3-Mesečnik (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> 3-Mesečnik (2.9.2005 8:57:22)

Nik je danes star že tri mesece.
Je že pravi velikan v tor. imava posvetovalnico in bova javlja kako sva zrasla in se poredila!
V albumčku vas čaka ena slika




Urška// -> 3-Mesečnik (2.9.2005 9:15:02)

Ojla



Pa je res velik proti naši Larici, me prav zanima koliko meri in tehta.
Veš nina sploh nisem vedela da imate kakšna srečanja, bom zdaj bolj redno spremljala,da vas končno vidim.

Lepo se imejte

papa

Urška in Lara




špelin@ -> 3-Mesečnik (2.9.2005 9:40:37)

Tudi mi iskreno čestitamo

Naša mala pika ravno tako danes praznuje 3 mesece Posvetovalnico imava šele 15. septembra, takrat pa več o merah





Spicy Black -> 3-Mesečnik (2.9.2005 10:21:41)

Midva sva pa že imela posvetovalnico in tehta 8000 g, velik je pa 64 cm velik fant ni kaj...




Anonimen -> 3-Mesečnik (2.9.2005 10:52:39)

Jaz mislim da je nikec nekaj malega pod 7kg,pa velik enih 63cm Zagotova pa javim v torek!

Urška// ja dajta prit kdaj ja,mislim da se dogovarjamo za v ponedeljek !

Spicy Black o tvoj je pa priden.Kaj ste na umetnem mleku ali dojiš?Koliko pa kaj je?

Špelin@ čestitke tudi tvoji pupi!Kaj je že kaj nagajiva?




Spicy Black -> 3-Mesečnik (2.9.2005 11:21:27)

Ja nina sva samo na dojenju - saj stekleničke sploh noče (razen čaja)

Je pa na vsak 3 ure po maksimalno 10 minut




Anonimen -> 3-Mesečnik (2.9.2005 11:33:32)

A sej to je superca, nik je pa začetku bil dojen na uro ali še manj, jedel po 15min in je bila kriza.Mi2 sva pa zdaj na hippu in je kar okei.

Kaj pa kaj pijete?Nik ni hotel ne več čaja in ne vode..max. na dan je popil 20ml, zdaj pa sem mu začela dajat 125ml vode in 4 žličke hipp sokeca in pije da je šus

Kako pa mu kaj glavica funkcjonira? Nik noče past kravic, čeprav dostikrat že hoče da sam drži glavico.Malo še pa bo.




špelin@ -> 3-Mesečnik (2.9.2005 11:44:04)

Uf, naša je taka navihanka, da je joj Kadar se začne smejat, je ta smeh takooo zelo nalezljiv Vseeno je dostikrat še velika tečka - je pač zahteven otrok, zdaj smo se že sprijaznili s tem. Noči ne prespi, smo že marsikaj preizkusili. Še vedno spi od 22h do cca. 2h in nato po eni uri uspavanja do 6h ali celo 7h. To je to. Čez dan pa malce podremava za kakšnih par minut.

Ti mu že daješ sokec? Tudi jaz razmišljam o tem, ker ne mara ne vode ne čaja - mogoče bi nekaj kapljic soka v vodi "vžgalo"





Anonimen -> 3-Mesečnik (2.9.2005 11:48:26)

Nik pa prepsi noč , recimo od 22.30 pa do kakih 8.00, včasih tudi do 9.00 potegne
Edino me je "strah" ker hodi tako pozno sapt

Ja kot pravim dam mu 125ml vode, noter sem mu dala prvi dan 2 žlički sokeca, zdaj pa vsak dan 1 dodam in je ful fajn.Še kaka dosti lažje, ker po hipu je mel bolj trdi drekec




Spicy Black -> 3-Mesečnik (2.9.2005 11:59:29)

Jaz mu dam Hipp čaj iz komarčka...pa ga niti ne pije vsak dan. Dam mu ga le zato, da bo znal vsaj piti iz flaške
Glede mleka pa sva probala skoraj vse vrste pa mu noben ne paše ...Kaj čmo se bova pa dojila dokler bo
Kravice pase (se pa takoj prekucne na hrbet ), ni blema - več hoče biti pokonci kot pa ležati..Glavica mu je vsake tolko omahne tako, da je treba še paziti..Sedaj ga dajem pod igralni center in ful maha po tistih visečih igračah . Še zmeri pa so najbolj zanimive rokice.




Anonimen -> 3-Mesečnik (2.9.2005 12:08:00)

Ja sej če dojiš ni nujno da mu daš čajek,bolj naj bi to otroci ki majo umetno mleko pili.Menda
A sej če imaš mleko, ni blema..bo pač zizo papal
Joj kak bi rada to vašega albumčka prišla, pa je tu tak nepregledno vse

Nik je tudi najraje v pokončnem položaju,drugače pa kravice so mu španska vas ,igračke pa ga trudi ne zanimajo(zaenkrat).Najbolj mu je vredi ko kdo je npr. kosilo on pa tak otožno zraven gleda Se mi zdi da že komaj čaka gosto hrano.

Sb vi boste pri 4 mescih začeli??S čim pa in kako če lahko zvem?




Spicy Black -> 3-Mesečnik (2.9.2005 22:24:29)

Nina sem dodala v album nekaj novih slikic pa si poglej...Album je Spicy Anej

Tvoj Nik je star 3 mesece..pa nič še ne dviguje glavice al kako? Pa ga daješ na trebušček? A pol kar leži?

Midva še ne bova začela z gosto hrano.. me je kar malo strah ..prva punca je jedla gosto hrano že pri 4 mesecih, zdej je pa vse drgač...Se bova dojila dokler bo, pri 6 mesecih pa počasi začela...Bomo videli no kako bo...

Zdej pa le poglej slikce




Anonimen -> 3-Mesečnik (3.9.2005 8:26:26)

Ja nič kaj je ne dviguje ...no dviguje jo ko jo ima na rokah..ko pa pase kravice pa je len in joka
Kaj tvoj jo že drži?

Mi2 bova pa začela z gosto pri 4mescih!WSva na umetnem in raje vidim da je gosto hrano kot pa to nagravžno mleko

grem gledat lepotca!




A-N-J-A -> 3-Mesečnik (3.9.2005 9:45:04)

Naša pikica pa je mela pri 3m komaj 5815g in pa 65,5 cm .Kaj čmo naši gre vse v dolžino.Je čist eno suhceno dete,nima nobenih mišelink .
Drugač pa že pase kravice in ful uživa.Je pa treba otročkom rokice stegnit naprej in pa rito dol tiščat,da se ne vlečejo nazaj(povedala fizioterapevtka).
Pri nas se že sami obračamo na bušija.Se obrne k šus,samo ne zna se nazajprevalit na hrbet .
Lp vsem bejbijem,Anja




špelin@ -> 3-Mesečnik (3.9.2005 10:25:48)

Ej, nina_nana, sem menda pozabila omeniti. Saj si iz Ptuja, ne? Mislim, da poznaš eno mojo bivšo sošolko, ki se je preselila in poročila na Ptuj Mi je zadnjič po telefonu omenila, da je tudi njena kolegica rodila 2.6. letos - dvomim, da je prav veliko malih Ptujčanov bilo rojenih na ta dan




Lana_s -> 3-Mesečnik (3.9.2005 10:30:00)

Mi imamo pa eno malo buciko, ki ima veeeliko mišelink     Pri 2.5 mesecih je bila težka 6590g in velika 60.5 cm. Naslednji pregled za tri mesece pa imama 13.9., ko bo tudi cepljena.
Kravic ne pase rada in je tudi ne obračam kaj veliko na trebuh - ne vem če je to potrebno ali ne, mi pediatrinja ni nič rekla, da jo naj. Drugače pa je močna in drži glavico pokonci, najraje čez ramo gleda
Nina_nana, pri meni je bilo podobno z dojenjem in sem si začela raje črpat in ji dam po flaški moje mleko. Tu pa tam jo dam na prsi - ziza skoraj eno uro in je čez dobro uro spet lačna pa še panična rata, če jo hočem vstran dat - po njenem bi cel dan preležale in zizale. Kakšna dva meseca še boma verjetno na mleku, potem pa gosta hrana.
V četrtek pa imama pregled kolkov in upam da se rešima teh presnetih plenic. Ve jih še široko povijate, ali ste se že rešile te nadloge?




Anonimen -> 3-Mesečnik (3.9.2005 12:58:58)

Jaz sem iz mbja ne pa iz ptuja!

Lana_s jaz bi morala široko pivijat pa nisem ker je imel kolke 1a,pa je tak brezveze,ker boljše kot ima tak nemore imet.Sva bila zdaj na pregledu in je vse oki!Upam da se čim prej rešita tega!
U tvoja pikica je pa velika in okrogla!




Lana_s -> 3-Mesečnik (3.9.2005 14:35:12)

Aja, moja je pa imela 1b (pa so mi tudi rekli, da je v vročini čez dan lahko samo v pamperski) upam, da bo zdaj vredu pa lahko vržem vstran te presnete plenice.
Ja, imamo pravo bucko.
Kak boš pa začela z gosto hrano? Pa kaj mu boš najprej dala za probat?




špelin@ -> 3-Mesečnik (3.9.2005 20:27:38)

nina_nana je napisal/a:

Jaz sem iz mbja ne pa iz ptuja!

Lana_s jaz bi morala široko pivijat pa nisem ker je imel kolke 1a,pa je tak brezveze,ker boljše kot ima tak nemore imet.Sva bila zdaj na pregledu in je vse oki!Upam da se čim prej rešita tega!
U tvoja pikica je pa velika in okrogla!


Aj, nina_nana, sem mimo udarila...


No, trik s sokcem pa je tudi pri nas vžgal Mala se je kar oblizovala in na ves glas smejala, tako ji je bila s sokcem začinjena voda všeč In popolnoma nič je ni zvijalo po njem




Urška// -> 3-Mesečnik (3.9.2005 22:55:55)

Ojla

Ja naša Lara je šele mala.

Pri treh mesecih je bila težka 5100g in dolga 56 cm .

Ampak je zelo mocna je rekla zdr.

Glavico pa tudi ze ful gor drži, bi samo nonstop sedela,pa iz trebuščka na hrbet se tudi že obrne

LP




Anonimen -> 3-Mesečnik (4.9.2005 14:04:40)

Urška// glavno da je močna!Jaz sem tudi med majnšimi pa mi nič ne manjka!

Špelin@ ja moj tudi pije kot nor, jutri mu bom pa probala dat samo sokeca na žličko, kakšne 2-3 bomo vidli!

Lana_s mislim, da bomo začeli pred 4mescom, tak nam je zadnjič govorila pediatrinja, ker mu meleko zgleda več ni dovolj Popije ga 210ml na 4 ure,pa mu ni dovolj Tak da menda bom začla pri 3,5m vendar počasi.Menda bom najprej začela jabolko,potem pa hruško.Menda bomo tudi hitro začeli z mlečnimi kašicami.Mamo že 2 doma od mullera




Stran: [1]