Bi zaračunale? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


katipi -> Bi zaračunale? (5.2.2012 23:02:55)

Poklicno se ukvarjam (tudi) z lektoriranjem. Brat od mojega [sm=love.gif] me je včeraj zvečer prosil, naj njegovi punci, s katero sta skupaj 4 mesece, do danes lektoriram diplomsko nalogo. Seveda sem ji ponoči popravila nalogo, ki je bila prepolna napak, vendar se zaplete pri plačilu. Vidimo se precej poredko, niti ne vem, kako dolgo bosta skupaj, saj fant precej pogosto menja punce, zato se mi ne zdi "fer", da bi ji nalogo popravila zastonj. Sem ji pa pripravljena dati 70% popusta. Zaračunati ali ne?[sm=zmeden.gif]




katipi -> RE: Bi zaračunale? (5.2.2012 23:04:26)

Mogoče bi omenila še to, da sem temu fantu popravila diplomsko nalogo popolnoma zastonj.




MAŠKA -> RE: Bi zaračunale? (5.2.2012 23:13:51)

Takšne stvari se je treba zment prej, preden vzameš delo. Enostavno povedat, bom ti lektorirala, vendar to pač toliko stane... In res ti ne bi bilo tega treba zastonj delat, če jih pogosto menjava, se ti lahko zgodi, da še boš lahko veliko zastonj lektorirala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Andromeda -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 0:22:06)

In sicer bi ji izstavila original račun, ali bi ti "na roke pljunila"?




ZARA -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 6:34:56)

Očitno je mislila, da ji boš zastonj naredila, glede na to da se je zapletlo pri plačilu. No, takim, ki se delajo debilne, ko je treba plačat bi zihr račun izstavila. Aja, še to. Dokler ne bi dobila nakazano na TRR diplomske ne bi videla niti po pomoti.




josephine27 -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 7:10:40)

sicer je napaka tudi malo na tvoji strani, ker se niste prej nič zmenili. ne zdi se mi pa narobe da računaš. mojo diplomsko je lektolirala bratova tedanja punca in sem ji plačala. mi je sicer računala samo polovično. čist zastonj pa tud jaz ne bi hotela ker se mi ne zdi fer, ker je vseeno porabila nekaj svojega časa.




Anonimen -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 7:54:33)

Glede na to, da je meni lektorirala diplomsko najboljša sošolka in prijateljica iz gimnazijskih dni, pa mi je bilo samoumevno, da ji bom plačala (mi je dala sicer 'sindikalno ceno'), ne vem zakaj nebi ti njej zaračunala ... je pa res, da se je o teh zadevah potrebno pomenit pred pričetkom dela.




phelps -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 8:06:37)

Jaz ji ne bi zaračunala.

Čudakinja, ane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Bi pa verjetno pričakovala v znak dobre volje, da sama kaj da... Oz. v takih primerih pričakujem protiuslugo, če kdaj kaj potrebujem...




Hope2 -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 8:31:16)

Če prej beseda ne bi nanesla na kako plačilo ali protiuslugo, ji zdaj najbrž ne bi zaračunala. Včasih sem pripravljena požret tudi kako plačilo ali uslugo, včasih pa se pol tolčem po glavi, nimaš kaj. Če bi mi pa bila zoprna oseba, pa bi si upala bit zoprna nazaj in bi ji izstavila račun[sm=smiley36.gif].
Je pa meni diplomsko lektorirala cimra v študentu brez plačila- samo se pač ni poklicno ukvarjala s tem- je pa dobila protiuslugo drugače [sm=smiley1.gif]




bskrle -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 8:38:22)

Ja seveda.




čiba -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 8:54:51)

Da, zaračunaj!




LuLu -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 9:01:53)

Jaz bi tu upoštevala več faktorjev. Če slučajno punca oz. njena družina ni pri denarju, ji ne bi zaračunala. Najbolj je moteče to, da se nisi pred tem zmenla za ceno. Saj to je navada, da pri nakupu vseh izdelkov ali storitev imaš neko ceno.
Ali pa jo enostavno vprašaj, ali pričakuje, da boš to opravljala zastonj ali pa ji je kolega omenil, da to delaš za denar.
Če se zaplete... mah, narediš zastonj, saj se vse dobro vrača... za naprej pa bodi bolj podjetna, nasploh, če je to tudi tvoj poklic. Moraš se znat prodat, ne pa da na koncu fehtaš denar za svoje delo.
Je tvoja napaka, ampak se nauči kaj od nje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nejcko -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 9:04:30)

Jaz sem še neznancem zastonj lektorirala, ja vem, nora sem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




LuLu -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 9:06:49)

Ali pa temu fantu reči naj nekaj prispeva... ker on te je zastonj prodal, tudi njegova napaka. Če ima to punco rad in ima namen z njo ostat, ti bo dal kak evro... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




liliana -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 9:33:35)

jaz pa ne bi nič zaračunala.....v naši familiji in med prijatelji pač tako delamo.....si pomagamo.....in če gre za brata od mojega moža (pa čeprav gre za njegovo punco), pomagam pač zaradi brata......ne vem no, meni se zdi čisto normalno, da se pa zdaj bratom in prijateljem vse pomoči le ne zaračuna.....pač tako laufa medsebojna pomoč.....ti nekomu nekaj, ko mu voda v grlo teče on pa tebi nekaj drugega nazaj, ko si pa ti v stiski.....




Katy78 -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 9:34:48)

Že brat od tvojega [sm=love.gif] je za moje pojme narobe pristopil oz. bi se spodobilo, da bi te vsaj vprašal, koliko bi/boš zaračunala ne glede na to, ali je pričakoval, da boš naredila zastonj ali ne [sm=smiley36.gif]). Zdaj pa odvisno kakšen karakter si, dela si imela očitno kar precej, cena lektoriranja tudi ni prav nizka, tako da določeno plačilo zagotovo zaslužiš, kljub temu, da gre za kao žlahto, drugo pa je, ali boš kaj rekla ali ne. [sm=smiley1.gif] Jaz mislim, da ne bi, ker se že v štartu niste nič zmenili.




phelps -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 11:55:55)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

jaz pa ne bi nič zaračunala.....v naši familiji in med prijatelji pač tako delamo.....si pomagamo.....in če gre za brata od mojega moža (pa čeprav gre za njegovo punco), pomagam pač zaradi brata......ne vem no, meni se zdi čisto normalno, da se pa zdaj bratom in prijateljem vse pomoči le ne zaračuna.....pač tako laufa medsebojna pomoč.....ti nekomu nekaj, ko mu voda v grlo teče on pa tebi nekaj drugega nazaj, ko si pa ti v stiski.....


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Meni se tudi zdi to edino normalno. Poznam pregovor, da je dobrota vedno sirota, ampak nekako v življenju tudi velja, da se nekako vse pogliha. Vsaj meni se je že parkrat. Parkrat sem pa tudi že nasankala, ampak se iz tega tudi kaj naučila.




Paštetka -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 11:58:32)


IZVIRNO SPOROČILO: phelps

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

jaz pa ne bi nič zaračunala.....v naši familiji in med prijatelji pač tako delamo.....si pomagamo.....in če gre za brata od mojega moža (pa čeprav gre za njegovo punco), pomagam pač zaradi brata......ne vem no, meni se zdi čisto normalno, da se pa zdaj bratom in prijateljem vse pomoči le ne zaračuna.....pač tako laufa medsebojna pomoč.....ti nekomu nekaj, ko mu voda v grlo teče on pa tebi nekaj drugega nazaj, ko si pa ti v stiski.....


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Meni se tudi zdi to edino normalno. Poznam pregovor, da je dobrota vedno sirota, ampak nekako v življenju tudi velja, da se nekako vse pogliha. Vsaj meni se je že parkrat. Parkrat sem pa tudi že nasankala, ampak se iz tega tudi kaj naučila.



liliana in phelps, dovolita, da se podpišem? [sm=smiley36.gif]




saska27 -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 13:08:26)

Ker se prej nista nič zmenili, je morda res zdaj nerodno reči "dolžna si mi toliko in toliko". Morda pa bo sama hotela poračunat? Če bi meni kdo dobesedno čez noč naredil tako "uslugo", pa tudi če je sorodnik, se ne ni mogla narediti francoza. Če noče plačila, pa čokolada, kava, povabilo na pico, bon za nekaj, kar mu je všeč ...




HuAnita -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 14:42:18)

Oh, kolikokrat sem jaz delala zastonj.... Ja, polno dela sem imela, dokler je bilo vse zastonj ali vsaj u iber sindikalno.... Ko pa enkrat poveš pošteno cenov(kot jo mimogrede imajo drugi, ptoem pa zajedalci poniknjejo)...
Zdaj pa v mojem fohu res zelo redko še kaj naredim zunaj službe, ampak gledam, da imam vsaj stroške pokrite.... če se že kdo odloči zame[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Jaz bi tokrat pač požrla, ker nisi vnaprej povedala cene. Če ima vsaj malo odnosa, bo punca ali vprašala ali pa kaj dala...





roladica -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 14:46:04)


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: phelps

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

jaz pa ne bi nič zaračunala.....v naši familiji in med prijatelji pač tako delamo.....si pomagamo.....in če gre za brata od mojega moža (pa čeprav gre za njegovo punco), pomagam pač zaradi brata......ne vem no, meni se zdi čisto normalno, da se pa zdaj bratom in prijateljem vse pomoči le ne zaračuna.....pač tako laufa medsebojna pomoč.....ti nekomu nekaj, ko mu voda v grlo teče on pa tebi nekaj drugega nazaj, ko si pa ti v stiski.....


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Meni se tudi zdi to edino normalno. Poznam pregovor, da je dobrota vedno sirota, ampak nekako v življenju tudi velja, da se nekako vse pogliha. Vsaj meni se je že parkrat. Parkrat sem pa tudi že nasankala, ampak se iz tega tudi kaj naučila.



liliana in phelps, dovolita, da se podpišem? [sm=smiley36.gif]



Še jaz.
Čeprav se mi zdi, da to ne bi smelo biti samoumevno. Jaz bi v tem primeru še vseeno vprašala, če sem kaj dolžna. Če pa res ne bi imela denarja, bi se pa neskončno zahvaljevala in opravičevala, da sem bila v breme.




MioBambino -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 15:52:21)

Poglej še "iz druge strani", iz strani dekleta, ki si mu to lektorirala.

Da ta "fant" menjava punce kot za stavo, ni njen problem. Vrjetno tudi ne ve tega. Fant ji je ponudil lektoriranje in je sprejela. Če ji nisi pred tem rekla za ceno, se bo sedaj, če ji računaš, počutila zelo slabo(morda bi ji lahko še kdo naredil "ceneje" ali zastonj). Če ima kaj "vesti", ti bo že sama tvoje delo poplačala z kakšno pozornostjo. Lahko ji poveš, kako velik zalogaj je bilo to delo. V primeru, da boš zahtevala plačilo, lahko pride do konflikta v celi družini(kdo pravi, da ne bosta skupaj dalj časa- in "on" je še vedno od tvojega brat)- tega denar ne poplača. Raje se pogovori s tem "fantom", na samem, da tega ne boš počela več, da je zadnjič, da naslednjič ne delaš zastonj. Stvari se morajo razjasniti na začetku.

Jaz ji ne bi zaračunala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




end1 -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 17:04:04)

Se pridružujem tistim, ki ne bi zaračunale. 




Tutan -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 17:14:35)

IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Poklicno se ukvarjam (tudi) z lektoriranjem. Brat od mojega [sm=love.gif] me je včeraj zvečer prosil, naj njegovi punci, s katero sta skupaj 4 mesece, do danes lektoriram diplomsko nalogo. Seveda sem ji ponoči popravila nalogo, ki je bila prepolna napak, vendar se zaplete pri plačilu. Vidimo se precej poredko, niti ne vem, kako dolgo bosta skupaj, saj fant precej pogosto menja punce, zato se mi ne zdi "fer", da bi ji nalogo popravila zastonj. Sem ji pa pripravljena dati 70% popusta. Zaračunati ali ne?[sm=zmeden.gif]


Bi ji zaračunala, ja in 70% popusta je čisto lepo 'družinsko darilo'. In če se gremo po sistemu, da družini in sorodnikom vse prevode in lektoriranja ponudiš zastonj - lahko zastonj delaš do konca življenja (v smislu, sej to pa on/ona res na hitro naredi in ne bo nič kasiral/a).
Lektorirat (ali pa prevajat) jaz nikoli ne bi dala zastonj, ker to pa je res ena taka zadeva, da nekomu vzame dosti časa, mora bit OK narejena in na kraj pameti mi ne bi prišlo, da bi moglo bit to zastonj.
Ne vem sicer, kako se sedaj gibljejo cene, jaz sem dala pri diplomi lektorju (prijatelju) menda nekaj € preko 80 (je bilo pa tudi poznanstvo in nekaj popusta), tako da če ji kasiraš 50€, je lahko vesela in se ti resnično zahvali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ...
Pa glej na to, da je to tvoja služba - ena prodajalka v trgovini tudi ne more kar veselo delit živila sorodnikom, nekdo, ki dela v tovarni, tudi ne more nest vsem sorodnikom domov tiste izdelke, nek bančnik pa tudi ne more kar uredit, da bodo imeli vsi sorodniki/družina zastonj bančne račune.





ZARA -> RE: Bi zaračunale? (6.2.2012 17:40:45)

Tiste (Matere Terezije[sm=jezicek.gif]), ki bi delale zastonj... a potem tudi od drugih pričakujete da vam zastonj naredijo?




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>