Potrdilo za delodajalca (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


sasha22 -> Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 10:17:54)

Zdravo,

Mogoče katera ve kje dobim potrdilo o nastopu porodniškega dopusta za delodajalca. Papirje za porodniško so mi v službi že izpolnili, sem jih tudi že oddala na CSD in že dobila nazaj odločbo. Sedaj pa berem nekaj, da bi morala 30 dni pred nastopom porodniške o tem obvestiti delodajalca. Bi vprašala v naši kadrovski pa vedno še dodatno zakoplicirajo stvari in nakoncu sploh ne veš kaj moraš narediti in kaj si sploh vprašal[sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 10:21:47)

sasha22,
saj s tem, ko si nesla papirje za porodniško potrdit v kadrovsko službo, si delodajalca že obvestila o svoji porodniški.

V obrazcu S1-1 je namreč delodajalec izpolnil izjavo, da je seznanjen, da odhajaš na porodniški dopust z določenim datumom.
Kakšen drug, poseben obrazec ne obstaja. Lahko pa, če misliš, da je potrebno, sama spišeš obvestilo in ga predaš delodajalcu.




sasha22 -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 10:26:06)

o, super. Samo to me je zanimalo, če se to šteje že kot obvestilo. Nisem pa pozorno prebrala vseh papirjev kaj piše gor.




Katy78 -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 11:15:09)

Saj a ni tako, da dobiš pri G listek, kjer piše kdaj imaš PDP in da nastopiš porodniško 28 dni prej in potem ti delodajalec na podlagi tega spiše oz. podpiše obrazec S-1? Ker kar tako na lepe oči verjetno ne bodo izpolnili, se pravi brez da bi vedeli, kdaj imaš PDP? Oz. nekje sem zasledila, da zdaj menda teh potrdil ponekod ne dajejo več in da samo skopiraš tisto stran v materinski, kjer piše PDP.




Andromeda -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 12:02:25)

Kot pravi katy78, ti ginekolg izda potrdilo s PDP-jem in s tem urejaš vse administrativne zadeve.




petea -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 12:51:59)

ginekologi več ne izdajajo potrdil o PDP, velja podatek iz MK

Urejanje zadev na lepe oči pa verjetno pri nosečnicah vseeno ne gre, saj velikosti njihovih trebuščkov praviloma tudi nekaj povejo [sm=smiley36.gif]

Če je delodajalec želel preveriti podatek, kdaj delavka nastopi porodniško, je to moral opraviti, preden je potrdil obrazec S-1, potem je malo prepozno za preverjanje, ali ne?

Sicer pa - malo sem že pozabila te zadeve - ali ne dobi delodajalec obvestila od CSD glede koriščenja starševskih dopustov?




sasha22 -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 13:09:45)

V službi so mi na lepe oči verjeli kdaj imam rok. Na csd pa sem morala pokazati materinsko knjižico.
Mah, saj bi me verjetno dodatno obvestili, če bi rabili kakšna potrdila. Vsaj upam[sm=smiley1.gif]




emma83 -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 13:28:17)

Delodajalec dobi obvestilo od CSDja o začetku in trajanju porodniškega dopusta.




Katy78 -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 13:35:13)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ginekologi več ne izdajajo potrdil o PDP, velja podatek iz MK

Urejanje zadev na lepe oči pa verjetno pri nosečnicah vseeno ne gre, saj velikosti njihovih trebuščkov praviloma tudi nekaj povejo [sm=smiley36.gif]

Če je delodajalec želel preveriti podatek, kdaj delavka nastopi porodniško, je to moral opraviti, preden je potrdil obrazec S-1, potem je malo prepozno za preverjanje, ali ne?


Sicer pa - malo sem že pozabila te zadeve - ali ne dobi delodajalec obvestila od CSD glede koriščenja starševskih dopustov?


No, saj pravim, če so ji potrdili obrazec S-1, potem so morali dobiti neko potrdilo oz. od nekje izvedeti, kdaj ima PDP in kdaj posledično nastopi s porodniško. Zdaj ali je sama prinesla od ginekologa kakšno potrdilo, ali pokazala MK ali je delodajalec sam preveril, tega ne vem, ampak kar tako gotovo niso potrdili. Iz velikosti trebuha pa prav gotovo ne more sklepati, kdaj ima PDP.

Aha, zdaj vidim, na CSD je pokazala MK in potem je verjetno delodajalec tako izvedel. Torej je to to in ne rabiš nič dodatno dokazovati.




roladica -> RE: Potrdilo za delodajalca (24.2.2012 20:15:29)


IZVIRNO SPOROČILO: emma83

Delodajalec dobi obvestilo od CSDja o začetku in trajanju porodniškega dopusta.



Tako je. Ti se ne rabiš sekirat.




Matejusska -> RE: Potrdilo za delodajalca (25.2.2012 11:17:02)

Hm, zdej sem pa zmedena. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Tukaj pišete da se gre najprej na CSD in da potem oni sporočijo delodajalcu oziroma da delodalec pridobi informacijo o PDP-ju od CSD-ja in na podlagi tega podpiše obrazec S-1. Jaz sem pa mislila, da pokažem delodajalcu potrdilo od gin. ali pa mat. knjižico in da mi na podlagi tega podpiše S-1 in da grem šele potem na CSD. Mi lahko prosim ena to razloži? Se pravi, zakaj moram najprej na CSD, če sploh moram? A ni dovolj, da sprintam S-1 obrazec in ga skupaj s kopijo materinske ali potrdilom ginekologa dam delodajalcu in ko podpiše, nesem na csd?




emma83 -> RE: Potrdilo za delodajalca (25.2.2012 14:02:51)

Ti delodajalcu poveš kdaj imaš rok, oziroma itak napišeš na vlogo za porodniški dopust PDP, lahko mu tudi pokažeš materinsko knjižico, če ti ne verjame na besedo. Preden greš na CSD ti delodajalec izpolni obrazec o plačah in tam podpiše, da je seznanjen, da boš koristila porodniški dopust in dopust za nego in varstvo otroka. Naknadno pa dobi on od CSDja potrdilo o datumu nastopa porodniške, približno ob istem času, ko ti dobiš odločbo od CSDja.




Matejusska -> RE: Potrdilo za delodajalca (27.2.2012 11:18:54)

Se pravi na prilogi S-1 tam, kjer je rubrika "Seznanjen sem, da bo mati/oče/druga oseba izrabil/a":

obkrožim:
- porodniški dopust in - dopust za nego in varstvo otroka?
ter:
- v obliki polne odsotnosti z dela od 25.4. 2012 do 25.4. 2013? p.s. PDP imam 23.5.2012?

Hvala!




petea -> RE: Potrdilo za delodajalca (27.2.2012 11:32:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Se pravi na prilogi S-1 tam, kjer je rubrika "Seznanjen sem, da bo mati/oče/druga oseba izrabil/a":

obkrožim:
- porodniški dopust in - dopust za nego in varstvo otroka?
ter:
- v obliki polne odsotnosti z dela od 25.4. 2012 do 24.4. 2013? p.s. PDP imam 23.5.2012?

Hvala!





Stran: [1]