Pediater (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


MK2012 -> Pediater (10.1.2012 14:23:41)

Pozdrav vsem.
Zanimam se kje v MB dobit pediatra, kateri ne teži z cepljenjem. Pri prvem pregledu naju je pediater vrgel skoz vrata, ko sem samo omenil,da razmišljam o tem, da ne bi cepili, tako da nisem niti uspel dokončat stavka, kaj sem v resnici žele povedat.Očitno pediatra ne zanima mnenje staršev.
Zakaj sem proti cepljenju, je veliko tega napisanega po netu, tako da bi rad samo info kam se obrnit, da bo otrok dobil ustreno oskrbo, ne glede na to kako mišljenje imajo starši o cepljenju.
Ko pediater prekine pregled(1.mesec) pa reče da več noče nič imeti z otrokom, če ga ne cepiš pove to vse o njem. Kaj pa je otrok kriv?! In dobesedno nam je pokazal vrata. Imen seveda ne bom omenjal.
Če kdo pozna katerega(MB in okolica), naj mi posreduje ZS, da ne bomo izpostavljali koga. Žalostno pa je, da je cepljenje pogoj za ustrezno oskrbo otroka.

Razmišljam tudi o tem, da bi izbral pediatra v Avstriji, kjer so očitno bolj normalni od te naše balkanske države. Mogoče kdo lahko kaj svetuje kako in kaj je v tujini?
Glede na to da smo v EU, kaj krije naše zavarovanje tudi storitve pediatra v tujini ali je potrebno plačniško?




moja čili -> RE: Pediater (6.3.2012 9:07:01)

Pozdravljen
Žal ne morem odgovoriti na tvoje vprašanje in ti ne morem svetovati, te pa podpiram glede stališča o cepljenju [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Tudi mi imamo doma 1 mesec staro škratko, ki je ne mislimo in je ne bomo cepili. Vendar se bomo poskušali obnašati čimbolj neumo, češ da saj bi ampak nas skrbi in naj nam zagotovijo, da bo vse ok. Seveda pisno zagotovilo.
Upam da boste lepo rešili situacijo. Pa oglasi se kaj ko boste izvedeli kaj novega :)

lp moja čili




butt3rfly -> RE: Pediater (6.3.2012 9:23:15)


IZVIRNO SPOROČILO: moja čili

Pozdravljen
Žal ne morem odgovoriti na tvoje vprašanje in ti ne morem svetovati, te pa podpiram glede stališča o cepljenju [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Tudi mi imamo doma 1 mesec staro škratko, ki je ne mislimo in je ne bomo cepili. Vendar se bomo poskušali obnašati čimbolj neumo, češ da saj bi ampak nas skrbi in naj nam zagotovijo, da bo vse ok. Seveda pisno zagotovilo.
Upam da boste lepo rešili situacijo. Pa oglasi se kaj ko boste izvedeli kaj novega :)

lp moja čili


vsakemu svoje. sam ne pa pol jamrat, stokat pa jokat, če se bo otrok nalezel kakšne bolezni, ki se je s cepljenjem mogoče nebi.




moja čili -> RE: Pediater (6.3.2012 9:54:06)

No nekateri smo pač prišli do podatkov, kateri niso očitno vsem dostopni ali pa se enostavno ne zanimajo za takšne stvari... je pa dokazano, da otroške bolezni se imenujejo zato ker jih pač otrok dobi v otroštvu in na nekatero dobi doživljensko imunost na bolezen, če jo preboli, ki je s cepljenjem nikakor ne.
Veliko jih je ozdravljivih in se jih zdravi z zdravili, ki niso tako agresivna kot cepivo...če sploh zboli.
Skratka zakaj bi sploh prišlio do otroških bolezni, če so pa vsi otroci cepljeni in jih ne morejo dobiti, ker so "zaščiteni"...v Vrtcu pa necepljenih otrok ni, ker je pogoj za vrtec ceplenost otroka. Ne pa, kot bi bilo logično, zdravje otroka. Kaj je tukaj narobe???

Nihče ne bo jokal, ker bo otrok bolj zdrav kot marsikateri cepljen otročicek.

Lep dan tudi vam [sm=smiley1.gif]




kr_ena2 -> RE: Pediater (6.3.2012 11:57:24)


IZVIRNO SPOROČILO: moja čili

No nekateri smo pač prišli do podatkov, kateri niso očitno vsem dostopni ali pa se enostavno ne zanimajo za takšne stvari... je pa dokazano, da otroške bolezni se imenujejo zato ker jih pač otrok dobi v otroštvu in na nekatero dobi doživljensko imunost na bolezen, če jo preboli, ki je s cepljenjem nikakor ne.
Veliko jih je ozdravljivih in se jih zdravi z zdravili, ki niso tako agresivna kot cepivo...če sploh zboli.
Skratka zakaj bi sploh prišlio do otroških bolezni, če so pa vsi otroci cepljeni in jih ne morejo dobiti, ker so "zaščiteni"...v Vrtcu pa necepljenih otrok ni, ker je pogoj za vrtec ceplenost otroka. Ne pa, kot bi bilo logično, zdravje otroka. Kaj je tukaj narobe???

Nihče ne bo jokal, ker bo otrok bolj zdrav kot marsikateri cepljen otročicek.

Lep dan tudi vam [sm=smiley1.gif]


no, da se ne boš vžgala. če ti nočeš cepiti, bo pa kdo drug. mislim pa, da nisi dohtar, da bi ti lahko to tak fajn presodila, zato rajši zadrži svoje mnenje zase oz. za tistega, ki ga to zanima. jst sm za cepljenje, pa ne bom tule drugih "posiljevala" s svojim mnenjem.




Arwenko -> RE: Pediater (6.3.2012 13:48:16)

Kolikor vem je v Sloveniji cepljenje obvezno, v kolikor ga starši odklonijo je pediater dolžan zadevo predat naprej prisojnemu CSD v obravnavo, v skrajnem primeru je možen celo kazenski pregon staršev. Zdaj ali je to prav ali ne, je sicer stvar posameznika in njegove presoje, kar pa ne spremeni dejstva, da tako pač v Sloveniji je. Pediater ki tega ne naredi (prijave) je sam v prekršku za katerega mu grozi celo odvzem licence, nekateri pediatri pa tudi pišejo lažne podatke o bolezni v kartoteke zato da ustrežejo staršem, kar pa se mi tudi ne zdi ravno pravilno.

Meni je najbližja razlaga ta, da otrok ki zaradi samovoljne odločitve staršev o necepljenju pač ni cepljen, neposredno ogroža npr. tistega, ki pa resnično ne sme bit cepljen iz zdravstvenih razlogov (npr. alergije na kakšno od sestavin v cepivu). Zdaj se pa postavite v kožo tistih staršev npr. v vrtcu, ko bo en otrok prinesel neko bolezen, cepljeni ne bodo zboleli ali pa za lažjo obliko, njihov pa za hujšo in to samo zato ker se je enemu staršu pač zdelo, da svojega ne bi cepil. Jaz na njihovem mestu tistega starša zadavim, če se lahko tako izrazim. In velika velika večina otrok, tudi moja, ni imela prav nobene reakcije in posledice po cepljenju.




moja čili -> RE: Pediater (6.3.2012 14:52:53)

Naj se sliši samovoljno ali ne.
Pri nas je še vedno (za moje pojme) žal cepljenje obvezno in ne prostovoljno, kot po vseh tako pogosto zgledovanh in rarzvitih državah.
Sama se nikakor nebi zaradi mojega smovolja izpostavljala sistemu in državi, da bi bila zaradi samovšečnosti kaznovana...haloo.
Ampak tukaj se mi zdi stvar takšna(mogoče se motim), da mogoče še sami ne vemo dobro kaj počnemo...potem pa po toči zvoniti je pač žal prepozno[sm=smiley19.gif].
Izkušnje pričajo svoje. Prej zdravih otrok potem pa žal vse mogoče bolezni, ki so zelo nove in ne vejo od kod. Žal imamo v družini zaradi cepljenja smrtni primer, ki pa uradno to ni bilo tako. Samo zdravnik je na 4 oči priznal, da je to verjetno od cepljenja.

Ampak dokazov ni, izbire pa tudi ne.

Ne grem si nikakršne antipropagande, samo rada bi najboljše za svojega otroka, kot vsak starš. Kje pa mi kdo zagotavlja da "sistem" res hoče dobro za mojega otroka. Saj ni sistemski otrok[sm=smiley13.gif]

Vsak se naj odloči po svoji najboljši vesti in če kdaj o čem tudi kdaj razmislimo namesto sistema ni nič narobe.
Vsi ki želite in verjamete v dobro cepiv, pa z vsem spoštovanjem stojte za tem.[sm=smiley1.gif]
Vsem otrokom želim dobro in naj bodo zdravi, s tem mislim resnično vse tudi mojega. Cepiva pa niso zagotovilo za zdravje.

lp[sm=smiley1.gif]




HHH -> RE: Pediater (6.3.2012 15:01:24)

IZVIRNO SPOROČILO: moja čili

in naj nam zagotovijo, da bo vse ok. Seveda pisno zagotovilo.


V medicini ti ne more nihče ničesar zagotoviti. Če boš zahtevala pisno zagotovilo, se ti bo kvečjemu kdo smejal.




Andromeda -> RE: Pediater (6.3.2012 15:11:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Kolikor vem je v Sloveniji cepljenje obvezno, v kolikor ga starši odklonijo je pediater dolžan zadevo predat naprej prisojnemu CSD v obravnavo, v skrajnem primeru je možen celo kazenski pregon staršev. Zdaj ali je to prav ali ne, je sicer stvar posameznika in njegove presoje, kar pa ne spremeni dejstva, da tako pač v Sloveniji je. Pediater ki tega ne naredi (prijave) je sam v prekršku za katerega mu grozi celo odvzem licence,


Bo držalo, vem za primer, ko so starši, ki niso dali otroka cepiti, prejeli kazen - plačilni nalog.




cilla -> RE: Pediater (6.3.2012 17:11:10)


IZVIRNO SPOROČILO: MK2012

Glede na to da smo v EU, kaj krije naše zavarovanje tudi storitve pediatra v tujini ali je potrebno plačniško?


V tujini lahko koristiš zdravstvene storitve na račun zavarovalnice, če ti jih v Sloveniji niso sposobni zagotoviti (npr. ker pri nas nekega posega ne izvajajo, ker ni pogojev za opravit zdravstveno storitev - npr. ni darovalca, ker so čakalne dobe predolge,....), če se nahajaš v tujini in potrebuješ zdravniško obravnavo (zboliš, se poškoduješ), pa še to v določenih primerih le, če imaš sklenjeno zdravstveno asistenco. To, kar bi ti rad, da bi si izbral osebnega zdravnika v tujini, pa ne bo šlo na stroške zavarovalnice. Lahko si ga pa poiščeš samoplačniško.




Taddy78 -> RE: Pediater (8.3.2012 9:36:56)

A sedaj pa smo že balkanci, ker pediater samo opravlja svoje delo?
Mogoče se boji za svoje ostale "paciente", ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni.

Meni je konec koncev vseeno zakaj se nekateri tako odločate, mogoče jih lahko ščitite sedaj ko so še majhni, kaj pa ko bo pri 20.letih šel na potovanje v kako "nebalkansko" državo?
No res pa je, da dokler je v naši dragi "balkanski" državi precepljenost tako visoka, res nimate kaj za skrbet...




nusi -> RE: Pediater (8.3.2012 11:19:41)

mislim, da ne boste našli P, ki vam bo rekel, da se pri njemu ni treba cepit, samo eni zelo težijo s tem, drugi so pripravljeni malo zamižati, samo je treba vedet, da so tudi oni odgovorni če koga ne precepijo. Jaz in moj tamal nisva cepljena, ker ne smeva biti, tko da kar se mene tiče mi je seveda dobro, da vas čimveč cepi svoje otroke, ker pa sem dobro seznanjenja tudi z možnimi negativnimi psledicami cepljenja nekako ne morem kuhati zamere do tistih, ki cepljenje zavračajo. Sploh tiste, ki ste zelo za cepljenje se nimate česa bati, ker ste verjetno pri vas vsi precepljeni in ste varne [sm=smiley2.gif].
Vam pa povem, da najprej se mi je zdelo to čist super, zdej pa me vedno bolj skrbi, ker kaj pa če bi ga dejansko enkrat morala, da npr kej izbruhne, morda tudi zaradi slabe precepljenosti? Tudi potovanja znajo biti problem, oz se greš takrat za točno določne sestavine najprej testirat, jaz bi svetovala, da tudi če se ne želite cepit dajte otroke vsaj testirat, da boste vedeli pri čem ste, če bi slučajno to kdaj potrebovali.




Stran: [1]