stari dopust po porodniški (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


JAPE -> stari dopust po porodniški (15.2.2012 12:09:13)

Meseca maja grem na porodniško in imam še ves letošnji dopust. Porodniška se mi drugo leto izteče nekje 20.6. Glede na to, da je stari dopust potrebno koristiti do konca junija, bi ga jaz lahko koristila le zadnjih 5 dni v mesecu juniju.
Zdaj me pa zanima, če se da na kak način uredit ali zaprosti, da bi lahko koristila celega (še 20 dni) naprej v juliju. Ali je to sploh mogoče, ali so že kateri to dovolili?




betty.ford -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 12:14:06)

zakaj pa ga ne pokoristiš pred porodniško?




JAPE -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 12:43:02)

Rajši bi ga kasneje, ker mi bo potem bolj prav prišel. Sicer ga pa bom prej, če se ne bo dalo nič zrihtat.




Paštetka -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 13:02:52)


IZVIRNO SPOROČILO: JAPE

Meseca maja grem na porodniško in imam še ves letošnji dopust. Porodniška se mi drugo leto izteče nekje 20.6. Glede na to, da je stari dopust potrebno koristiti do konca junija, bi ga jaz lahko koristila le zadnjih 5 dni v mesecu juniju.
Zdaj me pa zanima, če se da na kak način uredit ali zaprosti, da bi lahko koristila celega (še 20 dni) naprej v juliju. Ali je to sploh mogoče, ali so že kateri to dovolili?


zmeni se z delodajalcem. Nekateri omogočijo, drugi ne. Vse je odvisno od šefa in od tega v kakšnem podjetju si zaposlena.




JAPE -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 13:25:00)

O, hvala za odgovor. me veseli. bom v službi vprašala, upam, da mi omogočijo.




Sonček in poletje -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 14:00:47)

Zakon je jasen, 10 dni je potrebno koristit v letu, ko je dopust odmerjen. Ostalo pa v odgovoru z delodajalcen do 30. 06. naslednje leto.

V praksi pa se z šefom lahko dogovorita, da ti uradno piše da si koristila dopust pred nastopom porodniškega dopusta. V resnici ga pa potem ko prideš nazaj. Vse je odvisno od dogovora.




Matkurja -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 14:11:02)

V šolstvu ga lahko koristimo do 31.8. Ga pa meni ne odobrijo, da bi zdaj med nego otroka prekinila, bi šel mož na nego, jaz bi pa dopust 10 dni koristila, da mi ne bo propadel. Pa mi ga noče ravnateljica odobrit. [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




K_a_t_i -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 20:02:41)

Zaključi porodniško 20 dni prej in naj gre za tistih 20 dni tvoj na nego, ti pa na dopust. Tako boste še malo uživali vsi skupaj.
Sicer pa - odvisno od odnosa z delodajalcem, se da vse dogovoriti. Ja, seveda odvisno od dela. V šolstvu se to sigurno ne da, ne...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (15.2.2012 20:11:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Matkurja -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 20:17:32)


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Zaključi porodniško 20 dni prej in naj gre za tistih 20 dni tvoj na nego, ti pa na dopust. Tako boste še malo uživali vsi skupaj.
Sicer pa - odvisno od odnosa z delodajalcem, se da vse dogovoriti. Ja, seveda odvisno od dela. V šolstvu se to sigurno ne da, ne...


Ma saj jaz bi šla na dopust med poletnimi počitnicami, ko so itak vsi doma, ampak mi ne odobri, ker sem za določen čas zaposlena. To da bi prej zaključila je prov isto. Se mi pa dopust za nego zaključi konec decembra in takrat bom ali brez službe in bo vseeno, ali pa bom s septembrom dobila anov šiht, kar pomeni, da bo itak šel moj na nego, jaz pa delat. In ko bom dobila šiht, e v šolstvu žal nemogoče dobit dopust. Dva dni med šolskim letom, pa še ta dva ne smeta bit v istem tednu.




roladica -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 20:20:32)


IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Zaključi porodniško 20 dni prej in naj gre za tistih 20 dni tvoj na nego, ti pa na dopust. Tako boste še malo uživali vsi skupaj.



Itak. Lahko pa si tistih 5 dni pustiš za drugo leto, če ti toliko pomeni. Drži se zakona, če nimaš ravno najboljšega delodajalca se lahko zgodi da bo pozabil v enem letu, da je kaj obljubil.




Lara28 -> RE: stari dopust po porodniški (15.2.2012 20:36:26)

Tudi jaz delam v šolstvu in sem zdaj drugič na porodniški. Čeprav sem zaposlena za NČ, nisem smela koristit dopusta ne prvič in ne zdaj (starega). Torej, da bi npr. pred nastopom porodniške izkoritila vsaj del dopusta za tisto leto. Naslednje leto pa itak več ne. Ker sem dopust lahko koristila samo med poletnimi počitnicami, pa za tekoče leto. Sem pa prvič šla na porodniško aprila, zdaj pa marca.
Se mi pa zdi naravnost svinjsko, da samo zato, ker smo zaposleni v šolstvu, avtomatsko zgubimo eno leto cel dopust. zakon bi moral dopuščat v tem primeru izjemo. Če ga nikakor ne morem koristi v času poletnih počitnic (ker sem takrat pač na porodniški).
Vem pa, da na nekaterih šolah to gre... na naši žal ne. Tako da so mi "ukradli" skoraj 60 dni dopusta v 4 letih....




lenika83 -> RE: stari dopust po porodniški (16.2.2012 8:59:58)

Pri nas je načeloma tako, da ti stari dopust spremenijo v ure in potem lahko koristimo in ni omejeno do kdaj bi jih bilo treba izkoristiti.

Glede posebnega dogovora z delodajalcem, pa je vedno kar precejšnje tveganje, da bo v enem letu "pozabil" kar je obljubil. Prijateljici se je tako zgodilo, ker je hodila še v začetku porodniške v službe, da je neko delo končala, ure bi pa naj po porodniški koristila. Eno leto (pa še malo več) kasneje, ni nobeden nič vedel o tem. Če poznaš svojega delodajlca dovolj dobro, da mu lahko verjameš, da se bo dogovora držal, je to ok, v nasprotnem primeru je pa bolje izkoristit dopust zdaj kot pa ga pustiti.




enea -> RE: stari dopust po porodniški (16.2.2012 9:34:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

V šolstvu ga lahko koristimo do 31.8. Ga pa meni ne odobrijo, da bi zdaj med nego otroka prekinila, bi šel mož na nego, jaz bi pa dopust 10 dni koristila, da mi ne bo propadel. Pa mi ga noče ravnateljica odobrit. [sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]


koristijo ga le profesorji, učitelji,.. tehniško osebje pa do 30.6.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
jaz sem ga pokurila že 31.12.... tako da bom drugi teden že koristila novega,.. pa niti nove odločbe še nimam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]



IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Pri nas je načeloma tako, da ti stari dopust spremenijo v ure in potem lahko koristimo in ni omejeno do kdaj bi jih bilo treba izkoristiti.


to je pa odvisno od dobre volje delodajalca,... ni vsak dan nedelja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stran: [1]