Službeni avto (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


LERO -> Službeni avto (4.2.2012 15:05:41)

Vem, da imajo nekatere firme službene avtomobile za terensko delo itd.
Danes pa sem slišala, da naj bi ena firma dajala službene avtomobile za vožnjo od doma do firme in nazaj. A je to mogoče?




roladica -> RE: Službeni avto (4.2.2012 15:46:51)

Jap. Pri nas imamo tako. Ima ga nekdo, ki ima daleč do službe, spotoma vozi še dva ali več sodelavcev in ima še več službenih pot poti tekom dneva. Kako je s stroški ne vem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2012 16:35:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




pikica* -> RE: Službeni avto (4.2.2012 19:05:04)

A ti to resno? Normalno, da se lahko služben avto uporablja tudi v privat namene. Celo tankaš ga lahko s službeno kartico. V zameno pa se ti pri plači obračuna ustrezno visoka boniteta. To ni čisto nič posebnega.




darja.mark -> RE: Službeni avto (4.2.2012 20:32:11)

Moj je poslovodja v trgovini, pa ima služben kombi. Z njim hodi domov vsak dan, tako da našega niti ne rabi, ga uporabljam jaz. Zato sem svojega tudi prodala, ker nama je en vedno stal. Včasih ga rabi tudi za osebne stvari, kdaj kam gre s kombijem namesto z osebnim, pa šef ve in mu nikoli še ni nič rekel. Mislim pa da celo dobi potne stroške, čeprav ne bi rabil, glede na to da s svojim nikoli ne gre v službo.




m_o_i -> RE: Službeni avto (4.2.2012 21:29:39)

pri nas ga ima serviser na ta nacin. potnih stroskov itak nima placanih, ker je 1 km proc doma; v "zameno" za privat voznje ima pa ciscenje avta na skrbi...




tasa_m -> RE: Službeni avto (4.2.2012 21:47:17)

Ja, tudi moj je imel služben avto dokler je še firma stala :))




ellie -> RE: Službeni avto (4.2.2012 23:07:27)

Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.




Anonimen -> RE: Službeni avto (5.2.2012 10:08:10)

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.


S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.




Linostarček -> RE: Službeni avto (5.2.2012 13:19:48)

potem pa ni čudnmo da podjetja propadajo če se uslužbenci z službenimi avti vozijo na dopust[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.2.2012 13:33:46)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Službeni avto (5.2.2012 13:59:11)

To, kako je z obračunavanjem privatnih kilometrov je odvisno od podjetja do podjetja......in tudi, če se obračunava kot boniteta vsak mesec pri plači se to definitivno bolj splača kot imeti svoj avto.....ker če preračunaš vse stroške, ki ga imaš s svojim avtomobilom, od nakupa avtomobila, do zavarovanja, servisiranja, tankanja, gum.....hitro požreš tisto boniteto......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Službeni avto (5.2.2012 21:57:14)

IZVIRNO SPOROČILO: LERO
Danes pa sem slišala, da naj bi ena firma dajala službene avtomobile za vožnjo od doma do firme in nazaj. A je to mogoče?

Ja.
Moj g. Mož je imel službeni avto na voljo tudi izven delovnega časa (pri sebi ga je imel 24/7).




Kerensa* -> RE: Službeni avto (5.2.2012 21:58:27)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ellie
Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.

S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.

A ti ne več?




Anonimen -> RE: Službeni avto (5.2.2012 21:59:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ellie
Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.

S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.

A ti ne več?


Tudi nikoli nisem.




Kerensa* -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:00:30)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ellie
Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.

S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.

A ti ne več?

Tudi nikoli nisem.

Tankala na službeno kartico? Imela službenega avta na voljo 24/7? Se vozila z njim ne samo domov, ampak tudi na obisk v tujino? Nikoli?




Anonimen -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:03:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ellie
Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.

S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.

A ti ne več?

Tudi nikoli nisem.

Tankala na službeno kartico? Imela službenega avta na voljo 24/7? Se vozila z njim ne samo domov, ampak tudi na obisk v tujino? Nikoli?


Vedno.
Z vedno plačano boniteto in z vsemi potrebnimi dovoljenji.
Pač, tako razmišljanje ti najbrž ni blizu..zato razmišljaš iz druge smeri.




Kerensa* -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:06:26)

Razmišljanje o vožnji službenega avtomobila mi res ni blizu, ja... ker ga nikdar nisem imela. In ker močno upam, da mi ga tudi nikoli ne bo treba imeti.

Vem pa, kaj vidim in slišim. Za to ne potrebujem ne službe, ne avtomobila.




Anonimen -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:08:25)

Ajme bože Kerensa* s čim se ukvarjaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Plačujem bonitete, ja, saj vem, da sem kreten...ker večina jih ne. Pa kaj, vsak ima svojo vest.




liliana -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:10:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: ellie
Seveda je res. Moj ima služben avto kot svoj, vsake pol leta dobi novega. Ne plačuje nobene bonitete, tanka na službeno kartico. S tem avtom hodimo na dopust in vse. Tudi jaz ga s pooblastilom lahko vozim.

S tem s te v davčnem prekršku. Goljufate, po domače.

A ti ne več?

Tudi nikoli nisem.

Tankala na službeno kartico? Imela službenega avta na voljo 24/7? Se vozila z njim ne samo domov, ampak tudi na obisk v tujino? Nikoli?


Tisti, ki uporablja službeni avto v privat namena in ne plačuje bonitete goljufa.....

tisti, ki pa uporablja službeni avto v privat namene in plačuje boniteto pa ne goljufa.....od te bonitete se namreč plačajo vsi davki in prispevki (kot od bruto plače in na bruto plačo) in posledično je potem tudi neto plača nekoliko nižja.....




Anonimen -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:11:59)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

tisti, ki pa uporablja službeni avto v privat namene in plačuje boniteto pa ne goljufa.....od te bonitete se namreč plačajo vsi davki in prispevki (kot od bruto plače in na bruto plačo) in posledično je potem tudi neto plača nekoliko nižja.....



Zakon jasno določa osnove.




liliana -> RE: Službeni avto (5.2.2012 22:13:36)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ajme bože Kerensa* s čim se ukvarjaš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] . Plačujem bonitete, ja, saj vem, da sem kreten...ker večina jih ne. Pa kaj, vsak ima svojo vest.


ja, saj....tisti ki plačuje je neumnež, ker je monogo več tistih "ta iznajdljivih", ki si bonitete ne obračunavajo....

Pač tako je splošno mišljenje...da si iznajdljiv, če goljufaš....neumen pa, če si pošten.....




Colt -> RE: Službeni avto (6.2.2012 16:45:51)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ja, saj....tisti ki plačuje je neumnež, ker je monogo več tistih "ta iznajdljivih", ki si bonitete ne obračunavajo....
Pač tako je splošno mišljenje...da si iznajdljiv, če goljufaš....neumen pa, če si pošten.....

Slovenija, moja dežela [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




LERO -> RE: Službeni avto (6.2.2012 21:25:45)

A tudi delavci za tekočim trakom lahko imajo službeni avto za prevoz na delo?
Bi se kar splačalo preusmeriti v drug poklic.




Colt -> RE: Službeni avto (7.2.2012 17:35:30)


IZVIRNO SPOROČILO: LERO
A tudi delavci za tekočim trakom lahko imajo službeni avto za prevoz na delo?

Delavci za tekočim trakom ne obstajajo. Jih ni. Imaginaren pojem, za povprečnega RR uporabnika. Torej...LERO, strel v prazno!




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>