tekačice, prosim nasvet (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


cimi -> tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 10:42:21)

Pozdravljene,

lepo prosim, če mi lahko.
Zadnje leto se ukvarjam s tekom, rekreativno. Tečem cca 35-45 minut 3x tedensko
zanima me, ali obstaja kakšen program, kjer si lahko izračunam pretečene kilometre, ali moram imet uro z merilcem razdalje.
Finančo nebi zmogla nakupa takšne ure, me pa vseeno zanima koliko cca. pretečem

hvala za nsvet




dskubin -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 11:02:25)

Če imaš iste poti, jih lahko vrišeš na google maps in ti pokaže pretečeno razdaljo, lahko pa greš vsake tolko (ko misliš, da si napredovala in imaš hitrejši tempo) na stadion, kjer veš, kakšna je razdalja in točno vidiš, koliko pretečeš v 35 in koliko v 45 minutah...




TomTaylor -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 11:23:23)

Če imaš slučajno "pametni" telefon, imaš dostopne tudi super aplikacije, ki preko GPS navigacije beležijo čas,pot, zahtevnost,..in vodijo statistiko, tudi grafično, za vse športne dejavnosti. Je pa malo smotano imeti telefon pri teku, oziroma, ga je treba nekam fino fiksirat, da te ne ovira pri teku.

Je pa možno dobiti ure s GPS navigacijo od 100 eur dalje (Bolha).




Paštetka -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 13:05:28)

ni toliko pomembno koliko km pretečeš, bolj je pomemben pulz.
zakaj tečeŠ delaš na kondiciji, hujšaš, ...
vse tu je pomemben pulz, in vzdrževanje tega.
to pomeni, da ne moreš teči tedne, mesece enako razdaljo, ker bo slej ko prej rezultat enak. Ne bo izboljšave. pulz oz. obremenitev telesa pa določaš glede na razdaljo in "valovitost" terena.




cimi -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 13:07:41)

ravno hujšam ne, čeprav bi lahko šla kej v minus pred poletjem
enostavno tečem ker mi je všeč, pa odklopim se od mulcev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

to pomeni da če tečem vedno isto razdaljo, je pomembno da jačam tempo?




Paštetka -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 13:31:36)

če tečeš skoz eno in isto razdaljo se telo navadi na eno in isto obremenitev in potem ni izboljšanja.
Zato je praviloma pomembno, da stopnjuješ ali razdaljo, tempo oz. obremenitev (višinski poligon, tečeš z "utežmi").




sončnica14 -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 20:25:15)

Oj, jaz imam za merjenje srčnega utripa merilec, ampak razdaljo si pa na "svojih terenih" vedno izmerim tako, da grem jaz (ali pa koga prosim) enkrat po isti trasi s kolesom in mi merilec na kolesu piše razdaljo.  Tako si izmerih par različnih krogov, zapišem in imam za vedno. Najraje tečem po gozdnih, poljskih poteh, kakšen del tudi po asfaltu.  




Felicita -> RE: tekačice, prosim nasvet (8.5.2012 20:31:19)

Uporabljam Nike+ - najprej s senzorjem in iPodom (je treba pa zadevo umerit, čeprov je bla že sama po sebi dovolj točna), zdej pa na telefonu. zataknem v zadnji žep na hlačah in grem. pulz meter pa ni zame, ker me živčno dela [sm=smiley1.gif]





Stran: [1]