RE: otroški dodatek (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


benika -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:12:36)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Jaz imam NKBM, pa nimam nič nakazano. Najbrž bo zjutraj.

Poračuni, poračuni... od 1.1. ste dobivale ziher tu mač otroškega in hodle na smučanje v tujino, zdaj pa vam trgajo to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ne ki, da se motim?


A tebi je to smešno? Če tebi ti € ne pomenijo nič, meni pomenijo ogromno, in tale poračun me bo sedaj krepko usekal po financah (moji dokladi so v višini pol moje plače, pa še ta ne dosega minimalca). In ne, meni ni smešno, res ne. In smučanja si že par let ne moremo privoščiti.




LuLu -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:21:56)

Ah, benika...
A naj se derem po stanovanju, na otroke, naj ne spim ponoči, naj si vse nohte pogrizem in postanem alkoholičarka ali depresivna?
Ne, ne... stanje se ne bo spremenilo, lahko pa malo črnega humorja najdem v vsem... je manj stresno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




benika -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:23:23)


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ah, benika...
A naj se derem po stanovanju, na otroke, naj ne spim ponoči, naj si vse nohte pogrizem in postanem alkoholičarka ali depresivna?
Ne, ne... stanje se ne bo spremenilo, lahko pa malo črnega humorja najdem v vsem... je manj stresno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Ma ne LuLu, ne. Sam jaz sem pač mal občutljiva trenutno, ker mi ta manjko otroškega dodatka poruši cel finančni sistem družine. Žal.




LuLu -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:30:15)

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ma ne LuLu, ne. Sam jaz sem pač mal občutljiva trenutno, ker mi ta manjko otroškega dodatka poruši cel finančni sistem družine. Žal.

Meni tudi. Pri meni deluje to, da se spomnim, kaj sem doživela v življenju, pa ni bilo ok, pa noben denar tega ne bi popravil. Pa zdravi smo vsi...
Pravzaprav na to sploh več ne pomislim... taka sem postala pred leti. Denar se potrebuje, jasno, ampak RES ni najbolj pomemben v življenju.
Valjda vsak po svoje te primanjkljaje v družinski blagajni doživlja, ne želim nič slabega. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Najaa -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:34:59)

NLB, nimam nakazano. Morala bi dobiti za dva meseca, pa nič. Novo odločbo sem pa dobila prejšnji teden. Jutri bom klicala, kaj je zdej s tem.




eva1 -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:35:02)


IZVIRNO SPOROČILO: benika

Pri tistih, ki nimate nakazila je čisto možno, da so naredili poračun za nazaj. Meni so očitno ga in bom sedaj 4 mesece brez otroških.



Jaz od 1.1 nimam nakazanih otroških, tako da dobil poračun za 4 mesece nazaj...in danes še ni nakazano,kljub temu da sem dobila odločbo...bomo videli mogoče bo jutri..




Najaa -> RE: otroški dodatek (14.5.2012 19:50:40)

Jaz isto kot eva1. Poračun bo ampak v moj plus.




Medika22 -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 13:12:00)

Kaj je sedaj s temi poračuni? A ne dobimo nobenega obvestila, koliko smo v plusu ali minusu? Kaj je s to državo, ko je treba kaj nakazat. Ampak zgleda da res nič ne bo od otroških, bolj ko si pošten bolj te tepejo. Najboljš da otroku šlic na rit prilepim da mu ne bo treba lulat pa kakat, glede na to da imamo pri nas ta denar za pleničke. Sramota da tisto kar je namenjeno otrokom kar takole trgajo.




liliana -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 14:32:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Medika22

Kaj je sedaj s temi poračuni? A ne dobimo nobenega obvestila, koliko smo v plusu ali minusu? Kaj je s to državo, ko je treba kaj nakazat. Ampak zgleda da res nič ne bo od otroških, bolj ko si pošten bolj te tepejo. Najboljš da otroku šlic na rit prilepim da mu ne bo treba lulat pa kakat, glede na to da imamo pri nas ta denar za pleničke. Sramota da tisto kar je namenjeno otrokom kar takole trgajo.


Ne....si pa lahko izračunaš sama....vzameš znesek OD iz nove odločbe in ga pomnožiš s številom mesecev od 1.1.12.....od tega zneska potem odšteješ vse otroške dodatke, ki si jih dobila od 1.1.12 po stari odločbi....in ugotoviš ali si v plusu ali minusu.....

Recimo, če si od januarja do aprila dobivala 100 EUR otroških dodatkov na mesec je to 400 EUR za 4 mesece....ker pa si po novi odločbi upravičena do otroškega dodatka 80 EUR na mesec, bi morala v teh štirih mesecih dobiti 320 EUR otroškega dodatka.....torej si v tem primeru v minusu in ti poračunajo razliko 80 EUR.....




*miska.mcc* -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 18:29:51)

OBVESTILO: Dodatno izplačilo otroškega dodatka 18.5.2012
Določeni upravičenci do otroškega dodatka so za mesec april včeraj prejeli samo razliko med zneskom do katerega so bili upravičeni pred uveljavitvijo Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev in zneskom po veljavni (novi) odločbi.

Do takšnega stanja je prišlo zaradi upoštevanja veljavne zakonodaje, po kateri zneska po veljavni odločbi ni mogoče izplačati, dokler odločba ni vročena. Ker je bilo mnogo odločb strankam odposlanih neposredno pred prvomajskimi prazniki, jim odločbe niso bile vročene do datuma, ko je informacijski sistem zajel podatke za izplačilo. Vsi ti upravičenci bodo nakazilo prejeli predvidoma v petek, 18. 5. 2012.




petea -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 18:38:12)

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

OBVESTILO: Dodatno izplačilo otroškega dodatka 18.5.2012
Določeni upravičenci do otroškega dodatka so za mesec april včeraj prejeli samo razliko med zneskom do katerega so bili upravičeni pred uveljavitvijo Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev in zneskom po veljavni (novi) odločbi.

Do takšnega stanja je prišlo zaradi upoštevanja veljavne zakonodaje, po kateri zneska po veljavni odločbi ni mogoče izplačati, dokler odločba ni vročena. Ker je bilo mnogo odločb strankam odposlanih neposredno pred prvomajskimi prazniki, jim odločbe niso bile vročene do datuma, ko je informacijski sistem zajel podatke za izplačilo. Vsi ti upravičenci bodo nakazilo prejeli predvidoma v petek, 18. 5. 2012.



Mislite, da bi se dalo na podoben način utemeljevati, da smo za obdobje do pravnomočnosti odločb o znižanem plačilu vrtcev starši oproščeni plačevanja oskbnine vrtcev? Mogoče bi pomagalo k pospešitvi izdajanja odločb ...

[sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]




liliana -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 19:56:51)


IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

OBVESTILO: Dodatno izplačilo otroškega dodatka 18.5.2012
Določeni upravičenci do otroškega dodatka so za mesec april včeraj prejeli samo razliko med zneskom do katerega so bili upravičeni pred uveljavitvijo Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev in zneskom po veljavni (novi) odločbi.

Do takšnega stanja je prišlo zaradi upoštevanja veljavne zakonodaje, po kateri zneska po veljavni odločbi ni mogoče izplačati, dokler odločba ni vročena. Ker je bilo mnogo odločb strankam odposlanih neposredno pred prvomajskimi prazniki, jim odločbe niso bile vročene do datuma, ko je informacijski sistem zajel podatke za izplačilo. Vsi ti upravičenci bodo nakazilo prejeli predvidoma v petek, 18. 5. 2012.


A po veljavni zakonodaji se pa razlika lahko poračuna pred vročitvijo oz. veljavnostjo odločbe?




*miska.mcc* -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 20:26:45)

ne vem. sem samo pastala iz portala bambino.si




liliana -> RE: otroški dodatek (15.5.2012 21:48:18)

Saj vem.....[sm=smiley1.gif] in nisem spraševala tebe....tak se mi je porodilo vprašanje ob tako prefinjeni razlagi, zakaj ni bilo nakazil OD....





tamiflu -> RE: otroški dodatek (16.5.2012 7:31:46)

Jaz sem ga dobila za 3 mesece za nazaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




majčica1508 -> RE: otroški dodatek (16.5.2012 9:10:11)

Mi ga pa nimamo več[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




majčica1508 -> RE: otroški dodatek (16.5.2012 9:10:35)

......




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]