Vračilo zavarovalne premije (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Pia* -> Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:18:38)

10.3 Sem prodala avto in ga oddjavila od prometa. Zavarovanje sem imela plačano do 18.6.2012.

Če prav razmišljam, bi mi morala zavarovalnica od 10.3 do 18.6 vrniti preplačano premijo. Računalana sem da je cirka 120€.
Imam zavarovalnico AdriaticSlovenica in me že pošteno skrbi ali mi bodo znesek sploh vrnili.

Naj omenim, da se mi zavarovalna agenta sploh ne javlja niti mi ne poda točnih podatkov kdaj mi bodo denar nakazali. Menda ga ne vračajo več v gotovini. Tako, da bi šla prav na zavarovalnico mi nič ne pomaga.

Kličem pošiljam emaile odgovora nobenega.


Sedaj me pa zanima ali je kdo v zadnjem času imel enak problem in kako je prišel do denarja?




sakuL -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:33:51)

ponavadi so jo upoštevali pri novem zavarovanju, lai pa nakzali na TRR....

in ti ne vračajo klicev, niti mailov. Vrniti jo morajo, tako da...




2sneg13 -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:46:59)

Vrnejo na TRR. In ne rabiš čakat agenta, če se ti ne javi. Kar na najbližjo izpostavo pojdi.




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:48:25)

A pa si zavarovalnici predala že vso potrebno dokumentacijo, ki jo potrebujejo za vračilo.....?

Original zavarovalno polico, odjavljeno prometno dovoljenje, zeleno karto, fotokopijo overjene kupoprodajne pogodbe?




Pia* -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:54:25)

Vso dokumentacijo, ki jo zahtevajo sem poslala, agentki na email in na njihov info, ki ga imajo objavljenega.

Ma zdi se mi prav čudno na znesek pa ne mislim pozabiti se mi zdi pa kar malo preveč.


Za novi avto sem vzela novo zavarovalnico, ki je bila veliko cenejša od AS. Mogoče v tem grmu tiči zajec.




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 11:57:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Vso dokumentacijo, ki jo zahtevajo sem poslala, agentki na email in na njihov info, ki ga imajo objavljenega.

Ma zdi se mi prav čudno na znesek pa ne mislim pozabiti se mi zdi pa kar malo preveč.


Za novi avto sem vzela novo zavarovalnico, ki je bila veliko cenejša od AS. Mogoče v tem grmu tiči zajec.


Po e-mailu nisi mogla poslati original zavarovalne police.....

Ko jim daš vso dokumentacijo, ki jo rabijo za vračilo, ti morajo vrniti znesek preplačane premije od dneva predložitve potrebne dokumentacije......




Pia* -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 12:12:18)

Zavarovalna agentka mi je rekla naj skeniram in pošljem.

Bom še original jim poslala, da vidim, če je v tem problem.




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 12:20:05)

Jaz bi šla kar osebno tja....z vso potrebno dokumentacijo in naj mi takoj nakažejo.......




alda -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 13:03:59)

Ma sam ne orginala pošiljat, ker se "rado kaj pomembnega zgubi"!

Mi smo tako naredili pri Triglavu,sicer že nekaj let nazaj ,pa ni bilo nobenih problemov.




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 14:25:18)

Lansko leto se je zakonodaja nekaj menjavala na tem področju, zavarovanje in registriranje vozil in so postali zelo striktni pri zbiranju dokumentacije......vem, ker moramo v službi, ker imamo službena vozilo za privat namene in si ga pač vsak sam registrira, prinesti s seboj poolastilo direktorja, da lahko registriramo avto....prej nam pa tega nikoli ni bilo treba.......




ajataja -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 14:39:41)

Znesek vrnejo na TRR v roku 2-3 tednov,seveda pa moraš dat svojo št.TRR ,nama je vse zrihtal agent kar pri odjavi starega in pri zavarovanju novega samo TRR je dal mož in sva dobila pol nakazano razliko-to sva urejala pred tremi meseci zato je ziher tako
Aha zdaj sem videla da si na Adriatic midva sva na TRiglav tak da ne vem a je tam isto [sm=smiley1.gif]




Pia* -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 17:22:58)

Evo poslati jim moram original, tako kot je že ena prej napisala. Končno me ena gospa ni vezala tretji osebi in potem tako naprej je pa to vse kar je znala povedati. Ne razumem čisto kako njihovo poslovanje poteka. Te pa spravijo ob vse potrpljenje.

Sem si naredila svojo kopijo, sedaj pa lahko samo upam in čakam, da mi nakažejo denar.[sm=zmeden.gif]




LuLu -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 17:40:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Evo poslati jim moram original, tako kot je že ena prej napisala. Končno me ena gospa ni vezala tretji osebi in potem tako naprej je pa to vse kar je znala povedati. Ne razumem čisto kako njihovo poslovanje poteka. Te pa spravijo ob vse potrpljenje.

Sem si naredila svojo kopijo, sedaj pa lahko samo upam in čakam, da mi nakažejo denar.[sm=zmeden.gif]

Prvič vidim, da bi morala originale dajat. Vedno sem na vseh zavarovalnicah dala le KOPIJE odjavljene prometne ALI KOPIJO na novo zavarovanega tega istega avta od novega lastnika. Pa osebni dokument. Jaz bi na tvojem mestu to osebno reševala. Res redkokje se daja original.
Zav. imam na piki... vedno hiša dobi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 17:47:01)

Lansko leto so poostrili to dajanje dokumentaciji pri prodajah, prepisih vozil...in pri registracijah ter zavarovanju....

Aja....pa če priložiš še zavarovalno polico novega lastnika avta (po moje je to lahko zgolj kopija, ker originala ti ne moreš posedovati), ti vrnejo denar od dneva, ki je na tej zavarovalni polici, drugače pa od takrat, ko predložiš vso potreno dokumentacijo





MioBambino -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 20:19:46)

Ko sem leta 2010 prodala avto, sem na vračilo zavarovalne premije pozabila, sploh nisem vedela, da mi pripada.

Letos, pred kakšnim mesecem, pa mi zavarovalnica, pri kateri sem imela zavarovan prejšnji avto, pošlje pismo, naj jim sporočim TRR, da mi bodo nakazali premijo(po več kot letu in pol). In so mi jo.

Tako, da očitno še vračajo.[sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Vračilo zavarovalne premije (10.4.2012 21:45:39)

Seveda vračajo....morajo.....še posebno, če stranka vloži dokumentacijo za izplačilo.....

samo ene zavarovalnice se pač borijo za stranke in jih po letu in pol spomnijo na njihvo pozabljivost, ene pa pač delajo po strogi črki zakona in si privoščijo še tako aroganco, da strankam niti na elektronsko pošto ne odgovorijo in ne dvigujejo telefonov, ker se jim zdi zamalo, da bi stranko opomnili, da je mogoče dala nepopolno vlogo.....




Pia* -> RE: Vračilo zavarovalne premije (11.4.2012 10:51:49)

Naj bi vračali!Kličem jih že od prejšnje srede to se pravi je danes točno 5 delovni dan, ko se trudim dobiti osebo, ki bi mi o tem znala kaj povedati.

Za enkrat še vedno nič! Pošto sem poslala včeraj to se pravi jo danes dobijo.

Če me kaj jezi je to, da ko je potrebno njim plačati je rok plačila: TAKOJ, ko morajo pa oni meni je pa rok plačila: nedefiniran oziroma, ko se bo njim posvetilo!




Stran: [1]