|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AB + voltaren
22.1.2012 16:03:46   
saruška
Eno vprašanje, punce: kaj se sme dati voltaren svečko, če otrok jemlje tudi antibiotike?
Ima namreč vnetje ušes in visoko vročino, AB pa ne bo prijel še kake dva dni?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:10:25   
posh
Lahko.

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:13:49   
LuLu
Ne bom ti na vprašanje odgovorila, ker nisem ziher. Bi ti pa en nasvet/rešitev dala...
Jaz sem vedno, ko je bilo vprašanje otrokovega zdravja in zdravil, pa nisem vedla kako in kaj, klicala dežurne zdravnike, katerekoli, enkrat sem celo morala klicati 112, tam dobim prava navodila. Boljše mi je to, kot pa da sem ugibala. Pri otroku grem raje na ziher.
Samo toliko user posted image

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:18:21   
Ajra RR
Zakaj pa voltaren? Zakaj ne paracetamol?

Vprašaš lahko tole pediatrinjo, ti bo hitro odgovorila. Je pa že odgovorila o voltarenu. Tukaj: http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=220

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:23:16   
posh
Za znižanje vročine pri nas pomaga ravno Ibuprofen- po priporočilu P hodim v Avstrijo po zdravilo Nureflex. Ko smo bili v bolnici, je otrok dobil Voltaren svečko (večkrat), je imel res visoko vročino, čez 39. In je sočasno dobival AB.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:35:35   
saruška
Smo bili pri dežurni pa sem pozabila vprašat. Ima pa vročino čez 39 user posted image  in paracetamol ne prime.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:38:10   
Ajra RR
Hladni obkladki. Otroka slečt do pleničke, hladni obkladki na trebuh, ne na nogice.
Voltaren in Ibuprofen imata veliko več negativnih stranskih učinkov.
Vročina 39 pri otroku, ki nima vročinskih krčev, ni nevarna.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:39:44   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Smo bili pri dežurni pa sem pozabila vprašat. Ima pa vročino čez 39 user posted image  in paracetamol ne prime.

Pokliči jih... jaz sem vedno naletela na hiter in razumevajoč odnos. Ti je to sigurno lažje, kot pa spet dežurnemu.

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:43:11   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Smo bili pri dežurni pa sem pozabila vprašat. Ima pa vročino čez 39 user posted image  in paracetamol ne prime.



Enako se je meni zgodilo oz. otroku. PAracetamol ni pomagal. Sem takrat klicala na dežurno in so mi svetovali ravno Voltaren, ter hladne obkladke in mlačno kopel. Ibuprofen pa moj P kuje v nebesa, pravi, da je zakon.

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 16:45:37   
Ajra RR

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Smo bili pri dežurni pa sem pozabila vprašat. Ima pa vročino čez 39 user posted image  in paracetamol ne prime.



Enako se je meni zgodilo oz. otroku. PAracetamol ni pomagal. Sem takrat klicala na dežurno in so mi svetovali ravno Voltaren, ter hladne obkladke in mlačno kopel. Ibuprofen pa moj P kuje v nebesa, pravi, da je zakon.



Moj pa ne. Mi je rekel, naj ga vržem stran, pa ima hči vročinske krče.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AB + voltaren
22.1.2012 17:11:52   
saruška
Hvala, punce!

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AB + voltaren
23.1.2012 4:41:26   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR


IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Smo bili pri dežurni pa sem pozabila vprašat. Ima pa vročino čez 39 user posted image  in paracetamol ne prime.



Enako se je meni zgodilo oz. otroku. PAracetamol ni pomagal. Sem takrat klicala na dežurno in so mi svetovali ravno Voltaren, ter hladne obkladke in mlačno kopel. Ibuprofen pa moj P kuje v nebesa, pravi, da je zakon.



Moj pa ne. Mi je rekel, naj ga vržem stran, pa ima hči vročinske krče.


Tudi naši pediatri kujejo ibuprofen v nebesa (živimo v tujini). Naš je imel 2x začetek vnetja, z nizko vročino in so nam dali samo ibuprofen- ki ima tudi protivnetni učinek. Malim otrokom do 3 let, tu sploh ne dajo AB za vnetje ušes, razen v izjemnih primerih (da so bolečine neznosne in precej visoka vročina). Je pa ta ibuprofen od 1 meseca naprej, tako kot paracetamol, dvomim, da je pol tak nevaren kot voltaren- ne vem jaz ga ne bi glih enačila, ampak itak nimam pojma tuuser posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.1.2012 4:42:36 >

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
24.1.2012 8:22:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu saruška)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AB + voltaren
24.1.2012 9:26:08   
liliana
Voltaren itak predpiše zdravnik......ga v prosti prodaji ni......takrat običajno zdravnik tudi pove, kdaj se ga daje.....

Jaz sem dajala voltaren ene 4 krat mogoče.....ko je imela virozo z visoko vročino (39 in več)....dala sem ji ga pa samo ponoči, da se je skozi noč naspala in odpočila......ker paracetomol ji ni zbil visoke vročine....oziroma ji je zbilo z 40 na 39,5 za kako uro.....

In ker običajno voltaren dajemo res samo pri visokih vročinah in tu in tam, ....pomoje tudi ne more imeti tako doziranje tako negativnega vpliva na naše otroke......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




GH
dejzi

Koliko obrokov GH so imeli vaši sončki pri 7m?

1 (25%)

2 (26%)

3 (32%)

4 (7%)

5 (11%)


Število vseh glasov: 332

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!