|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 9:17:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zanimivo. Kar lep stevilo oseb se prvo identificira kor osebnost, sele na to pa po spolni pripadnosti. Pravzaprav, ce bi sebe prvo definirali kot osebnosti in na sekundarno mesto postavili spolno, reproduktivno oznacbo, morda ne bi bilo potrebno tako poudarjati, da so npr. tudi homoseksualne osebe osebnosti, ki jim priticejo vse clovekove pravice in ne zgolj "zagamnani pedri" - ce karikiram.



Če se ne motim imaš sina.....a ga oblačiš v roza bluzice in hlače, v oblekice z vzorcem Hello Kitty ali z rožicami in srčki......?

Dvomim....torej otroke že takoj, ko se narodijo identificiramo skozi spol.....pa čeprav skozi tako banalno zadevo kot je oblačilo......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 9:46:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zanimivo. Kar lep stevilo oseb se prvo identificira kor osebnost, sele na to pa po spolni pripadnosti. Pravzaprav, ce bi sebe prvo definirali kot osebnosti in na sekundarno mesto postavili spolno, reproduktivno oznacbo, morda ne bi bilo potrebno tako poudarjati, da so npr. tudi homoseksualne osebe osebnosti, ki jim priticejo vse clovekove pravice in ne zgolj "zagamnani pedri" - ce karikiram.



Če se ne motim imaš sina.....a ga oblačiš v roza bluzice in hlače, v oblekice z vzorcem Hello Kitty ali z rožicami in srčki......?

Dvomim....torej otroke že takoj, ko se narodijo identificiramo skozi spol.....pa čeprav skozi tako banalno zadevo kot je oblačilo......


No, moram iskreno priznati, da se mi je tudi to zgodilo user posted image
Ampak so oblacilca bila tako kvalitetna, podedovana od sorodnice, da se kar nisem mogla upret. Naletela pa sem na neodobravanje okolice, celo zgrazanje. Celo nogavicke s srcki je imel, sicer v vrtcu - verjetno bi se sedaj imel kaj takega, ce pristisk njegovih sovrstnkov o tem kaj je cool in kaj ne, ne bi bil tako velik.
Obstoj spolne delitve in spolnih vlog pa se vedno dovoljuje, da bv neki meri izberemo ali nam je v intimni sferi dijemanja samega sebe na primarnem mestu spol ali osebnost. IMO je to v veliki meri odvisno tudi od vzgoje, zivljenjskega nazora, dojemanja sveta itn...
BTW: pa ta razlika v dojemanju nima nobene kvalitativne vrednosti, da bi sodili, da je nekaj boljse, nekaj slabse. Slabo je samo tedaj, ce nam to dela tezavo user posted image




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 9:55:26   
liliana
pa ta razlika v dojemanju nima nobene kvalitativne vrednosti, da bi sodili, da je nekaj boljse, nekaj slabse. Slabo je samo tedaj, ce nam to dela tezavo


Se strinjam.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 10:03:45   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

pa ta razlika v dojemanju nima nobene kvalitativne vrednosti, da bi sodili, da je nekaj boljse, nekaj slabse. Slabo je samo tedaj, ce nam to dela tezavo


Se strinjam.....


Odkrito ti moram priznati, da je rahlo dolgocasno, ko se ti strinjas in ko se povrhu se jaz strinjam !!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 10:09:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

pa ta razlika v dojemanju nima nobene kvalitativne vrednosti, da bi sodili, da je nekaj boljse, nekaj slabse. Slabo je samo tedaj, ce nam to dela tezavo


Se strinjam.....


Odkrito ti moram priznati, da je rahlo dolgocasno, ko se ti strinjas in ko se povrhu se jaz strinjam !!


A ne da je.....?user posted image

Vendar tudi lepemu je konec neizbežen......plej ko slej pride......

< Sporočilo je popravil liliana -- 1.3.2012 10:11:19 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 10:09:27   
josephine27
jaz sem pa prav vesela, da se strinjata. to se tu na RR redko zgodiuser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 10:14:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

jaz sem pa prav vesela, da se strinjata. to se tu na RR redko zgodiuser posted image


A veš kako dolgočasen bi bil RR za vse RR firbce, ki se zgolj naslajajo ob nestrinjanju ali celo kreganju posameznikov, če bi se vsi strinjali.....?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 13:17:29   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Clanek, ki spodbudi razmisljanje :

http://www.tednik.si/ni-pravljicnega-starsevstva-je-le-garanje





Pravljično starševstvo doživljam ko otroci zvečer lepo in zadovoljno zaspijo. In od tega "garanja" si obetam ,enkrat ko bom stara, tudi sadove.user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 16:07:28   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

pa ta razlika v dojemanju nima nobene kvalitativne vrednosti, da bi sodili, da je nekaj boljse, nekaj slabse. Slabo je samo tedaj, ce nam to dela tezavo


Se strinjam.....


Odkrito ti moram priznati, da je rahlo dolgocasno, ko se ti strinjas in ko se povrhu se jaz strinjam !!


A ne da je.....?user posted image

Vendar tudi lepemu je konec neizbežen......plej ko slej pride......


Ce ne bo kmalu grem preverjat zdravstveno stanje  user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 16:09:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Clanek, ki spodbudi razmisljanje :

http://www.tednik.si/ni-pravljicnega-starsevstva-je-le-garanje





Pravljično starševstvo doživljam ko otroci zvečer lepo in zadovoljno zaspijo. In od tega "garanja" si obetam ,enkrat ko bom stara, tudi sadove.user posted image


Ne sekiraj se, cetudi ne bo tako kot pricakujes, bos ze postimala, da bo tako, kot mora biti user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 16:18:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Če se ne motim imaš sina.....a ga oblačiš v roza bluzice in hlače, v oblekice z vzorcem Hello Kitty ali z rožicami in srčki......?

Dvomim....torej otroke že takoj, ko se narodijo identificiramo skozi spol.....pa čeprav skozi tako banalno zadevo kot je oblačilo......


Spomnila sem se enega dogodka... klobucka.. bela osnova z rozicami, hisicami, metuljcki... tak lep, pisan z neznimi barvami... resnicno ljubka zadeva...
No in sinu je bil vsec, pa se bomabezen in krasen za na morje. Kupimo, nosil ga je na morju cel cas - v mesto, na kosilo, na vecerjo, v vodo... imel ga je ob sebi cel cas vse dokler nismo prisli domov z dopusta. Pojasnilo - klobucek mu je se vedno super, samo doma ga lahko kdo od sosolcev vidi, potem ga bodo zafrkavali, da je deklica ....
Pred taksnim argumentom sem morala pokleknit...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Pravljicno starsevstvo...
1.3.2012 22:59:52   
madela
Sem prebrala članek in je zanimiv,ampak mi vseeno ta ženska ni všeč.Sem jo imela možnost poslušat na naši šoli,ko je imela predavanje. Namesto sestanka (z razredniki)po predavanju smo se celo uro vsi po vrsti zgražali nad njenimi besedami.
Spodaj prilagam link,sicer v angleščini,o še eni madam,ki razmišlja tako butasto,da niti ne veš,če to ona resno...eh se bom zadržala,ker ni za na forum...preberite si.
Ga grem še jaz do konca prebrat,sam začela sem zaenkrat...







http://www.dailymail.co.uk/news/article-2108433/Doctors-right-kill-unwanted-disabled-babies-birth-real-person-claims-Oxford-academic.html?ICO=most_read_module

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Pravljicno starsevstvo...
2.3.2012 8:48:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Spomnila sem se enega dogodka... klobucka.. bela osnova z rozicami, hisicami, metuljcki... tak lep, pisan z neznimi barvami... resnicno ljubka zadeva...
No in sinu je bil vsec, pa se bomabezen in krasen za na morje. Kupimo, nosil ga je na morju cel cas - v mesto, na kosilo, na vecerjo, v vodo... imel ga je ob sebi cel cas vse dokler nismo prisli domov z dopusta. Pojasnilo - klobucek mu je se vedno super, samo doma ga lahko kdo od sosolcev vidi, potem ga bodo zafrkavali, da je deklica ....
Pred taksnim argumentom sem morala pokleknit...


Kakor si pokleknila že takoj ob odhodu iz porodnišnice oz. že v porodnišnici.....ko ga nisi oblekla uniseks....ampak tako, kakor pritiče njegovemu spolu.....in si ga tudi kasneje, kot dojenčka, verjetno oblačila "bolj po fantovsko"......mu kupovala lego kocke in avtomobilčke, namesto barbik......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Pravljicno starsevstvo...
2.3.2012 8:53:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Sem prebrala članek in je zanimiv,ampak mi vseeno ta ženska ni všeč.Sem jo imela možnost poslušat na naši šoli,ko je imela predavanje. Namesto sestanka (z razredniki)po predavanju smo se celo uro vsi po vrsti zgražali nad njenimi besedami.
Spodaj prilagam link,sicer v angleščini,o še eni madam,ki razmišlja tako butasto,da niti ne veš,če to ona resno...eh se bom zadržala,ker ni za na forum...preberite si.
Ga grem še jaz do konca prebrat,sam začela sem zaenkrat...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2108433/Doctors-right-kill-unwanted-disabled-babies-birth-real-person-claims-Oxford-academic.html?ICO=most_read_module



Meni pa se zdi, da je velika škoda, da tisto, kar bi moralo v bistvu vzpodbuditi razmišljanje (si bom kar sposodila Frodine uvodne besede iz te temeuser posted image ).....vzpodbudi zgražanje......in postane kar naenkrat embalaža pomemnejša od vsebine......

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Pravljicno starsevstvo...
2.3.2012 23:22:44   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kakor si pokleknila že takoj ob odhodu iz porodnišnice oz. že v porodnišnici.....ko ga nisi oblekla uniseks....ampak tako, kakor pritiče njegovemu spolu.....in si ga tudi kasneje, kot dojenčka, verjetno oblačila "bolj po fantovsko"......mu kupovala lego kocke in avtomobilčke, namesto barbik.....


Drzi, da sem nacelna oseba in drzi, da ne dam prevec na mnenje okolice; ampak moj otrok ni orodje s katerim bom dokazovala svoja nacela ali iz otroka delala eksperiment. IMO vec skode bi otroku naredila, ce ne bi sprejela dejansko stanje v druzbi in se temu ne bi prilagajala.
Klobucek mi je bil samo opomin, da ni res, da fantkom nekatere stvari niso vsec; samo druzba jih "trenira" in "vzgaja", da im ne sme biti vsec. Enako kot je dolgo casa bilo povsem imaginarno, da zenske igrajo nogomet...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Pravljicno starsevstvo...
2.3.2012 23:24:40   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

......in postane kar naenkrat embalaža pomemnejša od vsebine......


Na zalost - embalaza je bolj pomembna od vsebine in se bolj zalostno je, da je vsak dan embalaza vse pomembnejsa ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




SLUŽBA
nataly33

Ali ste zaposleni?

DA (57%)

NE (43%)


Število vseh glasov: 119

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!