|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odločba za plačilo vrtca
19.3.2012 13:02:58   
karmen83
Pozdravljene.
Danes sem dobila novo odločbo o višini plačila za vrtec in sem skoraj padla s stola, ker smo z malenkost več prihodki padli iz 2. plačilnega razreda (10%) v 4. razred (30%).
Primerjala sem staro odločbo (z avgusta lani), takrat smo imeli povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2009 v višini 354,16 evrov (po odločbi 24,61 % povprečne bruto plače v letu 2009).
Po letošnji odločbi pa imamo povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2010 v višini 386,15 evrov (po odločbi 39,95 % neto povprečne mesečne plače v letu 2010).
Zanima me, ali je po novem zakonu to normalno, da je zaradi dobrih 30 evrov višjega povprečnega dohodka na družinskega člana to 15 % razlike??? A se po novem primerjajo bruto dohodki z neto povprečno plačo? Zaradi teh par evrov razlike bi zdaj po novi odločbi morala plačevati 60 evrov več vrtca kot lani, s tem da je zaposlen samo partner. Tiste, ki se na to spoznate, prosim za nasvet, ali se lahko pritožim zaradi napačnega izračuna. Aja, povrhu vsega so mi pri izračunu upoštevali še dividende za leto 2009, resda samo slabih 10 evrov, ampak vseeno...
Najlepša hvala za pomoč, bi rada prej slišala kakšno mnenje, preden kličem na csd. Že vnaprej hvala in lep dan.


< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 22.3.2012 16:18:53 >


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 13:29:32   
karmen83
Aha, sem zdaj gledala zakon, pa vidim, da se po novem upoštevajo neto dohodki, tako da verjetno odločba štima? Po vsem tem hvaljenju, kako bo za starše nova ureditev boljša, se je spet izkazalo, da smo starši tisti, ki bodo potegnili takratko... Samo še vedno mi ni jasno, zakaj so zraven dividende iz 2009?

< Sporočilo je popravil karmen83 -- 19.3.2012 13:30:30 >


_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 13:39:15   
liliana
Razredi niso isti kot lani....so se spremenili.....upošteva se neto dohodek na družinskega člana.....

Pritožiš pa se lahko samo zato, ker so ti šteli dohodek iz leta 2009.....

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 13:43:57   
karmen83
Hvala za odgovor, sem pričakovala, da bo po novi ureditvi slabše, ampak da bo toliko slabše, pa si nisem mislila...

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 13:47:38   
petea
karmen83,
a v odločbi ni nikjer naveden oz. izračuna vaš neto mesečni prihodek na družinskega člana?
Glede na to, da se za izračun upošteva neto prihodek, bi verjetno moral biti v odločbi naveden takšen znesek; morebiti bi lahko prišlo do napake, da so vam pri izračunu namesto neto obračunali bruto prihodke.

< Sporočilo je popravil petea -- 19.3.2012 13:48:27 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 13:59:48   
liliana
Ta znesek na družinskega člana, ki ga je avtorica navedla (386,15 EUR) je neto prihodek......

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.3.2012 14:01:05 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:06:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ta znesek na družinskega člana, ki ga je avtorica navedla (386,15 EUR) je neto prihodek......



IZVIRNO SPOROČILO: karmen83
...
Primerjala sem staro odločbo (z avgusta lani), takrat smo imeli povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2009 v višini 354,16 evrov (po odločbi 24,61 % povprečne bruto plače v letu 2009).
Po letošnji odločbi pa imamo povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2010 v višini 386,15 evrov (po odločbi 39,95 % neto povprečne mesečne plače v letu 2010).
...


glede na podatke o povprečnih plačah v SLO v letu in navedene odstotke se mi zdi zelo verjetno, da so pri izračunu naredili napako ter so namesto neto upoštevali bruto povprečne mesečne dohodke na družinskega člana v razmerju z neto povprečno mesečno plačo

mislim, da bi pravilni % v novi odločbi moral biti okrog 25

< Sporočilo je popravil petea -- 19.3.2012 14:18:24 >

(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:07:04   
Zlatorog
Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:09:26   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Zlatorog

Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.




Ni mi jasno, kako nekateri veste koliko kdo plačuje vrtec? Po znamki avta??

(odgovor članu Zlatorog)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:11:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ta znesek na družinskega člana, ki ga je avtorica navedla (386,15 EUR) je neto prihodek......



IZVIRNO SPOROČILO: karmen83
...
Primerjala sem staro odločbo (z avgusta lani), takrat smo imeli povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2009 v višini 354,16 evrov (po odločbi 24,61 % povprečne bruto plače v letu 2009).
Po letošnji odločbi pa imamo povprečni bruto mesečni prihodek na družinskega člana v letu 2010 v višini 386,15 evrov (po odločbi 39,95 % neto povprečne mesečne plače v letu 2010).
...





Vidim kaj ja zapisano....samo ko izračunaš vidiš, da je neto dohodek.....ker povprečna mesečna neto plača v letu 2010 je bila 966,62 EUR....

Zdaj pa, ali se je zmotila avtorica teme ali pa so se zmotili na CSD.....izračunan dohodek na družinskega člana pa je neto in ne bruto......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:14:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Zlatorog

Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.




Ni mi jasno, kako nekateri veste koliko kdo plačuje vrtec? Po znamki avta??


Ne, samo ko ti pove tista z BMWjem, da po novi odločbi pade v četrti razred, prej je pa bila v drugem.....približno veš, koliko ga plačuje......user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:14:45   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Zlatorog

Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.


Mogoče po tem ker so prej sodelovali pri izračunu??? Jaz tudi poznam primere (videla odločbo) ko je mamica ˝samohranilka˝ v vrtec pa pride z terencem težke znamke. Ampak mislim da tistim ki znajo ne bo hudega.user posted image  Še vedno bodo našli luknjo v zakonu.




Ni mi jasno, kako nekateri veste koliko kdo plačuje vrtec? Po znamki avta??

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:16:18   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: Zlatorog

Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.


Bolela bo tiste, ki imajo malo in, ki so že zdaj plačevali pošteno.

Tisti, ki so se znašli prej, zdaj ne bodo nič na slabšem.

Evo, znanka ima vse kar ti pade na glavo, pa plačuje vrtca minimalno. Zakaj? Aja, ker je uradno vse od staršev.
Druga ima tipa, ki je zaposlen v tujini, plača da dol padeš, ampak uradno ne živita skupaj in imata določeno preživnino. Torej? Kaj se bo spremenilo?

Tale socialna zakonodaja tepe po glavi samo tiste, ki varčujejo in so pošteni.

lp

PS tut jaz sem že malega vozila v vrtec v hudo dragem avtu, pa sem plačevala takrat bolj malo. Ampak kaj ko avto ni bil moj, ampašk taščin in ker sem jo vsaki dan vozila v bolnico, sem z istim avtom hodila tudi v vrtec. Mater, sem bila nepoštena. user posted image

(odgovor članu Zlatorog)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 14:28:16   
petea
glede na to, da so imeli prejšnje obračunsko leto približno enake dohodke kot to, in ker se v slov. prostoru razmere niso tako drastično spremenile, da bi postali toliko bolj bogati od drugih, je bolj verjetno, da je prišlo do napake v izračunu

če izračunaš razmerje 386,15/1500 (pribl. slov. povpr. bruto plača) = okrog 25 %, ker je zelo podobna številka izračunu, ki so ga imeli na prejšnji odločbi


tako da - ja, bo treba res razjasnit, kateri navedeni podatki so bruto in kateri neto zneski

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 16:03:16   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Razredi niso isti kot lani....so se spremenili.....upošteva se neto dohodek na družinskega člana.....Pritožiš pa se lahko samo zato, ker so ti šteli dohodek iz leta 2009.....



+ otroški dodatek
po novem je tudi OD prihodek družineuser posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 19.3.2012 16:04:37 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 16:30:04   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: Zlatorog

Še marsikoga bo glava bolela zaradi novih izračunov - in prav je tako!!!!!!!

Pa da vidimo siromake, ki se še bojo vozili z BMW-ji po otroke v vrtec.


Bolela bo tiste, ki imajo malo in, ki so že zdaj plačevali pošteno.

Tisti, ki so se znašli prej, zdaj ne bodo nič na slabšem.

Evo, znanka ima vse kar ti pade na glavo, pa plačuje vrtca minimalno. Zakaj? Aja, ker je uradno vse od staršev.
Druga ima tipa, ki je zaposlen v tujini, plača da dol padeš, ampak uradno ne živita skupaj in imata določeno preživnino. Torej? Kaj se bo spremenilo?

Tale socialna zakonodaja tepe po glavi samo tiste, ki varčujejo in so pošteni.

lp

PS tut jaz sem že malega vozila v vrtec v hudo dragem avtu, pa sem plačevala takrat bolj malo. Ampak kaj ko avto ni bil moj, ampašk taščin in ker sem jo vsaki dan vozila v bolnico, sem z istim avtom hodila tudi v vrtec. Mater, sem bila nepoštena. user posted image



se strinjam, da samo po vrednosti avtomobila ne moreš sklepat koliko denarja ima kdo. tud jaz sem lani hodila večkrat iskat svojega otroka v dragem avtu, ki pa na žalost ni bil moj ampak mi ga je tast posodu, ker se je moja "škatla" non stop kvarila. sicer pa je ogromno avtomobilov na lizing. tako, da avto ni glih vse. tisti ki so prej izigravali bojo pa še naprej veselo.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 16:34:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: enea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Razredi niso isti kot lani....so se spremenili.....upošteva se neto dohodek na družinskega člana.....Pritožiš pa se lahko samo zato, ker so ti šteli dohodek iz leta 2009.....



+ otroški dodatek
po novem je tudi OD prihodek družineuser posted image


Vem.....in otroški dodatek, plače in vse drugo da potem neto dohodek na družinskega člana.....

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 16:37:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

glede na to, da so imeli prejšnje obračunsko leto približno enake dohodke kot to, in ker se v slov. prostoru razmere niso tako drastično spremenile, da bi postali toliko bolj bogati od drugih, je bolj verjetno, da je prišlo do napake v izračunu

če izračunaš razmerje 386,15/1500 (pribl. slov. povpr. bruto plača) = okrog 25 %, ker je zelo podobna številka izračunu, ki so ga imeli na prejšnji odločbi


tako da - ja, bo treba res razjasnit, kateri navedeni podatki so bruto in kateri neto zneski


No, potrebno je tudi upoštevati, da se s 1.1.2012 precej več stvari všteva v dohodek na družinskega člana kot se je pred 1.1.2012.....recimo otroški dodatek, premoženje, varčevalni računi.....najbolj pa se verjetno pozna prav otroški dodatek, ki marsikoga porine razred višje.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 19:27:38   
Paštetka
Letos je en razred več, tako, da ob enakih prejemkih padeš en razred višje.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 19:52:59   
pebs
A mi lahko katera sam pove, če se zraven upošteva tud vračiko dohodnine in pomoč ob rojstvu otroka?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 20:03:53   
nynna
Mene pa zanima kako lahko Mol upošteva stanovanjeske kredite in padeš en razred nižje za vrtec, druge občine pa ne.
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042516767

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 20:29:42   
Mimona29
zalostno :(

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 20:53:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: pebs

A mi lahko katera sam pove, če se zraven upošteva tud vračiko dohodnine in pomoč ob rojstvu otroka?


Vračilo dohodnine se ne upošteva....za pomoč ob rojstvu otroka pa nisem sigurna.....

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 21:16:36   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: divna



Bolela bo tiste, ki imajo malo in, ki so že zdaj plačevali pošteno.

Tisti, ki so se znašli prej, zdaj ne bodo nič na slabšem.

Evo, znanka ima vse kar ti pade na glavo, pa plačuje vrtca minimalno. Zakaj? Aja, ker je uradno vse od staršev.
Druga ima tipa, ki je zaposlen v tujini, plača da dol padeš, ampak uradno ne živita skupaj in imata določeno preživnino. Torej? Kaj se bo spremenilo?

Tale socialna zakonodaja tepe po glavi samo tiste, ki varčujejo in so pošteni.

l



točno tako. Nasankal bo zopet izumirajoči srednji sloj, tisti, ki so se do zdaj znašli, se bojo še naprej, tisti, ki nič nimajo oz. "nič nimajo", pa bojo državo še naprej veselo molzli.

Nekdo, ki je varčeval, si trgal od ust, bo nasankal, ker si je kupil lastno stanovanje/hišo. Nasankal bo, ker si je namesto vsak mesec novih čevljev omislil varčevalni račun za otroka.
Tisti, ki je vse spičil za lepe cunje in si privoščil fensi avto na lizing (ki torej ni njegov!!!), dobil neprofitno stanovanje (ki torej ni njegovo), pa bo lepo še naprej dobro skoz prišel.

Ta sistem nas dobesedno sili v princip: žri, zapravljaj, žri, zapravljaj, žri ... dok ne crkneš.

Pa še nekaj mi ni jasno - kako pa se obračunava po novem OD - a po istem principu kot vrtecuser posted image Ker potem je malo skregano z logiko: OD se bo zmanjšal, troej bo dohodek na družino manjši, vrtca pa več za plačevati user posted image

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ODLOČBA - PLAČILO VRTCA - NUJNO PROSIM ZA...
19.3.2012 21:22:39   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Pa še nekaj mi ni jasno - kako pa se obračunava po novem OD - a po istem principu kot vrtecuser posted image Ker potem je malo skregano z logiko: OD se bo zmanjšal, troej bo dohodek na družino manjši, vrtca pa več za plačevati user posted image


Ja, a ne? user posted image
user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?