Kako se sprati uši s solate? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Paštetka -> Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 17:02:09)

Torej dobila sem solato z domačega vrta, ki je polna uši. Kako najhitreje oz. najučinkoviteje sperem uši s solate?
Ker sem jo zdaj čistila eno uro za eno skledico.




*miska.mcc* -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 18:24:02)

jaz bi jo dala kar v banjo, pa s tušem.
[img]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/img]




Paštetka -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 18:27:43)

Mehka solata ima polno rež. Uši se jo držijo kot klopi. Vsako posebej sem iskala, in jo ven prala. Pa sem nekaj časa namakala v vodi, sem mislila, da se bodo utopile...nič. [sm=zmeden.gif]




jabka -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 19:30:45)

vrži v smetje




rozilu -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 20:26:30)

Namakaj jo v slani vodi. Za polže učinkuje, mogoče pa tudi za uške.

PS: aprila listne uši na solati?!?




Daschi -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 20:28:57)

Mogoče bo pomagalo, če zliješ kis v vodo.




rozilu -> RE: Kako se sprati uši s solate? (21.4.2012 20:57:33)

...in dodaj še olje, pa je ne rabiš več zabelit [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

(ampak s soljo resno mislim, najbrž dashi tudi s kisom [sm=smiley1.gif])




Hope2 -> RE: Kako se sprati uši s solate? (22.4.2012 5:46:57)

VSak list posebej pod tekočo vodo- gre zelo hitro in učinkovito. Kokr enkrat narežeš več ne spraviš vseh uši dol, res pa je, da ne vem če sol in kis delujeta.Mogoče še sodo probaš[sm=smiley1.gif], sam ne skupaj s kisom ali soljo[sm=jezicek.gif]




Paštetka -> RE: Kako se sprati uši s solate? (22.4.2012 7:38:49)

Vsak list sem posebej prala pod tekočo vodo. Ni bila narezana, ker tako čistim solato in jopotem raztrgam v skledo, ko je oprana.
Ampak mehka solata ima ful nagubane liste ob listnem "steblu" ali ko se reče temu. In tam so Bila prava domovanja za uši. Sem vsako režo ven obračala, ker niso hotele pasti samo s curkom vode dol. pa prste note tiščala. Pa mehka solata je zelo občutljiva in je potrebno biti nežen.

Ja, uši aprila...nemogoče je mogoče. Mogoče so se pa zato tako listov oklepale [sm=jezicek.gif].

Domače solate, rasle na soncu, brez umetnih dodatkov, ne mislim tja vrečt. [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]