se eno pravno vprasanje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


m_o_i -> se eno pravno vprasanje (10.6.2012 22:49:12)

..in sicer: tisti, ki nam ponujajo "tehnologijo prihodnosti danes" so mi na racun nacepali 20 ojrekou za stroske, ker sem po skoraj stirih letih prekinila pogodbo z njimi.
osebno sem jim odnesla tja opremo(ma tisto crno skatlo pac), tak da terencu niti k nam no blo treba hodit-kaj so pa se mogli narest, da so me odklopli-in je vredno 20 evrov-, se mi pa sanja ne.

ITAK tega denarja ne bodo dobili od mene (jutri spisem pritozbo), vprasam pa, ali ni to neka podobna zadeva tisti smrdeci-zadevi-o-nabijanu-obresti-in-stroskov-zaradi-nepravocasnega-placila-racuna?!




Doll -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 9:17:10)

Tudi za odklop plačaš.vse imaš na njihovi strani - Ceniki!!




Tippi -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 16:50:14)

Dokler zadeva ni pri odvetnikih ali pa celo na sodišču, se lahko greste pritožba-odgovor relacijo v nedogled. V smislu gostilniške debate [sm=smiley1.gif] Pazi le, da ti ne bodo tekle obresti, kar pa zelo dvomim, da ne. In po izkušnjah sodeč, bi rekla, da je več tistih, ki na koncu popušijo (plačajo), kot pa tistih, ki s pritožbo uspejo. No, srečno vseeno! [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (11.6.2012 17:08:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 18:40:03)


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

..in sicer: tisti, ki nam ponujajo "tehnologijo prihodnosti danes" so mi na racun nacepali 20 ojrekou za stroske, ker sem po skoraj stirih letih prekinila pogodbo z njimi.
osebno sem jim odnesla tja opremo(ma tisto crno skatlo pac), tak da terencu niti k nam no blo treba hodit-kaj so pa se mogli narest, da so me odklopli-in je vredno 20 evrov-, se mi pa sanja ne.

ITAK tega denarja ne bodo dobili od mene (jutri spisem pritozbo), vprasam pa, ali ni to neka podobna zadeva tisti smrdeci-zadevi-o-nabijanu-obresti-in-stroskov-zaradi-nepravocasnega-placila-racuna?!


Dvomim, da boš s pritožbo kaj dosegla.....v ceniku administrativnih storitev je namreč postavka

Izvedba preklica naročniškega razmerja......20 EUR......

Verjetno je v pogodbi, ali pa v kakem aneksu tudi o tem kaj zapisano.....[sm=smiley1.gif]




TomTaylor -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 20:28:44)

Vprašanje najmanj obligacijskega oz. pogodbenega prava. Splošno znano dejstvo je, da operaterji oz. ponudniki internetnih/telekomunikacijskih storitev dejansko imajo v svojih pravilnikih, prav tako v pogodbah, določeno postavko odklopa. Če jo ni v pogodbi sami, se pa v pogodbi zagotovo sklicujejo na takšen pravilnik. Če si ti takšno pogodbo podpisala, to pomeni, da si se strinjala z njihovimi pogoji in vsemi postavkami (preveri, da imaš popolno pogodbo), razen če dokažeš, da si jo podpisala v strašni pomoti, goljufiji, pod prisilo...

Čisto možno pa je tudi, da so takšni podzakonski akti lahko v nasprotju z (ustreznim področnim) zakonom ali ustavo, samo, sem pa mnenja, da ena FO nima šans proti večjemu ponudniku tovrstnih storitev, da bi to dokazala, razen, če bi se našla skupina FO ali (močnih) PO, ki bi po ustreznem postopku in na podlagi utemeljenih razlogov dala takšen akt v ustrezno presojo (spomnimo se npr. na Simobil, ki je lani oz. predlani hotel uvesti tisti letni prispevek za upravljanje s tel. številko! Seveda so se zraven "dvignili" tudi drugi operaterji, menim, da je ravno zaradi slednjih Simobil "popušil").




m_o_i -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 21:49:33)

meni je cisto jasno, da je v splosnih pogojih vpisana alinea glede stroskov odklopa.

zanima me pa, ce je mozno, da ima omenjeni ponudnik toliko stroskov z odklopom[sm=zmeden.gif]
ker takole, roko na srce, tudi tiste obresti in raznorazne stroske z upravljanjem terjatev obesajo na racune samo zato, da narodu pobirajo denar...
nisem nek jaki strucko, dejstvo pa je, da toliko se pa se spoznam na takve i onakve tehnologije, da mi je jasno, da dvajset evrov ne more bit vredno to, da me zbrisejo iz svojega racunalnika... trikrat(al pa petnajstkrat; ne bodimo malenkostni[sm=jezicek.gif]) stisnit tipko delete pa RES ne more bit toliko vredno!

poanta mojega pisanja je, da tudi pri prej omenjenih stroskih terjatev, ki jih radi zaracunajo, si lahko clovek povprecne pameti izracuna, da npr. 2,67€ ne morejo met stroskov z upravljanjem mojih terjatev in na osnovi tega sem lahko spodbijala to postavko na racunu (no, tega res se nisem pocela[sm=smiley1.gif]; pisem karikirano)
in zdaj se mi pac zdi, da tudi z odklopom niso mogli met toliko stroskov...




Tippi -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 21:59:18)

Hm... da preplačaš (saj o tem govoriš a ne, češ, da ni toliko vreden odklop) še mnogo drugih stvari (elektrika, bencin, in lahko bi naštevala vsaj do pojutrišnjem), ali pa recimo raje kar večino stvari, je pa danes "normalno". Tako da, po mojem mnenju, se na to sklicevat, je v tej družbi, v teh časih, že skoraj butasto. Predvsem pa utopično, če misliš, da bodo na to "nasedli".

Ja, na tvoji strani sem, da ne bo narobe razumljeno, in te zelo dobro razumem, ampak tako kot sem že zgoraj napisala, piši, riši, dokler te to ne košta, je vse ok. In če pri vsem tem še ne trpijo tvoji živčki, potem kar akcija! [sm=smiley1.gif]





TomTaylor -> RE: se eno pravno vprasanje (11.6.2012 22:26:44)


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

meni je cisto jasno, da je v splosnih pogojih vpisana alinea glede stroskov odklopa.

zanima me pa, ce je mozno, da ima omenjeni ponudnik toliko stroskov z odklopom[sm=zmeden.gif]
ker takole, roko na srce, tudi tiste obresti in raznorazne stroske z upravljanjem terjatev obesajo na racune samo zato, da narodu pobirajo denar...
nisem nek jaki strucko, dejstvo pa je, da toliko se pa se spoznam na takve i onakve tehnologije, da mi je jasno, da dvajset evrov ne more bit vredno to, da me zbrisejo iz svojega racunalnika... trikrat(al pa petnajstkrat; ne bodimo malenkostni[sm=jezicek.gif]) stisnit tipko delete pa RES ne more bit toliko vredno!

poanta mojega pisanja je, da tudi pri prej omenjenih stroskih terjatev, ki jih radi zaracunajo, si lahko clovek povprecne pameti izracuna, da npr. 2,67€ ne morejo met stroskov z upravljanjem mojih terjatev in na osnovi tega sem lahko spodbijala to postavko na racunu (no, tega res se nisem pocela[sm=smiley1.gif]; pisem karikirano)
in zdaj se mi pac zdi, da tudi z odklopom niso mogli met toliko stroskov...



z vsem se popolnoma strinjam. Pravnoformalno strošek odklopa res ni vreden 20 eur, je pa stranka vredna cca. tam-tam.




liliana -> RE: se eno pravno vprasanje (12.6.2012 10:00:17)

A je kila jagod vredna 2,5 EUR....?





TomTaylor -> RE: se eno pravno vprasanje (12.6.2012 14:50:16)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A je kila jagod vredna 2,5 EUR....?




odvisno al so bio al ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stran: [1]