Vloga za znižanje plačila vrtca (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


nadaklemen -> Vloga za znižanje plačila vrtca (1.12.2011 17:47:24)

 Ali ste kaj pogledale nov obrazec?? 
Katere rubrike je treba izpolniti če uveljavljaš samo vrtec?
Ali tudi zdravstvena zavarovanja,varčevanja,volila ,....?




*pepelka* -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (1.12.2011 18:24:52)

Mislim, da je potrebno izpisati podatke o materjalnem stanju družine,  sicer pa bodo itak sami preverili vse kar je v uradnih evidencah vidno




nananaja -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (2.12.2011 23:19:25)

Mene pa zanima slednje:
Nova lestvica za plačilo vrtca navaja naslednje: Povprečni mesečni dohodek na osebo v % od neto povprečne plače
Kaj sedaj se bo zdaj štelo v dohodek na osebo, neto ali bruto plača? Je morda kje zapisano natančno? Jaz ne najdem.




Kerensa* -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 8:58:51)

Glede na to, da je treba na staro vlogo za otroški dodatek vpisati brutto plačo, predvidevam, da je treba tudi na novo vlogo vpisovati brutto dohodke.




cukr07 -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 9:04:04)

Pod katero rubriko pa naj bi se vpisal dohodek? Jaz je namreč ne najdem.
Sploh mi je pa tale nov obrazec čist mimo in že par dni gledam vanj kot tele.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Kerensa* -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 9:32:25)

Popravljam lastne besede [sm=smiley36.gif]...

Nikamor ti ni treba vpisovati, ker bo CSD podatke sam pridobil iz DURS-ove in ZPIZ-ove baze podatkov.




nananaja -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 13:16:27)

Sem včeraj razvozljala svojo dilemo.
Dohodek družine se bo gledal v neto zneskih, te podatke pridobi csd od dursa.
Seštelo se bo premoženje, dohodkom se bo prištel znesek obresti, ki bi jih vrednost premoženja prinesla, če bi bil enak znesek kot vezani depozit na banki eno leto.

Za vse tiste, ki se bojite, da boste zaradi varčevanih računov otrok plačevale več vrtca, prihranki se štejejo k premoženju, tako se štejejo le letne obresti, te pa lahko izračunate tako, da v informativni izračun za vezani depozit za 365 dni vpišete znesek na računu. To vrednost prištejete neto plačam v letu 2010.
Na enak način se upoštevajo osebna vozila, le da se pri avtomobilih skupni vrednosti odšteje 28kratnik osnovnega zneska minimalnega dohodka (v letu 2012 bo to 288,81€), razlika pa se upošteva v znesek premoženja od katerega se izračunajo obresti.
Verjetno bo enako s stanovanjem/hišo, če bo prevelika za velikost družine.

Ugotovila sem, da se od življenskih zavarovanj štejejo rente, ki se izplačujejo, ne pa če imaš sklenjeno zavarovanje in ga šele plačuješ (upam, da se nisem zmotila).

Vpisovati pa na vlogo ni treba podatkov razen za vse premoženje, zavarovanja, rente, nadomestila ali plače iz tujine, iz tujine csd ne more pridobiti avtomatsko podatkov.

Obrazec sprva izgleda obupen, a če pozorno bereš, je za znižano plačilo treba izpolniti le nekaj rubrik. Pri vseh točkah je natančno navedeno, v katerem primeru se izpolni.
Torej za znižano plačilo ni potrebno vpisati prostovoljnih zdravstvenih zavarovanj, potrevno je napisati zavarovanja, od katerih prejemate rente, vpiše se darila, volila, odškodnine, dediščine, ki vplivajo na vrednost premoženja.




Kerensa* -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 13:19:05)

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
iz tujine csd ne more pridobiti avtomatsko podatkov.

Kar pomeni, da če sami ne povemo, oni tudi ne izvedo. [sm=smiley1.gif]

Prenesite torej svoje prihranke na banko v tujini. Najbolje na CRO, ki ni v EU. [sm=smiley36.gif]




nananaja -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 13:25:24)

Dobijo pa podatke o obstoju računov v tujini in lahko kasneje zahtevajo vračilo, če se ne motim. Sicer nimam problemov s tem, zaenkrat imam še vse tukaj.




Kerensa* -> RE: Vloga za znižanje plačila vrtca (3.12.2011 13:28:17)

Kolikor je meni znano, dobijo to samo iz EU, ZDA in Kanade.

Iz ostalih držav pa ne.




Stran: [1]