Gretje stekleničk (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Barbi5 -> Gretje stekleničk (26.6.2012 20:34:52)

Naša mala pikica potrebuje zraven dojenja še flaško. Zanima me ali so vsi grelniki za stekleničke takšni, da je vanje potrebno vliti vodo?? Sem kupila Philips Avent, pa moram reči, da mi to ni všeč.




Paštetka -> RE: Gretje stekleničk (26.6.2012 20:43:20)

Jaz sem vodo pogrela v mikrovalovni. [sm=smiley1.gif]




kajajaka -> RE: Gretje stekleničk (26.6.2012 21:53:24)

Prekuhaj vodo, ohladi do primerne temperature, nalij v termovko... to je vse!
(jaz to naredim zjutraj in zvečer, da je voda čim bolj sveža)

Ko potrebuješ adaptirano mleko - v stekleničko naliješ to vodo in pritreseš mleko.

na ta način je obrok pripravljen v 20 sekundah.
Grelniki porabijo več časa, da vodo segrejejo na pravo temperaturo.
Da ne govorimo o tem, da greš s termovko kamorkoli kadarkoli [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Barbi5 -> RE: Gretje stekleničk (26.6.2012 23:42:51)

Mikrovalovna mi žal ne kaže temperature. Je pa tole s termovko odlična ideja!! Do sedaj smo vedno "iskali" elektriko, da se je grelec stekleničk lahko priklopil, pa še dolgo traja - mala pikica je 10 minut kar nestrpna;))

Hvala za idejo, mislim, da bom ta novi grelec kar v trgovino nazaj nesla, sem tako samo navodila prebrala. Ne razumem bistvo tega grelnika, namreč če nalijem notri vodo, a ni enako, kot če stekleničko pogrejem v posodi z vodo!?!? Pa še več kot 30 eur sem dala zanj... upam, da bodo zamenjali (za termovko hehe).

Lep večer želim vsem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.6.2012 7:17:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Barbi5 -> RE: Gretje stekleničk (27.6.2012 13:34:05)

Hvala tudi tebi za odgovor. Kje pa kupim te dozirnike?? (Pardon vprašanju, sem čisto "nova";))))




zaspancek1 -> RE: Gretje stekleničk (27.6.2012 15:01:39)

Mi smo imeli Tommee Tippee flaše in potem tudi te posodice za AM, ki jih imaš v flaši, obstajajo pa tudi Aventove
Imajo jih pa v BC, Pikapolonici, Leclercu, pa tudi v DM in Muellerju sem jih videla.




zaspancek1 -> RE: Gretje stekleničk (27.6.2012 15:06:17)

Sicer pa smo mi uporabljalo električni grelec vode, s katerim smo vodo zavreli, nato pa jo pretočili v termosko, del vode pa sem pustila na sobni temperaturi. Ko je čas za pripravo mleka, zmešaš ene 2/3 hladne vode in 1/3 vroče iz temoske (to je odvisno od količine vode, se pa potem hitro zverziraš[sm=jezicek.gif]), dodaš AM in zmešaš. Te posodice smo uporabljali samo za na pot (hladna prekuhana voda je bila v flaši + posodica z AM, dolil si samo manjkajočo vročo vodo iz termoske, stresel AM iz posodice, premešal in je bilo to to - v minuti).




zaspancek1 -> RE: Gretje stekleničk (27.6.2012 15:13:30)

Tudi DM ima svojo znamko posodic za AM:
http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/babylove/produkte/zubehoer/essen-trinken/120774/milchpulver-portionierer.html




archie -> RE: Gretje stekleničk (28.6.2012 12:10:49)

jaz sem pa vodo zavrela na indukciji (to je trajalo max. 30 sekund), hladno (a prekuhano) sem imela pa v termovki pripravljeno. In potem sem samo zmešala pravilno količino vrele in mrzle vode. Nisem pa uporabljala nobenih grelnikov, nobene mikrovalovne.




cilla -> RE: Gretje stekleničk (28.6.2012 13:55:27)

En liter vroče prekuhane vode v termusu, en liter ohlajene prekuhane v steklenici. Ko je čas za hrano, mešam - razmerje prilagajam glede na zunanjo temperaturo.




Barbi5 -> RE: Gretje stekleničk (29.6.2012 17:06:21)

Hvala vam za vse odgovore in nasvete! Tudi sama sedaj imam vodo v termovki, res zelo enostaven način. Ko je potrebno, pa samo pogrejem. LP




Stran: [1]