RE: Kako toplo/vroče? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aprilčica07 -> RE: Kako toplo/vroče? (10.2.2012 11:21:57)

Smo v hiši. Imamo pa med 21 in 23 stopinj (kurimo na drva), odvisno kako hudo zunaj burja piha. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Preko noči pa temperatura malenkost pade, sploh v spalnici, je zjutraj ponavadi med 18 in 20 stopinj.




Anonimen -> RE: Kako toplo/vroče? (10.2.2012 11:22:36)

IZVIRNO SPOROČILO: krogec
blok je 10 let star, v stanovanju sem sedmo leto, vlage v stenah ni, je niti ob vselitvi ni bilo, stene so tople, suhe, ni plesni; glede tesnil na oknih - preden sem dodatno zatesnila, je še bolj lilo po steklih - pa če bi prebral nazaj - luftam 3x dnevno, okna na stežaj takrat, gretje na povprečno okrog 22 stopinj, vlaga običajno med 40 in 50, na kip ne izgubljam toplote

Kaj pa če je plin spustil?




Felicita -> RE: Kako toplo/vroče? (10.2.2012 11:40:00)

glede oken - jest sem pred kratkim odprla tole temo: http://www.ringaraja.net/forum/plesen_-_%C5%BEe_stoti%C4%8D/m_5851969/tm.htm

in kot je napisano na koncu, sva z vd možem ugotovila, da so problem spuščene in zaprte žaluzije. zdej je zuni ful mraz, ampak ker žaluzije odpirava, nič več ne teče po oknih, niti plesni ni več. aja pa prej sva glih tko luftala, pa ni pomagalo.




zaspancek1 -> RE: Kako toplo/vroče? (10.2.2012 11:46:15)

Mi imamo pa v hiši okoli 23 stopinj. Ponoči v spalnicah pade temperatura na 20 stopinj (drugje je nekje 21). Jah, smo bolj zmrznjene sorte in meni to, da sem oblečena v jopo iz flisa, roke in nos pa imam ledeno mrzle nič ne pomaga. Razen dragemu, ki je itak v kratkih hlačah in kratki majici (ne glede na letni čas[sm=zmeden.gif]), tudi otrokom bolj ustreza toplota (sta stalno na tleh, ponoči pa sta tudi že večrat kašljala, če je bilo prehladno). Skratka - pri ogrevanju pač ne bom varčevala - zeblo me v svoji hiši ne bo. [sm=smiley1.gif] Imamo pa sicer fasado s 25 cm izolacije, tako da strošek ogrevanja niti ni hud zato pa poleti res občasno odpiramo okna, da pride toplota v hišo[sm=jezicek.gif]). Jah, kaj čmo - zima pač ni za nas...
Imamo pa v službi stalne debate glede temperature. Kao naj bi sedaj bilo v pisarnah max. 21 stopinj. Ja, valjda - za pretežno sedeče delo za računalnikom to ni dovolj. No, na srečo je v moji pisarni večinoma malenkost več, so pa v sosednji že večkrat namerili 15 stopinj! Ja, pa imamo sodoben ogrevalni sistem s kroženjem zraka [sm=smiley13.gif] - v glavnem totalen jajc, kjer imajo višja nadstropja 28 stopinj, nižja pa 18, okna (jasno,sodobna, stara 4 leta, ko je bila cela stavba prenovljena) pa puščajo kjer češ (oz. se prav dobro vidi, kje je umazanija okrog okvirjev). Ah, ni da bi govoril[sm=smiley13.gif].... Poletje, kdaj že pride?




krogec -> RE: Kako toplo/vroče? (10.2.2012 12:25:17)

hvala za idejo, bom poskusila še to, ker zgubit nimam kaj, čeprav zna bit pa drug problem (nima veze z vlago) - ta mala dva sta navajena spat v temi in zjutraj že ob prvem najmanjšem žarku svetlobe žurata, že pred 6 zjutraj, pa ravno v njuni sobi najbolj teče; v dnevni, kjer nihče ne spi in bi lahko bilo svetlo, tako ni nič na oknih; sicer pa kolikor še drugi pravite, so itak največ problemi v sobah, ki so vsaj deloma na zunanjuh stenah, tiste v "sendviču" niso tak joj..

ob tej debati se mi postavlja še eno vprašanje - pa lahko ta vlaga na oknu ful škodi otroku? ker moja dva sta zadnji mesec kar naprej bolana, čeprav ju za v vrtec fino oblečem (žabe, jopice), zdaj imata oba kombinezone, pa dobro obutev, jesta vitamine, smo na zraku (ko se za par dni pozdravimo...), ne bu ju rada zafurala za cel lajf, ker imamo pač j*** okna




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]