Noče se dojit in pit mleka! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


maktub -> Noče se dojit in pit mleka! (9.2.2012 19:45:00)

Drage mamice,,

V nasi hisi je celaaa štala:)) pred 1 tednom smo dobili prva 2 zobka ( začetek 5.meseca) in od kar sta tala zobka prikukala ven se tamala noče in noče prisesat oz.dojit... ni teoretične sanse da jo sploh obnem proti sebi,, že samo ko gremo v položaj dojenja je celaaa štalaa... tko da si morem mleko črpat ampak pol pa nastane problem ker niti mleka noče po flaški pit... menjala pa že 3 znamke flaške in nič... sicer neki malega pocucka ampak to je to da bi pa vse spila ahh kje paa... no morem rečt da edino ponoči se pa doji.. sicer pa ponoči ne spije kaj dosti ker se itak sam igra oz. sam da me čuti...Probala sem dt tudi Novalac ampak tudi to ne...

LE kaj naj naredimmmm!... tole črpanje mi enostavno negre..bradavice imam žespet vse uničene... prsi me neki bolijo ker si ročno črpam, porabim enega časa za tole pa se mleka kot kaže je vsak dan manj.. tole prakriciramo že 1 teden....
Jedla bi samo gosto hrano tuki mleko ni problem ko ji naredim Rižolino z mlekom vse zmaže, tudi v pire ji dam moje mleko vse gre sam ne z flaške... z žljičke sem probala ampak gre več okoli ko v njo.....
a je imela kaka iste probleme

dr. mi je svetovala da naj jo ne silim... da naj ji pač dam jest( kake mlečne kasice al rižolino kar vsebuje največ mleka) in pač to je to in da ona bi na mojem mestu nehala dojit ker če negre negre.. da eni otroci zavrnejo dojenje da pride do te krize in da tko je.. da pa jih je tudi ki zavrnejo prav mleko in da ni teor. sanse da se jih prisli tole pit..

mene pa skrbi da sam z hrano rižolinotom, sadjem, zelenjavo ne dobi dovolj tekočine čez dan in da dehidrira čeprav vsa hrana ima tekočino... ker tudi čaja al vode mi noče kaj preveč... vsako x 2x srkne in to je to..

mamiceee pomoččč




Lara28 -> RE: Noče se dojit in pit mleka! (9.2.2012 19:56:07)

Pri nas je to trajalo točno 10 dni.... s tem, da je bila moja stara 7 mesecev. Je bilo pa tudi povezano z zobki. Čeprav je bila pred tem pravi zizoholik, potem kr naenkrat ni hotla več. Po 10 dneh se je začela spet normalno dojit dalje. Jaz sem si vmes malo črpala, samo ne za cele obroke, toliko, da sem obdržala mleko. Tako da ti svetujem, da še malo počakaš, pa boš videla.
Jaz se pa zdaj zopet sekiram, ker se bliža moj odhod v službo, ona pa se še vedno parkrat na dan doji....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.2.2012 21:38:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




lily32 -> RE: Noče se dojit in pit mleka! (9.2.2012 21:52:14)

Naša deklica je zaradi zobkov dvakrat tudi tako štrajkala po nekaj dni, potem pa jo je minilo. Na flaško ne zna pit, tako da je par dni pač manj jedla. Tudi naša se je te dneve ponoči lepo dojila, ker je jedla v spanju, čez dan pa je bila kriza. Nisem je pristavljala tako pogosto kot ponavadi, ker je bilo podobno kot pri vas jok, a ko sem imela  polne prsi, sem jo kar malo pritisnila k njim in čeprav je pred tem jokala, je zarabila in začela jest. Poskušaj ji dlesni pred dojenjem mazat s calgelom, ker malo omrtvi dlesen, oz. ji daj malo sirupa calpol. Nam je pomagal. Držim pesti, da se stanje čim prej normalizira. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Zanimivo je, da se hoče naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] za določene zobke nonstop dojit, za druge pa dojenje zavrača. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lily32 -> RE: Noče se dojit in pit mleka! (9.2.2012 21:53:39)

IZVIRNO SPOROČILO: Lara28

Jaz se pa zdaj zopet sekiram, ker se bliža moj odhod v službo, ona pa se še vedno parkrat na dan doji....


Še ena taka.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




anckabancka -> RE: Noče se dojit in pit mleka! (9.2.2012 22:22:01)

Jaz sem pri vsakem otroku imela podobne vaje. Določena obdobja, ko dojenje ni in ni šlo. Pa sem si potem kar črpala in jim delala kašice iz mojega mleka. Po flaši ga tudi noben ni maral piti. In se tudi noben od vseh štirih otrok ni naučil piti po flaški. Sem imela z vsemi probleme s pitjem tja do enega leta ali pa še dlje. Edino prvi otrok je pri 7 mesecih začel piti po slamici in je kar nekaj spil čez dan. Sem pa otrokom, ki niso pili praktično nič (razen mleka pri meni) dajala bolj redke kašice, juhe, sočne hruške... skratka jedi, sadje z veliko tekočine.
Ko je bilo obdobje, ko se kakšen ni hotel dojit, sem ga tudi včasih zvečer pristavila, preden sem šla spat, ko je dojenček že spal in se je med spanjem lepo podojil.
Mislim, da moraš vztrajati in mu ponujati dojenje. Slej ko prej ga bo minilo in se bo veselo dojil naprej.
Jaz sem dojila vse 4 otroke več kot eno leto. Tamalega skoraj leto in pol [sm=smiley1.gif]

Aja, pa malo si preberi o "doječi stavki" na MON-u.

Srečno...




Stran: [1]