Okulist (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


milki -> Okulist (19.4.2012 8:34:12)

Zanima me kje v Ljubljani je dober okulist na koncesijo za majhne otroke, ker imamo napotnico. Na Metelkovi smo že bli pri dr.Vidu Prosenc in bi rada še drugo mnenje.

Zmeril mu je dioptrijo +3 na obeh, da naj bi slabo videl na daljavo, pa nisem čisto sigurna, bi rada še eno mnenje, ker velikokrat gleda čez okno s sedmega nadstropja in mi razlaga kje je tati parkiru-in res prov pokaže, pa če vidi kužija gleda za njim, zdej pa ne vem ker mi zdravnik sploh ni nič povedal, kaj sploh pomeni +3, koliko potem daleč naj ne bi videl, a je to več kot 100 m ali kako. Star je pa 2,5let

Prosim za kakšne informacije. Hvala




malaMravljica -> RE: Okulist (19.4.2012 8:57:33)

Sam nekaj dodajam, a ne pomeni ta dioptrija, da slabo vidi na blizu? Ker tok kot jaz vem, vidis slabo na dalec, ce imas - 




Frodo Bisagin -> RE: Okulist (19.4.2012 9:05:11)

IZVIRNO SPOROČILO: milki

Zanima me kje v Ljubljani je dober okulist na koncesijo za majhne otroke, ker imamo napotnico. Na Metelkovi smo že bli pri dr.Vidu Prosenc in bi rada še drugo mnenje.

Zmeril mu je dioptrijo +3 na obeh, da naj bi slabo videl na daljavo, pa nisem čisto sigurna, bi rada še eno mnenje, ker velikokrat gleda čez okno s sedmega nadstropja in mi razlaga kje je tati parkiru-in res prov pokaže, pa če vidi kužija gleda za njim, zdej pa ne vem ker mi zdravnik sploh ni nič povedal, kaj sploh pomeni +3, koliko potem daleč naj ne bi videl, a je to več kot 100 m ali kako. Star je pa 2,5let

Prosim za kakšne informacije. Hvala


Zdi se mi, da si kar narobe razumela navedbe zdravnika. Od otrostva imam + dioptrijo in sem vedno odlicno videla na dalec. Plus dioprtija je pravzaprav dalekovidnost ("Očesna napaka, pri kateri je mogoče ostro videti le predmete v daljavi.").

"Kaj pomenijo vrednosti na receptu za očala lahko najlaže pojasnimo na naslednjem primeru:
-3,50 Sph -1,50 Cyl x 170º
Prva vrednost v receptu nam pove, kako visoka je naša dioptrija, to je moč leče, ki jo potrebujemo, da bi videli ostro. Pri kratkovidnosti je ta vrednost negativna, v tem primeru gre za razpršilno lečo, pri daljnovidnosti je ta vrednost pozitivna ter opisuje zbiralno lečo. Druga vrednost v receptu za očala pomeni stopnjo astigmatizma, ki predstavlja podolgovato ukrivljenost roženice. Zadnja vrednost podaja os astigmatizma oziroma smer podolgovate ukrivljenosti roženice."


"... pri dalekovidnosti za stanje, ko vidimo dobro stvari na daleč, pri gledanju na blizu pa ne vidimo dobro oz lahko vidimo dobro, če sfokusiramo oči na stvari, ki so blizu, vendar to početje izzove naslednje posledice: pogosto mežikanje, glavoboli zaradi napenjanja oči in utrujene oči. Do dalekovidnosti pride, ker je oko krajše kot običajno. Je zelo pogosto stanje in se večinoma deduje. Svetlobni žarki se zbirajo za mrežnico, kar onemogoča vid na blizu. Novorojenčki in otroci so ponavadi dalekovidni; ko njihovo oko raste in se razvija, se stanje samo izboljša do sedmih let.  Simptomi , ki razkrivajo ali ste dalekovidni: nezmožnost  videti stvari na blizu. Dalekovidnost uravnavamo z: očali, operacijami,..."




urška -> RE: Okulist (19.4.2012 9:19:28)

mislim, da če imaš + dioptrijo na blizu ne vidiš dobro. na daleč naj ne bi bil problem.




milki -> RE: Okulist (19.4.2012 9:33:13)

V glavnem sploh se ne spoznam na te dioptrije in + in -. Tako da bi res prosila če veste za kakšnega dobrega okulista za kontakt.




Adelina -> RE: Okulist (19.4.2012 11:07:34)

Mi smo tudi hodili k dr. Prosencu, sedaj pa hodimo k dr. Petri Popovič v Oftalmo v Jaršah. Moram reči, da je razlika očitna, tudi sin raje hodi k njej. Sicer kar se strokovnosti tiče je tudi Prosenc v redu, mene je motilo, da ti nič ne pove oz. moraš vse zvleči iz njega, pa še potem, če nimaš pojma o tem, ne razumeš kaj dosti, otroka pa sploh ne zna motivirat-tako je pač moje mnenje, nekaterim pa se zdi super.
Kar pa se očal tiče, pa je meni še Prosenc rekel, da ima večina otrok plus dioptrijo pa to ne pomeni striktno daljno oz. kratkovidnost ampak na splošno slabovidnost, a otrok pač ne more imet dvojih očal (+in-) kot odrasli. Nekako tako sem ga zastopila, sedaj Popovičeve pa nisem spraševala, a glede na to, da ni menjala dioptrije se očitno strinja.




Stran: [1]