|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pink krema
16.7.2012 14:50:52   
mateyka
kako ve naredite kremo za torto da je pink? gledam une barve za hrano pa me je skor kap kok ma sitetičnih E-jev not in ni za otroke..

aja, pa ne bi tičine ali marcipana - to ne jemo.. maslena krema - bi se raj izognila maslu v taki količini.. zanima me bolj s čim bi pobarvala kakšno kremo v smislu smetana, mascarpone, bela čokolada in nato pink barva (s čim?) in če imate kak dober recept v tej smeri. user posted image

vnaprej hvala za pomoč user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.7.2012 14:54:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pink krema
16.7.2012 14:54:43   
nyna84
Z borovničevim sokom? Ta ima močno barvo user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pink krema
16.7.2012 14:57:31   
katipi
Z malinovim sokom?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pink krema
16.7.2012 15:00:04   
TomTaylor
z jagodnim sokom? 

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
16.7.2012 15:16:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pink krema
16.7.2012 21:49:29   
mateyka
a mi ne bodo soki preveč omehčali kremo - koliko soka pa se sploh da not? in ali ima potem krema konkreten okus po tem sadežu? se bežno spomnim, da sem slišala da sok rdeče pese da čuden okus, a je to res?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pink krema
17.7.2012 9:02:15   
nyna84
Ja ne smeš pretiravat ...
Sicer pa lahko dodaš v kremo tudi krem fix, če te skrbi da bo sicer krema premehka. Jaz bi ravno zato dala borovničev sok, ker ima zelo močno barvo in ga ni treba dodati veliko. Pa potem žlico sladkorja več (da ne bo kislo, pa sladkor bo še dodatno zgostil kremo)

Pobrskaj malo po kulinarični sloveniji. Ali pa vprašaj na njihovem forumu. Punce ti bodo tam zagotovo znale svetovati. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pink krema
17.7.2012 14:45:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Ja ne smeš pretiravat ...
Sicer pa lahko dodaš v kremo tudi krem fix, če te skrbi da bo sicer krema premehka.


ja, sej to je moj problem - tukaj ne najdem kremfixa (ali kaj podobnega).. user posted image

Pobrskaj malo po kulinarični sloveniji. Ali pa vprašaj na njihovem forumu. Punce ti bodo tam zagotovo znale svetovati. user posted image


a une psihotične babe na kulinarika.net naj pobaram za nasvet za zamenjavo določenih sestavin? sem enkrat vprašala s čim naj zamenjam tipični kruh v libanonski solati pa so ble tok nasikane, posmehljive in žaljive, da tam gor NIČ več ne vprašam. zgleda da ti to, da znaš dobro skuhat določene jedi, lahko tudi negativno vpliva na karakter..

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pink krema
17.7.2012 15:03:56   
uškinamama
Joj Mateyka user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pink krema
17.7.2012 15:06:55   
nyna84


a une psihotične babe na kulinarika.net naj pobaram za nasvet za zamenjavo določenih sestavin? sem enkrat vprašala s čim naj zamenjam tipični kruh v libanonski solati pa so ble tok nasikane, posmehljive in žaljive, da tam gor NIČ več ne vprašam. zgleda da ti to, da znaš dobro skuhat določene jedi, lahko tudi negativno vpliva na karakter..

user posted image user posted image user posted image Pol pa še dobro, da nismo tako profi kuharice user posted image user posted image


ja, sej to je moj problem - tukaj ne najdem kremfixa (ali kaj podobnega).. user posted image

Torej barvo imamo, sedaj jo moramo še fiksirati .... user posted image Iščemo alternativo kremfixu
Sam men je čudno da ne najdeš ... a Dr.Oetkerja (al kako že) se pri vas ne najde?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pink krema
17.7.2012 15:57:04   
caramel
Sicer ne vem, kako bi pasalo k preostali torti, ampak tahko narediš kremo iz kombinacije sladke smetane in mascarponeja. Pride malo bolj kompaktna, pa tudi zelo dobra je. Če delaš čokoladno torto, lahko narediš pa belo pariško kremo.

Jaz sem sicer že dodajala sadni sok sami sladki smetani in je za premaz super, za kakšno bolj detaljno okraševanje pa se ne obnese najbolj.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
17.7.2012 16:00:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pink krema
17.7.2012 17:01:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Torej barvo imamo, sedaj jo moramo še fiksirati .... user posted image Iščemo alt_ernativo kremfixu
Sam men je čudno da ne najdeš ... a Dr.Oetkerja (al kako že) se pri vas ne najde?


ma sej znamka je, samo nimajo iste ponudbe. recimo pudinga za skuhat (sej veš, zavreš mleko, mešaš 2 min) ne najdeš, samo uni so, z mrzlim mlekom, ki je bolj a la krema user posted image
sicer sem našla v eni štacuni "balkanski" oddelek in tam vsaj puding, smoki in jajčne rezance (laske) - btw, te jušne zahuhe tud ni, v bistvu nobene jušne zakuhne ni, ni ribane kaše, zvezdic, zlatih kroglic, rezancev, fritatov,. sam je res da ne jejo bistre juhe kot mi in da nimajo neke slavne zgodovine peciv in sladic. edino kar majo je v bistvu bolj kot ne v stilu danish paistry in to je to..

neki se mi že plete po glavi za kremo - bom kasneje napisala kako bi jo nardila in mi boste povedale če se vam bo zdela dovolj gosta za pink oblekco. oblečt (v to pink barvo/kremo) moram namreč čokoladno torto od tamale.
vidla je tole torto in zdej bi rada da tako zgleda:
user posted image
ker pa ne mara sladkarij, edino mlečno čokolado (občasno je kako drugo kremo v kaki torti, samo ne vse), bi rada une krogce čokoladne in not ČOKOLADNO torto (čokoladen biskvit in čokoladna krema). tičine ali marcipana ne bi niti pod razno povohala. vem, da poje kreme ki so narejene iz recimo iz stepene smetane in dodane bele kuverture (čokolada), za mascarpone nisem ziher - če ga ni velik, maybe..
na koncu bi bil en tak barvni efekt (samo barvni efekt - torta že od daleč zgleda nagravžno presladka):
user posted image

ja ja, vem da kompliciram, sam - če se komu da z mano, ste vse invited. user posted image

p.s. še vedno iščem alt_ernativo kremfixu.
p.s.2 kaj pa sploh je v kremfixu - škrob?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.7.2012 17:03:51 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pink krema
17.7.2012 19:06:17   
Tutan
Verjameš ali ne, ravno tako nezgravžno roza sem dobila zadnjič, ko sem delala jogurtovo torto in sem vmešala maline. Za manj intenzivno pač dodaš malo manj malin user posted image , kot jaz. Delala sem poletno torto in je res malo bolj kisla, ampak nam je to všeč. Bi pa s tisto maso kamot premazala torto - tik predenj povsem zakrkne, potem pa direkt v hladilnik. Je pa zraven dodana želatinauser posted image
Drugače pa - jaz bi tole torto naredila iz bele čokolade + tile bobončki. Pomojem bi bila prekrasna.

Drugače pa - glede na tvoj post user posted image - zadnjič je mojo kolegico na skupni večerji skoraj kap, ker sem lastnega otroka vprašala, ali bi jedel orado ali brancina, ker otroci pač morajo jest to kar jim odrasli dovolijo, ne to kar jim daš na izbiro user posted image user posted image Pomojem bi jo ob temle branju nekam zategnilo user posted image p.s.: osebno nimam kaj proti, da si otrok izbere tortico, pa čeprav je potem naše življenje malo bolj komplicirano user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pink krema
17.7.2012 21:03:13   
caramel
Če je tudi belo čokolado, potem bi jaz vsekakor naredila belo pariško kremo, ki pride dovolj kompaktna, da jo lahko pomoje brez problema še malo razredčiš s kakšno barvo (oz. sokom), pa še zelo okusna je. Okraske pa lahko narediš iz "modelirne čokolade", ki se krasno oblikuje, če je iz bele čokolade, pa tudi lepo barva. Na netu najdeš ogromno receptov, jaz pa sem jo delala po temle. Sladkorni sirup sem naredila po tem receptu.

Kar se pa barve tiče pa jaz verjetno ne bi komplicirala in bi uporabila kar živilsko barvo. Je ne uporabiš veliko, pa če je to enkrat na leto.. Vem, da je slaba tolažba, ampak itak je večina hrane v trgovinah obarvana z barvili.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pink krema
18.7.2012 12:33:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
zadnjič je mojo kolegico na skupni večerji skoraj kap, ker sem lastnega otroka vprašala, ali bi jedel orado ali brancina, ker otroci pač morajo jest to kar jim odrasli dovolijo, ne to kar jim daš na izbiro user posted image user posted image


me prav zanima kok časa bi zdržala če bi njo tkole tretiral kamokoli bi šla in ji postregli brez da bi jo vprašal. zajtrk, malica kosilo, malica, večerja - vse brez vprašanja, 24/7. po moje bi se ji zmešal po enem tednu, men se bi user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pink krema
18.7.2012 13:44:02   
ronja
V smetanovo/skutno kremo lahko vmešaš pretlačen malinov pire (zmiksaš in precediš, da ni pikic). Pa lahko dodaš malo želatine (v prahu ali llističih, to verjetno dobiš tam gori), če te je strah, da bo pretekoče. Lahko dodaš tudi jagodno ali malinovo marmelado (domača ima kar barve;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pink krema
18.7.2012 13:51:49   
ronja
p.s.2 kaj pa sploh je v kremfixu - škrob?

Hehe, če ti ne potegnejo umetna barvila, potem se rajši tudi kremfiksu izogibaj, je glih tako škodljivo kot barvila - je pač gostilo. Ni navaden škrob.

Kar se pa kompliciranja okoli tort tiče: jesta sicer vse, ampak si pa recimo zaželita ena torto v obliki mušnice s škratki, durga pa torto pasjo utico s kužko... Tutan, tvoja kolegica naj rajši ne gleda na moj blog, pamži moji razvajeni:D (ki pa vse jejo, hehe;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pink krema
18.7.2012 21:29:43   
mateyka
ok, sem probala kremo s smetano in cream cheese-om (1:4) in je premehka za moje pojme. trenutno nisem mela mascarponeja pa sem vzela cheese ker se mi zdi podobna konsistenca.
in sva okrasili cupcakes - TATATA! XD
(barvna kombinacija bo ista - pink/čokoladna) meni zgleda krema malo "stopljeno" ali premehko za moj okus:
user posted image
user posted image

smo pa na dobri poti imho;
sem zadnjič delala smetana, mascarpone 1:1 in nam je bilo malce preveč sirovo. če bi dala malce manj, bi nam znalo bit čisto ok.. a se vam zdi da bo trše če bi naredila takole:
1/3 smetane
1/3 mascarponeja
1/3 bele kuverture (čokolada)
(plus sladkor seveda)
torej; a bi bela kuvertura pripomogla k bolj čvrsti kremi?
(caramel, tvoja pariška krema se mi zdi bolj za oblikovanje, ne za brizganje in ful presladka za naš okus. se mi zdi pa fina, če bi hotela oblikovat kake figurce itd.)

in tudi - uspelo mi je dobit barvilo brez karcirogenih E-jev; ima samo barvilo karmin (E120) - barvilo je sicer naravno, pridelajo pa ga iz žuželk. sicer nisem žužkojedec, ampak že stari rimljani so se šminkali s tem in kot ljubitelj zgodovine in arheologije, ter nasprotnik sintetike v hrani kjer ni potrebno, lahko rečem: no, vsaj eno kolikor toliko normalno barvilo.. ga bom kombinirala z malo malininega soka, da bo krema imela rahel okus po malinah.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pink krema
18.7.2012 22:22:29   
ronja
Mateyka, pojutrišnjem bo na blogu ena pinki torta, ok? čisto naravna, brez barvil, brez kremfiksa, sami z malinami in mislim da želatino (moram preverit, kaj sem delala;).

< Sporočilo je popravil ronja -- 18.7.2012 22:23:46 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pink krema
18.7.2012 23:23:20   
mateyka
ronja user posted image bom pogledala user posted image
kva sem smotana, sem se zmotla - razmerje 4:1 sem delala.. btw, a se da krema z želatino brizgat?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pink krema
18.7.2012 23:26:43   
ronja
How yes no? ("A kako da ne?") Itak, da se dauser posted image . Boljše je sicer, da jo nabrizgaš, dokler se čisto ne strdi, ampak saj itak takoj okrasiš.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pink krema
19.7.2012 8:49:36   
caramel
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
caramel, tvoja pariška krema se mi zdi bolj za oblikovanje, ne za brizganje in ful presladka za naš okus. se mi zdi pa fina, če bi hotela oblikovat kake figurce itd.


Tisto je drugače recept za modelirno čokolado - če bi želela met tud pink okraske. Pariško kremo pa delam v razmerju 2 (smetana):1(čokolada), pa se super brizga. Sem pa zadnjič probavala eno drugo belo čokolado in je bila krema presladka, tako da kar ostajam na preverjeni (mannerjevi).

Kar se tiče brizganje kreme z želatino moraš bit ful hiter. Jaz sem enkrat to delala po sili razmer, pa so se na okraskih, ki sem jih nabrizgala nazadnje, videli počeni zračni mehurčki. To je sicer bolj problematično pri kakšnih elegantnih tortah, pri otroški bi lahko izpadlo čist kjut.

Cupecakesi so zelo lušni. Sem tudi jaz že delala kremo s cream cheesom, pa mi je prišla pretekoča. Mascarpone se mi zdi malenkost kompaktnejši, poleg tega pa sem ga jaz v stepeno smetano vmešala na roke in se mi zdi, da manj "zvodeni".



< Sporočilo je popravil caramel -- 19.7.2012 8:52:00 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pink krema
19.7.2012 10:15:12   
ronja
Kar se tiče brizganje kreme z želatino moraš bit ful hiter. Jaz sem enkrat to delala po sili razmer, pa so se na okraskih, ki sem jih nabrizgala nazadnje, videli počeni zračni mehurčki.

Verjetno zato nisem imela problemov - meni se vedno ful mudi:D.

Mateyka, moja pinki krema je bila z jagodami, sem se spomnila - ima pikice not, ker nisem precedila pireja - če jo to moti, pač precediš prej.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pink krema
20.7.2012 15:01:35   
ronja
Maš:
http://vecna-optimistka.blogspot.com/2012/07/roza-torta-z-vilami-iz-turskega-sladkega.html

Če te bo zanimal točen recept, povej. Bi se pa dala ta krema brizgat.

< Sporočilo je popravil ronja -- 20.7.2012 15:03:24 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?