sprožitev poroda (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> sprožitev poroda (18.5.2012 19:30:17)

mene pa zanima ali so kateri sprožili porod zaradi nepridobivanja na teži malčka- v 37 tednu, in zakaj točno?
hvala




avgust09 -> RE: sprožitev poroda (18.5.2012 22:40:17)

meni so sprožil 38 4/7. Baby je nehal rast in se redit . Sem pa v 33 tednu krvavela tko da možno da je to kaj povezano sam mi noben ni znal razložit zakaj je do tega prišlo.

V torek sem dobila svečko za mehčanje materničnega vratu pa sem dobila sam lažje popadke in odprla sem se 2cm. Potem so se popadki umirili proti večeru in sem celo noč še mirno prespala. Potem pa sem zjutraj spet dobila še eno svečko pa tud ni imela kakšnega hudega efekta so me pa peljali na klistir pa v porodno. Tam so mi pa mehur predrli in dali umetne popadke in čez 4 ure se je sinko rodil. Bil je malo manjši 47 cm in 2420g. Je pa čisto ok zdaj se normalno razvija ni nobenih posledic. Edino dojenje nama ni steklo, sam to pa tud ni nujno da ima kakšno povezavo z zastojem rasti.

upam da sem ti kaj pomagala

Glej če je nehal rast mu nekaj ne paše v maternici....meni je ginekolog rekel da je to zelo težko določit kaj. Če si zdaj v 37 tednu je baby dovolj razvit za življenj in je bolje da rodiš in mu s tem spremeniš okolje ki mu zgleda da ne ustreza.


srečno [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: sprožitev poroda (19.5.2012 12:23:47)

ne sej to me je zanimal zarad ene frendice, hvala, no nasledn tedn bo mogoče že rodila :) :)




hani bani -> RE: sprožitev poroda (23.5.2012 9:06:01)

lott...men so tud sprožil v 37 t...ampak so me cel teden matral s temi svečkami...žaw name niso imele upliva...niti najmanjših popadkov :( tako da potem sem dobila umetne v žilo in rodila v 38 tednu...porod je trajal 3h ampak se je končal z vakumom :( sprožen pa je bil ker je šlo za sum zastoja v rasti ker mi je postelica se začela starat že v 35 tednu( kalcinirat)




Stran: [1]