pregrada-rabim ideje oz. nasvete (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


m_o_i -> pregrada-rabim ideje oz. nasvete (15.12.2011 20:24:47)

takole je: balkon je zaprt z okni, balkonska vrata in okno(ki sta locevala dnevno sobo in balkon) sta vrzena ven in ju ne bo vec.

zdaj pa bi se ta ex vrata in okno zaprla tako, da bi se na balkonu dalo kadit in ne bi bla cela dnevna zakajena, se vedno pa mora ta "odprtina" imeti opcijo totalne odprtosti za zracenje...

kaka ideja, mogoce ze realizirana pri vas doma!?
sama razmisljam o kakem roloju, mogoce tudi bambusnem, ampak se mi zdi, da to ne bi ravno zadrzevalo dima zunaj[sm=zmeden.gif]




HHH -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 7:30:02)

Se bojim, da si popušila zadnjega. Ne vidim glih druge možnosti kot tisto, ki si jo imela prej. Vse ostalo ti bo potegnilo dim noter. Kaj češ, jaz tudi zmrzujem zunaj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anonimen -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 10:37:56)

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Se bojim, da si popušila zadnjega. Ne vidim glih druge možnosti kot tisto, ki si jo imela prej. Vse ostalo ti bo potegnilo dim noter.

Jp, se strinjam ... žal.




Paštetka -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 11:38:56)

Z dimno zaveso [sm=jezicek.gif]




Frodo Bisagin -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 12:01:16)

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

takole je: balkon je zaprt z okni, balkonska vrata in okno(ki sta locevala dnevno sobo in balkon) sta vrzena ven in ju ne bo vec.

zdaj pa bi se ta ex vrata in okno zaprla tako, da bi se na balkonu dalo kadit in ne bi bla cela dnevna zakajena, se vedno pa mora ta "odprtina" imeti opcijo totalne odprtosti za zracenje...

kaka ideja, mogoce ze realizirana pri vas doma!?
sama razmisljam o kakem roloju, mogoce tudi bambusnem, ampak se mi zdi, da to ne bi ravno zadrzevalo dima zunaj[sm=zmeden.gif]


Steklena harmonika vrata od stene do stene od stropa do tal ali vecdelna drsna vrata (harmonika bolj tesni). Opcije imas tudi pri kaksnih zasteklitvah za zimske vrtove - harmonika vrata ipd. Ne vem pa kaksna je cenovna konstrukcija - poceni ni.






Ekaz -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 13:43:10)

Kaj pa roleta? Spustiš jo povsem dol, ko kadiš in po moje ne bi smelo uhajati. Ko je dvignjena, je prostor spet povsem odprt.




m_o_i -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 21:16:14)

sej, ko bojo enkrat(spet) dinarji[sm=smiley36.gif], bomo kupli okno pa vrata-drsno.
ker pa rabim resitev za kako leto, dve, me pa zanimajo nizkoproracunske resitve trenutno.

in bo menda spet Ikea pomagala s kakim rolojem(edin jezi me, ker nimajo tapravih mer [sm=hudicek1.gif])




HHH -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (16.12.2011 22:28:30)

Samo po moje rolo res ne bo dosti pomagal. Vse ti bo not vleklo.




Vijoličarka -> RE: pregrada-rabim ideje oz. nasvete (17.12.2011 10:20:29)

Žal, ne spomnim se nobene nizkocenovne učinkovite variante. Sem mislila zavese iz težkega blaga, ampak prav poceni niso (sploh za začasno varianto), pa še blago bi se 'napilo' dima in bi imela potem nekakšen 'kontra osvežilec zraka'. Dima ne boš zadržala na balkonu z nobeno zaveso ali rolojem (dim gre vedno tja, kamor nočeš - neki nadfizikalni zakoni, so to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  ) kvečjemu boš kaj zadržala v samem materialu in bo smrdelo.

Škoda, ker ste stara okna in vrata izbili ven, preden ste lahko kupili in vgradili nova. Ampak zdaj je kar je, kakšno leto bo treba hoditi ven kaditi. Prednosti: dodatna rekreacija in ker bo manj udobno, se ti ne bo ravno velikokrat dalo iti dol in boš pokadila manj.




Stran: [1]