Uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Julija08 -> Uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov (3.2.2012 15:16:13)

Ker moramo do ponedeljka oddati vlogo za uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov, me zanima ali je še vedno tako, da je bolje, da uveljavlja tisti, ki ima večjo plačo? Ker nekje sem slišala, da se sedaj bolj splača, če tisti, ki ima nižjo plačo.
Moram sicer čez vikend zračunat, ampak moj še ni dobil podatkov iz službe?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




TONČI. -> RE: Uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov (4.2.2012 15:44:17)

Nam je na dursu svetovala, da naj bi blo najbolje, če imata oba s partnerjem po pol leta. En od jan-jun, drugi jul - dec.
In res se nam najbolj splača tako.




sazi -> RE: Uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov (4.2.2012 20:51:50)


IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Ker moramo do ponedeljka oddati vlogo za uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov, me zanima ali je še vedno tako, da je bolje, da uveljavlja tisti, ki ima večjo plačo? Ker nekje sem slišala, da se sedaj bolj splača, če tisti, ki ima nižjo plačo.


Slišala si narobe, ali pa narobe govorijo. Če je razlika v plači občutna, se zagotovo bolj splača uveljavljati tistemu, ki ima višjo palčo. Če imata plačo enako, pa vsak pol (torej en vse otroke od jan-jun in drugi vse otroke od jul-dec). SPloh pa so na netu informativni izračuni. Daš za vsakega od vaju notri številke, spreminjaš mesece olajšav za otroke in najdeš optiomalno kombinacijo. Z možem sva končala v manj kot 10 minutah.


Moram sicer čez vikend zračunat, ampak moj še ni dobil podatkov iz službe?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



Če še nima skupnega izpisa, je teba pa plačilne lioste zbrat na kup in seštet 3x po 12 številk ( v izjemnih primerih kaj več). Torej namesto 10, 15 minut dela.

Ti želim, da najdeš optimalno avrianto in da denar ostane pri vaju...




nananaja -> RE: Uveljavljanje vzdrževanih družinskih članov (5.2.2012 0:34:29)

Midva deliva 4 mesece možu, 8 meni, ker je tako največji skupni seštevek. Pač nimam toliko boljše plače od moža.




Stran: [1]