dohodnina in zaposlitev v tujini (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


vrtnica81 -> dohodnina in zaposlitev v tujini (27.3.2012 20:27:38)

zanima me kakšen je postopek glede dohodnine za zunajzakonskega partnerja, ki je redno zaposlen v tujini? Prejšnje leto sem ga uveljavljala kot vzdrževanega člana, saj je bil v SLO nezaposlen, letos pa je zaposlen v tujini in ne vem kako ga naj uveljavim v davčno napoved (če sploh kako). Ima DURS podatke, da je zaposlen v tujini?




enea -> RE: dohodnina in zaposlitev v tujini (27.3.2012 20:51:42)

zdaj prav točno ti ne znam opisat kako to izgleda,.. imamo pa prijatelja ki je zaposlen v itl, dol plačuje dohodnino, pri nas pa je ravno tako prikazan kot "zaposlen v tujini", tu pa ne plačuje dohodnine, je pa letos dobil nek " poračun" koliko dohodnine naj bi plačal,.. ni pa nič plačal,...[sm=smiley2.gif]




liliana -> RE: dohodnina in zaposlitev v tujini (27.3.2012 20:55:45)

Partner odda davcno napoved v Sloveniji, se mi zdi da, do 31.7. oz mislim tudi, da že medletne napovedi....ker je rezident Slovenije in zato zavezanec za dohodnino v Sloveniji....v tujini skozi leto placuje dohodnino, v letni slovenski napovedi se napove bruto placa, v tujini placani prispevki in davki....uveljavljajo se tudi stroski prevoza in malice, ker se ti v tujini ne izplacujejo...Za cas zaposlitve v tujini pa se mu zaradi prevelike razlike v dohodninah prizna posebna olajsava.....

Za podrobnejše informacije pa se pozanimaj na izpostavi davčne uprave.....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.3.2012 21:46:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]