RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Tutan -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (8.6.2012 21:42:44)


IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Eh, nekaj sem napačno pritisnila....
Kimisca86, ti samo šparaj, po možnosti na hčerino ime, pa drugo leto še tega ne boš dobila.
Upam, da vas bo izučilo, za kakšen namen je namenjen OD, ker če ga lahko dajate na stran, ga pa mogoče res ne rabite....
In potem je to info za naše vladajoče, ki pravijo, da še ni tako hudo....mogoče pa res ni?


Dej, ne govori neumnosti, ko ne veš za kaj se gre.. Šparala ga bom zanjo, ker je to dejansko njen denar in ga bo porabila, ko bo večja kot sama želi.. Največ ji bo prišlo prav za šolo, faks ipd..
Denar še kako rabimo, vendar v ta denar ne bom drezala.. In ta denar ziher ne bo ležal na njeni kartici- nisem tako neumna..


Been there, done that [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ampak osel gre samo 1x na led. Spadam med osle.




LuLu -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (8.6.2012 21:43:44)

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Zdaj pa moram met občutek krivde, ker vsak mesec otrošekga sproti pokurimo-se pa naši kljub temu tudi šolajo. tudi na faxu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] .
Evo, čakam napad.....saj res, kakšna mama[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Imej občutek krivde, bolje to, kot občutek brez denarja. Tudi jaz zdaj vidim, da so otroški lahko prihranki. Kak se nisem tega prej spomnila. Napadam tebe in sebe!!




tajtaja -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (8.6.2012 22:00:50)

Iskreno povedano, prejšnji mesec sem ostala brez OD-ja, mislim, da ga tudi ta mesec ne bo, pa smo kljub temu preživeli.
Tako da se moram tudi pri sebi zamisliti, če jih res nujno potrebujem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




tajtaja -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (8.6.2012 22:02:48)

Tako, z ali brez...jaz grem spat..no, v posteljo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].
Vsem prisotnim želim prijetno noč, karkoli že to pomeni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




kimica86 -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 1:14:21)

Mahh, sploh nima smisla zgubljat besed..




LuLu -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 10:06:04)

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Mahh, sploh nima smisla zgubljat besed..

Verjetno res ne... probaj še z njimi varčevati. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




petea -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 10:22:33)

Vlogo za znižano plačilo vrtca oddali 1. decembra, odločbo dobili včeraj!!!

Še dobro, da imamo državo, ki nam po novem pošlje 'pravo' inventuro našega premoženja. [sm=zmeden.gif]

Pritožili se bomo na vse napačne postavke in - nekaj tudi zaradi tega, da bodo mogoče v bodoče na osnovi analiz nekoliko spremenili zakon - na vse zadeve, ki so obračunane dvojno (dohodek + premoženje). [sm=hudicek1.gif]




IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Eh, nekaj sem napačno pritisnila....
Kimisca86, ti samo šparaj, po možnosti na hčerino ime, pa drugo leto še tega ne boš dobila.
Upam, da vas bo izučilo, za kakšen namen je namenjen OD, ker če ga lahko dajate na stran, ga pa mogoče res ne rabite....
In potem je to info za naše vladajoče, ki pravijo, da še ni tako hudo....mogoče pa res ni?


Dej, ne govori neumnosti, ko ne veš za kaj se gre.. Šparala ga bom zanjo, ker je to dejansko njen denar in ga bo porabila, ko bo večja kot sama želi.. Največ ji bo prišlo prav za šolo, faks ipd..
Denar še kako rabimo, vendar v ta denar ne bom drezala.. In ta denar ziher ne bo ležal na njeni kartici- nisem tako neumna..


Kimica,
ti kar šparaj za hčerin študij ...

Je bilo ta teden v oddaji 'Posebna ponudba' lepo predstavljeno, kako se vrednost denarja razvrednoti v 20 letih; v obdobju 1991 - 2011 so se cene izdelkov in storitev povprečno zvišale 10-kratno.




liliana -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 12:51:30)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


Kimica,
ti kar šparaj za hčerin študij ...


Je bilo ta teden v oddaji 'Posebna ponudba' lepo predstavljeno, kako se vrednost denarja razvrednoti v 20 letih; v obdobju 1991 - 2011 so se cene izdelkov in storitev povprečno zvišale 10-kratno.


Samo eno vprašanje....ni čisto povezano s temo, a se mi je porodilo.....

a je res človek že kar čuden, če za te namene špara......in ne najema dologoročnih kreditov zgolj za stanovanje, hišo, izolacijo, avtomobile........




posh -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 13:24:54)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


a je res človek že kar čuden, če za te namene špara......in ne najema dologoročnih kreditov zgolj za stanovanje, hišo, izolacijo, avtomobile........



ne. zakaj bi bil čuden? hvala bogu, če si lahko nekdo še privošči šparat za nekaj pomembnega kot je otrokovo šolanje.

p.s. jaz tudi še nisem dobila nič-oddala konc decembra.




petea -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 13:26:29)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kimica,
ti kar šparaj za hčerin študij ...


Je bilo ta teden v oddaji 'Posebna ponudba' lepo predstavljeno, kako se vrednost denarja razvrednoti v 20 letih; v obdobju 1991 - 2011 so se cene izdelkov in storitev povprečno zvišale 10-kratno.


Samo eno vprašanje....ni čisto povezano s temo, a se mi je porodilo.....

a je res človek že kar čuden, če za te namene špara......in ne najema dologoročnih kreditov zgolj za stanovanje, hišo, izolacijo, avtomobile........



Vem, da veliko ljudi varčuje, samo meni se izračun ne izide, sploh, če je potrebno še odplačevati kakšne kredite.

Pri kreditu, ki ga odplačuješ 30 let ali pa 20 let, je razlika v zensku posojila, ki ga dobiš, minimalna, razlika v znesku obresti, ki pa jih vračaš, pa zelo velika,

zato močno dvomim, da je res dobra odločitev se po eni strani zadolžiti s dolgoročnimi krediti za tri generacije naprej, hkrati pa denar dajati na kupček za izdatke v daljni prihodnosti, namesto čim prej odplačati dolgove in čez nekaj let, ko bodo tudi naši prihodki ustrezno višji, veliko lažje pomagati otrokom.

Meni se vedno bolj poraja vprašanje, kdo ima korist od takšnega varčevanja;
- otrok, ki mu je to namenjeno, glede na zmanjšanje vrednosti denarja do takrat, ko ga bo lahko koristil, zagotovo ne,
- starš, ki si sedaj zaradi tega težje pride skozi mesec, tudi ne (razen zaradi občutka, da dela nekaj dobrega za otroka), sploh, ker sedaj zaradi 'socialnosti' nove zakonodaje še ta privarčevani denar poleg minimalnih pozitivnih obresti mnogim pomeni občutno nižje OD, zvišanje plačila vrtca in drugih izdatkov,
- razne zavarovalnice, skladi pa gotovo - drugače ne bi tako vneto oglaševali teh storitev.

Takšno varčevanje kot investicijo ne morem primerjati z vlaganjem v bivališče, vozilo ipd. Varen avto in primerno, nizkostroškovno hišo uporabljaš in potrebuješ že sedaj, za sprotno življenje. In hkrati je to lahko ob premišljenem vložku tudi dobra naložba.

Se mi namesto dolgoročnega varčevanja za otroke zdi bolj smiselno ta denar raje nameniti za boljše in prijetnejše življenje družine, npr. za to, da ima družina skupne dogodivščine in aktivnosti, npr. da gre družina skupaj na izlet, ogled kakšnih znamenitosti, prireditev, da se nameni za dandanašnje učenje, kvalitetnejše igrače in učila.

To je po mojem mnenju otroku boljša popotnica za življenje, kot vedenje, da se starši odrekajo nekaterim nujnim zadevam, za to, da nalagajo za njega denar na en kupček, ki pa dejansko vedno bolj kopni.




petea -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 13:39:32)

IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

a je res človek že kar čuden, če za te namene špara......in ne najema dologoročnih kreditov zgolj za stanovanje, hišo, izolacijo, avtomobile........


ne. zakaj bi bil čuden? hvala bogu, če si lahko nekdo še privošči šparat za nekaj pomembnega kot je otrokovo šolanje.
---


navajam dejanski primer iz moje okolice:

družina daje od otrokovega rojstva na poseben račun denar od OD (ne gre za visoke zneske) za to, da bo otrok imel denar za šolanje v študentskih časih

tega denarja sedaj se je do sedaj na otrokovem vezanem varčevalnem računu nabralo že kar nekaj, zato sedaj vpliva na višino OD
po drugi strani pa se otrok ne more vpisati v glasbeno šolo, kamor si zelo želi, ker si z ostalimi, tekočimi prihodki družina tega izdatka ne more plačati oz. bi bili čisto na meji 'pozitivnega poslovanja družine' ...

mu bo ta denar čez nekaj let res bolj koristil kot sedaj, ko bi se lahko učil, kar ga zanima (in morda celo uspel v tem)?




posh -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 13:43:35)

petea, ma to je vse relativno..kaj pa vem..
na prvo žogo sem res pomislila na tiste, ki si lahko privoščijo dajat kaj na stran.




LuLu -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 13:48:18)

IZVIRNO SPOROČILO: posh

petea, ma to je vse relativno..kaj pa vem..
na prvo žogo sem res pomislila na tiste, ki si lahko privoščijo dajat kaj na stran.

Moja prva žoga, pa je bila čemu se avtorica razburja nad CSD, če pa ima namen varčevati... potem je itak vseeno kdaj se ji bo izplačalo.




kimica86 -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 14:23:26)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Vlogo za znižano plačilo vrtca oddali 1. decembra, odločbo dobili včeraj!!!

Še dobro, da imamo državo, ki nam po novem pošlje 'pravo' inventuro našega premoženja. [sm=zmeden.gif]

Pritožili se bomo na vse napačne postavke in - nekaj tudi zaradi tega, da bodo mogoče v bodoče na osnovi analiz nekoliko spremenili zakon - na vse zadeve, ki so obračunane dvojno (dohodek + premoženje). [sm=hudicek1.gif]



Kimica,
ti kar šparaj za hčerin študij ...

Je bilo ta teden v oddaji 'Posebna ponudba' lepo predstavljeno, kako se vrednost denarja razvrednoti v 20 letih; v obdobju 1991 - 2011 so se cene izdelkov in storitev povprečno zvišale 10-kratno.


IZVIRNO SPOROČILO: posh

ne. zakaj bi bil čuden? hvala bogu, če si lahko nekdo še privošči šparat za nekaj pomembnega kot je otrokovo šolanje.

p.s. jaz tudi še nisem dobila nič-oddala konc decembra.



No, vsaj nekdo, da razume [sm=smiley1.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Samo eno vprašanje....ni čisto povezano s temo, a se mi je porodilo.....

a je res človek že kar čuden, če za te namene špara......in ne najema dologoročnih kreditov zgolj za stanovanje, hišo, izolacijo, avtomobile........


Ne, za vsak drek pa že ne bom dvigovala kredite.. S partnerjem poskušava čim več stvari narediti in kupiti brez kredita.. Nekaj ga bo vseeno potrebno dvigniti, vendar ne dosti..

IZVIRNO SPOROČILO: petea

navajam dejanski primer iz moje okolice:

družina daje od otrokovega rojstva na poseben račun denar od OD (ne gre za visoke zneske) za to, da bo otrok imel denar za šolanje v študentskih časih

tega denarja sedaj se je do sedaj na otrokovem vezanem varčevalnem računu nabralo že kar nekaj, zato sedaj vpliva na višino OD
po drugi strani pa se otrok ne more vpisati v glasbeno šolo, kamor si zelo želi, ker si z ostalimi, tekočimi prihodki družina tega izdatka ne more plačati oz. bi bili čisto na meji 'pozitivnega poslovanja družine' ...

mu bo ta denar čez nekaj let res bolj koristil kot sedaj, ko bi se lahko učil, kar ga zanima (in morda celo uspel v tem)?


Jaz ta denar ne bom dajala na poseben račun.. Tako, da ne bo vplivalo na višino OD za vsa nadaljna leta..
Če pa bo moja hči želela v glasbeno šolo, bo pač šla.. Bom raje 4x na teden jedla krompir in kruh ter pila vodo iz pipe, da bo ona imela kar potrebuje..

Kot sem rekla, kredita ne vzemamo za vsako stvar in z veliko truda nama počasi uspeva.. Ampak kasneje, bo pač hči imela denar za to akr bo potrebovala..

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Moja prva žoga, pa je bila čemu se avtorica razburja nad CSD, če pa ima namen varčevati... potem je itak vseeno kdaj se ji bo izplačalo.


Tukaj se gre za princip, za nič drugega.. Da se grejo zaje... na tašen način, da moramo starši čakat!!! Na počasne sisteme, ki štekajo so mogli že prej pomislit preden so uvedli to.. In da se za december čaka že pol leta, to je nesprejemljivo- pa ne govorim zase, ker jaz sem oddala marca..




petea -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 14:50:59)

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Jaz ta denar ne bom dajala na poseben račun.. Tako, da ne bo vplivalo na višino OD za vsa nadaljna leta..
Če pa bo moja hči želela v glasbeno šolo, bo pač šla.. Bom raje 4x na teden jedla krompir in kruh ter pila vodo iz pipe, da bo ona imela kar potrebuje..

Kot sem rekla, kredita ne vzemamo za vsako stvar in z veliko truda nama počasi uspeva.. Ampak kasneje, bo pač hči imela denar za to akr bo potrebovala..



tudi, če boš imela denar na navadnem TRR, bo vplival na izračuna za OD, vrtec ...




liliana -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 16:03:00)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Se mi namesto dolgoročnega varčevanja za otroke zdi bolj smiselno ta denar raje nameniti za boljše in prijetnejše življenje družine, npr. za to, da ima družina skupne dogodivščine in aktivnosti, npr. da gre družina skupaj na izlet, ogled kakšnih znamenitosti, prireditev, da se nameni za dandanašnje učenje, kvalitetnejše igrače in učila.

To je po mojem mnenju otroku boljša popotnica za življenje, kot vedenje, da se starši odrekajo nekaterim nujnim zadevam, za to, da nalagajo za njega denar na en kupček, ki pa dejansko vedno bolj kopni.



Se strinjam......

samo, če jaz jutri iz bilo kakšnega razloga ruknem pod rušo, je pa vseeno fajn vedeti, da bo otrok vsaj osnovno preskrbljen za šolanje.....ker "penzijo" po meni, bo imel prav malo......in zavarovalnice in razna varčevanja so med drugim namenjena ravno temu, seveda pa imajo zavarovalnice od vsakega zavarovanja tudi kako korist.......

In človek komot z neko povprečno plačo nameni na mesec 50 EUR kot naložbo za otrokovo izobraževanje......50 EUR je vendar enkraten obisk špecerije, kjer neseš domov eno vrečko, največkrat povsem nepotrebnih stvari....50 EUR je enako znesku, ki ga na mesec plačamo za mobitel in internet ter televizijo (brez tega se nam življenje zdi nemogoče).......50 EUR je polovica Desigualove obleke......

Seveda je pa vse stvar prioritet......verjamem pa, da če si zakreditiran za vsaj dve generaciji, za kup sorazmerno varnega pleha in izolacijsko "poceni" hiše, da pa razmišljaš o tovrstnih naložbah, ker potem gre težko skoz mesec.......in se ti zdi dolgoročni izdatek za otrokovo izobraževanje povsem nepotreben strošek, ker moraš odplačevati kredite in trenutno preživeti.......




kimica86 -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 17:12:22)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tudi, če boš imela denar na navadnem TRR, bo vplival na izračuna za OD, vrtec ...


Ne bo sploh na našem računu [sm=smiley1.gif] Se je bližnja sorodnica ponudila, da bo zbirala za svojo "ljubljenko" [sm=smiley1.gif]
Če pač ne gre drugače, bo pa šlo tako..
Če vsak k... štejejo kot prihodek- ne dam jim niti centa več!! Ko sem zvedla, da celo kredit smatrajo kot prihodek sem znorela.. Tako, da smo se zmenili, da naredimo tako kot se nam zdi najbolje [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.6.2012 19:56:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




LuLu -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 20:24:59)

nekaj meni tudi ni jasno... kako se lahko nekdo pritožuje, če ni upravičen do nekih dodatkov, zdaj ko se kao varčuje, in se pritožuje, ker pa ima kredite. A ni jasno, da če imaš kredit si kreditno sposoben, posledično imaš dosti več denarja, kot kdo drug, ki ni kreditno sposoben, pa prejema socialno ali pa minimalca. Zaradi kredita imaš manj, ampak za to si si sam kriv. Sam si se odločil za kredit... lahko bi ta denar sproti zapravljal in si več privoščil. Kredit ni obvezen, da se ga vzame. Torej, to lahko naredi le nekdo, ki ima dovolj denarja.




majčica1508 -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 21:16:44)

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tudi, če boš imela denar na navadnem TRR, bo vplival na izračuna za OD, vrtec ...


Ne bo sploh na našem računu [sm=smiley1.gif] Se je bližnja sorodnica ponudila, da bo zbirala za svojo "ljubljenko" [sm=smiley1.gif]
Če pač ne gre drugače, bo pa šlo tako..


In kaj boš potem,ko te sorodnice kar naenkrat nebo več...........





liliana -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 21:19:32)


IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tudi, če boš imela denar na navadnem TRR, bo vplival na izračuna za OD, vrtec ...


Ne bo sploh na našem računu [sm=smiley1.gif] Se je bližnja sorodnica ponudila, da bo zbirala za svojo "ljubljenko" [sm=smiley1.gif]
Če pač ne gre drugače, bo pa šlo tako..
Če vsak k... štejejo kot prihodek- ne dam jim niti centa več!! Ko sem zvedla, da celo kredit smatrajo kot prihodek sem znorela.. Tako, da smo se zmenili, da naredimo tako kot se nam zdi najbolje [sm=smiley1.gif]


Morate pa imeti res lepe prihranke, da zaradi teh prihrankov tako grozno preskakujete iz nižjega razreda v precej višji razred.....običajno te prihranki "vržejo" le en razred višje, če si ravno na meji, drugače niti ne......tu pa imam občutek, po vašem pisanju, da vas prihranki "vržejo" vsaj 5 razredov višje.......in glede na to, pa otroškega dodatka potem res ne potrebujete......[sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 21:20:59)

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: petea

tudi, če boš imela denar na navadnem TRR, bo vplival na izračuna za OD, vrtec ...


Ne bo sploh na našem računu [sm=smiley1.gif] Se je bližnja sorodnica ponudila, da bo zbirala za svojo "ljubljenko" [sm=smiley1.gif]
Če pač ne gre drugače, bo pa šlo tako..


In kaj boš potem,ko te sorodnice kar naenkrat nebo več...........




Bodo prihranki šli lepo v zapuščinsko....in bo spet kriv gnil državni sistem, da je povzročil to, da se je 1000 EUR prihrankov razdelilo na 3 dele.....[sm=smiley36.gif]...in to zaradi 34,10 EUR fiktivnega dohodka.....ki pri 4 članski družini znaša 8,5 EUR na družinskega člana......




majčica1508 -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 21:26:39)

liliana.... spet bo sistem kriv[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  sam ona ne............
kimica....a ne živiš ti v najemu............




tajtaja -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 23:06:05)

Predvidevam, da je kimica mlada mamica prvega otroka, za katerega je pripravljena dati vse kar ima in še več.

Je pa tako, da te šele življenje nauči,kako postavljati prioritete. Pri mojih petih, od katerih sta dve že končali glasbeno ( pa nisem bila na kruhu in vodi), dva obiskujeta nogometno šolo, ki tudi ni zastonj, pa košarko, ...ugotoviš, da je pomembno, da živiš zdaj. Življenje se zna čudno obrnit, na koncu v teh časih nekaj dolgoročno varčevat-enostavno ni računice, dobiček imajo samo zavarovalnice, banke...za ta denar pa potem res dobiš 10x manj, kot bi si zdaj lahko privoščil.
Pa še nekaj. Pri peetih otrokih, ki jih imam neizmerno rada, jim stojim ob strani, pomagam, razumem....imam rada tudi sebe. Ne morem si predstavljati, da sem na kruhu in vodi samo zato, da bo enkrat nekoč moj otrok imel nekaj na računu. Želim, da otroci vejo, da takrat ko je kriza, je kriza za vse in da smo vsi enakopravni. Želim, da vedo, da je tudi njihova mamica oseba, kateri pripada "luksuz".
Zato pa imajo moji otroci zadovoljno, srečno mamico-predvsem zato, ker imam poleg njih rada tudi sebe.
Na žalost to marsikatera mama spregleda, in je potem zagrenjena, zanemarjena....
Kot mi je sedaj rekla moja hčerka najstnica"Mama, ne razumem, zakaj nekatere moje sošolke nočejo z svojo mamo v trgovino ali v slaščičarno na tortico. Ne razumem, kako jih je lahko sram?"
Mogoče morajo res starši več delat tudi na sebi, ne samo v "dobrobit" otrok.




Anonimen -> RE: Odločba za OTROŠKI DODATEK- Kdaj se bojo zmigali??? (9.6.2012 23:27:38)

tajtaja, imas dovolj velike otroke, da hodijo v solo in faks danes...zato lahko zivis za danes.

Otroci,ki so sedaj v plenicah bodo hodili na faks cez 20 let...in ga v celoti placali. Spomnite se razgrete debate nekaj tednov nazaj ko so solniki stavkali. Pa kako ste se nekateri razburjali, da majo pocitnice pa se jim ni dovolj...ko je med drugim slo predvsem za to,da se sistem radikalno spreminja --- proti zasebnemu solstvu. In placljivemu seveda.

Zivim v tujini in vem koliko to stane...se kako se spara, od otrokovega rojstva dalje, da gre otrok lahko na faks. Solnine so v Angliji za dodiplomski studij cca. 2000 funtov letno, z naslednjim letom se bodo podrazile do 8000 funtov letno na prestiznih fakultetah. In, bos zmogla placat za pet otrok da se bodo izsolali na fakulteti? brez tega, da vzames ali kredit ali sparas od zacetka? Tako kot se studira danes, da se zraven nekaj dela in dobi denar za sproti cez 20 let ne bo vec mozno. Delalo se bo, da se bo prezivelo in kredit se bo najel za studij...in potem se ga bo odplacevalo 10 let...been there, done that.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>