|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 17:30:51   
Barik@

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?



Ja zaenkrat so bile izdane položnice za 3 mesece. Januar, februar in marec, ker se izdaja za nazaj.




Danes smo dobili poračun.
A mi prosim poveš, kaj na računu pomeni .. ".??
A to pomeni, tistih 30%, ki jih "časti" občina ali kako?




Ne razumem.. Kaj časti občina? Pri nas nič.



Ne vem user posted image , mogoče sem malo zabrkala.
V glavnem, samo zanima me, kaj pomeni ta stavek, "Obračunali smo vam za **** premalo sredstev". A je to zaradi poračuna, ali ta znesek še moram plačat ...
Kakor koli, jutri grem do te naše dotične gospe malo vprašat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 17:35:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Barik@



Pridi kaj na ono temo, pa pič*** kolk te je volja user posted image
Pa še petek je jutri, še en razlog za slabo voljo user posted image

(odgovor članu Barik@)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:02:19   
ellie
IZVIRNO SPOROČILO: petea

ellie,
malo me preseneča tvoja izjava glede tega, kaj (ne) počnete v vrtcu.

Kajti v vrtcu mojih otrok delajo zelo intuziastični vzgojitelji, v družbi katerih otroci zelo uživajo in spoznavajo mnoga področja, ki jih drugače ne bi oz. bi jih veliko težje, kasneje ...

Tako da bi mi bilo zelo neprijetno, če bi se morala odločati o morebitnem izpisu otrok iz vrtca oz. če bi v vrtcu zaradi finančnih razlogov poslabšali kvaliteto svojega dela.



Nisem tako mislila...da nič ne počnemo. Mislim da lahko otroku večino tega nudim tudi doma...pač individualno, ne skupinsko.
Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd..

No, pa zdaj smo malo zašle user posted image

Je pač hudič, če si zarad cene vrtca trgaš od ust user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:20:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?



Ja zaenkrat so bile izdane položnice za 3 mesece. Januar, februar in marec, ker se izdaja za nazaj.




Danes smo dobili poračun.
A mi prosim poveš, kaj na računu pomeni .. ".??
A to pomeni, tistih 30%, ki jih "časti" občina ali kako?




Ne razumem.. Kaj časti občina? Pri nas nič.



Ne vem user posted image , mogoče sem malo zabrkala.
V glavnem, samo zanima me, kaj pomeni ta stavek, "Obračunali smo vam za **** premalo sredstev". A je to zaradi poračuna, ali ta znesek še moram plačat ...
Kakor koli, jutri grem do te naše dotične gospe malo vprašat.




To verjetno pomeni to, da si za tri mesece plačevala vrtec "po stari odločbi".....zdaj po novi odločbi pa padeš v razred, ko moraš plačati več, kot si lani.....in za to razliko med novo in staro odločbo so ti za tri mesece obračunali premalo sredstev.....

Tisto, kar pa časti občina je pa razlika do polne cene vrtca.....ti recimo plačaš 100 EUR vrtca, polna cena vrtca je 370 EUR....to pomeni, da 270 EUR plača občina......

(odgovor članu Barik@)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:22:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: flower


Jap. Tisti, ki so bli prej v najvišjem, zdaj plačujejo manj. user posted image



Ja...cele 3 % manj.....user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:27:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008

IZVIRNO SPOROČILO: katerina

pa še nekaj. sicer ne vem več točno, kdo in kje je to rekel, ampak razločno se spominjam, da je bilo rečeno (ko se je izkazalo, da bo zamuda pri odločbah), da ne bodo zahtevali poračunov za nazaj pri tistih, ki bodo na novih odločbah imeli višje zneske kot na starih. preveč plačane zneske naj bi upoštevali, premalo pa ne.
ma ne vem, sem jaz čudna ali kaj. res sem to slišala... zdaj pa povsem druga viža....


isti podatek je meni na CSD - ju v Domžalah rekla.



Potem pa naj pristojni CSD ali pa Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve ta "poračun" plača.....vrtci vseeno morajo dobiti od nekoga plačano.....user posted image

Ali pa naj bi naredili tako, da nobenega poračuna ne bi delali....ne preveč plačanih zneskov in ne premalo plačanih.....pa bi se nekako izbalansiralo......pa bi potem pač stara odločba veljala do prejema nove odločbe.....(samo to verjetno zdaj ni več možno, ker bi že prej morali zakonsko podlago spremeniti.....), bi bilo pa to najlažje izvedljivo in najamanj živcev bi stalo na vseh straneh......

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:30:32   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Nisem tako mislila...da nič ne počnemo. Mislim da lahko otroku večino tega nudim tudi doma...pač individualno, ne skupinsko.Tvojemu otroku verjetno ne hudega, mnogi starši pa ne znajo ali ne zmorejo otroku nuditi dovolj učnih in drugih vzpodbud, primernih in potrebnih otroku.
Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd.. Saj to je najbolj žalostno - da bo sedaj več predšolskih otrok doma oz. pri neusposobljenih varuškah, ždelo pred TV-ji, namesto se razvijalo preko igre, druženja, učenja.

...

Je pač hudič, če si zarad cene vrtca trgaš od ust user posted image Se mi zdi, da se bo kar veliko družin v naslednjih mesecih odločilo ponovno 'zaposliti babi servis za polni delovni čas'. In v vrtcih bo zaradi izpisov preveč kadra, dobivali bodo nižje plače, verjetno bodo tudi manj energije in kvalitete vložili v svoje delo. V obeh primerih bodo na slabšem predvsem naši otroci. Žal


(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:32:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ellie


Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd..




Po moje malo pretiravaš......user posted image

Je pač hudič, če si zarad cene vrtca trgaš od ust user posted image


S tem ko je vrtec pač začel ponujati izobraževalne, socialne, vzgojne storitve....in ni njegova primarna naloga več varstvena funkcija....ko je bilo potrebno zaposliti za to vzgojiteljice z visokošolsko izobrazbo, je to pač tudi vplivalo na ceno vrtca.....plače pač niso zastonj......

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:34:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd.. Saj to je najbolj žalostno - da bo sedaj več predšolskih otrok doma oz. pri neusposobljenih varuškah, ždelo pred TV-ji, namesto se razvijalo preko igre, druženja, učenja.




Srce me boli, če samo pomislim, da bo, pa magari samo 1 otrok zaradi denarja ostal doma, pri starših, ki bodo dobili višje plačilo, si tega ne bodo mogli privoščit, pa da v tej družini otroku ne gre najbolje. Verjamem, da ni malo otrok, kjer jim je vrtec edino mesto svobode, veselja, igranja, učenja,... doma pa nič od tega niso deležni.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:35:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Nisem tako mislila...da nič ne počnemo. Mislim da lahko otroku večino tega nudim tudi doma...pač individualno, ne skupinsko.Tvojemu otroku verjetno ne hudega, mnogi starši pa ne znajo ali ne zmorejo otroku nuditi dovolj učnih in drugih vzpodbud, primernih in potrebnih otroku.
Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd.. Saj to je najbolj žalostno - da bo sedaj več predšolskih otrok doma oz. pri neusposobljenih varuškah, ždelo pred TV-ji, namesto se razvijalo preko igre, druženja, učenja.

...

Je pač hudič, če si zarad cene vrtca trgaš od ust user posted image Se mi zdi, da se bo kar veliko družin v naslednjih mesecih odločilo ponovno 'zaposliti babi servis za polni delovni čas'. In v vrtcih bo zaradi izpisov preveč kadra, dobivali bodo nižje plače, verjetno bodo tudi manj energije in kvalitete vložili v svoje delo. V obeh primerih bodo na slabšem predvsem naši otroci. Žal




Mene pa res zanima, čez nekaj mesecev recimo, kolikšen bo ta izpis iz vrtca......pri nas so že skoraj vsi dobili odločbe.....vsi se hudujejo, ker plačajo več......da bi pa otroka nekdo zaradi tega izpisal, pa ne razmišlja nihče......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:40:03   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Je pa res, da kolikor vidim po otrocih v vrtcu, jih večina staršev res da doma samo pred tv in je to to user posted image ..ko je npr. novinec 3-letnik na stopnji 1-letnika itd..


Po moje malo pretiravaš......user posted image


Po mojem pa kaj dosti ne pretirava.

Sem že videla stare starše, ki so hranili 5-letnike, ki vnukom vse prinesejo 'k riti',
otroke, ki se sploh ne znajo vključiti v družbo, ki so prepričani, da se vse vrti okoli njih in ne znajo deliti stvari (ker jih nikoli niso rabili),
ki ukazujejo celi družini in okolici,
ki se pri petih letih še ne znajo sami obleči (ker se ne rabijo), ki se ne znajo pogovarjat (ker se še vedno 'ama,', 'aja' ipd.), ki samo posnemajo borbene gibe iz risank itd.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:47:05   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea



Po mojem pa kaj dosti ne pretirava.

Sem že videla stare starše, ki so hranili 5-letnike, ki vnukom vse prinesejo 'k riti',
otroke, ki se sploh ne znajo vključiti v družbo, ki so prepričani, da se vse vrti okoli njih in ne znajo deliti stvari (ker jih nikoli niso rabili),
ki ukazujejo celi družini in okolici,
ki se pri petih letih še ne znajo sami obleči (ker se ne rabijo), ki se ne znajo pogovarjat (ker se še vedno 'ama,', 'aja' ipd.), ki samo posnemajo borbene gibe iz risank itd.


Jaz sem tudi vse to že videla....pa je precej takih že od 1. leta v vrtcu.....



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 18:55:14   
petea
hja, žal vrtec ne more zamenjati staršev in njihove vzgoje, lahko jih samo (skuša) dopolniti in otroku nuditi še druge stvari.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 19:08:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barik@)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
12.4.2012 19:10:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
12.4.2012 21:35:48   
Barik@

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Barik@


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs


Glede plačila za nazaj: ker se vrtec plača za en mesec nazaj (ni tak?), a ni potem doplačilo za en mesec manj - torej šele februarska položnica (ki se nanaša na januar) bi morala biti prilagojena? Kdor še torej ni dobil odločbe, dolguje za feb, mar in zdaj april, a ni tak?



Ja zaenkrat so bile izdane položnice za 3 mesece. Januar, februar in marec, ker se izdaja za nazaj.




Danes smo dobili poračun.
A mi prosim poveš, kaj na računu pomeni .. ".??
A to pomeni, tistih 30%, ki jih "časti" občina ali kako?




Ne razumem.. Kaj časti občina? Pri nas nič.



Ne vem user posted image , mogoče sem malo zabrkala.
V glavnem, samo zanima me, kaj pomeni ta stavek, "Obračunali smo vam za **** premalo sredstev". A je to zaradi poračuna, ali ta znesek še moram plačat ...
Kakor koli, jutri grem do te naše dotične gospe malo vprašat.



Ja verjetno zaradi poračuna. Ampak bi blo logično, da bi bil znesek prištet na položnici. Ali je? Odločbo si dobila?


Znesek je in odločba je tudi že. Ampak me je tale stavek malo zmedel user posted image ..
Hvala tebi in Liliani user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 7:35:54   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: katerina

pa še nekaj. sicer ne vem več točno, kdo in kje je to rekel, ampak razločno se spominjam, da je bilo rečeno (ko se je izkazalo, da bo zamuda pri odločbah), da ne bodo zahtevali poračunov za nazaj pri tistih, ki bodo na novih odločbah imeli višje zneske kot na starih. preveč plačane zneske naj bi upoštevali, premalo pa ne.
ma ne vem, sem jaz čudna ali kaj. res sem to slišala... zdaj pa povsem druga viža....



To je bilo rečeno za varstveni dodatek in če se ne motim za otroški dodatek, da če bo upravičenec dobil manj, da ne bo rabil vračati če pa bo dobil več pa bo narejen poračun za nazaj.

Vrtca vam ne bo nihče odpisal prej boste/bomo pristali v tožbah, mislim pa da ne bo nobenega problema z odplačevajem na obroke če se bomo le starši tega dosledno držali.

Glede tega da pa ne bi bilo treba plačati za nazaj dokler ne dobimo odločb, pa je spet tako nekateri starši so jih že dobili drugi še jih nismo dobili, potem spet do tistih ki so jih doblini ni fer da že po novem plačujejo mi pa še vedno po starem. In seveda tu so še tisti ki so na boljšem, ki plačujejo manj - verjetno ne bi rekli ne rabite mi dati denarja nazaj.
Je pa res da smo vsaj v Mariboru že prej vedno plačevali poračune ker nikoli nismo dobili odločb meseca januarja če prav smo vloge oddajali že novembra. Je pa res da ni bili tako velikih sprememb kot so zdaj.

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
13.4.2012 7:39:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 8:51:36   
katerina
ja, sončnica24, verjetno sem res pobrkljala, za katera vračila in nevračila se je to govorilo. upam, da nisem koga razburila s svojim zavajanjem... brez zamere...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 9:10:12   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: katerina

ja, sončnica24, verjetno sem res pobrkljala, za katera vračila in nevračila se je to govorilo. upam, da nisem koga razburila s svojim zavajanjem... brez zamere...



Bolj kot so/smo razburjeni že tak več ne moremo bituser posted image

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 12:26:06   
emaa

IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: flower


Ne, to žal ni tako... vrtci smo dobili navodila, da se poračuna za nazaj, lahko se da na obroke.. to so uradna navodila.. ma saj vidim kam to vodi.. da ljudje ne bodo hoteli plačevat, ampak dejansko ti denar nakažeš vrtcu, na njihov TRR, če ne bo plačil bomo terjali, šli v tožbe.. cela štala.. a dejansko ne moremo nič.. samo izvršujemo zakon in navodila MIZKŠ... vrtci nimajo s tem nič..



Starši tudi ne.....user posted image

Ne da se lahko da na obroke.....moralo bi se dati na obroke, lahko pa se plača v enem znesku....ker nismo mi, starši krivi, da državni organ ni izdal pravočasno odločbe.....in če nekdo dobi odločbo junija, pa se mu znesek vrtca poveča mesečno za recimo 50 EUR, ne more vrtec od njega zahtevati, da plača 300 EUR v enkratnem znesku, ampak mu mora najprej ponuditi obročno odplačilo in šele nato opcijo, da pa lahko plača v enem znesku.....tako kot niso vrtci krivi za to, tako tudi starši nismo krivi, da je državni organ rabil pol leta, da je izdal odločbo......

Zanima me pa še nekaj, a v navodilih piše, v koliko obrokih lahko starši plačamo poračun za nazaj.....



A to kaj si ti napisala je pa zdaj kaj drugega kot pa da se lahko da na obroke. Jaz starša vprašam, če želi, da bi plačal po obrokih.

Mene pa nekaj drugega zanima. Če se katera spozna ful, men se ne da zakona brat. A ni več tako, da če je npr. mati brezposelna, da se potem upoštevajo samo dohodki od očeta in ne od obeh za leto 2010. A sploh ne upoštevajo, če je en brezposeln. Ker tako odločbo mi je danes ena mamica prinesla.. prej 0, zdaj 106 eur..



Upoštevajo se samo dohodki enega, če je mama prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Če ne, pa vzamejo dohodninsko odločbo za leto 2010.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 12:53:47   
Doll
Jaz nikoli nisem bila prijavljena na zavodu,nezaposlena sem že več let. Dohodninske odločbe pa nikoli nisme imela,niti dobila,saj je moj prihodek vedno 0 . tako da upam in mislim,da bomo mi ostali v istem razredu.Bomo videli

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Plačilo vrtca za nazaj-pomoč prosim
13.4.2012 13:25:54   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: emaa


IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: flower


Ne, to žal ni tako... vrtci smo dobili navodila, da se poračuna za nazaj, lahko se da na obroke.. to so uradna navodila.. ma saj vidim kam to vodi.. da ljudje ne bodo hoteli plačevat, ampak dejansko ti denar nakažeš vrtcu, na njihov TRR, če ne bo plačil bomo terjali, šli v tožbe.. cela štala.. a dejansko ne moremo nič.. samo izvršujemo zakon in navodila MIZKŠ... vrtci nimajo s tem nič..



Starši tudi ne.....user posted image

Ne da se lahko da na obroke.....moralo bi se dati na obroke, lahko pa se plača v enem znesku....ker nismo mi, starši krivi, da državni organ ni izdal pravočasno odločbe.....in če nekdo dobi odločbo junija, pa se mu znesek vrtca poveča mesečno za recimo 50 EUR, ne more vrtec od njega zahtevati, da plača 300 EUR v enkratnem znesku, ampak mu mora najprej ponuditi obročno odplačilo in šele nato opcijo, da pa lahko plača v enem znesku.....tako kot niso vrtci krivi za to, tako tudi starši nismo krivi, da je državni organ rabil pol leta, da je izdal odločbo......

Zanima me pa še nekaj, a v navodilih piše, v koliko obrokih lahko starši plačamo poračun za nazaj.....



A to kaj si ti napisala je pa zdaj kaj drugega kot pa da se lahko da na obroke. Jaz starša vprašam, če želi, da bi plačal po obrokih.

Mene pa nekaj drugega zanima. Če se katera spozna ful, men se ne da zakona brat. A ni več tako, da če je npr. mati brezposelna, da se potem upoštevajo samo dohodki od očeta in ne od obeh za leto 2010. A sploh ne upoštevajo, če je en brezposeln. Ker tako odločbo mi je danes ena mamica prinesla.. prej 0, zdaj 106 eur..



Upoštevajo se samo dohodki enega, če je mama prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Če ne, pa vzamejo dohodninsko odločbo za leto 2010.


Kaj pa vem, tako je bilo včasih. Recimo: ko sem za prejšnje leto vlagala za vrtec, so mi obračunali tako, kot je emma napisala, letos pa tako, kot je flower napisala. V bistvu ne vem,kaj je prav user posted image

< Sporočilo je popravil poli* -- 13.4.2012 13:26:28 >

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 73
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




DUDA
nataly33

Ali ima vaš dojenček rad dudo?

DA (61%)

NE (39%)


Število vseh glasov: 109

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!