umetne solze.... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


sakuL -> umetne solze.... (31.3.2012 9:41:59)

rabila bi en nasvet. in sicer, sedaj moram (po operaciji) v oči kapati umetne solze. Ta mala "škatlica solzic"  stane preko 10 EUR. Ali kdo ve, ali se sme porabljati (za vlaženje oči) tale tekočina, v katero namakaš leče, ali recimo da navlažiš oko s fiziološko tekočino?

Hvala.




Anonimen -> RE: umetne solze.... (31.3.2012 11:04:27)

oci imas samo ene, meni se zdijo vredne 10 evrov...glede na to, da si po operaciji si teh solz ne bos vecno kapljala...ce bi slo samo za utrujene oci ali kaj podobnega, potem bi ti rekla da ja, uporabi tekocino za lece, po operacijskem posegu pa bi jaz storila tako kot so mi svetovali.




picola1 -> RE: umetne solze.... (31.3.2012 11:09:47)

http://www.lekarnar.com/izdelki/genteal-kapljice , te stanejo 5 evrov

Drugače pa pazi, da so brez konzeravnsov.




Shorty_ -> RE: umetne solze.... (31.3.2012 11:10:08)

i imas samo ene, meni se zdijo vredne 10 evrov...glede na to, da si po operaciji si teh solz ne bos vecno kapljala...ce bi slo samo za utrujene oci ali kaj podobnega, potem bi ti rekla da ja, uporabi tekocino za lece, po operacijskem posegu pa bi jaz storila tako kot so mi svetovali.



poglej še kje drugje, jaz sem za umetne solze dala 6€ v eni optiki, tako da sigurno se da kje dobit ceneje, drugače se pa strinjam s predhodnico




*bubi* -> RE: umetne solze.... (31.3.2012 18:16:34)

Ni isto. Umetne solze vsebujejo polimere, ki povečajo viskoznost in se bolj obdržijo na očesu. Fiziološka bi pomagala točno 5 min.

Kot so ti že predhodnice svetovale - poglej/vprašaj za alternative. Nekaj jih je na vmesni listi - morda bi jih celo na Rp lahko dobila po operaciji.




Stran: [1]