kultura voznikov (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aknela123 -> kultura voznikov (11.2.2012 19:40:55)

sem mama, žena, voznica, ki se trudi po svojih najboljših močeh, da sem zgled otrokom in da imam čisto vest. no, zdaj pa k vožnji in parkiranju. sama nikoli ne parkiram na prostorih, označenih za invalide, čeprav imam velikokrat tri male otroke v avtu. včeraj sem pred nakupovalnim centrom prav obstala in pogledala, kakšni avti  so bili parkirani na prostoru za invalide, ki je najbližje trgovini in pa na prehodu za pešce, čisto zraven vhoda. bili so trije in sicer težek velik audi, težek velik bmw in en novejši terenec. ko sem čez pol ure šla iz trgovine, so še taisti avti vedno bili tam, torej niso samo "skočli" po nekaj.
zakaj ljudje tako parkirajo, če pa lahko parkirajo pet metrov vstran, pa še se malo sprehodijo zraven?




pebs -> RE: kultura voznikov (11.2.2012 20:14:09)

To se tud jest vedno sprašujem. Nobenga spoštvanja do soljudi. Zgleda so preleni da bi se sprehodil par metrov. Jest vedno parkiram čist na koncu nekje, da se še mal sprehodm, tud če sem z otroki. Ja, in večinoma so to ful dobri avti. Pa sej take vidš tud na pločniku...no, lih to se mi je zgodl,ko sva s tamalo v vozičku hodile po pločniku, se pripelje ena od slovenskih plejbojovk, parkira na pločnik direkt pred naju, da sploh z vozičkom nism mogla skoz. Mislm, kultura na višku. Sm lih hotla goflo stegnt, pa prinori vn vratar iz občine in jo ,, lepo,, odslovi. Ja, sej vem, mal sm vn iz teme, sam sm še zdej razpi....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




pelin -> RE: kultura voznikov (11.2.2012 20:19:27)

Zakaj? Pač zato, ker so taki tudi pri zdravniku, ki gredo preko vrste, v trgovini se vedno rinejo naprej, pred okencem na banki...skratka povsod, kjer je treba biti malo bolj kulturen, malo strpen, malo....človeški...So pač vedno bili in bodo ljudje, ki so sami sebi vedno in povsod center sveta in se jim zdi samoumevno, da bi tudi ostali na njih gledali tako...Skratka...pa še to...so stvari, ki jih človek v srcu in glavi ima in ali pa nima...če jih nima, mu jih tudi s ta velikim kladivom ne spraviš not...




aknela123 -> RE: kultura voznikov (11.2.2012 20:29:31)

in ker imajo verjetno včasih s sabo tudi otroke, v bistvu ti otroci poznajo samo tak način (preko vrste, parkiranje bilo kje...). aha, začaran krog.




josephine27 -> RE: kultura voznikov (12.2.2012 7:03:52)

ko sem par let nazaj še delala v trgovini mi je bilo vedno najbolj zanimivo to, da so se šlepali preko vrste vsak dan eni in isti penzionisti ker revčki nimajo časa[sm=zmeden.gif] če so že starejše genareacije take od mladih niti nimaš kaj čakat.

sicer se tud meni zdi parkiranje na prostoru za invalide nesramno. meni je zgleda mama to dobro vcepila v glavo, ker se vedno spomnim na to kako bi bilo če jaz ne bi imela noge. ok saj vem, da niso vsi invalidi brez nog samo... jaz pravim vse se vrača.




Spark -> RE: kultura voznikov (12.2.2012 9:54:49)

Totalna nekultura, takega parkiranja nikakor ne morem razumeti sploh pa ne pred trgovskimi centri. In res je sami ta najboljši avtomobili so parkirani na prostorih za invalide. Za moje pojme so oni vsi res veliki invalidi v glavah. Na teh parkirnih prostorih sem videla zelo malo avtomobilov z oznako invalida.
Se pa spomnim pred leti so bile popularne tiste nalepke za invalide, pa si lahko v centru mesta parkiral kjer koli si želel. Upam, da so vsaj to ustavili.




Andromeda -> RE: kultura voznikov (12.2.2012 10:28:30)


IZVIRNO SPOROČILO: aknela1


zakaj ljudje tako parkirajo, če pa lahko parkirajo pet metrov vstran, pa še se malo sprehodijo zraven?



Zato, ker mislijo, da so edini na planetu.




HuAnita -> RE: kultura voznikov (12.2.2012 11:23:34)

Jaj, ja, ja... Tudi jaz nisem nikoli parkirala na invalidskem...,a pa v banki sem vedno spustila naprej, v trgovini, ja, če so bogi, pri zdravniku: ja, kar pejte naprej gospa, ni priblema, res ne morete čakat....
Odkar imam pa otroka, no že od vozičkov naprej, sem pa ratala arogantna, kar se tega tiče... potem ko mi ponavavi v ZD nihče ni vrat pridržal, kaj šele, da bi mi pomagal dvigniti vozek (ker so bile 3 stopnice in drugače nisi mogel gor), na Vzajemni sem par dni po porodu nosila gor dojenčka z vozičkom vred, ker je spal, pa niti eden niti trepnil ni, če smo šli kdaj na nujno pomoč, otrok enkrat vročino 40.C, ne, je ena za prevez gladko šla mimo nas, dete pa čisto dehidrirano, na vlaku so tako mularija kot stare gospe lepo grele sedeže, jaz pa z vozekom in malo na rokah skoraj uro do Zidanega mosta.
Tako da zdaj počasi pozabljam to kulturo in se lepo grebem oziroma vsaj ne dovilim, da me pa glih vsak pohodi pri takih zadevah...




Taddy78 -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 8:32:18)

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.

Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




krogec -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 9:46:23)

priznam - sama tudi včasih total "ven padem" v avtu, ampak se poskušam zadžati, ko sta v avtu ta mala dva, če pa mi takrat popustijo živci, pa poskušam potem to moje ravnanje nekako razložit, zakaj sem popenila, ker 5-letnica že dobo ve, kaj se na cesti ne sme delat (parkirat na pločnikih, na invalidih, se drenjat itd.) in ponavadi že sama reče, da tisti voznik je pa poreden [sm=jezicek.gif]; in kot že ena napisala, še bolj kot bedaki na cesti me razkurijo razni penzioneri, ki se vedno na prej rinejo (v banki, na pošti, na blagajni..., ne daj bože pri zdravniku [sm=hudicek1.gif]), pri takih pa ne šparam jezika in jih vedno pošljem nazaj ...




roladica -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 11:22:52)


IZVIRNO SPOROČILO: krogec

priznam - sama tudi včasih total "ven padem" v avtu, ampak se poskušam zadžati, ko sta v avtu ta mala dva, če pa mi takrat popustijo živci, pa poskušam potem to moje ravnanje nekako razložit, zakaj sem popenila, ker 5-letnica že dobo ve, kaj se na cesti ne sme delat (parkirat na pločnikih, na invalidih, se drenjat itd.) in ponavadi že sama reče, da tisti voznik je pa poreden [sm=jezicek.gif]; in kot že ena napisala, še bolj kot bedaki na cesti me razkurijo razni penzioneri, ki se vedno na prej rinejo (v banki, na pošti, na blagajni..., ne daj bože pri zdravniku [sm=hudicek1.gif]), pri takih pa ne šparam jezika in jih vedno pošljem nazaj ...


Joj, ti pa mene tud čist razkurijo. Kako ti rinejo tiste vozičke v hrbet, grozno kritizirajo kako počasi delajo blagajničarke in seveda, ko vidijo, da greš proti blagajni dobesedno stečejo, da so prej kot ti. Le kam se tako mudi ljudem, ki nimajo nobenega dela??? Po moje je prav težko živet če si tak.




kalbo -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 11:37:57)

Kaj gre pa men na živce? Hja ta hip so v prvi vrsti hiper nesposobneži, ki ne znajo vozit v snegu, v to kategorijo sodijo tud optimisti z letnimi gumami. Ta kategorija tud najraje benti čez plužno službo, ki roko na srce zdajle pri -10 stopinjah ne morje delat čudežev.

Včeraj v trgovini, zunaj sneži kot za stavo, pa ena pred mano v vrsti s tremi otroki za povrhu: " Ja, kakšne so pa ceste, sej niso nič splužli, pa še posut ni, me je tmle kr prot stebričku nesl, joj, pa pol se kr ustavt nisem mogla...joooj" Tak osebek nima brez nadzora vsaj približno sposobne osebe kaj iskat za volanom v takšnih razmerah.
Da povem, plužli so, posipaval tud, sam žal sol pod -7 ne prime in cesta bo kljub pluženju bela in ledena. Treba met dobre gume in malo znanja.




StrawberrY -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 12:04:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.
Jaz imam otroka invalida, pa včasih parkiram (če vidim da so več ali manj zasedena inv.mesta) kje drugje. Ker jaz lažje otroku pomagam, kot pa nekdo, ki je sam invalid in mu je problem narediti tudi tistih nekaj metrov do vhoda.




TomTaylor -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 12:42:13)

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

včeraj sem pred nakupovalnim centrom prav obstala in pogledala, kakšni avti  so bili parkirani na prostoru za invalide, ki je najbližje trgovini in pa na prehodu za pešce, čisto zraven vhoda. bili so trije in sicer težek velik audi, težek velik bmw in en novejši terenec.



A invalidi pa kao naj pa ne bi smeli imet "težkih" avtomobilov al kako? Jz bi najprej za nalepko pogledala, za ziher.






petea -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 13:23:39)

TomTaylor,
seveda jih lahko imajo, a glede na socialnost naše države jih praviloma nimajo.

Drugače pa: kadar vozim nov, velik in močan avto, se tudi sama počutim močna in nad drugimi ter znam biti veliko manj tolerantna udeleženka v prometu; če vozim star in majhen avtp, sem praviloma veliko bolj uvidevna voznica.
Pa ti?


Pa sama ne parkiram na invalidskih parkirnih mestih; raje vsake toliko (neuspešno) gnjavim pristojne, naj uredijo še druga parkirna mesta ter odstranili nesmiselne ovire tako, da bi bilo lažje tudi za druge uporabnike (npr. mlade družine).

Koliko vas je še takšnih, ki se trudite izboljšati stanje pri tistih, ki lahko oz. morajo spremeniti zadeve? Mislim, da zelo malo. Vsaj glede na odzive pristojnih, ki jih dobim ob mojih osamljenih akcijah.




TomTaylor -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 13:27:41)

Jz opažam, da je čedalje več parkirnih mest tudi za družine (Lumpi znak voziček v Mercatorjevih centrih, parkirišče Lidl). Pohvalno.




Peli -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 13:44:09)

Mene prav pogrejejo taki šoferji, ampak morm priznat da sm prav tako napako naredila danes, pomoje 1. v življenju sama, sicer je bil razlog za to, da sm morala le nekaj na hitro oddat, parkirišče nabito polno, tik pred vhododm pa 2 parkirni mesti - prosti za invalida. Tako sm mojega 10mesečnika pustila spati v avtu in parkirala "na invalidu", res sm bla v dveh minutkah nazaj.[sm=smiley22.gif]




petea -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:05:04)

Lidl - ja, ima zgledno urejeno.

Mercator - ne. Ni dovolj samo pobarvati ozkih parkirnih mest; starši potrebujemo širša parkirna mesta, da lahko varno in brez poškodb drugih vozil 'spakiramo' svojo mladino iz oz. v avto.

Hiter pregled parkirišč pred avstrijskimi trgovinami (ne samo nakupovalnimi centri) pokaže, da smo še daleč od zadovoljivega stanja. Tam je pogosto tudi pred raznimi Bau- trgovinami vsaj eno parkirno mesto ustrezno širše in rezervirano za mlade družine.


Ob potovanjih po Evropi rada pogledam, kakšno ponudbo imajo v njihovih trgovinah. In pri tem včasih opažam zanimive stvari. Npr., da imata Hofer in Lidl samo v Sloveniji na vhodu vrtljive stožce, ki naj bi preprečevali tatvine. Da imamo zaradi tega ob vstopu v njihove trgovine v naši čudoviti dežele težave starši z otroškimi vozički in gibalno ovirani ljudje, je očitno postranska zadeva.  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]  In jih ne bodo odstranili, vsaj kmalu ne.

So res vedno tujci krivi za vse naše težave ali smo mi tako težaven, nerazumen in nekulturni narod, a si tega nočemo priznati kljub vsem neumnostim in napakam na različnih področjih, ki se pri nas dogajajo?




ZARA -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:09:26)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kaj gre pa men na živce? Hja ta hip so v prvi vrsti hiper nesposobneži, ki ne znajo vozit v snegu, v to kategorijo sodijo tud optimisti z letnimi gumami. Ta kategorija tud najraje benti čez plužno službo, ki roko na srce zdajle pri -10 stopinjah ne morje delat čudežev.

Itak, da ne more biti spluženo v nulo če non stop sneži. Ampak ljudje ne pomislijo pomoje na to. S tem, da nekateri kljub ledeni in slabo očiščeni cesti ne prilagajajo hitrosti. Če je nikakva cesta valjda ne boš vozil 90 ampak 60 ali manj, zadaj so pa v večini čisto na robu histerije in se ti nalepi na zadnji blatnik, tepec.




liliana -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:21:13)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Jz opažam, da je čedalje več parkirnih mest tudi za družine (Lumpi znak voziček v Mercatorjevih centrih, parkirišče Lidl). Pohvalno.


Pred postajališčem Oltimer ob avstrijski avtocesti sta dve (mogoče celo tri) parkirni mesti, kjer piše samo FRAUEN.....neposredno pred vhodom restavracijo....pri nas še tega, hvala bogu, nisem videla.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




petea -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:39:57)

Ponekod imajo tudi garažne hiše, kjer so posamezne etaže rezervirane, da v njih parkirajo samo voznice. Parkirna mesta so širša. Očitno se parkirnim hišam to splača: morda je manj poškodb drugih vozil ob polnjenju vozil z nakupovalnimi vrečkami. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Pred restavracijami? Po mojem zaradi tega, ker morajo mnoge po vožnji čim prej priti na stranišče. Ali pa zato, ker ne znajo hoditi v visokih petah. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


Malo resnosti: praviloma imamo ženske slabšo prostorsko predstavo in slabši občutek za globino prostora, zato nam ustreza, če je na parkirišču več maneverskega prostora. Tudi v kakšni bolj elegantni obleki se je težje in precej nerodno spraviti iz vozila, če je zelo blizu parkirano drug avto.

Če nam takšne drobne pozornosti in prilagoditve olajšajo vsakodnevno življenje, ne vidim razloga proti posebnim parkiriščem za gospe.




liliana -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:46:32)

Malo resnosti: praviloma imamo ženske slabšo prostorsko predstavo in slabši občutek za globino prostora, zato nam ustreza, če je na parkirišču več maneverskega prostora. Tudi v kakšni bolj elegantni obleki se je težje in precej nerodno spraviti iz vozila, če je zelo blizu parkirano drug avto.

Če nam takšne drobne pozornosti in prilagoditve olajšajo vsakodnevno življenje, ne vidim razloga proti posebnim parkiriščem za gospe.


Baje smo emancipirane.....in v vseh pogledih enake moškim......




Taddy78 -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 14:57:39)

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.



In kaj zdaj hočeš s tem povedat? Od mamice invalida bi pričakovala vse prej, kot tako sovražen odgovor.




StrawberrY -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 15:29:00)


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

uf na to temo bi imela kaj za napisat, sploh ker sem en mali živčko za volanom. Se je pa začelo že v avtošoli, ko sem padla izpit zaradi enega šip...on se je napačno pripeljal ampak sem na koncu padla jaz, ker sem mu kao vzela prednost. Ded se je sredi ceste zaustavil pred avtom in skočil ven, pa mi jeb_al vse po spisku. Moški iz komisije mi je rekel, da če se mi to zgodi, ko bom vozila sama, naj se zaklenem.
Ali pa ko se ne znajo razvrščat v križišču , pa jaz potegnem naprej, te pa mi trobijo pa kažejo neke frise...priznam, takrat samo dvignem en prst.
Ok pri parkiranju...dosti hodim v Evroparka in se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videla napačno parkiran avto na invalidih. Tam so sedaj naredili tudi parkirišča za mame z otroci in eno! za nosečnice.
Sem pa tudi sama nekaj dni nazaj parkirala pred Lecl. na invalidih, ker res težko nesem tamalo v jajčki, pa še taki mraz je bil.
Čakanje v vrsti. Se mi je že zgodilo, da se je katera hotela vrinit na tak način, da se je dobesedno naslonila na mene ali pa mi dihala za ovratnik. Večkrat sem že katero vprašala, če se bo vlegla na mene al kaj.




Se pa bila 1x ful kulturna in pobrala štoparko, ki sem jo potem spravila iz avta s pomočjo policije in se odpeljala domov z dolgim nosom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



Bom samo to komentirala. Boga si res. V glavo mislim. Res žalostno, da nisi sposobna nesti otroka v lupinici. Pa še mraz. Res se mi smiliš.



In kaj zdaj hočeš s tem povedat? Od mamice invalida bi pričakovala vse prej, kot tako sovražen odgovor.


Če je to zate sovražen odgovor, prav. Tvoj problem.
Pa ne vem kaj ima tukaj veze, ali sem mamica invalida, ali mamica zdravega otroka.
Jaz sem samo povedala svoje mnenje. In ga bom še enkrat. Žalostno, da nisi sposobna svojega otroka nesti v lupinici, v tem mrazu tistih nekaj metrov več.
Lahko te pa povabim enkrat, ko bom šla s svojim otrokom v trgovino in ko ne bom imela zaradi takih primerkov kot si prostora na inv.mestu. Pa ti bom prepustila otroka, da ga boš dala na ozkem, navadnem parkirnem mestu najprej na inv.voziček. Potem ga boš pa lahko še do trgovine peljala. V tem mrazu, tistih nekaj metrov več.
Mislim, da ti nikoli več ne bo na misel prišlo, da bi parkirala na posebej označenih mestih.

Se pa opravičujem, če sem slučajno narobe presodila in imaš, ter tudi potrebuješ invalidski znak.




petea -> RE: kultura voznikov (13.2.2012 15:54:22)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Malo resnosti: praviloma imamo ženske slabšo prostorsko predstavo in slabši občutek za globino prostora, zato nam ustreza, če je na parkirišču več maneverskega prostora. Tudi v kakšni bolj elegantni obleki se je težje in precej nerodno spraviti iz vozila, če je zelo blizu parkirano drug avto.

Če nam takšne drobne pozornosti in prilagoditve olajšajo vsakodnevno življenje, ne vidim razloga proti posebnim parkiriščem za gospe.


Baje smo emancipirane.....in v vseh pogledih enake moškim......


liliana, ko bodo hormoni moške mešali vsak mesec posebej in ko bodo lahko rojevali tudi oni, bomo res že skoraj v vseh pogledih enake moškim, do takrat pa me zgoraj navedena pozitivna diskriminacija, ki olajšuje naše pomanjkljivosti (ali naše prednosti, kakor gledaš), ne moti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>