RE: Kakšno presenečenje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Frodo Bisagin -> RE: Kakšno presenečenje (4.3.2012 20:27:42)

IZVIRNO SPOROČILO: nusi


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Prekmurju župani ne delajo drugega že 20 let, kot urejujejo ceste in pločnike........gradijo kanalizacijo, ena vas rabi vsaj 15 let, da se kanalizacija "izgradi"......in 20 let je že dolgi rok, pa se vseeno niso nova delovna mesta masovneje odpirala zaradi tega.....


nikjer nisem napisala, da se bodo na račun kanalizacije odpirala, pa sicer bi lahko to res nazaj vzela, ker je janković svoje prjatle čist dobr zaposloval [sm=smiley36.gif]



To še ni nič....malo si preberi kaj na državni ravni vlada premišljuje, kakšno "subvencioniranje" vse bi ona ukinila.......


na kaj pa tukaj ciljaš konkretno?



Zdaj bo se izpadlo, da je Zoki edina faca od nasih politikov, ki sploh ima prijatelje.... vsi ostali so pa vesoljci.

BTW: gledala sem vceraj TV klub na POP tv... Kandidatka NSi in SDS zacne s stroskom "izleta" Zokija v Parlament...
Slednje me je mocno zmotilo ker je s tem pogazila osnovno nacelo demokracije in demokraticne drze. V eni minuti se je vsaj pri meni lastnorocno izbrisala  iz seznama moznih kandidatov za moj glas. O jazbinsku pa raje ne bi zgubljala besed. Spominja me na Rupla - cas je, da se upokoji - skrajni cas.




liliana -> RE: Kakšno presenečenje (5.3.2012 10:17:00)

IZVIRNO SPOROČILO: nusi


nikjer nisem napisala, da se bodo na račun kanalizacije odpirala, pa sicer bi lahko to res nazaj vzela, ker je janković svoje prjatle čist dobr zaposloval [sm=smiley36.gif]



O načinu zaposlovanja prijatlov trenutne vladajoče opcije ne vemo veliko......ker s prstom kažejo samo na Jankoviča.....kot da je on edini "kriminalec" med politiki.....

na kaj pa tukaj ciljaš konkretno?


Bruselj - Primerjave članic EU na področju izvajanja javnofinančne konsolidacije in gospodarskih reform kažejo, da je Slovenija v "faznem zaostanku" pri reševanju oziroma izhajanju iz krize, je dejal Janša.
"To je boleč ukrep, povsod in bo tudi v Sloveniji," je opozoril premier Janez Janša. "Ključna prva stvar, ki bo imela najbolj boleče posledice, in o tem si ni treba delati utvar, je uskladiti porabo s prihodki," je poudaril. http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2012/03/jansa_slovenija_v_faznem_zaostanku_pri_resevanju_krize.aspx 
Prva prioriteta izvajanje aktivnosti povezanih z novo socialno zakonodajo

Kot je pojasnil minister za delo, družino in socialne zadeve Andrej Vizjak, je prva trenutna prioriteta ministrstva izvajanje aktivnosti, povezanih z novo socialno zakonodajo, ki je bila sprejeta pod njegovim predhodnikom Ivanom Svetlikom.
Po Vizjakovih besedah zakonodaja dobro zastavljena

Ta zakonodaja je po Vizjakovih besedah dobro zastavljena, saj preprečuje kopičenje posameznih pravic in tako popravlja anomalije, ki so posameznikom omogočale neupravičeno koriščenje socialnih transferov. Ob tem se minister zaveda, da bo zakonodaja, ki med drugim jemlje pravico do državnih štipendij dijakom, povzročila veliko "revolta". Kot je poudaril, pa ministrstvo na zahteve po drugačnih rešitvah, ki prihajajo iz različnih strani, dokler ne bo evalvacije učinkov novega sistema, ne bo pristalo.
 
Druga prioriteta prenova zakona o delovnih razmerjih

Pod drugo prioriteto v programu ministrstva za letošnje leto je minister izpostavil prenovo ZDR, pri čemer bo v ospredju načelo prožne varnosti, paralelno pa še vzpostavitev sklada za odpravnine. V zvezi s spremembami ZDR je napovedal socialni dialog, želi pa si, da bi jih vlada sprejela do konca leta. V katero smer bodo šle spremembe delovnopravne zakonodaje, Vizjak javno ni želel pojasniti, saj ne želi ponavljati napak predhodnikov in se želi pred njihovo predstavitvijo uskladiti s sindikati.
 
http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2012/03/vizjak_spremembe_zdr_letos.aspx




nananaja -> RE: Kakšno presenečenje (5.3.2012 22:33:32)

To še ni nič....malo si preberi kaj na državni ravni vlada premišljuje, kakšno "subvencioniranje" vse bi ona ukinila.......


liliana, meni pa ni jasno, kaj imajo tvoji navedki Vizjaka in Janše z ukinjanjem vsegapovprek! V tvojem povzetku zadnjega linka ne vidim nekega ukinjanja subvencij. Niti enkrat ne navajaš, katero ukinitev so napovedali!

Pri Svetlikovi spremembi socialnih pravic si sama nekako ne znam izoblikovati mnenja, ali je vredu ali ne. Napovedovali so oh in sploh ureditev, naredili pa kaos, ki mu ni primere. In to na račun socialne države, ki so jo tako zagovarjali!

Da pa so reforme in še kaj dejstva, ki bi se morala že zdavnaj zgoditi, pa ni vredno razpravljati. Prvotna tema je bila vnovična Jankovićeva kandidatura za župana Ljubljane. Nisem ljubljančanka, mi pa gre jankovićev populizem na bruhanje. Ko so ga 'veliki' slovenci 'na kolenih' prosili, naj gre na državnozborske volitve s svojo listo, da bo kot mandatar 'rešil' Slovenijo, sem po tihem rekla - klovni. Napovedovanje odločitev za kandidaturo me spominja na posnetke obiskov tovariša Tita v prejšnji državi - dajmo zbrat na kup čim več folka, da bodo naši nasprotniki videli, da bom zmagal. Itak sem rekla, da ne bo niti na listi za državni zbor, ker ne bo tvegal poraza, zaradi katerega bi potem sedel v parlamentu, pa sem pozabila, da lahko še enkrat kandidira. Vnovičen šov v zvezi s kandidaturo na nadomestnih županskih volitvah pa sem pričakovala točno od trenutka, ko je bilo znano, da bomo v ostalih desetih občinah volili nadomestne župane 11. marca, v Ljubljani pa so zavlačevali že z razpisom volitev in seveda izbrali dve nedelji kasneje. Takrat še ni bilo dokončno, da bo vlado sestavljal Janša.

Sem tako vesela, da Janković ni znal biti toliko državotrvoren in je po prvem neuspehu za mandatarja vrgel puško v koruzo.
Je pa lepo slišati, da imate ljubljančani veliko od njegovega županovanja. A veste, mostovi in podobno pri meni sodijo v isto kategorijo kot vzpenjača, ki jo je morala Danica zgraditi, saj je Vika v predvolilnem molku podpisala pogodbo, nedokončanim Stožicam pa manjka še mnogo, da bodo ponos Ljubljane in Slovenije. Ne vem pa, zakaj ni nikomur mar, da bi se v Ljubljani končno celostno uredil potniški promet, da bi bil v korist in ponos širšemu območju Ljubljane, in podobno.




liliana -> RE: Kakšno presenečenje (6.3.2012 9:39:32)

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

liliana, meni pa ni jasno, kaj imajo tvoji navedki Vizjaka in Janše z ukinjanjem vsegapovprek! V tvojem povzetku zadnjega linka ne vidim nekega ukinjanja subvencij. Niti enkrat ne navajaš, katero ukinitev so napovedali!

Pri Svetlikovi spremembi socialnih pravic si sama nekako ne znam izoblikovati mnenja, ali je vredu ali ne. Napovedovali so oh in sploh ureditev, naredili pa kaos, ki mu ni primere. In to na račun socialne države, ki so jo tako zagovarjali!



Za konkretno je še prezgodaj......so le šele mesec dni gor.....zanimivo je pa, da se pa kar naenkrat vsi strinjajo z resnim stanjem (pred nekaj meseci ni bilo resno in se je tedanja vlada le sprenevedla, danes je pa že kar alarmantno......kar je še bolj presenetljivo, je pa pozdravljanje sedanje vlade in strinjanje z vsemi ukrepi, ki jih je sprejela prešnja vlada (ne vem zakaj so jo takrat na vsakem koraku minirali, če so tako zelo državotvorni).....

Nova socialna zakonodaja je precej bolj rigorozna kot je bila prešnja......Vizjak jo pozdravlja, čeprav krči marsikatero "subvencioniranje" države, ki je veljalo do sedaj......recimo, štetje varčevalnih zneskov, otroških doklad, med dohodek družine.....

Prenova zakona o delovnih razmerjih NIKOLI ne pomeni, da se bodo pravice delavcev širile, ampak pomeni, da se bodo krčile......načelo prožne varnosti recimo pomeni, da se bo odpuščanje delavcev poenostavilo, ker delodajalci pravijo, da trg delovne sile ni prožen......

Da socialne kapice ne omenjam......izpad davkov in prispevkov s strani "bogatejših" bo moral nekdo kriti in se bodo določene pravice pričele zmanjševati......kakše so napovedi pri zdravstvenem zavarovanju in krčenju tamkajšnjih pravic, se niti nisem spuščala......

Da pa so reforme in še kaj dejstva, ki bi se morala že zdavnaj zgoditi, pa ni vredno razpravljati. Prvotna tema je bila vnovična Jankovićeva kandidatura za župana Ljubljane. Nisem ljubljančanka, mi pa gre jankovićev populizem na bruhanje. Ko so ga 'veliki' slovenci 'na kolenih' prosili, naj gre na državnozborske volitve s svojo listo, da bo kot mandatar 'rešil' Slovenijo, sem po tihem rekla - klovni. Napovedovanje odločitev za kandidaturo me spominja na posnetke obiskov tovariša Tita v prejšnji državi - dajmo zbrat na kup čim več folka, da bodo naši nasprotniki videli, da bom zmagal. Itak sem rekla, da ne bo niti na listi za državni zbor, ker ne bo tvegal poraza, zaradi katerega bi potem sedel v parlamentu, pa sem pozabila, da lahko še enkrat kandidira. Vnovičen šov v zvezi s kandidaturo na nadomestnih županskih volitvah pa sem pričakovala točno od trenutka, ko je bilo znano, da bomo v ostalih desetih občinah volili nadomestne župane 11. marca, v Ljubljani pa so zavlačevali že z razpisom volitev in seveda izbrali dve nedelji kasneje. Takrat še ni bilo dokončno, da bo vlado sestavljal Janša.


Prvotna tema je bila postavljena z namenom pljuvanja po Jankoviču in ne z namenom neke konstruktivne debate o ponovni Jankovičevi kandidaturi.....

Da bo sestavljal vlado Janša, je bilo jasno takoj, ko je Virant objavil svojo listo, nekaterim, po moje tudi Jankoviču...... ta jasnost se je izkristaliziralo šele skozi Virantova pogajanja z Jankovičem, ki je že vseskozi trdil, da se Virant pogaja s figo z žepu.....Jankovič mu je popustil pri vsem (kot nekdanji manager je izkušen pogajalec in če želi nasprotnika "preveriti" ali misli resno ali ne, ko sumi v njegove namene, mu ponudi vse, mu da tako ponudbo, da nasprotnik ne more odkloniti).....in Virant je odklonil, kako ne bi, če je pa bil dogovorjen z Janšo in je bil Virant le klovn, ki je igral predstavo za naivno rajo, da ne bi bil dogovor med Virantom in Janšo očiten......

In Jankovič je pač izkoristil dano situacijo......na ljublanski prestol se bo vrnil v velikem slogu.....istočasno pa bo imel še nekaj let časa, da bo v miru programsko in kadrovsko "izpopolnil" svojo stranko, ki je dokaj nova......kot Virantova, vendar Virant je ne bo mogel, ker Virant mora le kimati z glavo, kaj ata Janša reče, ker brez Janševega blagoslova Virant ne bi sedel tam, kjer sedi zdaj.....

Če že govorimo o politični nemoralnosti ni nemoralen zgolj Jankovič, po moje ta še najmanj....na Jankoviča se le s prstom kaže, ker je trn v peti Janši, to pa zato, ker je po Kučanu in Drnovšku eden redkih politikov, ki ima karizmo......ki lahko parira Janši.....ker drugi nobeden karizme nima....to pa je za politika zelo pomembno......

Sem tako vesela, da Janković ni znal biti toliko državotrvoren in je po prvem neuspehu za mandatarja vrgel puško v koruzo.
Je pa lepo slišati, da imate ljubljančani veliko od njegovega županovanja. A veste, mostovi in podobno pri meni sodijo v isto kategorijo kot vzpenjača, ki jo je morala Danica zgraditi, saj je Vika v predvolilnem molku podpisala pogodbo, nedokončanim Stožicam pa manjka še mnogo, da bodo ponos Ljubljane in Slovenije. Ne vem pa, zakaj ni nikomur mar, da bi se v Ljubljani končno celostno uredil potniški promet, da bi bil v korist in ponos širšemu območju Ljubljane, in podobno.


Jankovič je vedel, da v dogovoru Virant - Janša nima šans.....in bil je verjetno zelo presenečen, kot vsi, ko je bil zmagovalec volitev......in na prvih pogajanjih z Virantom se je prepričal, koliko je ura......

Drugače pa, jaz nisem ljubljančanka, nisem niti volila Jankoviča.....me pa zelo moti slepo sledenje velikemu vodji in kazanje s prstom na potencialne kriminalce, ki jih mora raja sovražiti, ker jih sovraži veliki vodja in da veliki vodja lahko prikrije svoje nečedne posle......kazati s prstom na nekoga tretjega je vedno najlažje in ljudje to najlažje sprejmejo......ker ni treba nič razmišljati....le pokažeš s prstom na enega, ki ima malo več od povprečja in ga predstaviš kot kriminalca, zgolj zato, ker je bogat......




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]