steklokeramična plošča počila (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


livia -> steklokeramična plošča počila (5.4.2012 11:38:02)

Je komu že počila steklokeramična plošča?
Me zanima kako to rešuje zavarovalnica in vaše izkušnje.
Ali krijejo stroške nakupa nove ali zgolj del ali samo zamenjavo stekla? Kaj ste morali priložiti k prijavi škodnega primera?
Hvala.




Paštetka -> RE: steklokeramična plošča počila (5.4.2012 11:45:51)

nama je počila, ker je mali prevrnil celo kilsko solnico na ploščo.
Poklicala sva agenta, ki je poslikal, ploščo smo takoj zamenjali, denar pa tudi zelo, zelo hitro dobili. Mislim, da manj kot teden dni je trajalo.




HHH -> RE: steklokeramična plošča počila (5.4.2012 12:21:04)

Mi smo jo razbili, serviser je zamenjal samo steklo, "čreva" so bila ok. Na zavarovalnico smo dali prijavo. Povrnili so nam vrednost računa zelo hitro. Nihče je ni prišel pogledat, niti slik jim nisem rabila dostavit. Agent mi je le rekel, naj jo obdržim toliko časa, da se postopek spelje in dobim denar - tako za vsak slučaj.  pa ni nikogar zanimalo kako izgleda.




Daschi -> RE: steklokeramična plošča počila (5.4.2012 19:57:26)

Ja, nam je počila. Na zavarovalnico smo dali račun za novo, ki je bila okrog 350-400 evrov, od zavarovalnice smo dobili 290 evrov.




Spark -> RE: steklokeramična plošča počila (5.4.2012 20:59:19)

Zanima me kakšno zavarovanje imate sklenjeno, da vam je zavarovalnica povrnila strošek počene steklokeramične plošče. Naša mala je pred leti nekako zvrnila TV in je ekran počil. Pa nam je agent rekel, da to zavarovalnica ne krije.




Daschi -> RE: steklokeramična plošča počila (5.4.2012 21:38:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Zanima me kakšno zavarovanje imate sklenjeno, da vam je zavarovalnica povrnila strošek počene steklokeramične plošče. Naša mala je pred leti nekako zvrnila TV in je ekran počil. Pa nam je agent rekel, da to zavarovalnica ne krije.



Ja, odvisno, kakšno polico imaš. Najbrž.




HHH -> RE: steklokeramična plošča počila (6.4.2012 8:00:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Zanima me kakšno zavarovanje imate sklenjeno, da vam je zavarovalnica povrnila strošek počene steklokeramične plošče. Naša mala je pred leti nekako zvrnila TV in je ekran počil. Pa nam je agent rekel, da to zavarovalnica ne krije.


Steklokeramične v čisto osnovnih zavarovanjih niso vključene, jo moraš zavarovati posebej. V bolj razširjenih (beri dražjih) paketih pa je lahko vključena. Mi imamo sklenjeno zavarovanje na Zav. Tilia, mislim, da nekako srednji paket in na novo vrednost. Povrnili so mi strošek v celoti. Menjala pa sem le steklo. Verjetno mi ne bi povrnili vsega, če bi menjala aparat v celoti.




Paštetka -> RE: steklokeramična plošča počila (6.4.2012 8:50:49)


IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Zanima me kakšno zavarovanje imate sklenjeno, da vam je zavarovalnica povrnila strošek počene steklokeramične plošče. Naša mala je pred leti nekako zvrnila TV in je ekran počil. Pa nam je agent rekel, da to zavarovalnica ne krije.


Pri MErkurju imamo sklenjeno zavarovanje. V bistvu je celo stanovanje zavarovano, kako točno se imenuje ne vem.
Je pa npr. v prejšnjem stanovanju bil v bloku zaštopan kanal za odtok odpadne vode in smo imeli poplavo, pa nam je zavarovalnica povrnila celotne stroške. Od vage, ki je crknila, zaradi vode do vseh brisač, ki sem jih zmetala v kontejner, ko sem brisala fekalije gor.




Tutan -> RE: steklokeramična plošča počila (6.4.2012 19:31:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Daschi

Ja, nam je počila. Na zavarovalnico smo dali račun za novo, ki je bila okrog 350-400 evrov, od zavarovalnice smo dobili 290 evrov.


Potem nisi imela gospodinjskih aparatov zavarovanih na novo vrednost. Imaš to opicjo, da imaš na mehanske poškodbe zavarovano na novo vrednost in potem bi ti pač povrnili 350€.




Spark -> RE: steklokeramična plošča počila (7.4.2012 8:52:13)

Hvala, bom agenta povprašala ob obnovi police.




*bubi* -> RE: steklokeramična plošča počila (7.4.2012 9:19:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Spark

Hvala, bom agenta povprašala ob obnovi police.


Nekatere zavarovalnice imajo steklokeramično ploščo, stekleno mizo, steklo pri kuhinjski napi,... v okviru zavarovanja stekla.

Povprašaj po vseh opcijah.




Stran: [1]