|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Temenca
12.6.2012 20:59:59   
divans1
Zakaj pride do temenc?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Temenca
12.6.2012 21:01:59   
Doll
http://www.lumpi.si/koticek_za_starse/zdravniki_svetujejo/dermatolog/clanek?aid=8157

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Temenca
13.6.2012 13:03:25   
Ajra RR
Mogoče odgovor najdeš tukaj: http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=401

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Temenca
13.6.2012 22:37:27   
ana kim
Oj divans1

Sem mamica 10 mesecev stare hčerkice in ti lahko povem da tega problema nisve imele

Lahko pa vseeno pomagam. Temenice so v bistvu sivorumenkaste obloge na dojenčkovi glavi, nastanejo iz odpadle kože, izločanje loja in znoja... Temenice odstraniš tako da otrokovo glavico namažeš z otroškim oljem in pustiš da deluje 30 minut. Po 30 minutah z glavnikom izčešeš lasišče in nato opereš s šamponom. Če še vedno ne odstraniš temenc potem daš na otrokovo glavico oljni obkladek in glavico zaviješ s bombažno krpico. Pustiš delovati čez noč. Zjutraj opereš lasišče in če se še temenca ponavljajo postopek ponoviš večkrat. Otrokovo lasišče prečesavamo v vse smeri. Upam da sem kaj pomagala Lp Urška


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Temenca
19.6.2012 9:31:29   
polona5
Mi smo se najlažje znebili temenc z Mustela kolekcijo proti temencam. Imajo kremico STELAKER, ki jo na tenko namažeš po temencih, daš čez kapico za pol ure in nato lasišče umiješ s Mustela peno proti temencam. Temenca se lepo stopijo in če potem vedno umivaš lasišče s to peno, se temenca ne pojavijo več. Vse to dobiš v lekarni in je res super. Pena ful lepo diši in je namenjena prav novorojenčkom. Nobeno olje in nobena druga stvar ni tako super delovala kot to. Je vredno . Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Temenca
19.6.2012 9:50:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: polona5

Mi smo se najlažje znebili temenc z Mustela kolekcijo proti temencam. Imajo kremico STELAKER, ki jo na tenko namažeš po temencih, daš čez kapico za pol ure in nato lasišče umiješ s Mustela peno proti temencam. Temenca se lepo stopijo in če potem vedno umivaš lasišče s to peno, se temenca ne pojavijo več. Vse to dobiš v lekarni in je res super. Pena ful lepo diši in je namenjena prav novorojenčkom. Nobeno olje in nobena druga stvar ni tako super delovala kot to. Je vredno . Lp



mi smo tudi imeli stelaker kremo in je bila zakon (imela je pa kar huda temenca). user posted image

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Temenca
19.6.2012 10:43:03   
carbene
Naša ima že od rojstva veliko las, tako da pri temencah ne pomaga ne olje ne Mustela. Enostavno ne moreš efektivno razčesati (razen če bi hotel punco fajn razkuriti do glasnega joka user posted image ), čeprav vidiš, da so se obloge nekoliko zmehčale. Tako se zdaj ne ubadamo več s tem in temenca tretiramo le kot prehodni kozmetični problem, ki pa je itak viden le od blizu oziroma če premakneš lase v pravi smeri. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Temenca
19.6.2012 12:51:48   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: carbene

Naša ima že od rojstva veliko las, tako da pri temencah ne pomaga ne olje ne Mustela. Enostavno ne moreš efektivno razčesati (razen če bi hotel punco fajn razkuriti do glasnega joka user posted image ), čeprav vidiš, da so se obloge nekoliko zmehčale. Tako se zdaj ne ubadamo več s tem in temenca tretiramo le kot prehodni kozmetični problem, ki pa je itak viden le od blizu oziroma če premakneš lase v pravi smeri. user posted image

Naša je imela že ob rojstvu 2-3cm dolge goste laske in pri 3h mesecih so se začele težave s temenci (P je rekel, da nastanejo zaradi pe ne povsem urejenega delovanja žlez na lasišču) ... nobeno olje ni pomagalo pa smo se dolgo mučili s tem ... potem sem kupila mustelino kremo in peno in v treh tretmajih so temenca izginila čisto. Postopek: zvečer sem ji lasišče namazala s kremo, pokrila s kapico in pustila čez noč ... zjutraj sem ji lasišče zmasirala z mehko krtačko, da je čim več lusk odstopilo, potem pa sem ji laske oprala s peno in nato laske še konkretno počesala (samo ne smeš drgnit po lasišču) ... potem naslednji dan zcvečer sem zadevo šeenkrat ponovila in potem čez 2 dni šeenkrat in temenc ni bilo več ... sem ji pa potem laske preventivno umivala s peno dokler je ni zmanjkalo. Tako da toplo priporočam Mutelo.

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Temenca
19.6.2012 23:13:49   
carbene
Hvala za nasvet. user posted image Je pa drugače vprašanje, če je odstranjevanje temenc sploh medicinsko indicirano. Dobro, če se začnejo kakšna vnetja ipd., že, samo če pa samo malo bolj grdo izgleda, ali se je sploh smiselno s tem ubadati? Se je kakšen pediater že izjasnil glede tega?

Drugače je pa naša na začetku kar nekajkrat ob nanašanju Musteline pene na lasišče jokala. Kdo bi vedel, kaj jo je motilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Temenca
20.6.2012 0:16:51   
Anonimen
Glede temenc je bilo najprej meni ful nerodno, ker sem mislila, da so odraz pomanjkljive nege otroka ... pa mi je P rekl, da seveda da ne, da so posledic še ne dobro utečenega delovanja žlez na lasišču. Da pa so odraz pomanjkljive nege zastarana, odebeljena in rumena temenca, ki so tudi za otroka zelo neprijetna in srbeča.

(odgovor članu carbene)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Temenca
20.6.2012 2:25:08   
mateyka
ja, point je da una ki grejo dol, naj grejo (in tudi morajo), če pa so res trdovratna, jih pa ne praskaš dol - pustiš da sčasoma, z rednim pranjem in "namakanjem" s kremico/oljem grejo sčasoma tudi te dol.
pač moraš bit s temenci potrpežljiv. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




kresovanje
Lelly28 RR

Ali peljete svojega otroka na kresovanje?

da (50%)

ne (50%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!