|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: šokirana
21.12.2011 8:55:59   
mika
kako hitro ljudje v drobnih pozornostih najdemo nekaj negativnega.


Res. Vedno se najde nekdo, ki bo komaj čakal da bo dobro prikazal kot slabo.
Koliko razumem, bo misi4 donacija prišla prav, tako da jo sprejmi z odprtimi rokami in ne glej na to kot ponižanje donatorja.

< Sporočilo je popravil mika -- 21.12.2011 8:57:56 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: šokirana
21.12.2011 9:48:19   
mateyka
sorry no, sploh se ne gre za ponižanje, ker je zastonj. če bi se to meni zgodilo - ma ti povem, da jaz bi želea vedet za kaj se gre. da se vsaj razloži, ne pa samo tiho bodi in bod vesela da je zastonj in zato ne sprašuj, samo vzemi. mislim, wth? vsaj pravico mam vedet ZA KAJ se gre. a je to ena oseba ki donira šoli, a je to nekdo ki specifično tebi donira, a je to šola izbrala nekaj učencev (kot je napisala uporabnica ona).. ne pa da ni nič jasno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: šokirana
21.12.2011 9:50:58   
chezAnA
IZVIRNO SPOROČILO: urška



jaz ne bi komplicirala. meni se zdi v bistvu zelo lepa gesta v teh časih. bi pa predlagala šoli, da hči (ali pa družina) naredimo eno praznično voščilnico, ki bi mu jo potem preko šole dostavili. kot majhno zahvalo.
zanimivo, kako hitro ljudje v drobnih pozornostih najdemo nekaj negativnega. časi so najbrž taki, da drugače niti ne znamo.



podpis. če smem. Sama ne bi znala boljše povedati.

Vem, da je moja sestrica, ko je dobila službo in ni imela nekih velikih izdatkov, denar anonimno po pošti pošiljala raznim ljudem, ki jih je poznala. Kot lepo presenečenje, pozornost.
Kaj je res treba vsakega takoj obtožiti čudnih namenov, če nekaj daruje? In glede na to, da je darovalec želel anonimnost, mislim,da je prav, da se to željo tudi spoštuje. Saj je naredil nekaj dobrega, ne pa slabega, no.user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: šokirana
21.12.2011 10:07:34   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
vsaj pravico mam vedet ZA KAJ se gre. a je to ena oseba ki donira šoli, a je to nekdo ki specifično tebi donira, a je to šola izbrala nekaj učencev (kot je napisala uporabnica ona).. ne pa da ni nič jasno.


Prepričan sem da obstaja na deset_tisoče družin v Sloveniji, ki vsakodnevno študirajo kaj naj dajo v lonec, kako naj obujejo otroke in kdaj jim bodo prišli odklopit elektriko ker podjetja ne nakazujejo plač. Prav tako sem prepričan, da če bi katera od teh družin dobila tako lepo donacijo, se ne bi spraševali o svoji pravicah (kar poslušamo že na vsakem koraku), temveč bi z odprtimi rokami in srcem sprejele dejstvo da bo otrok nahranjen. Samo takšni ljudje se v svoji bedi in siromaštvu bolj malokrat oglašajo po forumih. Sploh pa ne po elitnih, kjer je za veliko večino boj za preživetje zgolj mit, ki se dogaja tam nekje daaaleč in drugim.
Zgolj moje mnenje. Pa podpis pod Urško.

< Sporočilo je popravil Colt -- 21.12.2011 10:08:57 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: šokirana
21.12.2011 10:13:56   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
vsaj pravico mam vedet ZA KAJ se gre. a je to ena oseba ki donira šoli, a je to nekdo ki specifično tebi donira, a je to šola izbrala nekaj učencev (kot je napisala uporabnica ona).. ne pa da ni nič jasno.


Prepričan sem da obstaja na deset_tisoče družin v Sloveniji, ki vsakodnevno študirajo kaj naj dajo v lonec, kako naj obujejo otroke in kdaj jim bodo prišli odklopit elektriko ker podjetja ne nakazujejo plač. Prav tako sem prepričan, da če bi katera od teh družin dobila tako lepo donacijo, se ne bi spraševali o svoji pravicah (kar poslušamo že na vsakem koraku), temveč bi z odprtimi rokami in srcem sprejele dejstvo da bo otrok nahranjen. Samo takšni ljudje se v svoji bedi in siromaštvu bolj malokrat oglašajo po forumih. Sploh pa ne po elitnih, kjer je za veliko večino boj za preživetje zgolj mit, ki se dogaja tam nekje daaaleč in drugim.
Zgolj moje mnenje. Pa podpis pod Urško.


Pa še podpis pod Colta.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: šokirana
21.12.2011 10:32:32   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz pa mislim da imaš ti pravico vedet kdo to je. ne more en zato ker te časti, "zahtevat" anonimnost - pa še to ne od tebe, od šole to zahteva. krneki imo..

Ja, res. Ni fajn občutek.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: šokirana
21.12.2011 10:47:20   
rozilu
jaz ne bi komplicirala. meni se zdi v bistvu zelo lepa gesta v teh časih. bi pa predlagala šoli, da hči (ali pa družina) naredimo eno praznično voščilnico, ki bi mu jo potem preko šole dostavili. kot majhno zahvalo.
zanimivo, kako hitro ljudje v drobnih pozornostih najdemo nekaj negativnega. časi so najbrž taki, da drugače niti ne znamo.


user posted image Se popolnoma strinjam!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: šokirana
21.12.2011 10:48:22   
t5t6
Zelo lepa gesta, glej na to iz pozitivne strani, da ti je želel nekdao pomagati na zelo lep in pameten način. Ne vem zakaj bi v taki gesti iskali neke čudne namene, saj ni vedno vse črno in slabo. Če bi se meni to zgodilo bi pomislila na starše, stare starše ... Ti pa itak sama veš kdo je ob tebi in kdo bi bil tega sposoben to pomojem se da malček sklepati in začutiti.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: šokirana
21.12.2011 12:06:46   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: urška

mogoče je pa kdo prišel na šolo in rekel, da je pripravljen plačati enemu ali več učencev položnice do konca leta, pa se je potem šola odločila komu bodo to namenili?


tudi meni je to prišlo prvo na misel. Ali pa ima šola že po defoultu razne (tudi anonimne) donatorje, potem pa se šola sama odloča kateremu učencu gre donacija.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: šokirana
21.12.2011 12:27:43   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: urška

mogoče je pa kdo prišel na šolo in rekel, da je pripravljen plačati enemu ali več učencev položnice do konca leta, pa se je potem šola odločila komu bodo to namenili?


tudi meni je to prišlo prvo na misel. Ali pa ima šola že po defoultu razne (tudi anonimne) donatorje, potem pa se šola sama odloča kateremu učencu gre donacija.



Sem tudi jaz pomislila na to. Ali pa da recimo zdaj namesto, da bi denar zapravil za petarde, rakete, darila...ga je nesel v šolo in jih prosil naj plačajo kosilo tistemu, ki ima manj. In so potem oni presodili, da mogoče bi vam fajn prišlo, glede na to, da ste se selili.... In to je tudi edini primer v katerem bi jaz to vzela, kot darilo, kot nekaj dobrega.

Da bi pa kar nekdo prišel v šolo, želel plačati kosilo točno za mojo hčerko in pri tem še želel ostati anonimen..ni šans, da sprejmem user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: šokirana
21.12.2011 12:50:36   
benika
Sem tudi jaz pomislila na to. Ali pa da recimo zdaj namesto, da bi denar zapravil za petarde, rakete, darila...ga je nesel v šolo in jih prosil naj plačajo kosilo tistemu, ki ima manj. In so potem oni presodili, da mogoče bi vam fajn prišlo, glede na to, da ste se selili.... In to je tudi edini primer v katerem bi jaz to vzela, kot darilo, kot nekaj dobrega.

Da bi pa kar nekdo prišel v šolo, želel plačati kosilo točno za mojo hčerko in pri tem še želel ostati anonimen..ni šans, da sprejmem user posted image


Ja, točno to. Ker to ni ravno malo denarja, a se vam ne zdi? In glede na to, da misa sama pravi, da niso socialni primer, da imata z možem solidne dohodke, predvidevam, da je v šoli sigurno kak otrok, ki bi bolj potreboval donacijo. Ma ne vem no, meni je to čudno. In se ne bi dobro počutila. Jaz bi zahtevala od šole vsaj, da pove, kdo je donator.

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: šokirana
21.12.2011 13:07:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
vsaj pravico mam vedet ZA KAJ se gre. a je to ena oseba ki donira šoli, a je to nekdo ki specifično tebi donira, a je to šola izbrala nekaj učencev (kot je napisala uporabnica ona).. ne pa da ni nič jasno.


Prepričan sem da obstaja na deset___tisoče družin v Sloveniji, ki vsakodnevno študirajo kaj naj dajo v lonec, kako naj obujejo otroke in kdaj jim bodo prišli odklopit elektriko ker podjetja ne nakazujejo plač. Prav tako sem prepričan, da če bi katera od teh družin dobila tako lepo donacijo, se ne bi spraševali o svoji pravicah (kar poslušamo že na vsakem koraku), temveč bi z odprtimi rokami in srcem sprejele dejstvo da bo otrok nahranjen. Samo takšni ljudje se v svoji bedi in siromaštvu bolj malokrat oglašajo po forumih. Sploh pa ne po elitnih, kjer je za veliko večino boj za preživetje zgolj mit, ki se dogaja tam nekje daaaleč in drugim.
Zgolj moje mnenje. Pa podpis pod Urško.


ja Colt, takim ljudem, ki nimajo za v lonec, se daje anonimne donacije za kosilo. iz anonimne akcije za katero je znano (vsaj prejemnikom) da je to akcija za ljudi v stiski. če bi bilo znana možnost anonimnega fonda, bi mogoče potem še kdo kaj prispeval in bi še kak otrok iz ogroženih družin imel zastonj kosilo. ne pa hojladri, tkole je, plačan mate, nič več ne rabiš vedet ne zakaj ne kako; in čao. resno, a to je zate dobrodelna donacija potrebnim?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.12.2011 13:09:29 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: šokirana
21.12.2011 13:10:37   
liliana
Jaz pa mislim, da gre v tem primeru za t.i. botrstvo, oz. je en projekt Botrstvo v Sloveniji pod okriljem Zveze prijateljev mladine....in v tem primeru se otroku in družini, ki jim boter pomaga, podatki botra ne posredujejo.....boter pa lahko izve za ime družine, ki ji pomaga ali pa ne, kakor želi......

Predloge pa ZPM posredujejo CSDji, šole, zdravstveni domovi.......

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: šokirana
21.12.2011 13:12:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: misa4
Je rekla za vašo hčer je do konca leta plačano kosilo, javil se je anonimni donator, ki se ne želi raskriti. Konec.

Saj ni nobenega problema. Vsak lahko ponudi, da bo komu pomagal in ostal anonimen.

Vsak pa lahko takšno pomoč tudi zavrne.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: šokirana
21.12.2011 13:14:40   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa mislim, da gre v tem primeru za t.i. botrstvo, oz. je en projekt Botrstvo v Sloveniji pod okriljem Zveze prijateljev mladine....in v tem primeru se otroku in družini, ki jim boter pomaga, podatki botra ne posredujejo.....boter pa lahko izve za ime družine, ki ji pomaga ali pa ne, kakor želi......

Predloge pa ZPM posredujejo CSDji, šole, zdravstveni domovi.......


Ja, ampak najbrž v tem primeru pomoč dobi socialno ogrožen otrok.

Pa najbrž se tud staršem ali otroku pove, da je nekdo njegov boter, ne pa, da ga odpravijo le z besedami, da je nekdo pač plačal kosilo.



< Sporočilo je popravil benika -- 21.12.2011 13:17:26 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: šokirana
21.12.2011 13:21:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa mislim, da gre v tem primeru za t.i. botrstvo, oz. je en projekt Botrstvo v Sloveniji pod okriljem Zveze prijateljev mladine....in v tem primeru se otroku in družini, ki jim boter pomaga, podatki botra ne posredujejo.....boter pa lahko izve za ime družine, ki ji pomaga ali pa ne, kakor želi......

Predloge pa ZPM posredujejo CSDji, šole, zdravstveni domovi.......


sej, zakaj TO ne povejo mami otroka? da je to en projekt?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: šokirana
21.12.2011 13:26:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa mislim, da gre v tem primeru za t.i. botrstvo, oz. je en projekt Botrstvo v Sloveniji pod okriljem Zveze prijateljev mladine....in v tem primeru se otroku in družini, ki jim boter pomaga, podatki botra ne posredujejo.....boter pa lahko izve za ime družine, ki ji pomaga ali pa ne, kakor želi......

Predloge pa ZPM posredujejo CSDji, šole, zdravstveni domovi.......


Ja, ampak najbrž v tem primeru pomoč dobi socialno ogrožen otrok.



Socialno ogrožen otrok je lahko marsikdo......

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: šokirana
21.12.2011 13:28:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


sej, zakaj TO ne povejo mami otroka? da je to en projekt?


Saj so ji povedali.....da gre za donatorja......se pa strinjam, da bi ji lahko malo podrobneje obrazložili, ker taka oblika pomoči je dokaj nova in precej redka v Sloveniji in izgleda zato tudi zelo težko sprejemljiva......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: šokirana
21.12.2011 13:30:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sej, zakaj TO ne povejo mami otroka? da je to en projekt?


Saj so ji povedali.....da gre za donatorja......se pa strinjam, da bi ji lahko malo podrobneje obrazložili, ker taka oblika pomoči je dokaj nova in precej redka v Sloveniji in izgleda zato tudi zelo težko sprejemljiva......


ne zato ker je nova, ampak ker ni dovolj informacij.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: šokirana
21.12.2011 13:46:36   
Paštetka
če nekdo želi biti anonimen ima vso pravico biti anonimen in delavke v šoli ne smejo izdati njegove identitete.

ti pa imaš vso pravico, da ta denar oz. donacijo sprejmeš ali zavrneš, če se ti zdi sumljiva.

Lepo bi pa bilo, da delavkam rečeš, da se mu naj zahvalijo v tvojem imenuuser posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.12.2011 13:47:17 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: šokirana
21.12.2011 13:46:50   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa mislim, da gre v tem primeru za t.i. botrstvo, oz. je en projekt Botrstvo v Sloveniji pod okriljem Zveze prijateljev mladine....in v tem primeru se otroku in družini, ki jim boter pomaga, podatki botra ne posredujejo.....boter pa lahko izve za ime družine, ki ji pomaga ali pa ne, kakor želi......

Predloge pa ZPM posredujejo CSDji, šole, zdravstveni domovi.......


sej, zakaj TO ne povejo mami otroka? da je to en projekt?


ja točno vsaj povedo naj, da gre za donacijo (namen) ali karkoli že. Sploh pa 80€ na mesec ni drobna pozornost (in tudi misa4 ni socialno ogrožena).

< Sporočilo je popravil Leela -- 21.12.2011 13:48:21 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: šokirana
21.12.2011 13:57:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

ja točno vsaj povedo naj, da gre za donacijo (namen) ali karkoli že. Sploh pa 80€ na mesec ni drobna pozornost (in tudi misa4 ni socialno ogrožena).


misa4 ima vso pravico, da pomoč zavrne in sama plačuje 80 EUR na mesec......

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: šokirana
21.12.2011 13:58:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


ne zato ker je nova, ampak ker ni dovolj informacij.



Ker ni imena in priimka darovalca.....to vas v prvi vrsti bega......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: šokirana
21.12.2011 14:04:51   
Leela
ne a res ? user posted image

želela sem samo napisati, da ni tako narobe, če se človek vpraša zakaj je to dobil. Tudi, če si nekaj dobil te lahko zanima, lahko pa seveda takoj zavrneš logično. Ne vem, če bi vse, ki so pisale, da je pa to res lepo, če bi tako pomoč božička dobile, samo skomignile z rameni in si rekle super. Če bi jaz dobila bi hotela vedeti zakaj in bi šele potem zavrnila, če bi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: šokirana
21.12.2011 14:10:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

ne a res ? user posted image

želela sem samo napisati, da ni tako narobe, če se človek vpraša zakaj je to dobil. Tudi, če si nekaj dobil te lahko zanima, lahko pa seveda takoj zavrneš logično. Ne vem, če bi vse, ki so pisale, da je pa to res lepo, če bi tako pomoč božička dobile, samo skomignile z rameni in si rekle super. Če bi jaz dobila bi hotela vedeti zakaj in bi šele potem zavrnila, če bi.


In avtorici teme je delavka iz šole po telefonu povedala, da gre za anonimno donacijo, kjer donator ne želi biti razkrt.....avtorica je s šolo komunicirala zgolj po telefonu (vsaj tako sem razumela) in bo njen mož baje danes šel v šolo na razjasnitev okoliščin in bo verjetno kaj bolj znanega......user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Katero ime?
marijaa

Katero ime za fantka vam je najbolj všeč?

Marcel (22%)

Gaj (5%)

Lan (31%)

Gal (22%)

Svit (20%)


Število vseh glasov: 484

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!