ki ga naredimo, kadar bi radi v bistvu naredili nekaj, česar ne smemo ali ne moremo in potem se zatečemo k nadomestnemu vedenju. Tega nimamo samo ljudje, ampak je zelo razširjeno tudi pri živalih.
Primer: ko se dva gosaka potegujeta za samico, je pač tako, da lahko samo eden zmaga. Zmagovalec seveda nima problemov, saj lahko gre delat svoje želeno vedenje - seks v tem primeruuser posted image , ali pa vsaj razkazovanje. Poraženec pa ima seveda problem: tudi on bi seksal, vendar ne more, ker je pač izgubil v boju... Zato si mora najt neko drugo vedenje, pri gosakih in ptičih na spl. je to navadno čiščenje perja, grejo pač delat nekaj, da se zamotijo, pa mogoče da ne zgleda tako očitno, da so zgubili... In tako si čistijo popolnoma čisto perje. Če jim to vzameš - ne pustiš delat, so čisto živčni.

Ok, torej to delamo tudi ljudje, ni samo kajenje nadomestno vedenje, je pa eno najbolj razširjenih in ker je pač škodljivo, eno najbolj preganjanih... Nekateri si navijajo lase, nekateri začnejo govorit ko strgani dohtarji, nekateri si začnejo grist nohte... Nadomestnih vedenj je milijon, samo niso vsa enako nevarna.

Zakaj ti to pišem? Ker kot si sama ugotovila, pri tebi ne gre za kako hudo zasvojenost z nikotinom, ampak bolj za zasvojenost z navado. Bodi iskrena do sebe in poglej, kdaj kadiš, kdaj se najtežje upreš cigareti,... in probaj najt nekaj, kar bi ti jo lahko nadomestilo (nekateri kadilci, ko nehajo, najdejo uteho v hrani, če nimaš problemov s kilami, pa ker si itak noseča, bi to mogoče šlo;).

Torej, če nujno rabiš čik zjutraj, ob kavici, z možem ali sodelavko, je to mogoče zato, ker se je pač treba psihično pripravit na naporen dan, seveda bi vsak rajši samo lenaril, samo večinoma nam to ni dano;) Torej si rečeš, ok, zjutraj se bom mela fajn ob kavici in možu/sodelavki in bom zraven vozlala zapestnico, recimo. Važno je, da zaposliš roke, ker so navajene, da imajo cigareto, da se z njo zamotijo in se lahko počutiš nelagodno brez nje, ne veš, kam z rokami, nekaj bi, pa nimaš kaj, nekateri pravijo, da se počutijo skoraj gole, bolj ranljive, saj ni več tiste varovalke.
Važno je tudi, da si še vedno vzameš odmore, samo nekadilske. Dostikrat namreč ko rabiš pavzo, si zaželiš čik - ampak v bistvu zato, ker rabiš pavzo, ne zato, ekr bi res rabila tisti čik... To se dogaja tudi drugim, jaz recimo ko se učim, vedno ratam lačna precej bolj pogosto kot sicer - ker rabim pavzo in kar tako si je nekak ne vzamemo, če pa si lačen, pa seveda moraš it jest... In potem se telo nauči, da ko rabi pavzo, sporoči, da je lačno, čeprav v resnici ni...
Fajn je, če te okolica podpira, super je, če imaš tudi nekadilsko družbo, če hodiš v lokale na nekadilske predele, ti bo lažje zdržat...

In na koncu koncev: ko ti zapaše čik, se vprašaj, kaj si v bistvu še želiš (poleg čika): pavzo, partnerja, hrano, odklop,... In potem si daj to drugo stvar namesto cigarete, zamoti se in nagradi se za vsakič, ko ga ne prižgeš, čeprav ti paše. POkliči moža in naj ti kaj lepega pove, naj ti pove, da je ponosen nate, boš videla, kako ti bo to dalo krila! Kupi si kako malenkost, ne smeš pustit, da si samo nekaj vzameš, ne da bi si dala nekaj v zameno, sicer boš imela občutek, da sama sebe goljufaš in se boš sama sebi uprla.

Kadar ti zapaše čik zato, ker ne moreš naredit nečesa, kar bi rada - recimo se skregaš s šefom, najrajši bi ga lopnila po glavi ali poslala v 3 pirovske... , pa tega seveda ne smeš naredit in ti zapaše čik, da te malo pomiri. No, takrat pojdi na wc, pa se zjokaj, ali pa parkrat mahni v steno ali torbo, da daš iz sebe tista čustva, ki bi jih rada umirila s cigareto. Če pogrešaš moža, ga pokliči, če ga ne moreš, mu napiši sms ali mail, da daš ven iz sebe to čustvo... POtem je lažje zdržat... Ker dostikrat iščemo samo ventile za nekaj, kar je v nas in če bi se kar direkt s tem ukvarjali, potem niti ventilov ne bi rabili...

Ok, ne vem, če ti je tole "modrovanje" kaj pomagalo, ampak mogoče vsaj za začetek razmišljanja v tej smeri, zakaj sploh kadiš, zakaj rabiš cigareto in kaj bi lahko nadomestilo to navado...

Upam, da mi ne zameriš, ker sem se oglasila, čeprav ne kadim in imaš prav, nimam pojma, kako je it čez kaj takega. Vseeno upam, da ti bo kak nasvet prav prišel, magari najbolj banalen;)

Ok, zdaj bom pa 3x fejst vdihnila, da se pripravim na kake jezne kadilke in poslala, hehe, potem pa naj pride, kar pride;)"

< Sporočilo je popravil ronja -- 20.7.2012 1:44:17 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu trobentica123)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 6:34:50   
Lorna4
No tud men je naredil klik v glavi, sem kadila cca 7-8 let, škatlico na dan user posted image Preden sem nehala sem isto pokadila škatlco do konca (ker stran pa ne bomo metal user posted image ) no in zaenkrat od takrat še nisem prižgala, ni pa še minil prav velik časa, mislim da nekih 10 mesecev ne kadim user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 8:35:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

eni fajni punci tu gor lulu,( ne brat, ker kot veš, ne kadim;):


Ne bom... pa stavek sem si dovolila malo spremeniti... oklepaj sem samo premaknila user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 8:37:38   
LuLu
Pa čestitke vsem, ki ste nehale... NIKOLI VEČ KADIT!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 8:46:28   
Medea10
Jaz sem BILA kadila 6 let, strastna kadilka, zjutraj še pred kavo sem si zapalila čik, skadila škatlo in pol na dan minimalno.
Potem sem zanosila, kadila sem še celo nosečnost, ampak manj, pa najlažje cigarete, potem sem pa rodila. Ker sem morala bit 4 dni v P in seveda skoz poleg tamale, ni blo časa za cigaret. Prve 3 dni je itak največja kriza pri odvajanju ampak je jaz nisem čutila, ker sem bila preveč zaposlena s svojo pikico, ko sva pa prišli domov pa mi cigaret sploh ni manjkal in po čudežu sem bila nekadilka.
Če se boš odločila, za prenehanje, pol se moraš nekako zamotit, da sploh ne boš imela časa mislit na to.
Pa seveda voljo.
Srečno!user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 9:02:11   
naja17
Še ena bivša strastna kadilka tule... Vedno sem govorila, da nisem karakter za take podvige, pa mi je uspelo, sam zdej je težava, da nisem karakter za shujšat user posted image . Drgač pa z dones na jutri. Mel smo eno žurko v koči, vsi prekajeni, zakajeni, naslednje jutro k sem se zbudila, sem imela še dva cigareta v škatlici, vzela sem si kavo + cigarete, se odstranila, imela še zadnji trenutek uživanja in od takrat nisem niti probala več. Eni mi ne verjamejo, da sem ziher na skrivaj še kej, pa nisem. Mi zadiši? Ooo jaaa zadnje čase vedno bolj, ampak se ne dam user posted image .

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 9:31:13   
gsatalema
Evo, še ena bivša kadilka...., tudi jaz sem cca. 15 let kadila in to najmajn 2 škatli na dan. Bolj , kot so bili problemi (družinski in finančni), bolj sem kadila in pila kavo. Potem sem se odločila za korenito spremembo življenja, najprej ločitev, potem pa cigareti. Kar tako, ko je bilo večina težav mimo, in sem si v glavi malo "pospravila" sem se zavestno odločila da preneham. Nisem hotela tiste variante, da najprej zmanjšaš, pa potem dalje.... Energija in moč, pa malo trmasti karakter sta popoln uspeh pri odvajanju. In res uspelo mi je, brez velikih problemov in odvečnih kilogramov..... Sem ponosna na to! user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 11:01:21   
cukr07
Recepta kako nehati kaditi ne vem, ker sama nisem nikoli kadila. Vam pa povem v vzpodbudo sledeče:
Moj oče je kadil 35 let, pokadil je po dve škatlici cigaretov na dan (včasih še več). Dostikrat smo ga hecali naj neha pa se nam je samo smejal. Pred petimi leti pa je na silvestrovo rekel, to je moj zadnji cigaret - itak da mu nismo verjeli. Ampak je bil res, ker sedaj že dobrih pet let ne kadi več. Pravi da kakšne posebne abstinenčne krize ni imel, le prvih nekaj mesecev se je ponoči pogosto zbudil s čudnim okusom v ustih, tako da si je včasih šel ponoči tudi po dvakrat, trikrat umit zobe.


_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 12:06:50   
Julija08
Evo, še ena bivša kadilkauser posted image user posted image user posted image

Jaz sem kadila 10 leti, vmes sem nehala za 1,5 leta (sem šla v Poreč na hipnozo) user posted image

Lani pa sem bila v avgustu ful bolana (angina) - 1 teden napol mrtva in takrat nisem kadila, ko sem se pozdravila sem spet začela in mi ni prav pasalo...potem sem se pa odločila, da ne bom več in nisem!!!

Ampak to je bil tud en klik, ker prej sem neštetokrat kao nehala, pa bolj ko sem razmišljala, da bom nehala bolj sem kadila.

Zdaj pa mislim, da ne bom nikoli več začela (trkam na les), ker mi sploh ne paše oz. mi še smrdi...in pri nas kadijo vsi razen mene in sina user posted image

Foter kadi 2-3 škatle, mami 1 in moj 1-2 škatli...v glavnem cela štala...hvalabogu sem dosegla vsaj to, da se noter ne kadi...to že prej nisem marala...

Držim pesti, da ti bo uspelo.

Aja, poznam kolegico, ki je uspelo nehati z akupunkturo...mogoče je za probatuser posted image

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 12:51:06   
Jassika
Še ena bivša kadilka (vsaj upam). Sej nimam kaj novega napisat, so že vse napisale pred mano. Lahko ti povem samo to, kaj je meni "klik" naredilo. Pri 33 sem že obupala nad tem, da bom kdaj imela otročka. Potem pa sem na vesliko veselje zanosila. In sem kadila še kakih 14 dni, s tem da sem svojo dnevno dozo 2 škatel (ob žurkah tudi 3) na dan uspela zmanjšati na 10 čikov. Ampak na manj kot to ni šlo. Potem pa sem na nekem forumu prebirala poste o škodljivosti na plod in sivih porojenih posteljicah in odtegnitvenem sindromu... Saj ne, da bi drugače kaj dala na to, ampak v tistem hormonskem neravnovesju pa me je čist zadelo.

Ker sem skoz govorila, da bom najbolša mamica, če mi bo le kdaj dano to bit. In potem sem pomislila, da se niti čiku nisem pripravljena odpovedat za tako pričakovanega otroka. da se moja pravica konča tam, kjer se začne pravica mojega otročka. In tako sem sklenila, da vsaj v nosečnosti in dojenju ne bom kadila. In tako je osatlo še zdaj po 3 letih, s tem da imamo zdaj že 2 user posted image  In bom še dojila kako leto, če bo le šlo. Potem pa upam, da po 4 letih pavze me pa ne premami več nazaj. Je pa to samo moja izkušnja in vem kako user posted image  je težko s temi čiki. Sama sem se bila pripravljena sredi noči odpeljat 30km daleč na bencinsko, ki je bila odprta celo noč, če sem se slučajno ponoč zbudila pa je čikov zmanjkalo. Jaz sem za sebe vedla, da mi je user posted image  zadnja šansa, da neham kadit, preden bi to morala zaradi kakih zdravstvenih težav (ne daj bože).

Tko da, želim ti samo veliko vztrajnosti in da bo lepega dne tudi tebi naredilo tisti "klik" v glavi. 

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 12:54:25   
yenny
Še ena bivša....user posted image
Kadila sem intenzivno,se pravi eno škatlico v povpreču na dan,več kot 10 let in zdaj sem računala,spadam med nekadilce reci in piši 6 let!user posted image
Še vedno si včasih zaželim tisto prvo jutranjo kavo,ogromno skodelico in zraven cigaret-prav voham jo!user posted image
Ampak ne bom!
To si štejem v moje velike dosežke in zmage!user posted image
Prenehala pa sem s pomočjo hipnoze.user posted image
Meni je pomagalo-hipnoza in volja!

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 13:37:17   
3jeMi
Moj mož je bivši kadilec že 10 let, z 2-3 škatel na dan na 0. Enkrat ni vedel kaj naj kupi v Svetu knjige, pa si je kupil knjigo Končno nekadilci. Jo je bral tri dni, vmes še veselo kadil in ko je končal z branjem, je končal tudi s kajenjem. Je pa knjigo ene 3 mesece še nosil s seboj in ko je bila kakšna krizica, je hitro prebral kakšno poglavje :), da je minilo.
Je pa zdaj bolj proti kadilcem, kot pa jaz, ki nikoli nisem kadila. :)

(odgovor članu yenny)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
20.7.2012 15:01:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 3jeMi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako nehati kaditi?
20.7.2012 15:49:17   
end1
Še ena kadilka. Kadila skoraj 14 let, od rane mladosti, se tri leta psihično prepričevala, da bi treba nehat in za novo leto je padla odločitev. Krizen ni bilo, le tri tedne sem mal več Hals bombonov pojedla, te najbolj močne. Kadila nisem 7 let, počutje dobro, nikoli zagrljena, zobki postali beli, smrada ni bilo.

Pa me je žal spet premeamilo, pol pa najprej vsak drug dan, pa zmeraj več, pol pa tri angine, pa spet dva meseca nič, pol sem začela športat in spet kadit, filing, da po koncu športanja v miru pokadiš čik me je premamil. Leta gredo kmalu bom 40 bo treba spet nehat, koža, zobki, smrad pa to.

Res je ko si enkrat odvisnež si za vedno. pa naj gre za cigarete, kavo, alkohol al droge, žal smo vsi v istem košu. Dam pa se ne, bom pa spet zdravljena kadilka.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?