|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 9:38:48   
Paštetka
Ne vem, če se kdo zaveda, da se bo kolesje ekonomije ustavilo...


kolesje se že zdavnaj zaustavlja, ker gospodarstvo ne zmore več podpirat oz. plačevat raznih bonitet, izletov, luksuza v JU, ki si ga v gospodarstvu ne morejo privoščiti.
Mene je včeraj zmotil prispevek, da so si učitelji na eni šoli privoščili v času stavke izlet v indijo na račun davkoplačevalcev. user posted image
Par let sem na lastni koži doživela kaj vse se dogaja tam, ko sem si šla dvignit potni list. Ura je bila pol dveh. Kakšnih 5 metrov za šalterjem sta sedeli dve "tovarišici" imeli na krilih torbe in čakali, da bosta lahko šli domova. Jaz sem skakala kot norc, in iskala človeka, ki mi bo pripravljen dati potni list. Tovarišici, ki izdajata pasoše sta sedeli, in nobena nič. Niti, kam naj grem, na katera vrata potrkam... V glavnem, ko sem končno dobila pasoše, in odhajala z Upravne enote, sta tisti "tovarišici" lepo, ko je odbila ura 2.00, vstali in se odpravili domov.

Od takrat sem si vedno želela delati v JU, vendar je brez zvez težko priti noter. Ne vem...ni mi še uspelo. user posted image

Me pa zanima, koliko bi jih iz JU šlo delat v turizem user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 9:44:27   
nananaja
TT, si upaš trditi, da napovedani ukrepi izvzamejo vse tiste delavce v javni upravi, ki so v plačnih razredih kot v 30.? Če je to res, mi gre stavka na bruhanje.

Čeprav po drugi strani se mi zdi, da je precej zdravstvenih tehnikov, pomočnic vzgojiteljic..., ki ne dosegajo 30. plačnega razreda. Pa to mislim, da so javni uslužbenci.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 9:44:34   
uškinamama
pa naj se raje fino zašpeha, da bo ja čimprej dodatna številka v zdravstvu, ki jo bo treba zdraviti, namesto da bi preprečevali....


bi se človek smejal, če ne bi bilo za zjokat se. Moj primer....nimamo otroškega dodatka...z tem znižanjem (če bo 5% z odpravo plačnih nesorazmerij) bomo pa upravičeni do OD-ja. Skupni izkupiček 7 eur več na mesec user posted image . Pa verjetno nismo edini.

Vidim, da boš šparala. Jaz tudi, ravno ta vikend mi je kolegica, lastnica trgovine s otroško opremo, privoščjivo dejala , da naj stopimo v realni svet gospodarstva. No stopila sem in stornirala naročilo za malega za garderobo in obutev (vedno kupujem pri njej vse).user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 9:49:52   
HuAnita
Ne, ne CUKRČEK, narobe si me razumela. Zelo sočustvujem s tistimi z dohodki daleč pod minimalnimi, velikokkrat tudi osebno kot službeno pomagam, kolikor lahko. Zelo velikokrat se jih omenja, iz prve roke pa vem, da velikokrat ni vse tako, kot se zdi. Eni pridno izkoriščajo vse možne pomoči, furajo se na vse možne izgovore, zakonske pravice...., tepeni pa so tisti, ki ne digvnejo glasu. In tistim pomagam, ker vem iz prve roke, da nikoli ne bi prosili za hrano, šli brskat po oblačilih na RK...
Se zavedam, ja, da smo večina v JU v nekem širokem srednjem sloju. Ampak to, da vlagam v prihodnost otrok (dodatno izobraževanje, minimalni sklad za štipendijo), ne bi rekla, da sem navajena nekega strašnega luksuza, ampak da se obnašam racionalno. Niti od daleč pa nisem v plačnih razredih, ki se omenjajo zgoraj, ampak bolj ob začetku, da ne bo pomote.
Ne bi kar vse v en koš tiščala, da je vsa JU polna lenuhov, ki se samo mastijo... sploh pa lahko tudi vsi v JU čez noč ostanejo brez službe, tako da to tudi ni cvetoča paša, ki lahko traja v nedogled...
Ampak težko neko povprečje vem potegnemo, ne? Samo poudariti sem hotela, da tisti v JU tudi trošimo, skrbimo, da ima gopodarstvo (kolikor ga je še v SLO ostalo) kaj delati....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 9:55:24   
kaboname

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne vem, če se kdo zaveda, da se bo kolesje ekonomije ustavilo.... Ja, mi2 oba v JU, oba voziva vsaj 35 km od doma, niti ne upam pomisliti, koli bom samo jaz prikrajšana pri potnih stroških (ki jih dejansko prevozim, ne da bi ob tem računala obrabo avta, gum, servise...)... skratka, računava, da bova prikrajšana za 500 eur mesečno.
Da, ni panike, imava rezervo: otrokoma odpade gl. šola, plesne dejavnosti, odpovedala bom naročnino na Ciciban, ne bom jima varčevala več za štipendijo na faksu (česar meni niso mogli omogočiti in smo se res komaj pretokli iz meseca v mesec zaradi, pa se mi je zdelo motrno, da jima hraniva za študij) ne gresta na končne izlete, namesto v trgovinah bomo pač rabljene cotke kupovali, zjutraj pač ne bo zajtrka doma, naj se v šoli pošteno najesta, jaz denimo bom pač odmislila frizerja in kako občasno minimalno pregreho in luksuz (beri masažo morda enkrat na pol leta, pa kak nujen kos oblačila), namesto tople malice, ker pač ne gre drugače, sme zdoma vsaj 10 u vsak dan (zaradi oddaljenosti službe) bom pač kak runkl ali korenček s sosedine njive pobasala in si ga nesla v službo za poglodat, dedc pa lahko pozabi občasne partije tenisa, pa naj se raje fino zašpeha, da bo ja čimprej dodatna številka v zdravstvu, ki jo bo treba zdraviti, namesto da bi preprečevali....


prvo kot prvo tudi midva se voziva vsak cca toliko v eno stran v službo in še nikoli in to res nikoli nismo dobili polne vrnjene potne stroške da o drugi naštetih stvareh ne govorim, prav tako nimama bajnih plač(da ne bo kdo mislim da izobrazbe tudi ne ja jo imama pa službe ni, zato sma vzela kar je bilo ponujeno ker je še vedno boljš to kot pa biti brez vsega, pa imama tudi otroke in ja glasbene šole pri nas ni, ciciban preberemo v knjižnici, varčevat nimamo iz česa ker premalo ostane,.....itd
In ja počasi mi gre tale stavka že pošteno na živce ker imam občutek da jamrajo samo tisti, ki imajo kar lepe plače in samo jamrajo kaj bodo njim vzeli in bla bla bla bla, pa daj nehajte se enkrat samemu sebi smilit in zavihajte rokave, pač boste postali malo bolj skromni ali pa boste tako kot marsikje v tujini delali še dodatno dejavnost.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 10:33:00   
CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: kaboname


IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne vem, če se kdo zaveda, da se bo kolesje ekonomije ustavilo.... Ja, mi2 oba v JU, oba voziva vsaj 35 km od doma, niti ne upam pomisliti, koli bom samo jaz prikrajšana pri potnih stroških (ki jih dejansko prevozim, ne da bi ob tem računala obrabo avta, gum, servise...)... skratka, računava, da bova prikrajšana za 500 eur mesečno.
Da, ni panike, imava rezervo: otrokoma odpade gl. šola, plesne dejavnosti, odpovedala bom naročnino na Ciciban, ne bom jima varčevala več za štipendijo na faksu (česar meni niso mogli omogočiti in smo se res komaj pretokli iz meseca v mesec zaradi, pa se mi je zdelo motrno, da jima hraniva za študij) ne gresta na končne izlete, namesto v trgovinah bomo pač rabljene cotke kupovali, zjutraj pač ne bo zajtrka doma, naj se v šoli pošteno najesta, jaz denimo bom pač odmislila frizerja in kako občasno minimalno pregreho in luksuz (beri masažo morda enkrat na pol leta, pa kak nujen kos oblačila), namesto tople malice, ker pač ne gre drugače, sme zdoma vsaj 10 u vsak dan (zaradi oddaljenosti službe) bom pač kak runkl ali korenček s sosedine njive pobasala in si ga nesla v službo za poglodat, dedc pa lahko pozabi občasne partije tenisa, pa naj se raje fino zašpeha, da bo ja čimprej dodatna številka v zdravstvu, ki jo bo treba zdraviti, namesto da bi preprečevali....


prvo kot prvo tudi midva se voziva vsak cca toliko v eno stran v službo in še nikoli in to res nikoli nismo dobili polne vrnjene potne stroške da o drugi naštetih stvareh ne govorim, prav tako nimama bajnih plač(da ne bo kdo mislim da izobrazbe tudi ne ja jo imama pa službe ni, zato sma vzela kar je bilo ponujeno ker je še vedno boljš to kot pa biti brez vsega, pa imama tudi otroke in ja glasbene šole pri nas ni, ciciban preberemo v knjižnici, varčevat nimamo iz česa ker premalo ostane,.....itd
In ja počasi mi gre tale stavka že pošteno na živce ker imam občutek da jamrajo samo tisti, ki imajo kar lepe plače in samo jamrajo kaj bodo njim vzeli in bla bla bla bla, pa daj nehajte se enkrat samemu sebi smilit in zavihajte rokave, pač boste postali malo bolj skromni ali pa boste tako kot marsikje v tujini delali še dodatno dejavnost.


Točno tako.....če je vojna, naj bo vojna za vse.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 10:42:09   
kaboname
....

< Sporočilo je popravil kaboname -- 17.4.2012 10:44:46 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 12:49:55   
kajalin*
HuAnita, temu kar se boste morlli vi zdaj odreči, si nekateri že zelo dolg časa sploh ne morejo privoščiti. Kakšna masaža, kakšen tenis ? To da ne bo tvoj mož zamaščen lahko poskrbi tudi na cenejši način, npr. pot pod noge in v hribe...s tem sem mislila na okoliške ne na kakšno turistično točko user posted image

(odgovor članu kaboname)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 15:44:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne, ne CUKRČEK, narobe si me razumela. Zelo sočustvujem s tistimi z dohodki daleč pod minimalnimi, velikokkrat tudi osebno kot službeno pomagam, kolikor lahko. Zelo velikokrat se jih omenja, iz prve roke pa vem, da velikokrat ni vse tako, kot se zdi. Eni pridno izkoriščajo vse možne pomoči, furajo se na vse možne izgovore, zakonske pravice...., tepeni pa so tisti, ki ne digvnejo glasu. In tistim pomagam, ker vem iz prve roke, da nikoli ne bi prosili za hrano, šli brskat po oblačilih na RK...
Se zavedam, ja, da smo večina v JU v nekem širokem srednjem sloju. Ampak to, da vlagam v prihodnost otrok (dodatno izobraževanje, minimalni sklad za štipendijo), ne bi rekla, da sem navajena nekega strašnega luksuza, ampak da se obnašam racionalno. Niti od daleč pa nisem v plačnih razredih, ki se omenjajo zgoraj, ampak bolj ob začetku, da ne bo pomote.
Ne bi kar vse v en koš tiščala, da je vsa JU polna lenuhov, ki se samo mastijo... sploh pa lahko tudi vsi v JU čez noč ostanejo brez službe, tako da to tudi ni cvetoča paša, ki lahko traja v nedogled...
Ampak težko neko povprečje vem potegnemo, ne? Samo poudariti sem hotela, da tisti v JU tudi trošimo, skrbimo, da ima gopodarstvo (kolikor ga je še v SLO ostalo) kaj delati....



Bom probala zelo poenostavljeno povedati......recimo, da javni uslužbenec dobi 1000 EUR neto plače......ta del potem troši in skrbi, da ima gospodarstvo (kolikor ga je še v SLO ostalo) kaj delati.....in to gospodarstvo (kolikor ga je v Sloveniji še ostalo) mora za teh 1000 EUR neto plače, plačati 1700 EUR....

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:04:24   
nejcko
Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar. Prosim, prosim, prosim.

Se bo v slo odprla nova tovarna sladkorja in bojo na Ormoškem spet imeli zaposlitve? Aja, saj res, EU je dala direktivo, da v Slo do leta 2015 ne sme biti fabrike cukra.
Bo Gorenje pustil svojo proizvodnjo v Slo in bo 300 delavcev obdržalo svoja delovna mesta?
Radeče Papirju torej ne bo treba v stečaj in bojo delavci obdržali službe?
Bo Slo od hrčkov kupila nazaj Fructal?
Bo Polzela obstala?
Bomo dobili nazaj Jutrajko, Rašico, Beti?
Bo imela Slo spet svojo tobačno tovarno?
etc. etc.

Če da, potem pa ajmo, vsi roke gor in naj nam znižajo plače za 20%, če treba. Jaz sem za.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:10:31   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: krtačka

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

pri takih placah bi jaz tudi strajkalauser posted image

sramota!! le kako prezivijo, reveziuser posted image


Ko bi končno nehali dajat vso JU v isti koš. Kolk misliš, da zaslužijo pomočnice vzg, čistilke, kuharice ipd.? Če se npr. na šolstvo osredotočimo?




Kaj ko bi se malo tudi informirali, ker bi namreč hitro izvedeli, da ne gre za stavko delavcev v javnem sektorju (kamor sodijo tudi kuharice...) ampak za stavko javnih uslužbencev. Sem pa čistilke in kuharice ne sodijo. Delavec v JU ali javni uslužbenec pač ni enainisto.


Tu si navedla kar 3 termine: javni uslužbenec, delavec v JU pa še delavec v javnem sektorju. In ti nisi informirana. Stavkamo VSI, ki smo zaposleni v javnem sektorju od ravnateljev, učiteljic, vzgojiteljic, varuhov, spremljevalcev, čistilk, hišnikov (naštevam samo VIZ) do kuharic. VSEM bodo nižali plače in vsem jemali regres in vsem so dolžni odpravo nesorazmerij. VSI smo javni uslužbenci, res pa nismo delavci v javni UPRAVI, ampak tudi tam imajo čistilke user posted image .


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:11:31   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar. Prosim, prosim, prosim.

Se bo v slo odprla nova tovarna sladkorja in bojo na Ormoškem spet imeli zaposlitve? Aja, saj res, EU je dala direktivo, da v Slo do leta 2015 ne sme biti fabrike cukra.
Bo Gorenje pustil svojo proizvodnjo v Slo in bo 300 delavcev obdržalo svoja delovna mesta?
Radeče Papirju torej ne bo treba v stečaj in bojo delavci obdržali službe?
Bo Slo od hrčkov kupila nazaj Fructal?
Bo Polzela obstala?
Bomo dobili nazaj Jutrajko, Rašico, Beti?
Bo imela Slo spet svojo tobačno tovarno?
etc. etc.

Če da, potem pa ajmo, vsi roke gor in naj nam znižajo plače za 20%, če treba. Jaz sem za.



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:40:03   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar.


Ta denar ne bo šel nikamor, ker je ravno v tem problem - da ga ni.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:58:39   
TomTaylor
mah štrikam s citiranjem..

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 17.4.2012 19:59:54 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 19:59:32   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: lukec



Tu si navedla kar 3 termine: javni uslužbenec, delavec v JU pa še delavec v javnem sektorju. In ti nisi informirana. Stavkamo VSI, ki smo zaposleni v javnem sektorju od ravnateljev, učiteljic, vzgojiteljic, varuhov, spremljevalcev, čistilk, hišnikov (naštevam samo VIZ) do kuharic. VSEM bodo nižali plače in vsem jemali regres in vsem so dolžni odpravo nesorazmerij. VSI smo javni uslužbenci, res pa nismo delavci v javni UPRAVI, ampak tudi tam imajo čistilke user posted image .



Poanta mojega pisanja je v sarkazmu. Ne, ne štrajkamo vsi, še zdaleč ne. Taka je resnica. Kolega, kuhar v zaporu, jutri ne bo stavkal, ampak bo kuhal. Snažilka na nebomomenjala PP, bo jutri prav tako prišla izpraznit koše in pomiti WC.... Takšna je resnica o VSEH stavkajočih v javni upravi. Pri nas konkretno se bo delo opravljalo normalno tako kot ostale dni, ker se moramo držat zakonskih rokov. In še prekleto dobro sem informirana, zato me vse skupaj tako hudičevo jezi. In kam bodo šli privarčevani milijoni evrov, Nejcko, nikamor. Prvi cilj vlade je predvsem v tem, da se naredimo fine, kako super "smo" se lotili varčevalnih ukrepov in če nas potrdijo, bomo še naprej upravičeni do raznoraznih subvencij EU. V nasprotnem primeru pač ne. Drugo - tako smo zapufani; MNZ npr. za zimsko obdobje nima sredstev za izplačilo plač! ...Torej, iz levega žepa bodo vzeli in dali v desnega v katerem zeva velika luknja.

Ja, vzeli bodo pa VSEM v JU.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 17.4.2012 20:02:58 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 20:06:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar. Prosim, prosim, prosim.



Za plače.....zato, da bo javni sektor lahko še naprej nemoteno dobival plače 5. ali 10. v mesecu.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 20:07:27   
TomTaylor
Tok sem besna, bemtiš.... Glej, nej mi vzamejo kolikor pač mislijo, samo nej pa pustijo tiste pod, ne vem...25., 23.,...20. PR. In ko vprašaš čistilko kako bo: "ma bit če nekako, samo, da imam ja šihat. Bolje išta nego ništa."....Pol pa jamra una dons na 24ur, uboga reva, ker bo letno ob 7.000 evrov! Ma nemoj! Uboga. ....user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 21:22:03   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset_, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar. Prosim, prosim, prosim.





Za plače.....zato, da bo javni sektor lahko še naprej nemoteno dobival plače 5. ali 10. v mesecu.....



No, vidiš, zato pa sem proti tem ukrepom. Ker ti ukrepi naj bi bili samo začasni, do leta potem, ko se bo bruto bdp dvignil na določeno stopnjo. Ampak tega pač ne bomo dočakali, če ne bomo zagnali gospodarstva. Torej so ti ukrepi zgolj sami sebi namen oz. interes nekaterih. In zato jih ne podpiram.



p.s. Pa da ne boš mislila, da nisem zaznala tvojega sarkazma. Sem se skušala spustiti na tvoj nivo, samo ne vem, če mi je ravno uspelo.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 17.4.2012 21:23:33 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 21:25:37   
ziva1
Delam kot višji pravosodni sodelavec v JU. 1000 eur ne vidim niti z malico in potnimi skupaj. Toliko o bajnih plačah v JU. Ne metat vse v isti koš.

< Sporočilo je popravil ziva1 -- 17.4.2012 21:30:09 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
17.4.2012 22:54:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Ta denar ne bo šel nikamor, ker je ravno v tem problem - da ga ni.


Dobila sem danes po mailu in posredujem brez kakrsnega koli posega:

----- Po spletu je zaokrožilo elektronsko sporočilo državljanke Nataše Lampe , ki natančno sporoča, kje so v državnem rebalansu še finančne rezerve. Pri financiranju rimsko-katoliške cerkve in pripadajočih organizacij se sklicuje na javno dostopne uradne podatke projetka Supevizor.(Foto/druzina.si<http://druzina.si>)
>
> ZA REBALANS PRORAČUNA JE TUKAJ NEKAJ REZERVE! NE POZABITE POSLATI DALJE VSEM,DA VEDO KAKŠNE OVCE SMO SLOVENCI!
>
> Naša MODRA vlada in MODRI poslanci si plačujejo *ODPUSTKE* in pot v nebesa.
> Državljani plačujemo davke in prispevke in še in še, nikoli dovolj……
> Po drugi strani pa poglejte kaj prejema Cerkev.
>
> Spisek nekaterih prejemnikov proračunskih sredstev in cifre.
> Vir: http://supervizor.kpk-rs.si/
> Slomškova ustanova: 16.495
> Radio ognjišče: 1.208.329
> Zavod sv. Frančiška Saleškega: 9.260.169 Zavod sv. Stanislava:
> 24.414.266 Zavod Antona Martina Slomška: 1.875.240 Tiskovno društvo
> ognjišče: 48.702 Društvo Mohorjeva družba: 2.272.395 ŠGN
> (izobraževanje): 9.009.190 Škofija Koper: 1.852.435 Škofija Ljubljana:
> 7.216.304 Škofija Celje: 77.402 Škofija Murska sobota: 28.683 Škofija
> Novo Mesto: 45.209 Škofija Maribor: 14.793.184 Družina doo: 1.866.505
> Skupaj Slomškova ustanova: 84.344.508 Manjkajo podatki za Goriško
> Mohorjevo družbo in Mohorjevo družbo v Celovcu —————————–
> Karitas: 3.678.796
> Pelikan- karitas: 3.653.941
> Karitas Vipavke: 129.734
> Karitasov je še več pod raznimi imeni
> ————————————-
> Za letovanje in rekreacijo otrok p.e. Ljubljana: 2.911.367
> —————————————————— Salezijanski inšpektorat: 41.391 Marianum Veržej:
> 157.303 Salve doo: 206.359
> Salesianum: 2.911.367
> Samostan sester usmiljenk: 992.049
> Samostan sester sv. Lazarja, Sv. križa, Lazarstvo mirenski gaj,
> Trapistov Marije rešiteljice, Sester Frančiška Krško, Šolskih sester:
> 18.077 Župnija Radlje ob dravi: 146.008 Lj. Vič: 689.877 Lj. Polje:
> 663.129 Lj. Štepanska Vas: 263.365 Lj. Sv. Trojica: 141.659 Lj. Sv.
> Peter: 92.560
> Piran: 885.373
> Izola: 792.244
> Dol pri Ljubljani: 552.365
> Murska Sobota: 413.876 + ima v lasti Miklavžev zavod , ki je prejel
> 1.223.976 Stari trg pri Slo. Gradcu: 390.890
> Kranj: 391.500
> Beltinci :386.349 + ima v lasti zavod Sv. Cirila in metoda ki je
> prejel 1.435.028
> Solčava: 359.124
> 8.827.323
>
> V Sloveniji je še nekaj 100 župnij….se mi ni dalo več brskat. Skupaj sem seštel 107.872.215, cifra je večja, ker nisem našel in niti iskal vseh.
>
> SOVENSKA DRŽAVA CERKVI NA SLOVENSKIH TLEH NAMENI NAD 1.000.000 EVROV (MILIJON EVROV) NA MESEC OD DAVKOPLAČEVALSKEGA DENARJA.
>
> Nepobran davek od profita podjetji, ki jih ima v lasti ???????
> Nepobran davek na dohodek, nepremičnine, zavarovanj, prispevke za
> plače….. kolikor je meni znano ne plača nič!!!!!!
> Država pa plača tudi socialno in zdravstveno zavarovanje za vse
> duhovnike in nune,…koliko milijonov je še tu?????????
>
> MOGOČE BI BIL TU POTREBEN REBALANS PRORAČUNA.
> Kaj bodo delali novoizvoljeni poslanci?
> Sprejemali interventni zakon o zamrznitvi plač in pokojnin itd…
> HALOOOOO!!!!!!!!
>
> Nataša Lampe



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
18.4.2012 8:59:50   
yellowcrystalstar
ne vem kje živite in da vam ni jasno, naša vlada nikoli ne bo znala šparat. oni, bodo vsem nam vzeli vse pravice, ki jih sploh še imamo, iz nas izželi zadnji evro in zadnjo kapljico znoja, a sami bodo samo še toliko bolj zapravljali. več, ko bojo imeli, več denarja bojo zmetali skozi okna, tako in še bolj kot do sedaj. stik z realnostjo so že zdavnaj izgubili, miljarde hendlajo kot monopoli denar in vsak človek je le nepomembna številka. tako delujejo vse vlade, no večina, morda obstajajo kje po svetu redki primeri držav, kjer še niso kršene pravice v taki meri, kot so že pri nas.
pač, prišel je čas, ko se je treba pogledat v ogledalo in se vprašat, a je to res svet v katerega želimo za svoje otroke? zakaj se še vedno, kljub izobraženosti in razgledanosti, pustimo tako manipulirat? čas je, da se zbudimo. noben janša, noben župnik, noben drug ne bo rešil nikogar. čas je za lokalno sodelovanje, povezanost, stkati je treba skupnosti in samo ljudje smo tisti, ki si lahko pomagamo med sabo. dokler pa bo šenaprej tolk folšije, privoščljivosti itd, to pač ne bo šlo.
ampak saj boste vidli, ko se bo vse to sranje še mal bolj konkretno zasidralo, bo to sodelovanje spet zacvetelo, v skupnosti je moč, posamezniki, sploh vsi, ki radi s palco žugajo pa so že na listi umirajoče sorte.
odločil se bo pač vsak posameznik kje stoji in kam namerava it, skrivanje za krili drugih, to pač ne gre več.



_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
18.4.2012 9:06:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ampak mene pa samo nekaj zanima, pa mi prosim čisto iskreno odgovorite. Če se sprejmejo vsi ti ukrepi, in se torej prihrani nekaj deset_, sto mio evrov, mislite, da jih bo dobilo gospodarstvo?
Res, dajte mi iskreno povedati, kam, mislite, bo šel ta denar. Prosim, prosim, prosim.





Za plače.....zato, da bo javni sektor lahko še naprej nemoteno dobival plače 5. ali 10. v mesecu.....



No, vidiš, zato pa sem proti tem ukrepom. Ker ti ukrepi naj bi bili samo začasni, do leta potem, ko se bo bruto bdp dvignil na določeno stopnjo. Ampak tega pač ne bomo dočakali, če ne bomo zagnali gospodarstva. Torej so ti ukrepi zgolj sami sebi namen oz. interes nekaterih. In zato jih ne podpiram.



p.s. Pa da ne boš mislila, da nisem zaznala tvojega sarkazma. Sem se skušala spustiti na tvoj nivo, samo ne vem, če mi je ravno uspelo.



In dokler se gospodarstvo ne bo zagnalo, boste pa vi brez plač ali kako.....?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
18.4.2012 9:28:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Ta denar ne bo šel nikamor, ker je ravno v tem problem - da ga ni.


Dobila sem danes po mailu in posredujem brez kakrsnega koli posega:

----- Po spletu je zaokrožilo elektronsko sporočilo državljanke Nataše Lampe , ki natančno sporoča, kje so v državnem rebalansu še finančne rezerve. Pri financiranju rimsko-katoliške cerkve in pripadajočih organizacij se sklicuje na javno dostopne uradne podatke projetka Supevizor.(Foto/druzina.si<http://druzina.si>)
>
> ZA REBALANS PRORAČUNA JE TUKAJ NEKAJ REZERVE! NE POZABITE POSLATI DALJE VSEM,DA VEDO KAKŠNE OVCE SMO SLOVENCI!
>
> Naša MODRA vlada in MODRI poslanci si plačujejo *ODPUSTKE* in pot v nebesa.
> Državljani plačujemo davke in prispevke in še in še, nikoli dovolj……
> Po drugi strani pa poglejte kaj prejema Cerkev.
>
> Spisek nekaterih prejemnikov proračunskih sredstev in cifre.
> Vir: http://supervizor.kpk-rs.si/
> Slomškova ustanova: 16.495
> Radio ognjišče: 1.208.329
> Zavod sv. Frančiška Saleškega: 9.260.169 Zavod sv. Stanislava:
> 24.414.266 Zavod Antona Martina Slomška: 1.875.240 Tiskovno društvo
> ognjišče: 48.702 Društvo Mohorjeva družba: 2.272.395 ŠGN
> (izobraževanje): 9.009.190 Škofija Koper: 1.852.435 Škofija Ljubljana:
> 7.216.304 Škofija Celje: 77.402 Škofija Murska sobota: 28.683 Škofija
> Novo Mesto: 45.209 Škofija Maribor: 14.793.184 Družina doo: 1.866.505
> Skupaj Slomškova ustanova: 84.344.508 Manjkajo podatki za Goriško
> Mohorjevo družbo in Mohorjevo družbo v Celovcu —————————–
> Karitas: 3.678.796
> Pelikan- karitas: 3.653.941
> Karitas Vipavke: 129.734
> Karitasov je še več pod raznimi imeni
> ————————————-
> Za letovanje in rekreacijo otrok p.e. Ljubljana: 2.911.367
> —————————————————— Salezijanski inšpektorat: 41.391 Marianum Veržej:
> 157.303 Salve doo: 206.359
> Salesianum: 2.911.367
> Samostan sester usmiljenk: 992.049
> Samostan sester sv. Lazarja, Sv. križa, Lazarstvo mirenski gaj,
> Trapistov Marije rešiteljice, Sester Frančiška Krško, Šolskih sester:
> 18.077 Župnija Radlje ob dravi: 146.008 Lj. Vič: 689.877 Lj. Polje:
> 663.129 Lj. Štepanska Vas: 263.365 Lj. Sv. Trojica: 141.659 Lj. Sv.
> Peter: 92.560
> Piran: 885.373
> Izola: 792.244
> Dol pri Ljubljani: 552.365
> Murska Sobota: 413.876 + ima v lasti Miklavžev zavod , ki je prejel
> 1.223.976 Stari trg pri Slo. Gradcu: 390.890
> Kranj: 391.500
> Beltinci :386.349 + ima v lasti zavod Sv. Cirila in metoda ki je
> prejel 1.435.028
> Solčava: 359.124
> 8.827.323
>
> V Sloveniji je še nekaj 100 župnij….se mi ni dalo več brskat. Skupaj sem seštel 107.872.215, cifra je večja, ker nisem našel in niti iskal vseh.
>
> SOVENSKA DRŽAVA CERKVI NA SLOVENSKIH TLEH NAMENI NAD 1.000.000 EVROV (MILIJON EVROV) NA MESEC OD DAVKOPLAČEVALSKEGA DENARJA.
>
> Nepobran davek od profita podjetji, ki jih ima v lasti ???????
> Nepobran davek na dohodek, nepremičnine, zavarovanj, prispevke za
> plače….. kolikor je meni znano ne plača nič!!!!!!
> Država pa plača tudi socialno in zdravstveno zavarovanje za vse
> duhovnike in nune,…koliko milijonov je še tu?????????
>
> MOGOČE BI BIL TU POTREBEN REBALANS PRORAČUNA.
> Kaj bodo delali novoizvoljeni poslanci?
> Sprejemali interventni zakon o zamrznitvi plač in pokojnin itd…
> HALOOOOO!!!!!!!!
>
> Nataša Lampe




Waldorfska šola tudi dobi samo od Ministrstva za šolsto in šport skoraj 12 milijonov EUR......

Rdeči križ samo od zavoda za zdravstveno zavarovanje 6 milijonov EUR....

Naša lokalna televizija tudi dobi samo od Ministrstva za kulturo 1.200.000 EUR....

Še celo naša firma je prejela državni denar noteruser posted image

S podrobnejšim pregledom pa se vidi, da zneski v Supervisorju zajemajo vsako transakcijo s strani države....od vračila preveč vplačanih akontacij davka, do oglaševanja, do tega, če recimo kakšen vrtec kupi od kake firme ali zavoda bio jabolka, da da otrokom za malico...... 


< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2012 9:38:43 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
18.4.2012 10:17:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Waldorfska šola tudi dobi samo od Ministrstva za šolsto in šport skoraj 12 milijonov EUR......

Rdeči križ samo od zavoda za zdravstveno zavarovanje 6 milijonov EUR....

Naša lokalna televizija tudi dobi samo od Ministrstva za kulturo 1.200.000 EUR....

Še celo naša firma je prejela državni denar noteruser posted image

S podrobnejšim pregledom pa se vidi, da zneski v Supervisorju zajemajo vsako transakcijo s strani države....od vračila preveč vplačanih akontacij davka, do oglaševanja, do tega, če recimo kakšen vrtec kupi od kake firme ali zavoda bio jabolka, da da otrokom za malico...... 



Konkretizirajmo kaj zelis povedati:
a - cerkev dobi ustrezen denar in je treba nadaljevati
b- cerkev je treba umakniti s propracuna skupaj se z drugimi pijavkami (paraziti) , ki si jih navedla
c- cerkvi se vracajo prevec vplacane akontacije davka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ce je varianta b, dodajam da je treba ukiniti center za nacionalno preverjanje znanja, 70% zavoda za solstvo, Pustiti pedagoski institut nedotaknjen, Odstaviti od proracuna vse zasebne univerze!? (ala jambrekova)....

In ce gremo naprej kaj hitro ugotovimo, da je denarja dovolj in za gospodarsko obuditev nase drzavice in za socialo in za vse,... v kolikor ne bomo hranili parazite...
O tem pa govorim cel cas - ni problem ali je treba nekje zasekati - problem je v tem kje se seka... in kaksne so posledice.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 18.4.2012 10:18:44 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Plače višjih javnih uslužbencev
18.4.2012 10:47:31   
liliana
Ok...bom konkretizirala.....user posted image

Zavod Sv. Stanislava: Škofijska klasična gimnazija, Jegličev dijaški dom, Osnovna šola, Glasbena šola, Študentski dom....
Waldorfska šola spada v podoben rang......

Rdeči križ in Karitas se ukvarjata s precej podobno dejavnostjo.....

Naša lokalna televizija posebnega pomena in Radio Ognjišče je prav tako podobna dejavnost.....

Torej, kje zdaj začeti....ali bomo pri vseh začeli zmanjševati sredstva.....recimo pri vseh šolah, ki niso javne.....pri vseh radijih in televizijah, ki niso javni......pri vseh dobrodelnih organizacijah, ki niso recimo Rdeči križ....ali pa samo pri tistih, kjer je ustanovitelj katoliška cerkev.....oz. zgolj pri tistih, ki se tebi ali meni zdijo nepotrebne?

Kar se pa samega Supervizorja tiče, pa mislim povedati, da je pod vrstico "Nakazila od sektorja država" všteto vse, kar komurkoli plača "država"....recimo, če nek vrtec kupuje bio jabolka od nekega samostana, kjer nune pridelujejo jabolka, bo pri tem samostanu to zajeto kot "Nakazila od sektorja država"....
Če je Radio ognjišče v prejšnjem letu imelo večji dobiček kot letos, bo morala država Radiu ognjišče vrniti preveč vplačane akontacije davka od dobička, ki jih je podjetje v prejšnjem letu plačevalo......in vračilo tega preveč vplačanega davka je tudi zajeto pod "Nakazila od sektorja država".....





< Sporočilo je popravil liliana -- 18.4.2012 10:49:26 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




porod in čep


V kolikem času ste rodile ko se vam je odluščil čep?

tisti dan (73%)

v roku enega tedna (18%)

v roku dveh tednov (5%)

v roku treh tednov (2%)

več kot tri tedne kasneje (2%)


Število vseh glasov: 222

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!