|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 8:33:47   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Varčevanje - ja, definitivno. Saj je logično, da dolgo ni moglo iti tako, kot je šlo v zlatih časih pred parimi leti. Treba pa je obudit gospodarstvo, ker to je dolgoročna rešitev. Brez gospodarstva pa ni čisto nič drugega.
Se pa tudi ne strinjam, da se funkcionarjem vzame tako malo - v krizi je vsak poslanec sposoben preživeti s tisočakom. Začnejo naj lepo pri sebi, pa potem po lestvici navzdol. Eni tajnici v JU, ki zasluži par € nad minimalko ravno nimajo kaj vzet. Ali pa eni zdravstveni sestri, ki je tam petek in svetek, pa dobi okoli 700€ - kaj naj ji vzamejo? Še tistih 150€, da bo na minimalki? Tu nimajo kaj varčevat. Direktor ZD pa ravno ne potrebuje 8000€ - lahko bp živi z 1500€. Razpon je prevelik in to nam pobira denar.


Ampak ravno tako bo, največ bo izgubil tehnični kader v šolah in vrtcih, ker noben nima tolik napredovanj kot vzgojiteljice in spet bodo najbolj nasrkali tisti ki že tako ali tako nimajo (čistikle, perice, tajnice, računovodje, knigovodje ...).

Sem pa še vedno menenja da s tem nebo država nič na boljše, vsem ki bodo kaj vzeli bodo potem tudi zaradi tega manj trošili in če se ne bo trošilo potem se tudi gospodarstvo ne mora pobrati. Tistim " ta visokim" ministrom, poslancem, funkcionarjem pa plač ne bodo znižali pa če tudi jim jih bodo se njim tistih 8% ne bo poznalo nekomu ki pa zasluži 800€ pa se teh 8% bo poznalo.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 16:48:00   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24



Ampak ravno tako bo, največ bo izgubil tehnični kader v šolah in vrtcih, ker noben nima tolik napredovanj kot vzgojiteljice in spet bodo najbolj nasrkali tisti ki že tako ali tako nimajo (čistikle, perice, tajnice, računovodje, knigovodje ...).



No, kolk napredovanj pa imajo vzgojiteljice? Pa še povej mi, da jih je blazno simpl doseči, pa dobiš bučen aplavz. Med vzgojiteljico začetnico in vzgojiteljico pred penzionom je približno 300-400 € razlike pri plači. Z vsemi plačnimi napredovanji in nazivi, kar jih lahko doseže. Kdo upa reči, da to ni sramotno???

Pa še nekaj, če ne bi vedno in povsod na plan vlekli tega gospodarstva (s tem mislim na pretekle poste, na na citiranega) in kako ste se morali tudi vi odreči procentom plače in da je prav, da se zdaj tudi js, sploh ne bi do tega prišlo. Ker najlaže je pa vladi sekat tam, ker ima podporo ljudstva - fovšljivega, privoščljivega ljudstva, ki doživlja orgazme, če sosedu crkne krava, če že njegova daje manj mleka.

Sami sebi pljuvate v skledo. Vsi bi morali na ceste v tem trenutku. Vsi bi morali podpisati pobudo za referendum in vsi bi morali glasovati proti zakonu, če bi že prišlo do njega. Kaj pa mislite, da se bo rešilo, če bomo imeli vsi nižje plače? A ima sploh kdo še kaj v glavi? Kdo pa bo vlagal v gospodarstvo, pa turizem, če še za kruh ne bomo imeli?

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 17:11:40   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca
Pa še nekaj, če ne bi vedno in povsod na plan vlekli tega gospodarstva (s tem mislim na pretekle poste, na na citiranega) in kako ste se morali tudi vi odreči procentom plače in da je prav, da se zdaj tudi js, sploh ne bi do tega prišlo. Ker najlaže je pa vladi sekat tam, ker ima podporo ljudstva - fovšljivega, privoščljivega ljudstva, ki doživlja orgazme, če sosedu crkne krava, če že njegova daje manj mleka.

Sami sebi pljuvate v skledo. Vsi bi morali na ceste v tem trenutku. Vsi bi morali podpisati pobudo za referendum in vsi bi morali glasovati proti zakonu, če bi že prišlo do njega. Kaj pa mislite, da se bo rešilo, če bomo imeli vsi nižje plače? A ima sploh kdo še kaj v glavi? Kdo pa bo vlagal v gospodarstvo, pa turizem, če še za kruh ne bomo imeli?


Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim. Jaz nobene plače nisem dobila redno, treh iz leta 2011 sploh še nisem dobila (sem na sodišču), da o regresih niti ne govorim. Pa tega prav nobenemu ne privoščim. Ne bi smel biti naš cilj, da bodo vsi Slovenci premalo plačani (če sploh bodo...)!

Če želi kdo podpisati pobudo za referendum, lahko to stori tudi prek e-uprave. Navodila so tukaj .


(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 18:11:56   
mika
Verjamem, da bo LJ obvoznica preplaščena kvalitetno in poceni, sam koliko ljudi bo pa spet na cesti je pa drugo vprašanje.


A je sploh še komu mar? Poročanja o propadlih podjetjih in odpuščenih delavcih je postalo tako, kot da bi poslušal vremensko napoved.
včeraj sem bila na pogrebu, več kot 20 let uspešnemu direktorju, ki ni zmogel bremena, da ne more plačati zasluženega plačila svojim delavcem in si je vzel življenje. pokopala so ga ravno javna naročila. In spet, a je sploh komu mar?


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 18:21:21   
mika
Pa še nekaj, če ne bi vedno in povsod na plan vlekli tega gospodarstva (s tem mislim na pretekle poste, na na citiranega) in kako ste se morali tudi vi odreči procentom plače in da je prav, da se zdaj tudi js, sploh ne bi do tega prišlo. Ker najlaže je pa vladi sekat tam, ker ima podporo ljudstva - fovšljivega, privoščljivega ljudstva, ki doživlja orgazme, če sosedu crkne krava, če že njegova daje manj mleka.


Sej ne vem al se je temu za smejat al za razjokat. a ste eni res tako zabiti, da mislite, da gre za privoščljivost ali pač ne dojamete resnosti položaja v katerem se nahajamo.

Ma brez veze...ne da se mi....

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 18:48:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24



Ampak ravno tako bo, največ bo izgubil tehnični kader v šolah in vrtcih, ker noben nima tolik napredovanj kot vzgojiteljice in spet bodo najbolj nasrkali tisti ki že tako ali tako nimajo (čistikle, perice, tajnice, računovodje, knigovodje ...).



No, kolk napredovanj pa imajo vzgojiteljice? Pa še povej mi, da jih je blazno simpl doseči, pa dobiš bučen aplavz. Med vzgojiteljico začetnico in vzgojiteljico pred penzionom je približno 300-400 € razlike pri plači. Z vsemi plačnimi napredovanji in nazivi, kar jih lahko doseže. Kdo upa reči, da to ni sramotno???

Pa še nekaj, če ne bi vedno in povsod na plan vlekli tega gospodarstva (s tem mislim na pretekle poste, na na citiranega) in kako ste se morali tudi vi odreči procentom plače in da je prav, da se zdaj tudi js, sploh ne bi do tega prišlo. Ker najlaže je pa vladi sekat tam, ker ima podporo ljudstva - fovšljivega, privoščljivega ljudstva, ki doživlja orgazme, če sosedu crkne krava, če že njegova daje manj mleka.

Sami sebi pljuvate v skledo. Vsi bi morali na ceste v tem trenutku. Vsi bi morali podpisati pobudo za referendum in vsi bi morali glasovati proti zakonu, če bi že prišlo do njega. Kaj pa mislite, da se bo rešilo, če bomo imeli vsi nižje plače? A ima sploh kdo še kaj v glavi? Kdo pa bo vlagal v gospodarstvo, pa turizem, če še za kruh ne bomo imeli?


A ti sploh veš, od kod pride denar za tvojo plačo? Od kod pride denar za to, da dobiš antibiotik za otroka "zastonj", od kod pride denar za tvojo bolniško, za tvojo porodniško.......

Verjetno ne, ker če bi vedela, ne bi pisala o privoščljivosti in doseganju orgazmov ob napovedanih varčevalnih ukrepih....tako da najprej se zazri v svojo glavo, pa potem v "privoščljivo" sosedovo......

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 19:18:41   
jabka
krfijolca nimaš pojma user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 19:21:38   
krfjolca
Liliana, popolnoma si zgrešila moj point. Jaz nič ne udriham po gospodarstvu. Nasprotno pa "gospodarci" na vsakem koraku udrihate po javnemu sektorju. Pa naj še jaz tebe vprašam: kdo pazi tvoje otroke? Kdo te zdravi, ko si bolna? Kdo ti popravi zobe (razen če si seveda tako bogata, da si lahko vse privoščiš samoplačniško)? Kdo ti bo prišel pogasit hišo, če bo zagorela? Itd.
Ja, javni sektor ne more brez gospodarstva in to priznavamo. Dajte pa še vi enkrat priznati, da ne morete brez javnega sektorja in da nismo samo paraziti, ki žremo tvoj težko prisluženi denar. Ja, so nepravilnosti in marsikdo ima svojo službo neupravičeno. Ni pa za to kriva vzgojiteljica v vrtcu, policaj, ki usmerja promet na cesti in negovalka, ki briše rit tvoji praprababici v domu za upokojence. Zato poglejte malo ven iz svoje riti in priznajte, da so takšni varčevalni ukrepi bulšit, ki nas bo popeljal v še večjo krizo.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 19:23:18   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: jabka

krfijolca nimaš pojma user posted image


O, hvala ker si mi to povedala. Zdaj sem doživela razsvetljenje in bom začela razmišljati popolnoma drugače. Hvala, o hvala, velika jabka. Klanjam se. user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu jabka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 19:42:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Liliana, popolnoma si zgrešila moj point. Jaz nič ne udriham po gospodarstvu. Nasprotno pa "gospodarci" na vsakem koraku udrihate po javnemu sektorju.



Če smo za varčevalne ukrepe še ne pomeni, da udrihamo po javnem sektorju.....

Pa naj še jaz tebe vprašam: kdo pazi tvoje otroke? Kdo te zdravi, ko si bolna? Kdo ti popravi zobe (razen če si seveda tako bogata, da si lahko vse privoščiš samoplačniško)? Kdo ti bo prišel pogasit hišo, če bo zagorela? Itd.


Vzgojiteljica v vrtcu pazi mojega otroka in vrtec si je vzel še to pravico, da mi je za dan stavke zaračunal polno ceno, ker sem imela možnost otroka pripeljati v vrtec.....vrtec vsak mesec drugače plačam skoraj 300 EUR, tako da je v bistvu ta storitev samoplačniška.....

Zobe mi popravi zobar, zdravi me zdravnik, gasi hišo mi gasilec....od svoje plače vsak mesec plačam za te namene približno 50 % svojega bruto zneska......torej, gospodarstvo in javni sektor se precej dopolnjujeta.....in če gospodarstvo peša, za te namene ni denarja...ni denarja od prispevkov, ni denarja od davkov, da bi javni sektor lahko nemoteno deloval.......oz. deloval v takem obsegu, kot je deloval do sedaj......

Ja, javni sektor ne more brez gospodarstva in to priznavamo. Dajte pa še vi enkrat priznati, da ne morete brez javnega sektorja in da nismo samo paraziti, ki žremo tvoj težko prisluženi denar. Ja, so nepravilnosti in marsikdo ima svojo službo neupravičeno. Ni pa za to kriva vzgojiteljica v vrtcu, policaj, ki usmerja promet na cesti in negovalka, ki briše rit tvoji praprababici v domu za upokojence.


Ne, gospodarstvo ne more brez javnega sektorja, in javni sektor ne more brez gospodarstva.......in če se poraba javnega sektorja pač nekoli zniža, ker jo gospodarstvo ne more več "podpirati", to ne pomeni pogrom javnega sektorja.......


Zato poglejte malo ven iz svoje riti in priznajte, da so takšni varčevalni ukrepi bulšit, ki nas bo popeljal v še večjo krizo.


Potem pa povej, kakšne varčevalne ukrepe predlagaš?



(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 19:42:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 19:49:57   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



Se z marsičem strinjam, odebeljeno me pa iritira. Kaj bi komplicirali dajmo vsem 1000 evrov pa bo mir. Saj kaj pa sploh bolnišnica potrebuje direktorja. Medicinska sestra ima premalo 700 (realno ima vsaka več), direktor- zdravnik naj pa pristane na 1500... Je že res da je recesija, ni pa nujno potrebno da damo tudi možgane na recesijo. Dajte včasih, tisti ki tako z veseljem znižujete vse te "bajne" plače (se strinjam 8000 je preveč), kdo je glavni potrošnik gospodarstva, koristnik storitev?...


Kdo...?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 19:54:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 19:56:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:00:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:03:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:06:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:06:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:09:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:15:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 20:25:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 20:52:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA



Se z marsičem strinjam, odebeljeno me pa iritira. Kaj bi komplicirali dajmo vsem 1000 evrov pa bo mir. Saj kaj pa sploh bolnišnica potrebuje direktorja. Medicinska sestra ima premalo 700 (realno ima vsaka več), direktor- zdravnik naj pa pristane na 1500... Je že res da je recesija, ni pa nujno potrebno da damo tudi možgane na recesijo. Dajte včasih, tisti ki tako z veseljem znižujete vse te "bajne" plače (se strinjam 8000 je preveč), kdo je glavni potrošnik gospodarstva, koristnik storitev?...


Kdo...?


tisti z minimalcem verjetno precej manj potroši kot nekdo z 2000 evri.


Ja.....samo predpogoj tega, da lahko javni delavec v gospodarstvu potroši 2000 EUR in s tem seveda omogoči, da gospodarstvo funkcionira oz., da je gospodarstvo v razcvetu je, da mora gospodarstvo zagotoviti 4000 EUR, da ta javni delavec lahko 2000 EUR potroši.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 21:02:16   
liliana
Fajn za prebrati....

http://www.interfin.si/kaj-je-recesija-in-kaj-depresija/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Referendum o varčevanju
29.5.2012 21:12:23   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Vzgojiteljica v vrtcu pazi mojega otroka in vrtec si je vzel še to pravico, da mi je za dan stavke zaračunal polno ceno, ker sem imela možnost otroka pripeljati v vrtec.....vrtec vsak mesec drugače plačam skoraj 300 EUR, tako da je v bistvu ta storitev samoplačniška.....

Zobe mi popravi zobar, zdravi me zdravnik, gasi hišo mi gasilec....od svoje plače vsak mesec plačam za te namene približno 50 % svojega bruto zneska......torej, gospodarstvo in javni sektor se precej dopolnjujeta.....in če gospodarstvo peša, za te namene ni denarja...ni denarja od prispevkov, ni denarja od davkov, da bi javni sektor lahko nemoteno deloval.......oz. deloval v takem obsegu, kot je deloval do sedaj......


Ne boš verjela, tudi mi plačamo od svojega bruto zneska 50 %.


Ne, gospodarstvo ne more brez javnega sektorja, in javni sektor ne more brez gospodarstva.......in če se poraba javnega sektorja pač nekoli zniža, ker jo gospodarstvo ne more več "podpirati", to ne pomeni pogrom javnega sektorja.......


Ne samo pogrom javnega, ampak dokončno uničenje gospodarskega sektorja. Z znižanjem dohodkov, socialnih prejemkov, družinskih prejemkov, pokojnin itd. se seveda zniža tudi poraba. Če tako pogledaš, je gospodarski sektor odvisen od javnega. Saj ni tako težko no, pa poglej s kmečko pametjo - če daš kravi manj za jest, bo dala manj mleka. Če ji daš še manj za jest, bo crknila. In ker bo krava crknila, bo trpel lakoto tudi kmet. Gor na severu so to nekako dojeli in zahtevajo višanje plač, da bi zagnali gospodarstvo.

Potem pa povej, kakšne varčevalne ukrepe predlagaš?


Niso kar vsi varčevalni ukrepi iz svežnja tako slabi. Žal jih je prevelika večina slabih. Premalo pa jih je, kot trobijo poznavalci že ves čas, na področju zagona gospodarstva. Vse je v smeri rezanja odhodkov, namesto da bi bili v smeri povečanja DOhodkov. Nisem strokovnjak za gospodarstvo, ampak marsikdo, ki je v zadnjih tednih podal dobre predloge, pa je, ampak se jih avtomatično zavrača. Zakaj? Ne vem.  







_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
29.5.2012 21:14:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?
gagaga

Bi obiskovali zobozdravnika, ce do njega ne vozi lokalni promet, se pravi bi se morali vedno odpraviti z svojim avtomobilom ali iskati drug nacin prevoza?

da (88%)

ne (12%)


Število vseh glasov: 48

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!