Novi zakon in odločbe! (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


skrita -> Novi zakon in odločbe! (30.1.2012 6:15:25)

Tu vas je največ zato vprašam tu!Z januarjem sem javila nekaj sprememb na csd ki bojo vplivale na višino vrtca ter otroške. Ker odločb še ne pošiljajo nevem kako je sedaj z položnicami in otroškim?
Ali sedaj prejemam enak znesek in bom ko bodo nove odločbe (kljib temu da je bila sprememba) preveč nakazanega vračala oziroma premalo plačanega vračala? Ali se bo takoj z naslednjim mesecom upoštevale spremebe, le da odloćbe še nebo?




Anonimen -> RE: Novi zakon in odločbe! (30.1.2012 7:47:40)

Nam je prejšnji teden predstavnica sveta staršev poslala nek dopis z ministrstva, v katerem navajajo, da tisti ki samo podaljšujejo pravico do znižanega plačila vrtca, se jim bo do izdaje nove odločbe zaračunavalo po starem, če bodo pa z novo odločbo upravičeni do več/manj subvencije se bo pa v naslednjih mesecih poračunalo ... tisti ki zaprošajo prvič, se jim bo pa do izdaje odločb zaračunavala neka povprečna vrednost v občini, po izdaji pa se bo poračunalo ... in če bi bili po izdaji novih odločb zneski preveliki za doplačat, naj bi ponujali možnost obročnega plačila.




Mala_princeska -> RE: Novi zakon in odločbe! (30.1.2012 10:16:22)

Otika hvala za pojasnilo,

a to po po celi Slo enako? Kar pri nas ni nikjer nobenega obvestila kako in kaj....




emaa -> RE: Novi zakon in odločbe! (30.1.2012 10:27:31)

Ja velja za vse, jaz sem tudi poslala izvod staršem v svoji skupini, tukaj imaš pa link do okrožnice.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.1.2012 19:07:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




m_o_i -> RE: Novi zakon in odločbe! (30.1.2012 21:22:25)

samo v vednost
http://www.zurnal24.si/v-odlocbah-napake-clanek-147130





Gordana-3 -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 8:02:10)

Beda!
Če boš padla v višji razred, ti bodo delali poračun za tri mesece nazaj, to pomeni, da je položnica nato za četrti mesec takoalitako višja + zraven je še poračun ...




Anonimen -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 8:05:20)

Samo če bo položnica tako grozno višja zaradi poračuna, boš pač zaprosila za obročno odplačevanje.




sončnica24 -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 8:39:27)

Pri vrtcih, se probajte zmenit če vete da boste prišle višje da vam že zdaj za januar obračunajo kak razred ali dva več, jaz sem si že tako uredila pa ni noben nič kompliciral rekli so samo da ne znižujejo višajo pa, ker ni fajn ne.




Gordana-3 -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 9:26:35)

kako pa naj vem, če bo nižji ali višji razred? ne vem, kako se upoštevajo avti, stanovanja, hči je dobila za poškodbo od zavarovalnice odškodnine, niti to ne vem, kako se bo upoštevalo ...




petea -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 9:54:33)

Gordana-3,
malo za pomoč pri izračunu:
http://www.csd-domzale.com/INova_soc_zakonodaja1.html

praviloma ne boste na boljšem;
upoštevala naj bi se vrednost vozil nad 8000 € (če je vozilo vredno 10.000 €, bi naj v izračun šlo 2.000 €), uporabna površina stanovanja tudi v razliki nad določeno v točki 1.8.3. itd.




Gordana-3 -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 10:00:34)

hvala, naj bi bili na enakem ... imamo sicer tri avte, ki skupaj niso vredni 8 jurčkov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




petea -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 10:07:43)

in po novem se upošteva razmerje neto prihodkov družine proti neto povprečni plači, kar tudi da malo drugačen izračun, kot če preračunavaš bruto vrednosti 

če veš, da si nekje na istem, verjetno ne bo odločba pretiran šok za družinski proračun; če predvidevaš. da bo nov znesek (občutno) višji, pa bi bilo morda dobro vsak mesec preventivno dati na stran nekaj denarja, da bo lažje prebroditi krizo ob novi odločbi


in verjetno bo zelo pomembno, da bomo ljudje sami preverili izdane odločbe, saj napovedujejo, da bo veliko napak pri obračunih




Gordana-3 -> RE: Novi zakon in odločbe! (31.1.2012 10:11:09)

ja, samo če nimaš in krpaš iz meseca v mesec, je nemogoče dat tudi 50 evrov stran ...
odločbo pa obvezno preverit!!! prej sem jih namreč vedno le preletela in zabrisala stran




Stran: [1]