Zaprtje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


piastrucl -> Zaprtje (28.5.2012 18:11:52)

Lep pozdrav!
Moj sinček je star 3 mesece in pol in imamo zadnjih 14 dni probleme z zaprtjem.Nazadnje je bil 3 dni zaprt in mi je pediatrinja predpisala svečke.Po svečki je bilo vse vredu,je lepo kakal in je bilo par dni vredu.Zdaj pa je bil zadnje 3 dni spet zaprt in sem mu ponovno dala svečko,4 ure kasneje je bila polna plenička, oziroma dve v roku 15 minut,nato sem opazila pri drugi plenički da je zraven pokakal svečko in nekakšne bele delce podobne jajčni lupini in so malenkost trši.Ni bilo podobno blatu kot bi ga moral imet.hranim ga samo z svojim mlekom.Me zanima če bi kdo vedel ali je to kaj narobe al karkoli me je malo strah?!!




SMT3 -> RE: Zaprtje (28.5.2012 19:21:00)

Če ga dojiš po treh dneh še ne pomeni da je zaprt.Potipaj pod popkom,če je mehko.moja je hodila kakat na 11 dni.




Doll -> RE: Zaprtje (28.5.2012 20:40:42)

Zakaj naj bi bil po tvoje otrok zaprt? zato,ker 3 dni ni kakal?




Anonimen -> RE: Zaprtje (28.5.2012 21:10:58)

pr našem je blo isto, valda da je biu zaprt, če je pa prej vsak dan kakal 1-2. in pol kr naenkrat 3,4 dni nč, jok pa tak da nism več vedla kva narest. tko da...... dej mu al par, ampak res par,3,4 kaplc pomarančke al pa kamilice. pr ns je vedno pomagal, vedno. kamilc pa kr celo flaško, pr ns je po 15 minutah zmer kaku




cilla -> RE: Zaprtje (28.5.2012 21:26:12)

A ga dojiš al je AM? Če slednje, si mu probala ponudit kaj za pit med obroki (AM zapira)? Prekuhano vodo, čaj,...
Naša patronažna nam je ob prvem zaprtju svetovala zluftan Donat po žličkah, ma nam ni zalegel. Pri nas je najbolj pomagalo, da sem vzela eno suho slivo, jo razrezala na drobno, namočila v vroči prekuhani vodi in ko se je voda pohladila, sem jima dala po žličko ali dve tistega sokca. Lahko probaš pa tudi s sladkanim čajem: http://med.over.net/forum5/read.php?46,4080686




Doll -> RE: Zaprtje (29.5.2012 10:11:59)

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1588391,1588391#msg-1588391




Ajra RR -> RE: Zaprtje (29.5.2012 12:31:03)

IZVIRNO SPOROČILO: piastrucl

Lep pozdrav!
Moj sinček je star 3 mesece in pol in imamo zadnjih 14 dni probleme z zaprtjem.Nazadnje je bil 3 dni zaprt in mi je pediatrinja predpisala svečke.Po svečki je bilo vse vredu,je lepo kakal in je bilo par dni vredu.Zdaj pa je bil zadnje 3 dni spet zaprt in sem mu ponovno dala svečko,4 ure kasneje je bila polna plenička, oziroma dve v roku 15 minut,nato sem opazila pri drugi plenički da je zraven pokakal svečko in nekakšne bele delce podobne jajčni lupini in so malenkost trši.Ni bilo podobno blatu kot bi ga moral imet.hranim ga samo z svojim mlekom.Me zanima če bi kdo vedel ali je to kaj narobe al karkoli me je malo strah?!!


Po nasvet se lahko obrneš tudi na pediatrinjo Tino, ti bo hitro odgovorila. najdeš jo tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42




olana -> RE: Zaprtje (29.5.2012 20:30:53)

Daj mu fajn sladke kamilice, naši mali vedno pomaga. Prav tako si nabavi čaj s komarčkom, janežem in kamilicami, nujna zadeva pri malih otrocih. Jaz ga vedno ponudim hčerki, ko ima trše blato in se napenja.




piastrucl -> RE: Zaprtje (29.5.2012 23:10:22)

Vsak dan mu dajem za pit sladkan čaj iz kamilic,janeža ter kumine kot so mi svetovali in ne spremeni situacije.bom poizkusila z slivami če ne bo nič boljše...hvala vsem za nasvete!




Doll -> RE: Zaprtje (30.5.2012 11:54:27)


IZVIRNO SPOROČILO: lott

pr našem je blo isto, valda da je biu zaprt, če je pa prej vsak dan kakal 1-2. in pol kr naenkrat 3,4 dni nč, jok pa tak da nism več vedla kva narest. tko da...... dej mu al par, ampak res par,3,4 kaplc pomarančke al pa kamilice. pr ns je vedno pomagal, vedno. kamilc pa kr celo flaško, pr ns je po 15 minutah zmer kaku



??? tebe je velikokrat težko brat. Me tudi spominjaš na eno uporabnico .....
Pomaranče novorojenčku[sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: Zaprtje (30.5.2012 14:16:09)

na koga te spominjam ? :) narečje jebi ga. drgač pa 3 mesečen otrok ni novorojenček. in če otrok zarad tega nima krčev, zakaj pa ne?




Stran: [1]