|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva kot d...
4.4.2012 17:30:35   
tajtaja
Dobila sem odločbo in naletela na eno res čudno zadevo v njej.
Mož je (še kakšen mesec, potem več HB neuser posted image ) samostojni podjetnik in v 2010 je ustvaril zelo malo dobička in to je pravilno navedeno v odločbi.
Poleg tega pa je v naš dohodek všteta še razlika do 75% MP za SP, KD.......po besedah referentke na CSD bi to naj bil pričakovan dobiček podjetnika.
Torej ta pričakovan dobiček okrog 6.500(si nisem točno zapomnila, ker sem bila PAF) se zmanjša a dejanski dobiček in se ta razlika šteje v dohodek.
Po domače povedano, država predvideva, da bi naj podjetnik ustvaril okrog 6.500€ dobička in ga v dohodek družine šteje, pa če ga je dosegel ali ne.
To se mi milo rečeno zdi tako za lase privlečeno, da bolj ne.
Ja, in delavka na CSD-ju mi je rekla, da to tudi njej ni logično in naj se pritožim.

Kaj rečete? Ma še kddo kaj takega? 

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 18:13:04   
Antilopa
Kaj je imel dejavnost celo leto 2010?

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 18:20:29   
tajtaja
ja, dejavnost ima od l. 2002

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Antilopa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 18:25:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tajtaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
4.4.2012 18:26:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 18:51:26   
KIKI****
Tudi pri nas bo prišel ta dan, čeprav imam otroke že v šoli, ampak odločba mi poteče konec maja.
Mislim pa, da s pritožbo ne boste kaj veliko dosegle ker 5. alineja o dohodku iz dejavnosti in sicer 14. člen navaja:



(1) Če je oseba dejavnost šele začela opravljati ali če je njen mesečni dohodek iz dejavnosti nižji od višine bruto minimalne plače, se kot njen mesečni dohodek iz dejavnosti upošteva dohodek v višini 75 % bruto minimalne plače.


http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/word/zupjs_npb1_www.doc

Pa še to, prej se je v dohodek štel dobiček in plačani letni prispevki, kar je zneslo lahko kar precej več, kot pa 75% bruto plače zmanjšane za mesečno s+ustvarjeni dobiček.


< Sporočilo je popravil KIKI**** -- 4.4.2012 18:55:11 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 19:24:01   
tajtaja
To je približno tako kot pred leti, ko so SP-jem šteli v dohodek celotni promet, ne samo dobiček. In takrat smo plačevali vrtca takratnih 70.000 SIT, kar je bil 6. plač. razreduser posted image . Po pritožbah in apelih so spoznali absurd tega zakona in zadevo spremenili, tako smo spet padli v 3. razred, ampak tistih preplačanih zneskov pa ni nikoli nihče več omenjal, kaj šele vrnil.

Smo pa padli v višji razred za OD za 0,40% in to pri petih otrocih kar znese.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 19:44:53   
KIKI****
tajtaja, vem kako je to, ni pošteno in je nesmiselno, sploh pri podjetjih, ki začnejo s poslovanjem in zaradi vlaganja prvo leto ali dve delajo z izgubo. Ampak kaj moremo proti temu? Upam, da boš rešila pozitivno, v kolikor se boste pritožili.

lp

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 22:24:14   
Adelina
Mož je ravno odprl s.p. Sporočiti mora, to vem. A bodo tud že kej upoštevali s.p. ali se mu upošteva normalna plača iz 2010?

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
4.4.2012 22:50:37   
lavandica
Pozdravljene.

Že od včeraj razmišljam kaj pomeni tisti znesek v odločbi za otroški dodatek in najdem tole temo. Skoraj bi me kap ;(
Jaz sem se samozaposlila 22.11.2010 in na CSD so očitno predvidevali, da sem v tistih 40-ih dneh ustvarila 6.402,24€ dobička.
Uf, kako sem sposobna ;P

Lepo prosim, če mi pomagate oz. napišete kako boste napisale pritožbo, ker jo bom očitno tudi sama morala poslati.

Hvala vnaprej in lep večer še naprej.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
5.4.2012 10:04:56   
tajtaja
Jaz se bom pritožila, tudi zaradi ene druge zadeve. Sem pa včeraj poslala mail na ministrstvo za delo dom....in čakam tudi njihov odgovor.
TOLE je poslana vsebina:

Pozdravljeni,v zvezi z uveljavljanjem socialnih pravic (otroški, štipendija...) smo prejeli odločbe pristojnega CSD in v njh naleteli na točko, ki je popolnoma nerazumljiva in skregana z vsako logiko, zato vas prosim, da mi razložite, v čem je sploh smisel oz...No, naj kar preidem k stvari. Torej, mož je samostojni podjetnik, v letu 2010 je ustvaril nekaj čez 2.500€ dobička, dobil pa tudi okrog 500€ izplaččane nege za otroka.V dohodek družine pa se mu šteje poleg dobička tudi RAZLIKA DO 75% MP za SP, KD kar znese 3,497,75€. Na CSD sem se pozanimala, kaj naj bi to sploh bilo, ker je to novost v odločbi ( v lanski česa takega ni zaslediti!) in mi je rekla, da je to razlika do pričakovanega dobička.Vse lepo in prav, če država predvideva, da samostojni podjetnik ustvari toliko dobička, ampak vsem to verjetno ne uspe. Kako se potem lahko nekaj, KAR NAJ BI USTVARIL, PA NI, šteje v dohodek družine. Saj vendar tega denarja ni zaslužil, s tem pričakovanim dobičkom niti nismo mogli kupiti mleko in kruh. Ker tega denarja enostavno naša družina ni videla. Res lepo prosim, če mi to lahko razložite, saj se bom na odločbo pritožila, vaša obrazložitev pa bo pomembno vplivala na morebitne napake v obdelavi podatkov. user posted image Mislim da bi bilo prav, da bi s strani raje dobili čim več takšnih apelov, da jim vendarle klikne, da tu nekaj ne štimauser posted image .

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu lavandica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
5.4.2012 18:11:29   
Klemy82
OMG, pa sej niso resni, no! :S

_____________________________

Jst.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
5.4.2012 18:34:29   
biba26
Kaj si nor,kaj so čisto nori al kajuser posted image

Kaj pa bojo potem z takimi nardili kot sem jaz, koristim 4 urni delovnik do otrokovega 3 leta in imam s.p. user posted image

Mislijo tudi prištet teh 6.500e

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
5.4.2012 22:11:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biba26)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
5.4.2012 22:11:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
7.4.2012 7:32:46   
biba26
Super,navidezni prihodkiuser posted image ,ko bi še s tem lahko v trgovini plačevača

TajTaja tebi so odgovorili na mail?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
7.4.2012 10:21:11   
poli*
Na vsak način nam hočejo prikazati neke dohodke, ki jih sploh ni nikoli bilo, avto spremenit v dodaten dohodek (kot da so mi ga dali zastonj in zanj nisem nič plačala pa moram sedaj še enkrat), lastno hišo spremenit v dohodek.... wtf user posted image kam gre ta država??

(odgovor članu biba26)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
7.4.2012 11:52:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
7.4.2012 19:53:16   
tajtaja
Biiba 26, nič mi še niso odgovorili.
Saj verjetno logično razložit, kaj to pomeni tudi ni tako enostavnouser posted image .

Zanimivo, da v odloččbi štipendije za hčerko, ki smo jo prejeli oktobra 2011 in so v njej upoštevani NETO dohodki, so upoštevali dejanski dobiček.
Lani, ko so se jemali še brutto dohodki, je bil upoštevan dejanski dobiček in plačani prispevki.

Od kod pa jim sedaj ta nova varianta, to pa mi nikakor ne gre v glavo.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
2.6.2012 12:20:14   
mamanana
Joj kakšni kreteni vodijo našo državo. Meni, ki sem že deset let nezaposlena zaradi dveh bolnih otrok ( imam tri otrokr)so tudi vračunali 6.750 eurov pričakovan dohodek...od česa od zraka, ki ga prediham na dan ali ure in ure v bolnišnicah in zdravstvenih domovih...pa so vsi ponoreli ali kaj...?

_____________________________

Kids are our only joy.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
6.6.2012 18:17:32   
samohranilka07
Pozdravljene,
imam isto težavo sem zaposlena in imam popoldanski s.p., s katerim sem poslovala z ničlo in so mi prikazali 6500 evrov dobička...lepo bi blo če bi blo! Kot samohranilka tako padem 3 razrede višje, kar je zame katastrofalno in pogubno! Prosim vas za pomoč, kako ali če je že katera napisala pritožbo, oziroma kam se lahko obrnem, hvala

(odgovor članu mamanana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
6.6.2012 19:17:34   
tajtaja
Napiši pritožbo, v kateri lepo razloži situacijo. Zgubit nimaš kaj, se boš pa načakala na odgovor, ker se jim nabira, nabira....

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu samohranilka07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
6.6.2012 19:20:43   
tajtaja
Jaz sem se pritožila aprila, pa še nisem dobila nič.
Sedaj bom dala spremembo, ker ta mala dva junija prenehata obiskovati vrtec, pa bo spet nova odločba (20% višji OD za julij in avgust).
Septembra bo nova sprememba, ker gre hčerka v srednjo šolo, pa subvencije za malice....
Bog ve, kdaj bom sploh dobila te odločbeuser posted image .
Kak se je naša država levo spravila k temu zakonu, ni za verjet.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
3.10.2012 10:30:38   
MissMoira
Pozdravljene,

Zanima me ali ste rešile zadevo na Ministrstvu in kakšen odgovor ste dobile?

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pričakovani dobiček s.p.-ja se upošteva k...
3.10.2012 15:05:44   
kalbo
Ja sej materjim, avto je tud kao premoženje in od njega in prihrankov 2x120 EUR imamo kao 400 EUR fiktivnega dohodka....DOHODKA??? Avto mi je pa samo ta mesec požrl 2000 EUR, zato imam krepki minus na računu, zakaj hudiča tega ne vidijo.

V bistvu ti en in isti denar prikažejo kar trikrat, ko ga zaslužiš v eni tabelici, ko ga privarčuješ v drugi tabelici in ko ga zapraviš za avto, še z avtom in njegovo vrednostjo v tretji tabelici. Sej bočas bo treba Cigo sistem uvest...greš na CSD in se dereš....mam pštola...

Kupil si bom pa tole in pol ne bo več nobenih prihrankov na banki:
http://www.conrad.si/Phoenix-OGNJEODPOREN-TREZOR-PHOENIX-12-51.htm?websale7=conrad-slowenien&pi=775633&Ctx=%7Bver%2F7%2Fver%7D%7Bst%2F3ec%2Fst%7D%7Bcmd%2F0%2Fcmd%7D%7Bm%2Fwebsale%2Fm%7D%7Bs%2Fconrad-slowenien%2Fs%7D%7Bl%2F01-aa%2Fl%7D%7Bsf%2F%3Cs1%3Etrezor%3C%2Fs1%3E%2Fsf%7D%7Bp1%2Fcf18c80c882f40fac7caf2c22cc1b0b9%2Fp1%7D%7Bmd5%2Fdda8bc6b78ec24dee9f402c004840e45%2Fmd5%7D

(odgovor članu MissMoira)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?