Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


manner -> Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 9:53:19)

Do januarja sem imela vrtec za hčerko brezplačen. Februarja sem prejela novo odločbo s katero moram plačati 10% cene. Včeraj so starše obvestili, da lahko sami prinesemo nove odločbe v vrtec, da čim prej naredijo poračune. Do sedaj se to ni dalo, ker so čakali na obvestila iz CSD-jev.
Ker je bila hčerka v mesecu februarju in marcu bolana (za en mesec skupaj) sem pričakovala manjši znesek položnice. Računovodkinja mi je rekla, da so do marca že izdali položnice in obračunali pristonost otrok. Ter da bom pač morala plačat polno ceno, kot da je hčerka hodila v vrtec. To pa se mi ne zdi prav.
Ali lahko še kaj naredim. Pač nisem jaz kriva, da od CSD-jev niso dobil odločb, pa tudi ko sem klicala če jo lahko sama prinesem so v vrtcu rekli, da ne.




Paštetka -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 10:19:30)

Jaz bi pa vprašala, če že kaj veste, če se bo ta dan stavke odbil pri računu vrtca v celoti in ne samo za prehrano. [sm=smiley1.gif]




saska27 -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 10:33:27)

Nisem računovodkinja, pa vseeno ... Mogoče si pričakovala ful opazno razliko, a je žal ne bo. Če otroka pol meseca ni v vrtcu, to ne pomeni polovico nižje položnice. Za en dan odstotnosti ti odštejejo manj kot 15 centov. V tvojem primeru to pomeni manj kot 4 evre.




Najaa -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 10:42:39)

Pri nas se odšteje pol evra kar je še vedno pljunek v morje. [sm=smiley13.gif]




Paštetka -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 10:44:37)

v mojem primeru bi to bilo cca. 10 eurov. [sm=smiley1.gif]

sicer ni ne vem koliko, lahko pa kupim otroku za to copate. [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 12:08:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi pa vprašala, če že kaj veste, če se bo ta dan stavke odbil pri računu vrtca v celoti in ne samo za prehrano. [sm=smiley1.gif]



Ne, ni še znano, kako bodo obračunali dan stavke.....

Po mojem mnenju pa ga ne bi smeli obračunati.......




*pepelka* -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 12:45:27)

Pri obračunu odsotnosti v vrtcu ti odštejejo le prehrano in še to le v %, ki jih plačuješ. To pomeni pri 1€, le 10c.




pi*ka nogavička -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 12:54:45)

Jaz sem pa ravnokar klicala v vrtec in mi je razložila, da se jutrišnji dan v celoti odbije od plačila.




manner -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 13:06:09)

Sem si šla prebrat pravilnik, in res piše da se odšteje samo prehrana če otrok manjka zaradi bolezni. Tukaj pa res ni velike razlike. Hvala za odgovore.




kat von d -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 13:51:24)

Moj sin je prejšnji mesec manjkal 10 dni od 22 delovnih dni in imam odštetih 3,10 eur-a, mislim [sm=zmeden.gif] res ni opazne razlike. Se mi pa dozdeva, da je enkrat ena vzgojiteljica rekla, da se bolj opazi pri plačilu, če otroka ni več kot polovico delovnih dni v vrtcu, nisem pa prepričana, če je to res.




nananaja -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 14:02:30)

Jaz bi pa dodala vprašanje, kako vam obračunajo račun za vrtec v tistih vrtcih, kjer poleti ali okoli novega leta zaprejo vrtec za nekaj dni?

Naš vrtec v poletnem času, ko imajo domača podjetja vsa kolektivni dopust, za največ en teden zapre vrata. Letos sem sem na obvestilu zasledila, da v tem času izvajajo vzdrževanje in čiščenje. In lani sem ugotovila, da so nam kljub okrnjenem poslovanju vrtca zaračunali plačilo glede na celotno ceno vrtca. V tem času namreč ne nudijo varstva za nujne primere, torej bi morali obračunati le dobre 3/4 cene, to pa tistim v višjih plačilnih razredih ne pomeni le nekaj evrov, znesek lahko preseže tudi čez 50€.




poli* -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 14:03:16)

Če manjka več kot 3 tedne (nekaj takega) v enem mesecu in želiš malce nižjo položnico je pri nas navodilo, da moraš prinesti potrdilo od ped.
Za en dan odsotnosti pri nas odštejejo 0,5€.




lilip -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 14:34:44)

Pri nas je prehrana za en dan 1,9€, torej ti, če si v 1. plačilnem razredu, za en dan odštejejo 19 centov.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2012 16:21:56)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2012 16:23:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2012 16:28:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Najaa -> RE: Računovodkinje v vrtcih - pomoč prosim (17.4.2012 17:39:25)


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Jaz bi pa dodala vprašanje, kako vam obračunajo račun za vrtec v tistih vrtcih, kjer poleti ali okoli novega leta zaprejo vrtec za nekaj dni?



Obračunajo dneve, ko je bil vrtec odprt.




Stran: [1]