obveza nakupa (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


aknela123 -> obveza nakupa (30.11.2011 19:40:48)

ker sem knjižni molj, sem se pred leti včlanila v svet knjige. ko sem že razmišljala o tem, da se "izčlanim" me je obiskal njihov predstavnik in včlanila sem moža, sebe odjavila, sedaj moram bit član še eno leto. ampak zdaj vedno, ko grem v katerokoli trgovino, gledam in bentim, saj imajo že skoraj v vsaki trgovini zelo lepe knjige pa še veliko cenejše od mladinske knjige. kupujem vglavnem pravljice, otroške knjige in to, kar ponuja svet knjige imam že skoraj vse doma, prav jezna sem nase, da sem se pustila pregovorit. se mi zdi, da tukaj sploh ne grejo s časom naprej, cene pa imajo zelo visoke.  in kaj naj zdaj? ima katera izkušnje s tem, kako je, če ne kupiš knjige, kako je potem s to knjigo četrtletja, jo moraš vzet in plačat?




takotako -> RE: obveza nakupa (30.11.2011 20:01:07)

Jaz sem se iz istega razloga izpisala. ker so knjige drugje cenejše, poleg tega pa imajo izbiro zelo bogo. no zdaj me pa skoz kličejo pa vabijo pa ene ugodnosti ponujajo.
Knjigo če je ne vzameš-ti pošljejo tisto ki imajo določeno in potem jo moraš plačat... Naboljš je da si izbereš vsakič nekaj kar je najceneje in boš rabila-če boš le najdla v izbiri in počakaš še ta let.




m_o_i -> RE: obveza nakupa (30.11.2011 20:05:48)

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]




josephine27 -> RE: obveza nakupa (30.11.2011 21:16:17)

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]


moj stric je naredil isto pa je dobil poziv na sodišče.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

moraš dopis napist da se izpisuješ in jim ga poslat.




thaiss -> RE: obveza nakupa (30.11.2011 22:08:08)


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]


moj stric je naredil isto pa je dobil poziv na sodišče.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

moraš dopis napist da se izpisuješ in jim ga poslat.


ja, in to 3 mesece[sm=smiley29.gif] preden ti poteče člansko obdobje. Jaz vsako leto pozabim poslat izpisnico 30.6[sm=hudicek1.gif]




lilip -> RE: obveza nakupa (30.11.2011 22:08:48)

Dobila boš poziv sodnega izterjevalca. Moja soseda ga je lani. Dve leti ni kupila nobene knjige, potem pa je le šla v knjigarno in predpogoj za izpis je bil nakup 3 knjig. Jo je pa pošta pošteno prestrašila.




tintin -> RE: obveza nakupa (1.12.2011 8:40:58)

jaz sme se izpisala ravno prejšnji mesec. Samo napisala sem dopis - po mejlu, da prekinjam članstvo in so mi poslal dopis nazaj, da sem izpisana. Čisto simpl.

Ponudba je pa res boga, ja.




Andromeda -> RE: obveza nakupa (1.12.2011 9:00:41)


IZVIRNO SPOROČILO: thaiss


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]


moj stric je naredil isto pa je dobil poziv na sodišče.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

moraš dopis napist da se izpisuješ in jim ga poslat.


ja, in to 3 mesece[sm=smiley29.gif] preden ti poteče člansko obdobje. Jaz vsako leto pozabim poslat izpisnico 30.6[sm=hudicek1.gif]


Pošlji jo danes, pa se ti članstvo prekine s 31.3. Meni so razložili, da moram poslati dopis 1 četrtletje prej.

Pa hvala, ker ste me spomnile, se bom tudi jaz izpisala iz že zgoraj navedenih razlogov [sm=smiley36.gif]




TomTaylor -> RE: obveza nakupa (1.12.2011 9:14:25)

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]



Prej si dobro preberi pogodbo in pogoje. S članstvom si se zavezala k določenim pravilom - to je nakup knjig - in če v času članstva ne kupiš za določeno vrednost knjig, so upravičeni začeti postopek izvršbe (smo obravnavali tak primer v moji prejšnji službi).

Preden spišeš odjavnico se dobro pozanimaj kakše pogoje si z vstopom v SK sprejela, pa pozanimaj se še o zastaralnih rokih, čene si lahko kar prepričana da boš dobila sklep sodišča o začetem izvršilnem postopku.






TomTaylor -> RE: obveza nakupa (1.12.2011 9:17:20)

Aha, sem šele zdaj prebrala še ostale odgovore...m_o_i, potem pa raje kar nakupi knjige (zdaj je novoletni čas) da se izogneš nepotrebnim izvršilnim stroškom in dodatnemu stresu.




tulpek -> RE: obveza nakupa (1.12.2011 9:48:13)

IZVIRNO SPOROČILO: thaiss


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

poloznico, ki jo (redno) prejemam za obvezen nakup knjige cetrtletja, redno strgam-in ni nic...in tako ze vec kot dve leti

hvala, da si me spomnila, da spisem izpisnico[sm=bravo.gif]


moj stric je naredil isto pa je dobil poziv na sodišče.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

moraš dopis napist da se izpisuješ in jim ga poslat.


ja, in to 3 mesece[sm=smiley29.gif] preden ti poteče člansko obdobje. Jaz vsako leto pozabim poslat izpisnico 30.6[sm=hudicek1.gif]


Ni tako nujno. Js sem se že dvakrat izpisala tako, da sem jim kar v poslovalnico nesla dopis kar enkrat, malo so težili, js še bolj in je šlo. Ampak knjige sem imela pa kupljene, sestri so pa enkrat položnico za tisto knjigo četrtletja poslali, pa je potem vseeno uredila z manjšim nakupom.  Sedaj se ne mislim več včlanjevat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Stran: [1]