Razlaga člena v pogodbi (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Sonrisa -> Razlaga člena v pogodbi (8.7.2012 8:48:48)

Zelo hvaležna bi bila tisti duši, ki bi znala na to odgovoriti: [sm=smiley1.gif]

V Kolektivni pogodbi za dejavnost vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji je v 50. členu (III. Normativni del, 1. Delovna razmerja, 14. Odsotnost z dela z nadomestilom plače) zapisano:

Delavec je lahko odsoten z dela največ 7 delovnih dni s pravico do nadomestila plače v posameznem koledarskem letu, in sicer:
- pet dni zaradi aktivnega sodelovanja pri kulturnih, športnih in podobnih prireditvah na državni ali mednarodni ravni in v primeru elementarnih nesreč.

Lepo bi vas prosila, če mi lahko opišete, kaj vse se smatra za aktivno sodelovanje pri kulturnih prireditvah na državni ali mednarodni ravni.
Ali pa mogoče kdo ve, kam bi se lahko obrnila za odgovor. Pisala sem že ministrstvu, vendar (še) nisem dobila odgovora.




liliana -> RE: Razlaga člena v pogodbi (8.7.2012 19:24:17)

Aktivno sodelovanje na prireditvi je npr. petje v pevskem zboru, ki sodeluje na državni proslavi ob dnevu državnosti.....to je primer "državne ravni".....

Pri športnih prireditvah je podobno.....če sodeluje učitelj na evropskem prvenstvu v košarki kot košarkar, ali pa učiteljica kot mažoretka ali napovedovalka pri podeljevanju nagrad, prevajalka je to aktivno sodelovanje....to je primer "mednarodne ravni".....

Kaj pa so podobne prireditve, pa je prepuščeno lastni interpretaciji oz. interpretaciji ravnatelja in imajo lahko t.i. podobne prireditve širok spekter razlag......

Me pa res zanima odgovor, ki ga boš prejela iz ministrstva.....[sm=jezicek.gif]




Sonrisa -> RE: Razlaga člena v pogodbi (9.7.2012 6:37:16)

Liliana, super, najlepša hvala! [sm=smiley1.gif]

Zanimalo je me predvsem zato, ker sem pela predsedniku, kjer so bili prisotni tudi tuji "pomembneži" (politiki in podjetniki) in mi je bil do zadnjega odobren izredni dopust, potem se pa je ravnatelj premislil. No, očitno njegov spekter razlag ni tako širok ...[sm=jezicek.gif]

Hvala še enkrat!




liliana -> RE: Razlaga člena v pogodbi (9.7.2012 15:23:15)

Če si pela predsedniku republike je to kulturna prireditev na državni ravni......[sm=smiley1.gif]




Sonrisa -> RE: Razlaga člena v pogodbi (9.7.2012 18:31:43)

Tako sem tudi razmišljala - če predsednik ni na državni ravni, potem pa tudi ne vem, kdo naj bi bil. [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Razlaga člena v pogodbi (9.7.2012 21:59:02)

Izgleda, da dandanes zgolj predsednik vlade predstavlja državniški nivo.....[sm=smiley36.gif]




Sonrisa -> RE: Razlaga člena v pogodbi (10.7.2012 14:49:36)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Sonrisa -> RE: Razlaga člena v pogodbi (30.7.2012 17:06:58)

Samo toliko, da povem, da sem danes dobila odgovor z ministrstva. V bistvu si liliana dobro napisala, je bilo skoraj kopirano od tebe. [sm=jezicek.gif]

Kar se pa mojega primera tiče, mi je bilo rečeno, da prisotnost predsednika države dogodku ne daje značaj državnosti v smislu določbe o izrednem dopustu.

Toliko. [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Razlaga člena v pogodbi (31.7.2012 8:30:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Samo toliko, da povem, da sem danes dobila odgovor z ministrstva. V bistvu si liliana dobro napisala, je bilo skoraj kopirano od tebe. [sm=jezicek.gif]

Kar se pa mojega primera tiče, mi je bilo rečeno, da prisotnost predsednika države dogodku ne daje značaj državnosti v smislu določbe o izrednem dopustu.

Toliko. [sm=smiley1.gif]


To pa res ne....če se recimo predsednik države zgolj pojavi na vaških igrah v neki vasi in ti tam poješ ali plešeš s folkloro to ni prireditev na državni ravni.....in v tem primeru ti ne pripada izredni dopust......

Zdaj, ko je volilno leto se predsednik pojavlja tudi na vsaki pasji procesiji....in zgolj prisotnost predsednika na neki prireditvi res ne pomeni prireditve na državni ravni.......




Stran: [1]