Pomivalni stroj in tablete (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brbs -> Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 10:53:17)

V kuhinji imamo pomivalni stroj Bosch, višjega cenovnega razreda.

Pomivamo cca vsak drug dan, na krajšem programu - cca 40 minut. Tablete Calgonit All in 1.

Ni mi pa všeč, da ima posoda (ki ni posušena zaradi kratkega programa!) na sebi sloj čistila, namreč je tak sluzasta, tudi voha se čistilo - tabletke.

Je pri vas tudi tako? Skrbi me, da preveč čistila ostane na posodi in da to vse potem pojemo. Sicer nekatere posode splaknem pred uporabo ampak vse ne morem, poleg tega dvomim, da gre s tem splakovanjem vse dol. Če damo na daljši program, sicer tega sloja ni, ampak je posoda tudi posušena in morda se zaradi tega ta sloj ne čuti.

Kako je pri vas? Je to normalno?

Vem da bo marsikatera rekla: kupi bio čistila, ampak potem me spet čakajo boji z možem[sm=smiley13.gif]




*bubi* -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:06:51)

Mogoče pa bi vseeno tablete zamenjala. ZPS je testiral in so bile tele Calgonit bolj tak tak. Aja, pa še to preveri - jaz sem imela tiste Calgonit Quattro (al kaj že), pa je bilo na embalaži jasno označeno, da se ne smejo uporabljati na kratkem programu!

Pa še to dodam: tudi sama večkrat perem na kratkem programu (me sicer ful moti, da ne posuši posode), in nimam občutka "sluzaste" posode. Uporabljam pa DMove tablete (tiste, ki so bile na testu visoko ocenjene, pa tudi navadne).

Veš kaj razmišljam: pri kratkem programu bi morda bilo boljše uporabit čim bolj navadne tablete, brez teh dodatkov za boljše sušenje in to, če pa stroj ne posuši.





Luns -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:15:07)

Meni že v navodilih za stroj piše da se na kratkem programu tablete ne uporabljajo, tako da če perem na kratkem jaz uporabljam gel.




Paštetka -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:35:14)

mene pa razsvetlite zakaj se na plastiki poznajo posušene kapljice [sm=hudicek1.gif]




Brbs -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:35:15)

Na tabletah piše, da se naj pri kratkih programih dajo na dno stroja zraven filtra.
Bom tak poskusila.




Brbs -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:36:01)

Katere tablete pa so najbolj OK z vidika zdravja in da tudi dobro operejo?

hvala




pebs -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 11:46:10)

Jest uporabljam trenutno od Lidla (ne vem kolk so zdravju prijazna), jo dam pa polovičko, perem na ECO program (30 minut) in se ful dobr opere.




kekso -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 12:02:24)

Jaz jih kupim v Hoferju, jih je v škatli ene 70 in so zelo poceni (v primerjavi s Calgonit) in se zelo dobro obnesejo - nobenih sledi. Sol pa uporabljam od Calgonita.
LP




sončnica24 -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 12:58:41)

Uprabljamo striktno in samo gel, vse tablete sploh Lidlove, Hoferjeve, Eurospinove ... so se nam čez čas dobesedno zabetonirale v oddtoku in smo imeli križe in težave da smo oddtok prebili, ker je bilo tako trdo to vse skupaj kot kamen - pa posoda se je zelo zelo redko prala na kratkem programu.

In sedaj tudi ni nobenih problemov da bi karkoli ostalo na posodi in posoda je lepo oprana.




tajtaja -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.1.2012 13:15:08)

Sončnica 24, kateri gel? Mi je ravnokar zmanjkalo tablet in grem v nabavo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.1.2012 16:31:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.1.2012 16:32:58)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sončnica24 -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 9:03:40)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja
...kateri gel?


itak imas samo 2 - od Somata ali pa Calgonit.


Mi ponavadi uporabljamo Somatov gel.




Anonimen -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 10:42:59)

Jaz sem bad praški in tabletami obupala ... preklopila sem na Somatov gel (tistega rdečega, ki je flaša iz dveh delov) pa je bil tudi užas ... kozarci so bili kar lisasti pa beli itd ... sem že mislila, da imam tako zdelane kozarce [sm=zmeden.gif] ... no zdaj imam pa Finish-ev gel (taka bela trikotna flaša z modrim pokrovčkom) in je pa res super ... tisti prej lisasti kozarci se zdaj šajnajo kot novi [sm=smiley1.gif] Tak da mi bomo kar pri tem gelu ostali.




Hope2 -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 10:58:29)

Jaz sem pa že letos oz lani nad vsem obupala. Sicer nimam ne vem kak super truper stroj (pač smo v najemu)ampak v začetku par mesecev so še tablete nekak dobro kazale, potem pa se je začelo vse pogosteje, da se niso stopile. Pa sem začela dajat po 1/2 tabletke, pa nič bolje. Stroj ima 3 programe, eco, nekaj srednjega in dolg program. Perem na srednjem, ker eco je katastrofa.
V trgovinah sem iskala gel, pa ga povečini ni. Sem mislila, da sme kupila gel, pa sem kupla prašek. SEM mislila, da bo vseeno bolje in tudi ta ostane nekaj v dozirni posodici, nekaj pa kar na krožnikih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. Končno sem v eni trgovini našla gel, eden in edini v celem večmilijonskem mestu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image], dam prat in še večja katastrofa. Lisasto, neoprano, smrdelo....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] vse sem morala še na roke oprat
Tablete mi še najbolj operejo in ko se stopijo je super, samo kaj, ko že vsako drugo pranje ne stopi tablete ali pa več zaporednih pranj. Pa menjala sem vse možne tablete, teh pa imamo res veliko na razpolago.

Stroj sem tudi že spucala, vse filtre, ga praznega zagnala s čistilom, sol je not, za sijaj dam not, pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley11.gif[/image]. Zadnje dni kar perem na roke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




rozilu -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 11:21:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz sem bad praški in tabletami obupala ... preklopila sem na Somatov gel (tistega rdečega, ki je flaša iz dveh delov) pa je bil tudi užas ... kozarci so bili kar lisasti pa beli itd ... sem že mislila, da imam tako zdelane kozarce [sm=zmeden.gif] ... no zdaj imam pa Finish-ev gel (taka bela trikotna flaša z modrim pokrovčkom) in je pa res super ... tisti prej lisasti kozarci se zdaj šajnajo kot novi [sm=smiley1.gif] Tak da mi bomo kar pri tem gelu ostali.


No mi smo zdej trenutno na Somatu iz dveh delov in... sem ful nezadovoljna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], imam enake težave kot ti! Pa smo ga že uporabljali in je bilo se mi zdi OK. Zdaj pa je vse lisasto :S

Bom poskusla s Finish (sej to je nekdanjo Calgonit, če prav vem?)




Anonimen -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 11:23:16)

Tale je ja:

[img]http://www.najcena.si/images/products/la/2/b/e/5/Calgonit_Finish_gel_za_strojno_pomivanje_posode_1.5L.jpg[/img]




zaspancek1 -> RE: Pomivalni stroj in tablete (25.1.2012 12:58:12)

Tablete so tudi pri mojih starsih (se pred dobo hoferjev,lidlov...) zabetonirale odtok,zato ze dolgo uporabljajo samo se gel. Sama uporabljam vecinoma finish, sem pa sedaj parkrat uporabila tudi somat(v eni veliki plastenki),pa se mi zdi boljsi(kozarci se celo svetijo,kar se pri finishu niso). Res kratkega programa skoraj ne uporabljam,gela pa dam vedno manj od tiste predvidene doze.




a101 -> RE: Pomivalni stroj in tablete (23.4.2012 11:01:16)

Zveza potrošnikov slovenije je tablete testirala nazadnje septembra 2010 in rezultati so bili naslednji:
1.Somat 9; ocena 3,9
2.Hofer/Alio complete 9; ocena 3,8
3.Lidl/W5 All-in-1; ocena 3,8
4.dm/Denk mit multipower revolution; ocena 3,7
5.dm/Denk mit multipower 5; ocena 3,7
6.Somat 7; ocena 3,6
7.Finish/Calgonit powerball Quantum; ocena 3,5
8.Luna; ocena 3,2
9.Finish/Calgonit powerball max in 1; ocena 2,9
10.Finish/Calgonit powerball all-in-1; ocena 2,8
11.dm/Denk mit nature *; ocena 1,9
12.Mercator; ocena 1,9
13.Claro 7 in1 multis *; ocena 1,4

Na splošno velja, da geli slabše pomivajo kot tablete oz. praški, to imajo proizvajalci tudi zapisano na spletnih straneh. Pri tabletah pa je potrebno pazit, da se dajo v suh prekat, drugače se začnejo raztapljat prej kot bi se morale in se zalepijo v prekat, zaradi česar tudi potem ostanejo neraztopljene še po koncu programa. Prav tako jih ne dajajte v posodico s priborom, ker jo potem odstranite že s predpranjem (izplakovenjem) in potem perete posodo z navadno vodo.




tamiflu -> RE: Pomivalni stroj in tablete (24.4.2012 7:50:06)

Jaz že par let kupujem tablete za pomivalni stroj pri Hoferu




Stran: [1]